Şimdi Ara

Çift yarık deneyi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
15
Favori
15.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • gördüğün birşeyi etkileyemezsin çünkü onu zaten gözlem yaparak dalga fonksiyonunu çökertmişsindir. burada önemli olan göremediğimiz ve bir şekilde haberdar olamadığımız şeylerle ilgili olan olayların olasılıklı yapısıdır.
    bir şeyi gözlemledi iseniz o artık oradadır gözlemlemedi iseniz o her yerde ve her olasılıktadır. olasılığın anlamı da bu zaten kesinlikten uzak tam olarak bilinemeyen
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

Hacı bu konularla fazla ilgilenme yoksa "bakırköyden mesaj atıyorum"diye konu açarsın

Önce bi okuyun.Videoyu izleyin sonra yorum yazmayı deneyin.Çocuk gibi davranmayın.
  • 1 yıl olmuş varmı bi gelişme
  • sanırım gözlemcinin bu konudaki etkisini biliyorum.
    bu arada merhaba demeyi unuttum merhaba orta okuldan beri ektromagnetik ve dalgalar ile liseden beride kuantumla ugraşıyorum nerden baksan ku antumlla bir 5-6 senem vardır. ama cvp çok basit ışıgın tanımına tekrar bakarsan sninde bulacagını düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: azzurra

sanırım gözlemcinin bu konudaki etkisini biliyorum.
    bu arada merhaba demeyi unuttum merhaba orta okuldan beri ektromagnetik ve dalgalar ile liseden beride kuantumla ugraşıyorum nerden baksan ku antumlla bir 5-6 senem vardır. ama cvp çok basit ışıgın tanımına tekrar bakarsan sninde bulacagını düşünüyorum...

nedir cevap hocam
  • Bir evrenin var olması için içeriden gözlemlenmesi gerekiyor. Bu teoriye göre paralel evrenlerde tüm olasılıklar var. Yani ben şu an yaşıyorum ama çeşitli nedenlerden öldüğüm diğer paralel evrenler de var. Anladığınızın aksine bu gerçek din kavramını çökertir. Çünkü mesela benim hem ateist olduğum, hem Müslüman olduğum, hem katil olduğum, hem de çocukken öldüğüm evrenler var. Peki ben cennete mi cehenneme mi gideceğim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Bir evrenin var olması için içeriden gözlemlenmesi gerekiyor. Bu teoriye göre paralel evrenlerde tüm olasılıklar var. Yani ben şu an yaşıyorum ama çeşitli nedenlerden öldüğüm diğer paralel evrenler de var. Anladığınızın aksine bu gerçek din kavramını çökertir. Çünkü mesela benim hem ateist olduğum, hem Müslüman olduğum, hem katil olduğum, hem de çocukken öldüğüm evrenler var. Peki ben cennete mi cehenneme mi gideceğim?

Paralel evren teorisi zayıf bir teoridir. Bilimsel ispatı da yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enteresan.
  • Tarkus kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı cevap için teşekkürler. Dikkatli bir şekilde okudum ve kafamdaki birçok soru işaretine cevap buldum.
  • ilginç. konunun 2009'da açılmış olması daha da ilginç. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ED4010EAB

ilginç. konunun 2009'da açılmış olması daha da ilginç. 

2009'da açılması neden ilginç ki hocam? Çift yarık deneyi senden benden, forumdan internetten bilgisayarın icadından bile eski.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

2009'da açılması neden ilginç ki hocam? Çift yarık deneyi senden benden, forumdan internetten bilgisayarın icadından bile eski.  

Alıntıları Göster

Renk verme hocam. Konu geç açılmış diyeyim, belki oradan kurtarırım. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ED4010EAB -- 28 Kasım 2020; 17:29:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ED4010EAB

Renk verme hocam. Konu geç açılmış diyeyim, belki oradan kurtarırım. 

Alıntıları Göster

Daha da batırayım: Site 2009'dan önce vardı. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Daha da batırayım: Site 2009'dan önce vardı. 

Alıntıları Göster

cehaletimden utanıyorum. ne kadar araştırırsam araştırayım mutlaka bilmediğim bir şey çıkıyor hocam. 

çift yarık deneyini de daha detaylı araştıracağım, teşekkür ederim. 

• Cehaletimiz o kadar derin ki bence bunu tamamen telafi etmenin bir yolu yok dolayısıyla utanacak bir durum yok. Sonsuzluğa karşı ben neyim diyorum ama biliyorum ki sonsuzluk yaşamı çeşitli ve yüce kılan şey.

• uplayalım da insanlar boş şeyler okumasın şunu okusun

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.