Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
13
Favori
24.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkan0zmen

GearBest'te 3-4$'a mevcut. Beklerim diyorsanız eğer. Ben hem micro HDMI hem de Type C OTG alacağım.

aman ha micro hdmi alırsan micro tarafı olabildiğince uzun olanından al yoksa hem şarj hem de micro hdmi yanyana sıkışıyor. ikisi birden bağlanmıyor. :/
  • Type C OTG ile, Micro HDMI'ı bir arada kullanamıyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkan0zmen kullanıcısına yanıt
    ben Hama Micro HDMI çevirici almıştım. Bununla şarj kablosu yanyana bağlanamıyor. Zaten fiyatı da 39,99 tl idi iade edeceğim.
     CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]
  • Bu üründen alayı düşünen bir arkadaş bana da alabilir mi
  • arkadaşlar bu cihazdaki android işletim sistemini kaldırıp tüm hafızayı windowsa ayırabilirmiyiz

• Benim de tabletim geldi, kutu aynen gönderildiği gibi Türkiye'de hiç açılmamış.
    Tabletin kasası hoşuma gitti, ayrıca gerek windows gerekse android hızlı çalışıyor, takılma yapmıyor.

Windows 10 açık iken şarz olmuyor, çözüm yolunu araştırıyorum.
    Ayrıca android boş geliyor, daha düzenli masaüstü için Launcher uygulaması yüklemek gerekiyor.
    Google Asistan uygulaması var ama hem dil desteği çok yok hemde çok fazla bilgi topluyor.
    Ben şimdilik Hola Launcher kurdum, ekran bir düzene girdi deneyeceğim.

İhtiyaçlar
    1- Erkan koruyucu filim
    2- Şarz OTG soketi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinibilen -- 13 Haziran 2016; 14:12:09 >

• Windows kısmı neredeyse 2 gündür açık ve hala hesaplıyor yazıyor.
    Ne şarj oluyor ne de yanıp sönen ışığına göre var olan şarjı koruyor.
    Hi8 sürücüsünü yükledim değişen bir şey olmadı. Hi8 Pro eski sürücüsünü internette bulup tekrar yükledim yine aynı.
    Kimse de rahatsız değil herhalde ki yabancı forumlarda kimse sorundan bahsetmemiş.

Ya bize çok düşük pil geldi. Sadece windows çalışıyor olmasına bile enerji yetmiyor ki şarj bağlasakta değil dolmak hala beslemeye yeterli güç oluşmuyor. (böyle bir olay WP 6.1 cep telefonumda hot spot uygulaması hemen pil bitiriyordu, şarja bağlayıp sürekli çalıştırmak istediğimde başıma gelmişti ordan biliyorum)

Ya da pozitif düşünüp sürücü problemi deyip arayacağız.

Bana birinci kısım daha mantıklı gelmeye başladı. Çünkü aletin serial nosu bile 0123456789ABCDEF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peni_Silin -- 13 Haziran 2016; 19:50:30 >

• Arkadaşlar merhaba,
    Tableti banggood'dan almayı planlıyorum ancak kafamda bazı soru işaretleri var, yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1) Bildiğim kadarıyla 75$ limitini aşan ürünler gümrük vergisine takılıyor, aranızda vergi ödemek zorunda kalan var mı?
    2) Ürün kaç günde elinize geçti, kargonun kaybolması gibi bir sıkıntı yaşanır mı?
    3) Genel olarak tabletten memnun musunuz?

Bu fiyat bareminde bu kadar sağlam özelliklere sahip 2. bir ürün bulmak imkansız, en az 1.5 ay kargo beklemeyi gözden çıkardım şimdiden.
  • Dün puan + wallet ile şu tableti aldım, bekliyorum :http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_328162.html

139,99$'a 10 adet stok vardı. Bi' tanesini ben aldım. 42$ puan, 17,5$ falan da wallet vardı. 80-85$'a falan geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan0zmen -- 14 Haziran 2016; 12:03:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khomajtre

Arkadaşlar merhaba,
    Tableti banggood'dan almayı planlıyorum ancak kafamda bazı soru işaretleri var, yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1) Bildiğim kadarıyla 75$ limitini aşan ürünler gümrük vergisine takılıyor, aranızda vergi ödemek zorunda kalan var mı?
    2) Ürün kaç günde elinize geçti, kargonun kaybolması gibi bir sıkıntı yaşanır mı?

Bu fiyat bareminde bu kadar sağlam özelliklere sahip 2. bir ürün bulmak imkansız, en az 1.5 ay kargo beklemeyi gözden çıkardım şimdiden.

Sınır 75$ değil 75€. Tabletin fiyatiyla ucu ucuna geliyor.
    Takip numaralı kargoların kaybolması çok düşük bir ihtimal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Güzel

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Siz daha uygun almışsınız sanırım ancak şu an 270 lira civarı bir fiyatı var tabletin. Her halükarda vergi sınırını aşıyor ancak fiyatı kutu üzerinde az göstermek için bazı konular açılmış forumda, o yöntemi kullanmayı düşünüyorum.
    Siz genel olarak memnun musunuz cihazdan?
    HI8 Pro'nun özellikleri(çözünürlük ve işlemci) HI8'den daha iyi olmasına rağmen daha olumsuz yorumlar almış, hangisini tavsiye edersiniz?

• apollo48 A kullanıcısına yanıt
    Üretici sitesindeki forumda bu konuyu yazmışlar. Umarım işinize yarar.

http://forum.chuwi.com/thread-1565-1-1.html
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ümit Güzel

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Siz daha uygun almışsınız sanırım ancak şu an 270 lira civarı bir fiyatı var tabletin. Her halükarda vergi sınırını aşıyor ancak fiyatı kutu üzerinde az göstermek için bazı konular açılmış forumda, o yöntemi kullanmayı düşünüyorum.
    Siz genel olarak memnun musunuz cihazdan?
    HI8 Pro'nun özellikleri(çözünürlük ve işlemci) HI8'den daha iyi olmasına rağmen daha olumsuz yorumlar almış, hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam ben tabletlerden pek anlamam. Yukarıdaki arkadaşların belirttiğinden başka soruna rastlamadım. Konuyu en başından beri okuduysanız zaten sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ben daha çok bu işlerin kargo kısmıyla ilgili bilgiye sahibim.

Fiyatı düşük göstermek için sitelere e-mail atmanıza gerek yok. Çinli siteler zaten düşük gösteriyor. Ama kontrol edilirken fiyatla ilgili bir katakulli döndüğü anlaşılırsa işler biraz sıkıntıya girer. Vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz. O yüzden 75€ sınırını geçmemeye özen gösterin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinibilen

Üretici sitesindeki forumda bu konuyu yazmışlar. Umarım işinize yarar.

http://forum.chuwi.com/thread-1565-1-1.html

teşekkürler hocam

• Bu cihazı uzun zamandır da kullanıp gönül rahatlığıyla önerebilecek biri var mı? :)
    Cube iWork8 ve Chuwi Hi8 arasında gidip geliyorum, inanılmaz kararsız kaldım.
  • Ustadlar benim tablet Windows kısmında şarj oluyor %11 de taktim sanirim 3 saat kadar sürede doldu. Merak ettiğim şeyler var. Ornegin Windows cokerse nasıl eski haline getireceğiz? Bir recovery bölümü var mı? Yoksa nasıl yedek alabilirim? Android bölümünü şimdilik pek kullanmadim. Özellikle kullanan arkadaşlar. Bizim cihazlar yeni sürüm olabilir bu yüzden şu derin uyku sorunu için geçmiş sayfalardaki rehberi uygulamaya gerek var mı? Saygılar.

• motomurat kullanıcısına yanıt
    En azından artık windows tarafının da normal sürede şarj olduğunu soruyu sorduktan 1 hafta sonra öğrendim. Ama maalesef bu forumda bu konu altındakiler kendi normallerini pek paylaşmaya açık değiller herhalde.
    Her yeni alanın ağzına kerpeten dayayıp cevap aradığım soruya doğru düzgün cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Problemim hala devam ediyor. Şu sıralar Ayarlar->Sistem-> Pil Tasarrufu -> Pil Kullanımına tıklayınca tüm ayar pencerleri kapanıyor. Başka pil göstergi programlarını deniyorum. Onlar da pil türünü tespit edemiyor ama en azından 3912 mah olduğunu söylüyorlar.

Ben Chuwi forum sitesinden devam edeceğim bir süre. Sizlere kolay gelsin.

Bu arada Windows 8.1 de olduğu gibi sistem kurtarma tarafında ilk haline getir seçeneği ile sıfır satın aldığımız şekline dönmesi gerekli. Çünkü 32 gb'nin partition'lara baktığımda bir yerde kurtarma image dosyası vardı.

Android tarafı hakkında kesin bir bilgim yok.

• Hocam inanın tam olarak dün biraz karıştırabildim cihazı. Yoksa daha önce bilgilendirildim sizi. Bu arada saat 23:00 gibi android bolumune geçtim ve az önce cihazı elime aldım sorunsuz açıldı. Tabi tam olarak derin uyku durumu kaç saat kullanılmadığında oluyor bilmiyorum ama 3.5 saat sonra problemsiz açıldı. Kulaklık kullanımında Windows bölümünde ornegin YouTube da bir videoyu açmadan önce veya yüklerken ve diğer videoya geçiş ysparken hafif bir hışırtı var fakat video oynarken yok yani ben duymuyor da olabilirim (kulaklık sony mdr zx300) Bu durum android bölümünde yok. Fakat farkedilir derecede kulaklik ses seviyesi windows da daha yüksek. Windows ve android pil ölçümleri farklı oluyor. Mesela 25 dakika önce androidde %61 görünen pil Windows a geçince %67 olarak göründü. Birde ilk demo şarjı daha bitmemişti ve Windows bilgisayari kapatmıştım. Tekrar açtığımda pil bayağı bir azalmıştı. Acaba yanlış mı hatırlıyorum. Fakat onunda testini birazdan yapacağım. Şimdi Oturumu kapatıp saat 17:00 gibi açarım bakalım ne olacak. Saygilar sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 15 Haziran 2016; 3:42:12 >

• Sezgin99 haklı problemi çözenler dönüş yaparsa forum amacına ulaşır.

Evet bazı konuları netleştirelim.
    1- Androidde yeni cihazlarda derin uyku problemi halen devam ediyormu?
    2- Windowsta şarz oluyor mu, bu problemi nasıl çözdünüz?
    a- Şarz oluyor ama yazılım şarz olduğunu göstermiyor olabilir.
    b- Gerçekten şarz omayabilir.
    3-OTG çoğaltıcı olarak ne aldınız önerileriniz.
    4-HDM dönüşürücü önerileriniz.
    5-Ekran filmi önerileriniz.
  • Merhabalar

İşlerimden dolayı foruma bayadır giremiyordum.
    Geç cevap için lütfen kusuruma bakmayın.

IWFI Version 5.11
    Serial Number: Hi80PQ32G221****5399

Son hali yüklemeden sonra yukarıdaki gibi yani, herhangi bir değişiklik yok.

Serial number kısmı sizde neden öyle bilemeyeceğim. Replika olup olmadığını araştırmakta yarar var.

Açıkçası evdeki çocuklar ve bende Windowsu pek kullanmıyoruz. Android daha hızlı ve sorunsuz geliyor ve çocuklarda oyun amaçlı kullanıyor. Tabi bunların hepsi tercih meselesi :)
    Windowsu açıp şarj etmeye çalıştım ve sorunsuz şarj oluyor şu anda. Yaklaşık %20 iken şarjı bağladığımda 3 saat içerisinde %100 şarj edeceğini söylüyor.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.