Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
13
Favori
24.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef hayır olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanyildirim -- 17 Haziran 2016; 8:44:01 >
  • Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    Hayır bendeki düz.
    Acaba sizin cihazınız gerçekten replika olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanyildirim -- 17 Haziran 2016; 8:47:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanyildirim

Hayır bendeki düz.
    Acaba sizin cihazınız gerçekten replika olabilir mi?

Replika olacağını sanmam hocam. Banggood dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ümit Güzel -- 17 Haziran 2016; 11:29:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Taklit olup olmadığını anlamak için seri no'suna baktınız mı?

bu arada ilk açtığımda bana da ekran (daha çok kenar plastiği) kavisli gibi gelmişti. Ama daha dün farkettim (plastik bölge dahil dev) bir jetalinle ekran koruyucusu var. Belki onun ışık oyunudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezgin99

Taklit olup olmadığını anlamak için seri no'suna baktınız mı?

bu arada ilk açtığımda bana da ekran (daha çok kenar plastiği) kavisli gibi gelmişti. Ama daha dün farkettim (plastik bölge dahil dev) bir jetalinle ekran koruyucusu var. Belki onun ışık oyunudur.

Herhangi bir numarasına bakmadım. Neye dikkat etmem gerekiyor.

Ekran koruyucusunu daha bugün farkettim. Kendi taktığım ekran koruyucusunu çıkarırken banggood tarafından takılanıda çıkarttım.

• Bende bu cihazi dusundum fakat gordugum kadariyla cihazda genel bir problem mevcut bir sure almadan durumu izleyecegim bu arada 8inc konusu dusunduruyor cok ku kucuk sizce ? Soyle dusunun otobuslerde hd ekranli android cihazlar 10inc deniyor. Sizcede boyle mi benim alma sebebim yazi yazmak icin word pdf falan rahat calistirsin yeter.

Bende herhangi bir kavis yok ama otg bir türlü usb leri görmüyor. Son bağlanan aygıtınız tanımlanamadı diyor sürekli. Bugün iade edip farklısını aldım ama aynı hata devam etmekte. Çok garip bir durum. Chuwi forumuna bakacam belki aynı sorunu yaşayan vardır diye.
  • Staree kullanıcısına yanıt
    Kullandığım cihazda hiçbir sorun yok. Açıkçası bir çok işi (çocuklardan vakit kaldıkça) yapabilirum. Fakat yazı yazmıyorum. Ama bu yazamayacağınız anlamına gelmiyor tabiki.
    Açıkçası otobüslerde gördüğüm cihazlar 8 inçlik cihazlardan küçüktü. Şahsen hiç 10 inç cihaz görmedim otobüslerde.
    10 inç cihazlar oldukça büyük. Daha önce kullanmıştım kırılana kadar:) Yalnız oyun oynayacaksanız çok sağlıklı oynayamıyorsunuz çünkü parmaklarınız yetişmiyor. Küçük çocuğunuz varsa onunki hiç yetişmeyecektir:)

Tabi sonuçta her şeye siz karar vereceksiniz. Yazı yazacaksanız 10 inç daha mantıklı. Yalnız amacınız sadece yazı yazmak değilse ona göre karar vermelisiniz.

Nacizane tavsiyem artı ve eksileri hesaplayıp ona göre almanızdır. Tabi cihazın performansınada dikkat etmelisiniz.

Sayıglar

• embriyo_terk kullanıcısına yanıt
    Chuwinin formunda da bu konu ile ilgili çok şikayet gördüm.
    Aldığım otg kablosunda da benzer sorunlar yaşadım.

Banggood sitesinden bir otg daha sipariş verdim bakalım onda nasıl davranacak. Otg gelince testleri buraya yazarım.
  • O zamam ben yanlis biliyormusum otobuslerde ki ekranlari.

Dediğiniz gibi ne için aldığımız önemli oyun konusuna gelirsek telefonda bile cok nadir ayda yilda bir oynarım. Tableti yazi icin alicam biraz daha arastirdim acikcasi mi pad 2 dusunmeye basladim.

• Tablette derin uyku problemi için güncelleme yaptım, derin uyku problemi çözüldü ama sanki şarz tüketimi arttı
    Beklemede bile şarzı tüketiyor, sizde durum nedir.

Ayrıca tablete intelin kendi işlemcileri için çıkardığı uygulamayı yükledim.
    Intel® Performance Viewer
    Batarya 4000mAh olmasına rağmen uygulamada şarz olurken 3200mAh geçmedi.

Yine McAfee firmasının intel işlemciler için çıkardığı Battery Saver (Boost & Clean) uygulamasını yükledim. Şimdilik test ediyorum.

• Chuwi yeni bios yayınlamış.

Hi8 Pro Dual OS için geçerli.
    Seri No'su Hi8 PQ32G22160500001--Hi8 PQ32G22160510000) arasında olanlar yükleyebiliyor.
    Bendeki kapak arkasında yazan seri no Hi8 PQ32G221604xxxx olduğu için startup.nsh çalışır çalışmaz reset atıp yükleme işlemine geçmedi. Yani seri no'nuz yukardaki aralıkta değilse indirmeyin bile.
    Chuwi dosyalarını genelde dropbox'a bırakıyor. Ordaki link ve şifre altta.
    Şifre : en.chuwi.com (Tıklayın İndirin)

Şimdi indirdiniz nasıl yükleyeceksiniz.
    Rar içindeki dosyaları fat32 formatlı bir usb belleğe kopyalıyorsunuz.
    Sonra diskpart'ı çalıştırıp usb belleğin açılışını aktif olarak işaretlemek lazım.
    Bunun içinde Arama kısmına cmd yazıp gelen programa sağ tıklayıp yönetici olarak açacaksınız.
    CMD ekranında (eğer blgisayarınızda sadece bir harddiskiniz varsa o disk 0'dır, usb 1'dir. Öyle ise aşağıdaki komutları sıra ile gireceksiniz. Eğer bilgisayarınızda birden fazla harddisk varsa usb'nin hangi disk olduğunu bulmak için diskpart enterladıktan sonra list disk enterlayıp bakın)
    diskpart
    select disk 1
    select partition 1
    active
    exit

Bu işlemden sonra güvenli şekilde usb'yi çıkarın.
    Chuwi'ye bağlı otg kablosunun ucuna 3'lü bir usb çoklayıcı bunların ucuna da klavye ve usb belleği bağlayın.
    Chuwi'yi açın ve delete tuşuna basılı tutun.
    Bios ekranı gelince, klavyeden sağ yön tuşuna basarak Save & Exit başlığına gelin.
    Bu ekranda
    Boot Override başlığının altında biri usb belleğinizin adı olan 3 seçenek olmalı.
    Android-IA ve Windows Boot Manager dışındaki usb belleğinizin adının üzerine yön tuşları ile gelip enterlayın.

Bunun hemen sonrasın usb bellekten açılım başlayacak ve bios flashlanacaktır. Bir 2-3 dakika sürebilir panik yapmayın.

• Bilgilendirme için teşekkürler
    Benim cihaz içinde malesef uygun değil.
  • kendinibilen kullanıcısına yanıt
    Şarj tüketimine hiç dikkat etmemiştim. Genellikle çocuklar oyun oynayıp bitince şarja taktıkları için açıkçası hiç dikkat etmedim.
    Yalnız arka planda çok çalışan programlar varsa bunlar şarjı çabuk tükediyor örneğin bazı oyunlar.
    Batery Optimizer diye bir program kurdum bana bayağı başarılı geldi bir incelemenizi tavsiye ederim.

Test sonuçlarınıda bekliyoruz :)
  • ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi otg kabloyu sipariş verdiniz?

• çocuklar oynuyor gayet güzel bir cihaz. parasına göre bedava..

heleki piyasda 750 TL' ye 720/1028p ekranlı cihazlar varken.
  • ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz linkteki Batery Optimizer ile benim verdiği linkteki Battery Saver aynı uygulama.

Ayrıca En popüler launcher uygulamalarından biri olan Nova Launcher Prime, Google Play Store'da indirime girdi. Nova Launcher Prime uygulamasına sadece 59 kuruş ödeyerek sahip olabilirsiniz.
    Ben kulanıyorum, başarılı.

• motomurat kullanıcısına yanıt
    Banggood sitesinden bu otg'yi sipariş verdim.
  • kendinibilen kullanıcısına yanıt
    Dikkat etmemiştim kusura bakmayın.
    Dediğiniz Nova Launcher Prime programınada bir ara bakarım.

Saygılar
  • Dün gece itibariyle bende pro olanından sipariş geçtim hayırlısıyla. Gümrük geçişi maksimum 84 dolar diye sıkıntı olmaması için hafıza kartı ve kılıfı ayrı verdim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatalrhymex -- 23 Haziran 2016; 10:38:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.