Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.121
Cevap
24
Favori
78.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk bakışta uzun yol için 5.7lt biraz fazla duruyor ama yol şartları, yük, kullanım vs. gibi etkenleri de göz önünde bulundurmak gerek.

4.3lt tüketim iyi.

Ben şu anda 5.1lt tüketiyorum, uzun yola çıksam, 4lt gibi olur diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

İlk bakışta uzun yol için 5.7lt biraz fazla duruyor ama yol şartları, yük, kullanım vs. gibi etkenleri de göz önünde bulundurmak gerek.

4.3lt tüketim iyi.

Ben şu anda 5.1lt tüketiyorum, uzun yola çıksam, 4lt gibi olur diye tahmin ediyorum.

İyi bayramlar. Evet düzgün kullanımın yakıt tüketiminde ne kadar etkili olduğunu gördüm. Mümkün mertebe aracı hor kullanmazsan ve trafik kurallarına uyarak gittiğimiz zaman (hız sınırı vs...) yakıt tüketiminin ne kadar düştüğünü görmüş oldum.
  • _black_eagle_ _ kullanıcısına yanıt
    Yakıt değerleriniz bir hayli yüksek , ben 1.2 otomatik araç sahibi olarak istanbulun artık intihar ettirecek szeviyeye gelen trafiğinde 6,5 yukarısını hiç bir zaman görmedim, tabi bu 6,5 değeri köprü,kilit noktalar vb trafiğin en fazla olduğu yerlere girdiğim zaman görüyorum. Eğer böyle en aşırı yerlere girmez isem 5,8-6,0 arasında kalıyorum. Aracı ne mıymıy (emekli şoför misali) kullanıyorum ne de çok sert ani frenli/gazlı kullanıyorum.Olması gereken doz da kurallara uyarak kullanıyorum.
  • Arkadaşlar;

Dün dikkatimi çekti ve fotoğraf parkedince çekerim diye düşündüm ve park ettiğimde düzelmişti bu nedenle fotoğrafta çekemedim dolayısıyla; ön hız gösterge panelinde vites durumunu gösteren sayıların alt parçasının bir kısmı (10-12 parçadan oluşan LED sayı göstergesi) silik hale gelmişti. Dışarısı Ankara'da 38 derece idi araç içi de ona göre düşünün artık. Araç klima ile soğuduğunda ise durum düzelmişti.

Bu sizerin de başına hiç geldi mi yoksa bir arıza başlangıcı mıdır?

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Daha önceki araçlarımda bu tarz LCD gösterge yoktu bu nedenle garanti devam ederken gideyim mi diye düşünmekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Gates

Arkadaşlar;

Dün dikkatimi çekti ve fotoğraf parkedince çekerim diye düşündüm ve park ettiğimde düzelmişti bu nedenle fotoğrafta çekemedim dolayısıyla; ön hız gösterge panelinde vites durumunu gösteren sayıların alt parçasının bir kısmı (10-12 parçadan oluşan LED sayı göstergesi) silik hale gelmişti. Dışarısı Ankara'da 38 derece idi araç içi de ona göre düşünün artık. Araç klima ile soğuduğunda ise durum düzelmişti.

Bu sizerin de başına hiç geldi mi yoksa bir arıza başlangıcı mıdır?

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Daha önceki araçlarımda bu tarz LCD gösterge yoktu bu nedenle garanti devam ederken gideyim mi diye düşünmekteyim.

Hiç rastlamadım ama servise gitseniz de görmeyince onlarda birşey diyemezler. Bence takip edin bir daha yaparsa video/foto çekin.

• Benim de hiç başıma gelmedi ya da ben göremedim , led ekranın silik vs piksel kaybı olmadı şimdiye kadar,İstanbul sıcağında güneş altına aracı koymama rağmen .Lakin ben de katılıyorum takip etmekte fayda var bir daha olursa servise gidin garanti kapsamında iken .
  • Güneşten olsa, benim araç daha çok etkilenmesi lazım.
    Yer Antalya ve araç %80 güneş altında kalıyor, hemde en sıcak saatlerde.

Bende takip edeyim.
  • quote:

Güneşten olsa, benim araç daha çok etkilenmesi lazım.

Bende takip edeyim.

Soğuk zarar veriyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Güneşten olsa, benim araç daha çok etkilenmesi lazım.

Bende takip edeyim.

Soğuk zarar veriyor hocam.

O zaman, Akdeniz ikliminden dolayı bende olması pek mümkün değil.
  • merhaba. aracı servise götürücem periyodik bakım için 33 bin de aracım dizel otomatik shine modeli 2015. servis ücreti ne kadar tutuar sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevda_nassu

merhaba. aracı servise götürücem periyodik bakım için 33 bin de aracım dizel otomatik shine modeli 2015. servis ücreti ne kadar tutuar sizce?

Merhaba.
    Aracımı hiç bakıma götürmedim ama merak edip sordum, dizel yakıt pompası temizliği dahil 690TL(ama indirimde yapıyorlardır)

*Ama garantisi geçmiş ise, özel serviste daha uyguna yaptırabilirsiniz.
  • sevda_nassu S kullanıcısına yanıt
    Panther'in de dediği şekliyle garanti bitti ise veya yetkili ve kanunen garantiyi etkilemeyecek durumda olan bir özel serviste hemen hemen yarı fiyata bahsettiğiniz bakımı yaptırabilirsiniz.
    Ben 30.000 km bakımını garanti devam ederken Ankara Speedy de 300 TL gibi bir fiyata yaptırmıştım, Ankara Bayraktar ise 700 TL gibi bir fiyat çıkarmıştı. Üstelik bakımı Speedy ye yaptırdıktan sonra garanti devam ettiği için Navigasyon güncellemesini de Bayraktar'a yaptırdım sorun çıkmadı.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bill Gates -- 13 Temmuz 2017; 15:32:7 >
  • quote:

Panther'in de dediği şekliyle garanti bitti ise veya yetkili ve kanunen garantiyi etkilemeyecek durumda olan bir özel serviste hemen hemen yarı fiyata bahsettiğiniz bakımı yaptırabilirsiniz.
    Ben 30.000 km bakımını garanti devam ederken Ankara Speedy de 300 TL gibi bir fiyata yaptırmıştım, Ankara Bayraktar ise 700 TL gibi bir fiyat çıkarmıştı. Üstelik bakımı Speedy ye yaptırdıktan sonra garanti devam ettiği için Navigasyon güncellemesini de Bayraktar'a yaptırdım sorun çıkmadı.

Saygılar

merhaba. Ben diyarbakırdayım şuan internetten araştırdım. yetkili servisi buldum aradım . 600 tl civarı tutuyor dedi. ama yetkili özel servis şeklinde araştırdığım da bir sonuç bulamadım . acaba yetkili özel servisleri bulabileceğim bir sayfa var mı? garanti bitti .

• Ben uzun yıllardır SPEEDY ile bakım/arıza işlerini hallediyorum. Hemen tüm markalar için garanti içi ve dışı bakım yapıyorlar. Diyarbakır'da var mıdır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevda_nassu

quote:

Saygılar

merhaba. Ben diyarbakırdayım şuan internetten araştırdım. yetkili servisi buldum aradım . 600 tl civarı tutuyor dedi. ama yetkili özel servis şeklinde araştırdığım da bir sonuç bulamadım . acaba yetkili özel servisleri bulabileceğim bir sayfa var mı? garanti bitti .

Yetkili özel servis den kastım; Bosch car servis/Speedy(yada benzerleri) sanayide(yada çevrede) küçük tamirci olmayan genelde konuya bu marka üzerinde vakıf ve bu marka üzerine çalışma yapan daha büyük(bilindik) firmalar.

Eğer büyük/bilinen ve Citroen/Peugeot üzerine yoğunlaşmış ise sorun çıkmayacaktır. Rutin bakım için bildiğiniz ve tanıdığınız usta bile olur. Netice de; yağ+yağ filtresi+ hava/polen filtresi değişimi her araç için bilinen işlemler. Gerekiyor ise buji değişimi ve yakıt pompası temizlik yada değişim olur.

Ben CivicHB aracımız için, Metro marketten aldığım yağı orada ücretsiz değişim hakkı ile değiştirmiştim, yağ filtresini ve hava/polen filtresini zaten daha önce almıştım bagajda duruyordu, onları da verdim bakım işçiliği bedavaya gelmişti.

*Sanayiden de ön/arka fren balatası almıştım, Citoen'e rica ettim sanayiye göndermeyin beni dedim, 50TL işçilik(geçmiş yıl) yazdılar balataları değiştirdiler.

Bu tür rutin değişim işlemi için servise hiç gerek yok, kişinin eli yatkın ise kendi bile yapar.

• Degerli cactus kullanicilari,

2015 dizel otomatik shine almak istiyorum, km en fazla 50.000 civari. Su an piyasada 65 civarina bulunabiliyor. Merak ettigim Mart Nisan Mayis aylarinda bu modeli alanlar kaca aldi? Malum sitede favoriye aldigim araclar 67 68 e satilamiyor. Fiyat su an cok mu yuksek acelem olmadigi icin ona gore beklemeyi düşünüyorum.

• kurafx K kullanıcısına yanıt
    2016 Ağustos ayında 60.000 TL ye satın aldım. 25.000 km de idi. Şu an fiyatlara tüm araçlara 5000-10000 TL arası fiyat artışı olmuş durumda. 63.000-65.000 TL arası fiyat alınası bir fiyat gibi duruyor kanaatimce. Aceleniz yoksa bile beklediğinizde fiyat düşüşü olacağını pek zannetmiyorum.

Saygılar
  • kurafx K kullanıcısına yanıt
    mayıs da aldım ben şuan bi değişiklik yok fiyatlarda. evet biraz yükselmiş ama pazarlık yaparsan gene mart nisan ayındaki fiyatlardan alabilirsin.

bugün haberlerde izledim show tv de. ötv de bi miktar artış olmuş. ikinci el piyasasi da arttı diyordu. beklesende pek bişey değişeceğini zannetmiyorum.

ama karar senin...
  • Arkadaşlar Apple Carplay veya Mirrorlink olayını Cactus için kullanılabilir olup olmadığını bilen var mı acaba? Eğer mümkün ise detay verebilen olursa müthiş bir şey olacak.

Teşekkürler
  • quote:

Arkadaşlar Apple Carplay veya Mirrorlink olayını Cactus için kullanılabilir olup olmadığını bilen var mı acaba? Eğer mümkün ise detay verebilen olursa müthiş bir şey olacak.

Teşekkürler

Kullanılabilir değil. Aynı ekranı kullanan 308 de arayüz olarak android sistem yüklemesi yapılabiliyordu, Citroen'e uygun mu bilemiyorum, yapan/kullanan görmedim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.