Şimdi Ara

Çizgiüstünden Basit Makine Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • soru:ip f kuvvetiyle 2h çekilirse k ve l makaraları arasındaki uzaklık için ne söylenebilir?
    cvp:3h/4 kadar azalır.
    yardımcı olursanız sevinirim.

Çizgiüstünden Basit Makine Sorusu

• beyler olimpiyatlara girmiyoruz, çıkmaz böyle sorular; çıkarsa da boş bırakırsınız
  • yaptım da nasıl anlatıcam burdan böle soruları çoğu kişi anlamıyor biraz coğrafya çalışam akşam yazarım eğer unutursam pm atarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kringo1234 -- 23 Şubat 2013; 17:52:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRGLerFiNalDooglee

yaptım da nasıl anlatıcam burdan böle soruları çoğu kişi anlamıyor biraz coğrafya çalışam akşam yazarım eğer unutursam pm atarsın

hocam sen mantıgını anlatsan yeter.her islemi tek tek anlatmana gerek yok.mantıgını anladıktan sonra gerisini ben yapsam daha faydalı olur benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodeotr -- 23 Şubat 2013; 18:00:34 >
  • Yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodeotr

Yukarı

soruyu çözmüşler ya yazcaktım çözümü ama ben sana h olayını anlatayım merkeze bağlı dişlinin o ipi hareketli makaranın duvaarına sabitlenmiş ip olarakta düşünebilirsin sadece r yarıçaplı dişlinin dışına bağlı olan ip çekecek
  • quote:

quote:

Yukarı

soruyu çözmüşler ya yazcaktım çözümü ama ben sana h olayını anlatayım merkeze bağlı dişlinin o ipi hareketli makaranın duvaarına sabitlenmiş ip olarakta düşünebilirsin sadece r yarıçaplı dişlinin dışına bağlı olan ip çekecek

o ipin hareketli makaraya sabitlendigini biliyorum da o ip çekilince hareketli makarayı da etkilemesi lazım,adı üstünde hareketli makara.bu noktayı kafam almıyor iste.
    soruyu çözen kişiye de sordum."Haklısın Etkiler" yazıp tüm mesajlarını sildi.halbuki dogru çözmüş soruyu sadece ben anlamıyorum :)

• quote:

quote:

quote:

Yukarı

o ipin hareketli makaraya sabitlendigini biliyorum da o ip çekilince hareketli makarayı da etkilemesi lazım,adı üstünde hareketli makara.bu noktayı kafam almıyor iste.
    soruyu çözen kişiye de sordum."Haklısın Etkiler" yazıp tüm mesajlarını sildi.halbuki dogru çözmüş soruyu sadece ben anlamıyorum :)

yok doğru kesinlikle bak o ipi sana şöle anlatıyım bir tane dişlinin ortasına çivi çakmış gibi düşün ipin birini oraya birini dişlinin dış yüzeyinde düşün çivinin etrafında dönen makarayı etkilermi hayır sadece kendi döner dıştan çekildikçe çivinin etrafındaki kendini çeker ama makaraya etki etmez inş bu sene böle bi soru çıkmaz cidden ben anlayna kadar kafayı yemiştim bu soruları evde deney filan yapıyordum :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarı

yok doğru kesinlikle bak o ipi sana şöle anlatıyım bir tane dişlinin ortasına çivi çakmış gibi düşün ipin birini oraya birini dişlinin dış yüzeyinde düşün çivinin etrafında dönen makarayı etkilermi hayır sadece kendi döner dıştan çekildikçe çivinin etrafındaki kendini çeker ama makaraya etki etmez inş bu sene böle bi soru çıkmaz cidden ben anlayna kadar kafayı yemiştim bu soruları evde deney filan yapıyordum :D

şimdide ben kafayı yiyorum ama bakalım anlarım ins :) sagolasın hocam yardımın icin

• Ben 11.sınıfım fizik'te bu konudayız. Sınav da böyle çıkarsa kalırız. :D
  • cevabı öğrenebilir miyim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeizerSoze

cevabı öğrenebilir miyim hocam

3h/4 kadar azalır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.