Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Antalya düz şehir, sakin kullanıcıyım ama yeri geldiğinde pedala yüklenmekten de kaçınmam. Eskiden daha çok dikkat ederdim ama son 1 yıldır tüketim ve ortalama hıza dikkat bile etmiyorum.

Her ne kadar düz şehir olsa da zırt pırt ışık ve bekleme, full klima kullanma ihtiyacı her daim var. Gaz pedalına nazik basarım, gerekmiyorsa ayağımı çekerim. Özellikle kırmızı ışıklara gelirken gazdan çeker süzülmesini sağlarım, sert kalkışlar da yapmam.

Ama gerekiyorsa, basarım da gazlarım da

Bu yaz, full klima ile 5.5lt yi geçmez diye hesap ediyorum.

*Daha önce 308 BlueHDI EAT6 vardı, o da 6.8lt ydi. Ama ona hiç dikkat etmiyordum, o araba ile gazlamak çok keyifliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 24 Mayıs 2017; 21:57:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Antalya düz şehir, sakin kullanıcıyım ama yeri geldiğinde pedala yüklenmekten de kaçınmam. Eskiden daha çok dikkat ederdim ama son 1 yıldır tüketim ve ortalama hıza dikkat bile etmiyorum.

Her ne kadar düz şehir olsa da zırt pırt ışık ve bekleme, full klima kullanma ihtiyacı her daim var. Gaz pedalına nazik basarım, gerekmiyorsa ayağımı çekerim. Özellikle kırmızı ışıklara gelirken gazdan çeker süzülmesini sağlarım, sert kalkışlar da yapmam.

Ama gerekiyorsa, basarım da gazlarım da

Bu yaz, full klima ile 5.5lt yi geçmez diye hesap ediyorum.

*Daha önce 308 BlueHDI EAT6 vardı, o da 6.8lt ydi. Ama ona hiç dikkat etmiyordum, o araba ile gazlamak çok keyifliydi.

Gaza oturunca EAT 6 takır, takır vites büyütüyor tabi motorda bluehdi 120 ps308'i arıyor musun hiç abi?

Edit:Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 26 Mayıs 2017; 17:31:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Motor şanzıman uyumu çok iyiydi, tork güzeldi o yüzden iyi uzuyordu, şanzımanda sorunsuz işleyişi...

O motor şanzımanı özlememek elde değil

Kör nokta/ ön park sensörü/ anahtarsız çalıştırma/ full led özelliklerinin yokluğunu hissettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Motor şanzıman uyumu çok iyiydi, tork güzeldi o yüzden iyi uzuyordu, şanzımanda sorunsuz işleyişi...

O motor şanzımanı özlememek elde değil

Kör nokta/ ön park sensörü/ anahtarsız çalıştırma/ full led özelliklerinin yokluğunu hissettim.

308 güzel araba gerçekten abi son zamanlarda fiyatları biraz yükseldi hemen tüm rakipleri öyle.Knlara nazaran yine makul duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • araçta bulunan usb girişleri var. flash belleklere mp3 yüklesek otomatik olarak çalarmı araç?
  • sevda_nassu S kullanıcısına yanıt
    Tabii ki çalıyor. Müzik sekmesinden kaynağı USB olarak seçmek yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Gates

Tabii ki çalıyor. Müzik sekmesinden kaynağı USB olarak seçmek yeterli.

yaptım ama olmadı. formatı mp3 ama çalmıyor. acaba flash bellek fat32 mi olmalı?
  • sevda_nassu S kullanıcısına yanıt
    Evet önce fat32 olarak format at.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usb denince dikkatimi çekti, Shine pakette 2 tane olması gerekmiyormuydu? 1 tane var benim araçta??

*Daha önceki 1.2 Shine'da 2 taneydi.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Diğer USB torpido içinde.
  • quote:

Biliyorum da yok? Aux var üzerinde usb de olması lazım, ama onu çalmışlar üçkağıtçılar.

Servise gidince sorayım bakalım, ne ayakmış?
  • quote:

quote:

Biliyorum da yok? Aux var üzerinde usb de olması lazım, ama onu çalmışlar üçkağıtçılar.

Servise gidince sorayım bakalım, ne ayakmış?

bide fat 32 formatında deneyim tşkler.
  • Mevcut 2016 model donanım listesine baktım, her donanım seviyesi için 1 adet gözüküyor;

★ CITROËN C4 CACTUS ★

2015 model donanım listesine baktım SHINE için 2 adet miş??
    ★ CITROËN C4 CACTUS ★

Demek ki 2016 son dönem usb'yi 1 taneye düşürmüşler.

*Hatırladığım kadarı ile 2 usb'yi de aynı anda kullanmak mümkün değildi, 2 tane taksak dahi 1 tanesini görebiliyordu. 2. usb internet bağlantısı için sunuluyordu, herhalde sipariş/istek olmayınca sonradan gereksiz görülüp kaldırılmış, olsa gerek?

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• Başka konuya yazmıştım, buraya da bilgi olsun.

quote:

3-5 gündür yurt dışından misafirim var, haliyle her yere gitmek gerekti ama bizim araba küçük. O yüzden 4 misafir (100+90+70+70=330kg) ve bizlerin arabaya sığamayacağını düşünüp, ne yapacağım diyordum? Hatta rent a car yapan arkadaşımdan daha büyük araç mı alsam dedim?

İlk gün sığmayız diye gezdirme işini eşime yıktım ama baktım çok yoruluyor, deneyelim bakalım belki sığarız. En zayıflar arkaya sıkışsın bakalım dedim? Valla sıkıştılar .

3 gündür 6 kişi doluşup her yere gittik, doluştuğumuz yetmiyor gibi araca 6 kişi 480kg+bagaj yükledik "keçi gibi her yere girdi çıktı, hiç itiraz etmedi" dizelin tork'u insanı memnun ediyor.

Cactus'ü zayıf görüyordum ama benim gözümde bu açıdan da sınıfı geçti. 1.2 ETG5 olsaydı, bu durum şartlarında böyle rahat hissetmem mümkün olmayacaktı, 1.6 HDI ETG6 bu araç için daha keyifli ve daha iyi sonuç veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Haziran 2017; 10:6:35 >

• Şu Navigasyon ne kadar kullanışsız! Adres girmesi zor, tam adresi bilmiyorsan gideceğin yeri bulman mümkün değil...

İnsan uğraşmak istemeyip telefona yönleniyor. Özellik var ama kullanışsız arayüze sahip??

*Güncelleme konusunda bilgisi olan var mı acaba?
    308 aracım varken netten indirip güncellemiştim(gerçi fark görememiştim o ayrı konu).
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Valla benim araçta güncelleme uyarısı geldi. Tam o sırada küçük bir sorundan ötürü servise bırakmam da gerekti aracı, ben de her iki işi de aynı anda yaptırdım. Güncelleme garanti süresi içinde ücretsizmiş. Garanti sonunda ise 400 TL gibi bir rakama yapılmaktaymış!!!!!!

Ne değişti derseniz; harita güncellendi doğal olarak fakat arama kısmı yine aynı berbatlıkta bu nedenle hiç kullanmadım desem yeridir şu ana kadar Navigasyon olayını fakat neredeyim diye merak ederseniz işe yarıyor o kadar. Telefon her zaman en kullanışlısı bana göre de.
  • quote:

Valla benim araçta güncelleme uyarısı geldi. Tam o sırada küçük bir sorundan ötürü servise bırakmam da gerekti aracı, ben de her iki işi de aynı anda yaptırdım. Güncelleme garanti süresi içinde ücretsizmiş. Garanti sonunda ise 400 TL gibi bir rakama yapılmaktaymış!!!!!!

Ne değişti derseniz; harita güncellendi doğal olarak fakat arama kısmı yine aynı berbatlıkta bu nedenle hiç kullanmadım desem yeridir şu ana kadar Navigasyon olayını fakat neredeyim diye merak ederseniz işe yarıyor o kadar. Telefon her zaman en kullanışlısı bana göre de.

Bir navi güncellemesi için 400TL uçuk olmuş. Arama ve yazma süreci çok sıkıntılı, insan dokunmak istemiyor. 308 de aynı arayüz olduğundan onda da aynıydı. Özellik koymuşsun pratik değil??

Servise gidince güncelleme var mı diye baktırayım.

• Arkadaşlar Merhabalar;

Aracımı satın aldıktan sonra 30.000 km bakımını bakım uyarı işareti geldikten sonra Eylül ayında hemen yaptırdım. 15.000 km veya yılda bir bakım yapılacağı daha önce Panther arkadaşın gönderdiği bakım periyotları dökümanında görünmekte bunda da sıkıntım yok ama; geçenlerde tablet paneli kurcalarken bakıma 5500 km kaldığını gördüm.

Bu alet kendine göre nasıl bir interpolasyon yapıyor acaba bilen var mı yıl desem daha 3-4 ay var km desem bakımdan sonra 4500 km ancak yaptım.

Durum hakkında bilgi verebilecek olanlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

Bir navi güncellemesi için 400TL uçuk olmuş. Arama ve yazma süreci çok sıkıntılı, insan dokunmak istemiyor. 308 de aynı arayüz olduğundan onda da aynıydı. Özellik koymuşsun pratik değil??

hocam merhaba. benim garanti süresi bitti navigasyon güncellemek isteresm 400 tl vermemmi gerekiyor? kendim güncelleyemiyormuyum?

bir de hocam bugün aklima takıldı size sormak istedim. ben dizeli hep opetten veya shell den alıyorum. ama yolda kadoil gibi yerlerde 50 kuruş veya 1 tl daha ucuza satılıyor. bunların arasında ki fark ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevda_nassu -- 10 Haziran 2017; 18:43:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevda_nassu

quote:

quote:

hocam merhaba. benim garanti süresi bitti navigasyon güncellemek isteresm 400 tl vermemmi gerekiyor? kendim güncelleyemiyormuyum?

bir de hocam bugün aklima takıldı size sormak istedim. ben dizeli hep opetten veya shell den alıyorum. ama yolda kadoil gibi yerlerde 50 kuruş veya 1 tl daha ucuza satılıyor. bunların arasında ki fark ne?

Ben 308 aracım varken netten dosyasını indirip güncellemiştim, geçen gün o dosya olur mu acaba? diye denedim olmadı, nette de Citroen için varmı diye çabucak bakmıştım ama bulamadım. Detaylı aramak lazım, Citroen forumlarına bakmak gerek.

Aslında güncelleyince de değişiklik olmuyor, haritanın güncellendiği bilgisi var ama ben değişiklik görememiştim. Zaten kullanımı da pratik değil.

Bir ara servise gidince soracağım, geçen gün aklımdaydı.

Ben 308 varken de Cactus'de de Total den alıyordum geçen gün denemek için depoyu Shell'den full yaptım ama ne ses de nede gidişte fark hissedemedim. Depo azalınca birde Opetten alacağım bakalım fark var mı?

Her yakıt aynı yerden geliyor, markalar kendilerince katkı maddeleri koyup adlandırıyorlar. 1TL ye kadar farl oluyor mu bilemiyorum? ama küçük farklarda bilindik markadan almakta fayda var. Netice de yakıt alınan istasyonun güvenirliği öncelik taşıyor, yolardaki istasyonun yakıtından emin isek o da alınabilir.

Zaten araç az yakıyor, 10-15TL lik farklar için motoru üzmeye gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.