Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
13
Favori
24.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncellemeden önceki versiyona dikkat etmedim ama şu andaki verisiyon numarası:

Android sürümü: 5.1

Çekirdek sürümü: 3.14.37-x86_64-L1-R517
    softteam@pdd-build #1
    Thu May 5 12:07:21 CST 2016

Derleme Numarası: cht_cr_mrd_w-userdebug 5.1 LMY47I eng.softteam.20130505.115611 release-keys

Eğer derin uyku durumuna geçmiyorsa güncelleme ile gelmiş olabilir. Test etmek için Androidi açın bir kaç işlem yapıp açma /kapa düğmesine bir kere basıp çekip uyku maoduna alın ve 20-30 dakika sonra açmaya çalışın açılıyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum.

Windows 10 şarj olurken led ışığı yanıp sönüyor ve şarj oluyor.

Saygılar
  • Benim cihaz windowsda hala sarj olmuyor. Yani şarj oluyormuş gibi gösteriyor ancak en ufak bir artış olmuyor. Ayrıca windows daha çok şarj tükettiği için genel olarak android kısmını kullanıyorum.

Kulaklık girişi ise bir acayip. Dün gece çok az uğraştım hemen ses normale döndü.

Çinden ekran koruyucu almıştım ama inanılmaz derecede kalitesiz. Sağolsun gümrükteki arkadaşta filme tırnağını sokmuş ekrana tam oturmuyor. Ekrana uyacak boyutlarda mat koruyucu almayı düşünüyorum. Tabletin ekran parlaklığını ancak bu şekilde gözü ağrıtmayacak seviyeye indirebilirim. Kılıf alacak olan linkini koyarsa çok iyi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar derin uyku modu hakkında ufak bir bilgilendirme yaparmısınız ?
  • Bilgilendirme

Chuwi Hi8 pro tablet için bir adet otg kablo aldım.
    Satış adresi: Aliexpress

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]

Bu kablo ile 16 Gb farklı flash diskler, usb klavye ve usb fare ile 32 gb flash disk, 1TB harici disk kullanmaya çalıştım.

Android altında
    16 Gb flash diskler: Çalıştı
    Klavye: Çalıştı
    Fare: Çalıştı
    32 Gb flash disk: Çalışmadı
    1 TB harici disk (usb 3.0): Çalışmadı

Windows altında

• Ümit Güzel Ü kullanıcısına yanıt
    Derin uyku Android tarafında tableti kullanmadığınızda kendisi otomatik olarak uyku moduna geçiyor ve bir daha açılmıyor.
    Açmak için açma kapama düğmesine 10-15 saniye basılı tutarak zorla tableti kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.
    Merhabalar

Şaj için kendi cihazı ile değilde örneğin evdeki bir cep telefonun şarj cihazı ile denemenizi tavsiye ederim. Yine şarj olmuyorsa windowsun bütün güncellemelerini yaptığınıza emin olmanızı tavsiye ederim.

Elimde kaliteli bir kulaklık malesef yok. Çok kötü bir vestel kulaklıkla bile sorunsuz ses alıyorum.

Benim aldığımda tabletin üzerine ekran koruyucu yapıştırılmış olarak geldi.

Aldığım güzel bir kılıf: Banggood
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanyildirim

Derin uyku Android tarafında tableti kullanmadığınızda kendisi otomatik olarak uyku moduna geçiyor ve bir daha açılmıyor.
    Açmak için açma kapama düğmesine 10-15 saniye basılı tutarak zorla tableti kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.

O zaman benim cihazda derin uyku sorunu yok.Gece kapatmadan yatıyorum sabah sorunsuz bir şekilde direk kullanmaya başlıyorum.
  • quote:

Merhabalar

Şaj için kendi cihazı ile değilde örneğin evdeki bir cep telefonun şarj cihazı ile denemenizi tavsiye ederim. Yine şarj olmuyorsa windowsun bütün güncellemelerini yaptığınıza emin olmanızı tavsiye ederim.

Elimde kaliteli bir kulaklık malesef yok. Çok kötü bir vestel kulaklıkla bile sorunsuz ses alıyorum.

Benim aldığımda tabletin üzerine ekran koruyucu yapıştırılmış olarak geldi.

Aldığım güzel bir kılıf: Banggood

Windows tüm güncellemeleri yapılmış bir durumda ama güncel durumdayken hiç şarj etmeyi denemedim. Şimdi telefon şarj cihazıyla deneyeceğim.Umarım akım değerleriyle ilgili bir sorun olmaz.

Kılıfın fiyatı biraz yüksek gibi. Puanlarla kargoyu bedavaya getirip alabilirim belki.

• ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    Hocam ifwi ve serial numaralarına nereden bakıyoruz? Ayrıca bu bilgiler neyi ifade ediyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • motomurat kullanıcısına yanıt
    Tabletiniz Android de açılırken Android ve Windows logosunun olduğu ekran geçtikten sonra "ses kısma" düğmesine basılı tutarsanız "boot" ekranı açılacaktır Oradan bilgilere bakabilirsiniz.

ifwi: Donanım yazılım sürümü diye biliyorum (yanlış biliyorsam lütfen düzeltilsin)
    Serial number: Seri numarası her cihazda farklı olması gerekir diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanyildirim -- 15 Haziran 2016; 14:32:44 >
  • Benim cihazın kulaklık sorunu çözüldü.

• ersanyildirim kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Bu arada, sizin derin uyku problemi çözüm şeklini chuwi'nin forumun'da biri önermiş.
    Fakat bahsettiğiniz bu sürüm ve derin uyku teşhiş yöntemine göre benim bir güncelleme yapma ihtiyacım yok demektir.
    Tekrar teşekkürler.
  • motomurat kullanıcısına yanıt
    ifwi, android kısmı ile ilgili birşey. bunun için os seçim ekranında android'i seçin (yukarı ses tuşu) ve hemen ardından aşağı ses tuşuna basılı tutun. İstediğiniz ekran gelecektr.
    bizimkiler maalesef windows kısmında şarj tutmuyor.

denediklerim
    - farklı programlarla pile ulaşmaya çalıştım hiçbiri pil türünün li-ion olduğunu dahi göremedi.
    - Sistem Ayarları Güncelleme ve Kurtarma'dan temiz sıfır windows kurulumu yaparken %64'te sistem çöktü.
    - Chuwi sitesindeki bios'u ve windows 10 imajını kurdum. ıı-ıh yine sadece pil düzeyini gösteriyor ve ışık yanıp sönmesine rağmen şarj etmiyor. yani eskisi gibi sarjda iken sanki daha hızlı deşarj oluyor. (bu arada yüklediğim bios bendekinden daha eski bir versiyondu)

Kısaca bu yeni nesil hi8 pro'lar yaygınlaşıp sorun çoklu ses oluşturmadan önce yapacağımız başka birşey kalmadı. Oturup bekleyeceğiz.

Olur da bios ayarlarına bakmak istersen açılırken usb bağlı klavyeden delete tuşuna yada esc tuşuna basılı tutmak yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezgin99

bizimkiler maalesef windows kısmında şarj tutmuyor.

denediklerim
    - farklı programlarla pile ulaşmaya çalıştım hiçbiri pil türünün li-ion olduğunu dahi göremedi.
    - Sistem Ayarları Güncelleme ve Kurtarma'dan temiz sıfır windows kurulumu yaparken %64'te sistem çöktü.
    - Chuwi sitesindeki bios'u ve windows 10 imajını kurdum. ıı-ıh yine sadece pil düzeyini gösteriyor ve ışık yanıp sönmesine rağmen şarj etmiyor. yani eskisi gibi sarjda iken sanki daha hızlı deşarj oluyor. (bu arada yüklediğim bios bendekinden daha eski bir versiyondu)

Kısaca bu yeni nesil hi8 pro'lar yaygınlaşıp sorun çoklu ses oluşturmadan önce yapacağımız başka birşey kalmadı. Oturup bekleyeceğiz.

Olur da bios ayarlarına bakmak istersen açılırken usb bağlı klavyeden delete tuşuna yada esc tuşuna basılı tutmak yeterli.

O zaman beklemeye devam. Elbet bu soruna bir çözüm bulacaklar.

tam olarak nasıl çözüldü kendiliğinden mi ? Bende yeni bir kulaklık almıştım onda hiç sıkıntı çıkarmadı bende o yolla çözdüydüm.
  • Derleme SÜrümüne Android ayarlarında da ulaşılabiliyor.

Cihazınızın Ayarlar Ayarlar uygulamasını açın.
    Görünümü en alta kaydırın ve Telefon hakkında veya Tablet hakkında'ya dokunun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: embriyo_terk

tam olarak nasıl çözüldü kendiliğinden mi ? Bende yeni bir kulaklık almıştım onda hiç sıkıntı çıkarmadı bende o yolla çözdüydüm.

Jak girişi iyice yalama oldu. Jak istediğim seviyede duruyor. Tam sokmuyorum.

• quote:

Bilgilendirme

Chuwi Hi8 pro tablet için bir adet otg kablo aldım.
    Satış adresi: Aliexpress

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]

Bu kablo ile 16 Gb farklı flash diskler, usb klavye ve usb fare ile 32 gb flash disk, 1TB harici disk kullanmaya çalıştım.

Android altında

Windows altında

Bunları yaparken tablet şarj olabiliyor mu peki?

• Arkadaşlar benim cihazın ekranı kavisli. Acaba sizde de aynı problem var mı ?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.