Şimdi Ara

CHUWİ Hİ12 TABLET BİLGİSAYAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
21
Favori
23.305
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bu cihazdan almıştım ve nette sattım. Alan kişi android de belli bir bölgede el ile işlem yapılamadığını söyledi, video da göndermiş uygulamaya girmeye çalışıyor ama uygulama açılmıyor zor algılıyor vs. Bu cihazda böyle durumlar oluyor mu ayrıca ben cihazı teslim ederken denettim sorun yoktu ama evde denemiş sorun var diyor, yazılımsal olabilir mi? veya başka ne sorun olabilir fikri olan var mı?
  • Bende chuwi hi12 aldım dokunmatik çok kötü bunun çaresini bilen varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar sorununuzla ilgili bir çözüm sunamam yaşamadığım için ama chuwi nin forumlarında veya techtablet forumlarında chuwi hi12 bölümleri var oralara bakarsanız illaki aynı sorunu yaşayan postlar görürsünüz muhtemelen çözümleri de vardır

• Bu touch pad fonksiyonlarını nasıl kapatabilirim (simge durumuna küçültme; ekranı kaydırma falan)

bir türlü bulamadım elimi kaydırdığımda ekran küçülüyor, simgeler büyüyor çok can sıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal2_ocal -- 30 Mart 2017; 13:57:32 >
  • Hafıza kartı girişi 6 ayda bozuldu. Ne windows, ne de android'de çalışmıyor.
  • Hocam nasıl bir kullanımınız vardı? sürekli takılımıydı, arada takıp çıkartıyor muydunuz? hafıza kartı markanız nedir? bunu sormamda kasıt ben hafıza kartı araştırırken sizin bu yorumu yazmanız beni de huylandırdı

Düşündüğüm Hafıza Kartı Markaları SanDisk, Samsung Evo+, Toshiba. Gönlüm Biraz Toshiba dan Yana gibi

• Chuwi Hi12'ye Photoshop Cs6 Kurup Uygulama İçeriğinin Küçük Olması Problemini Yaşayan Olursa Çözümü Bu Şekilde;http://www.danantonielli.com/adobe-app-scaling-on-high-dpi-displays-fix/

• quote:

Orijinalden alıntı: perSNN

Yeniyıla girerken yurtdışı tablet getirmekte falan ek vergi gelmişti sanırım, şimdi yapancı bir siteden (aliexpress gibi) 75 euro tablet almak mantıklı mı? Mesala şu;https://tr.aliexpress.com/item/8-9-IPS-Onda-V891W-CH-Dual-Boot-Windows-10-Android-5-1-Dual-OS-Tablet/32683946596.html?spm=2114.010108.3.148.eJBMgu&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10065_10151_10068_10172_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10136_10137_10111_10060_10138_10112_10113_10155_10062_10114_10156_10154_10056_10181_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10096_10070_10148_10123_10147_10052_10053_10124_10142_10107_10050_10051,searchweb201603_4,afswitch_1,ppcSwitch_5&btsid=96ef4985-ff27-477d-90b5-8a6cd9f2e236&algo_expid=fd1f0ebc-ebf0-4908-a119-b089304ffd46-17&algo_pvid=fd1f0ebc-ebf0-4908-a119-b089304ffd46

25 Gün Önce Chuwi Hi10 Siparişi verdik arkadaşa 240$ ve 1992KG ağırlığında, şuan İstanbul da gümrük giriş işlemleri yapılıyor herhangi bir ücret çıkmadı. Hep Böyle Olur, Olmaz Birşey Diyemem.

Edit : Yorumu Yazdıktan Sonra Gümrüğe Takıldı, Üründen Şüphelenmişler, Gerekli Şekilde Belgeler Mail Olarak Yollandı 4,60 TL Ücret Çıktı. Teslim Aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal2_ocal -- 5 Mayıs 2017; 21:14:25 >

• Arkadaşlar H12 de Dikkatimi Çeken Bir Konu var:
    Tablet Boşta Çalışırken Mause İle Klasöre Tıkladığımda, sayfalar Arası Geçiş Yapığımda Ekran ışığı Kendiliğinden Yükseliyor Düşüyor. Bu Normal Mi ? Çözümü var Mı ?
  • kartal2_ocal kullanıcısına yanıt
    Ben pilde kullandığımda çok bariz olmasa da o şekilde bir parlaklık oynaması yaşıyorum ancak pirizdeyken pek karşılaşmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: otam

cihaz bugün elime ulaştı...tableti beğendim ama dokunmatik ekranı ve windows performansı pek iyi değil.. chuwi forumlarından araştırdığımdahttps://yadi.sk/d/xCGtojw4rVCLM şu dosyayı Windows\INF içine atarsanız dokunmatği düzeliyor..işlemcisi bi tık iyi olabilirdi fakat genel olarak beğendim cihazı..

@dema2011 sorunun çözümü burada, @historian12 bunu ilk mesaja eklerseniz herkez görsün, çoğumuzun muzdarip olduğu bi durum

• merhabalar,

bende android ve windows ortamda pdf-word gibi sayfaları okumak için (şarkı türkü uygulamaları ve sözleri) sıfır ürün arıyordum. tabi bütçe meselesi yüzünden ıpad ve samsung birçok 12 inç ürününü incelesem de alma şansım yok.
    10.5 ve 12. inç lik samsung ürünlerde benim ihtiyacım yeni oldu onlar eski duruma geçmiş ve 2.el konumunda (6 ayı geçen bir tablet 2.elde batarya-şarj cihazı vs.) bu durumda inceleme yaparken chuwi 12 inç olanı gördüm.
    epey araştırdım, forumda dahil. genelde teknik olarak yabancı forumlarda ki ya da incelemelerde ki durumlar burada alan arkadaşlarca da yaşanmış. dokunmatik durumu ve işlemcinin zayıf kalması gibi. kamera kalitesinde vs. değilim.
    amacım belli.....
    ama türkü sayfalarını açma ilerletme gibi dokunmatik işlemlerde az biraz da seri olmasını istiyorum.
    daha fazla da detay yazmadan sizden isteğim şudur:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-tablet-sifir-12-inc-chuwi-h12-windows-android-tablet-454047786/detay

bu ürünü satıyor arkadaş,
    almak isterim ama:
    yurtdışı olunca garanti, yazılım güncelleme, hani kırdırma gibi(pasaport işlenmemişse), android kısmına root gibi,
    işlemlerde sıkıntı olur mu
    ayrıca fiyat normal mi.

önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

• BILGILI B kullanıcısına yanıt
    Merhaba direk sorunuza geçeyim ben öncelikle bu cihazda kırdırma diye bir muhabbet yok alıp sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz Android kısmında saf Android mevcut zaten onda da çok uğraşmadan root yapmanız mümkün Windows kısmında güncelleme işi nete bağlanınca otomatik oluyor zaten Android kısmında ise güncelleme gelmiyor bildiğim kadarıyla ama sitesindeki forumda çeşitli Android versiyonlar paylaşılmış burunda ben Android kısmını pek kullanmadığım için hiç bulaşmadım fiyatı konusunda bişi demem doğru olmaz sonuçta yazdıklarınızı göre piyasayı araştırmışsınız cihazın özellikleri belli diğer cihazların özellikleri belli tercih sizin

• otam O kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk sayfaya eklemeyi bilmiyorum nasıl yapıldığını anlatırsınız yaparım

• quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

merhabalar,

bende android ve windows ortamda pdf-word gibi sayfaları okumak için (şarkı türkü uygulamaları ve sözleri) sıfır ürün arıyordum. tabi bütçe meselesi yüzünden ıpad ve samsung birçok 12 inç ürününü incelesem de alma şansım yok.
    10.5 ve 12. inç lik samsung ürünlerde benim ihtiyacım yeni oldu onlar eski duruma geçmiş ve 2.el konumunda (6 ayı geçen bir tablet 2.elde batarya-şarj cihazı vs.) bu durumda inceleme yaparken chuwi 12 inç olanı gördüm.
    epey araştırdım, forumda dahil. genelde teknik olarak yabancı forumlarda ki ya da incelemelerde ki durumlar burada alan arkadaşlarca da yaşanmış. dokunmatik durumu ve işlemcinin zayıf kalması gibi. kamera kalitesinde vs. değilim.
    amacım belli.....
    ama türkü sayfalarını açma ilerletme gibi dokunmatik işlemlerde az biraz da seri olmasını istiyorum.
    daha fazla da detay yazmadan sizden isteğim şudur:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-tablet-sifir-12-inc-chuwi-h12-windows-android-tablet-454047786/detay

bu ürünü satıyor arkadaş,
    almak isterim ama:
    yurtdışı olunca garanti, yazılım güncelleme, hani kırdırma gibi(pasaport işlenmemişse), android kısmına root gibi,
    işlemlerde sıkıntı olur mu
    ayrıca fiyat normal mi.

önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Hocam Tablet + Klavye İçin Fiyatı Uygun,

Şahsi Görüşüm: 12" Tableti Elde Taşımak Biraz Zor Oluyor, Ben klavyeli Kullanıyorum, Ayrıca Postacı Çantası Tarzında Hoş Bir Çanta Diktirdim. Bataryası Mükemmel 1 Gün Rahat Rahat Gidiyor Normal Kullanımda 2.Günde Garanti Diyebilirim. Windows Tarafı İçi Güncelleme Konusunda Kesinlikle İlk Güncellemeler Dışında Güncelleme Yapmayın İlk Güncellemeden sonra Size 20-22Gb Boş Yer Bırakıyor. Antivirüs Programı Kurmayın (Eset Smaart Securty Kullandım) Kasıyor, Hangi Tarayıcı Olursa Olsun -Opera, Chrome, Edge- Kesinlikle 3 Sekmeden Fazlasına Gitmeyin Sayfaların İçeriği Kalabalık Oldukça Kasılma oluyor, Ayrıca İndirdiklerinizi HDD, Hafiza Kartı veya Flash Belleğe Atmanız En Güzeli Hafıza Azaldıkça Tablet Kasıyor. Mause Takmanız Biraz Şart Çünkü Klavyenin Mause Kaydırma Hareketlerine Göre Pencereyi Küçültüyor, Masaüstü Simgelerini Küçültüyor-Büyültüyor Falan.

Android Tarafına 1 Defa Girdim Youtube Uygulaması Bile Yok Bir Kaç Uygulama Dışında Tertemiz

Ürün Fiyat ve Özellik Olarak Malumunuz Güzel Ürün, Ben Yurt Dışından Aldım Pişman Olmadım Kullanıyorum,
    Garanti Şu Bu Konusunda Risk Alanlara Öneriyorum Makinayı.

Benim Satıcıda 1.150 TL Geliyor Şu Durumda 100 TL + Gümrük Avantajı Cebinizde

Çay Tepsisi Olarak Kullanılabilir İsterseniz 1-2 Güne Fotoğraf Ekleyeyim Fikir Sahibi Olun

Çantanın da Fotoğrafını Eklerim İsterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal2_ocal -- 29 Haziran 2017; 16:40:15 >

• merhabalar,
    ilgi duyarak cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.

windows 10 durumunun makinaya ağır gelmesi(internet taramaları vs) biraz şaşırtıcı(işlemci-ram) dokunmatik olmasa windows 7 içine tam oturur gibi.
    daha öncede yazdığım gibi amacım pdf-word ortamı android uygulamalar var bunları geniş dik ekranda hemen hemen a4 kağıdına yakın büyüklükte okumak.
    android kısmında dokunmatik seriliği sayfa atlatma seriliği, dokunmatik tepkisi vs. bunlar önemli, sayfa normal atlatırken kilitlenmeler falan olmamalı.
    diğer incelemelerimde de burada sizlerin yazdığı noktalar söz konusu, herhangi bir yerde wireless üzerinden film-tv izleme durumunda ne tepki veriyor pek bilgi yok.
    ben de samsung 10.1 3gb olan direk android tablet ile bunun arasında incelemedeyim. 1.500 6 taksit mediamarkette var.
    bir karar vermem gerekecek,

hepinize teşekkürler
  • Hocam Neyi Merak Ediyorsunuz Her Bişeyi Yazın Tektek Cevaplayalım.

Bu Arada Klavyeye HDD Taktırıp Alın, Klavye HDD İçin Yeterli Gücü Sağlıyor Mu O Önemli Arkadaşa Hi 10 Aldık Klavye Yeterli Gücü Usb'ye Vermiyordu

(Ben Biraz Limitleri Zorluyorum Photoshop Kurdum Mesela, Sınırları Belirlemeye Çalışıyorum Kasmalar O Yüzden)

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal2_ocal

Hocam Neyi Merak Ediyorsunuz Her Bişeyi Yazın Tektek Cevaplayalım.

Bu Arada Klavyeye HDD Taktırıp Alın, Klavye HDD İçin Yeterli Gücü Sağlıyor Mu O Önemli Arkadaşa Hi 10 Aldık Klavye Yeterli Gücü Usb'ye Vermiyordu

(Ben Biraz Limitleri Zorluyorum Photoshop Kurdum Mesela, Sınırları Belirlemeye Çalışıyorum Kasmalar O Yüzden)

merhaba, bilgileriniz için teşekkürler.

1- 4 çekirdekli intel z8300 işlmci, 4 gb ram ve 64 gb rom gibi bir özelliğe rağmen internet kasması, ilginç geldi
    2- android kısmında dokunma hassaslığı pdf-word gibi sayfa geçişleri seri mi
    3- android uygulamalar yüklendiğinde durum nedir( birçok uygulama yükleme vb) kasıyor mu
    4- android veya windows 10 da film-dizi ya da tv izleme durumunda durum nedir
    5- pek oyun meraklısı değilim ama yine de kaldırabileceği kapasite denenmiş midir

üstad kusura bakma ürün yabancı olunca inceleme de az olunca mecbur bir tedirginlik oluyor.

samsung tablet sadece android olacağından yukarıda ki sorulara gerek kalmıyor,
    bunda işi çift sistem kuruluyor olması sanırım işlemciyi olumsuz etkiliyor özellikle de w10 ağır geliyor galiba

şimdilik aklımdakiler bunlar
    teşekkürler

• aklınızda ki Soruları anlıyorum çünkü bende almadan önce sizinle benzer şeyler yaşadım Samsun Spenli Tabletleri Araştırdım O Arada Chuwi ile Karşılaştım

Soruları İnşallah Ben Akşam Cevaplarım, Elinin Altında Olan Arkadaşlar Yazar Zaten

Üstat: historian12 Hi12 Almam ve Çözüme Ulaşmam Konusunda Çok Yardımı Olmuştur Sağolsun. Ben Kullanıcıyım Sadece

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.