Şimdi Ara

Chipset arızası ( Chipset değişimi ? )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
55.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarım sadece küçük bir darbe aldığında falan donuyor.

Sağolsun bir tanıdık tamirciye gösterdim. Chipset arızası var dedi. Tamir olmazmış.

Biraz araştırdım chipset değişimi yapan yerler var izmirde özel makinayla gerçekleştiriyorlarmış.

Yıllar sonra gelen edit : Konu çok eski. Destek beklemeyin aradan yıllar geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 6 Eylül 2018; 1:28:0 >

• Çok iyi bilmemekle birlikte her Chipsetin üzerinde bulunduğu anakarta özel üretildiğini duymuştum.Ne kadar doğru bilmiyorum.
  • İstanbul yazıcıoğlunda bu işi yapan yerler var ama izmiri bilmiyorum tahminime göre 80-100 lira arası bir rakama mal olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

İstanbul yazıcıoğlunda bu işi yapan yerler var ama izmiri bilmiyorum tahminime göre 80-100 lira arası bir rakama mal olur
    Eğer kargoyla göndermeyi düşnüyorsan sen git yüz yüze konuşarak yaptır kargoyla uğraşma yoksa ilgilenmiyorlar
  • Senin laptop aids olmus durumda laptopun en kötü hastaligidir chipset ve tümlesik ekran kartının arizasi ve asla düzen tutmaz tamirden sonra kimse 6aydan fazla garanti vermez yaptırınca satma arkandan küfür ederler valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

Senin laptop aids olmus durumda laptopun en kötü hastaligidir chipset ve tümlesik ekran kartının arizasi ve asla düzen tutmaz tamirden sonra kimse 6aydan fazla garanti vermez yaptırınca satma arkandan küfür ederler valla
    Arızalı çip bga çip değişim makinasında değiştirilmesi gerekiyor bu makinada pek ucuz bir makina değil heryerde bulunmaz arkadaşın dediği gibi çip değiştirilse bile en fazla 6 ay garanti verilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExeCuTioN66

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    chipset değişimi dolar yüksek oldugu için 180tl- 220 tl arasında onarım olur. arkadasın dediği gibi 6 aydan fazla garanti verilmez. avrupa yakasında bağcılarda yapan yerler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 15 Ağustos 2011; 13:11:59 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Peki beyler arıza hangisinde bilen var mı ? Büyük olanda mı küçük olanda mı ? Büyük olan çip'in markası nvidia yani ekran çipi olmalı. Fiyatını araşatırdım 30tl :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 15 Ağustos 2011; 18:40:55 >
  • Fiyatı hic önemli değil değişmesi gereken chipset sis olanı ve parasi hic önemli değil ama düzen tutmuyor
  • quote:

Fiyatı hic önemli değil değişmesi gereken chipset sis olanı ve parasi hic önemli değil ama düzen tutmuyor
    10/12/2014 Tarihinde Arızalanan Casper Notebookumu Eskişehir Casper Yetkili Servisine (Ufuk Elektronik) verdim Arıza Tespiti ve Tamiri İçin. 2 Gün İçinde Geri Dönüş Yaptılar. "Güney Köprüsü Arızalı, anakartın Değişmesi Lazım; Değişim 650 TL İsterseniz Tamir Yaparız o da 275 tl" dediler. Ben de Gidip Yüz Yüze Konuşalım Diye Servise Gittim. Servisteki Konuşmamızda Tamir Yaptıktan Sonra çalışıp çalışmadığı kontrol edilecek Ona Göre başka Arızalı Yer Varsa Oraları da Tamir Edileceği Söylendi? Siz Servis Olarak Arıza Tespiti Yapmadınız mı Daha Ne Çalışıp Çalışması. . .
    Esnaf Sarayına Tamire Götürdüm. Bios Çipi Arızalı Çıktı 100 TL'ye Halloldu. Yani yetkili servis Diye İnsanları Kandırmayın!

• quote:

Orijinalden alıntı: sirkoksal

10/12/2014 Tarihinde Arızalanan Casper Notebookumu Eskişehir Casper Yetkili Servisine (Ufuk Elektronik) verdim Arıza Tespiti ve Tamiri İçin. 2 Gün İçinde Geri Dönüş Yaptılar. "Güney Köprüsü Arızalı, anakartın Değişmesi Lazım; Değişim 650 TL İsterseniz Tamir Yaparız o da 275 tl" dediler. Ben de Gidip Yüz Yüze Konuşalım Diye Servise Gittim. Servisteki Konuşmamızda Tamir Yaptıktan Sonra çalışıp çalışmadığı kontrol edilecek Ona Göre başka Arızalı Yer Varsa Oraları da Tamir Edileceği Söylendi? Siz Servis Olarak Arıza Tespiti Yapmadınız mı Daha Ne Çalışıp Çalışması. . .
    Esnaf Sarayına Tamire Götürdüm. Bios Çipi Arızalı Çıktı 100 TL'ye Halloldu. Yani yetkili servis Diye İnsanları Kandırmayın!

Alıntıları Göster
    Kaç senelik konuyu hortlatmışsınız :D ama sonuç olarak edindiğim bir kaç bilgiyi yazayım.

Chipset değişiminden sonra o bilgisayarın ömrü ortalama 1 sene oluyor. Sonrasında bir daha chipset değişimi mümkün olmuyor. Chipseti değiştirmek bu yüzden mantıklı değil. Her türlü yeni anakart almanız gerekiyor. Ben şahsen bu konuda geçen bilgisayarımı bu yüzden yaptırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 28 Aralık 2014; 2:17:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

Kaç senelik konuyu hortlatmışsınız :D ama sonuç olarak edindiğim bir kaç bilgiyi yazayım.

Chipset değişiminden sonra o bilgisayarın ömrü ortalama 1 sene oluyor. Sonrasında bir daha chipset değişimi mümkün olmuyor. Chipseti değiştirmek bu yüzden mantıklı değil. Her türlü yeni anakart almanız gerekiyor. Ben şahsen bu konuda geçen bilgisayarımı bu yüzden yaptırmadım.

Alıntıları Göster
    İZMİR TEK SERVİSİM ÇANKAYADA ORADA SANA YAPARLAR 80 TL 6 AYDA GARANTİ

• quote:

Orijinalden alıntı: melodichacked

İZMİR TEK SERVİSİM ÇANKAYADA ORADA SANA YAPARLAR 80 TL 6 AYDA GARANTİ

Alıntıları Göster
    bu arızanın diğer parçalara bir zararı olurmu? yada pc nin yangın çıkarması falan ?
  • buraközkan kullanıcısına yanıt
    donma aşırı ısınmadan kaynaklı da olabilir chipsetler içinde soğutucu bloklar mevcut ama laptoplara takmak sıkıntı
  • Chipset sorunu asla çözülmez. 6 garanti verilir. yaptırılır ve 6 sonra gene bozulur. şuan ortalam 250TL gibi bir fiyat. ama 6 ay ve sonra gene bozulur.
  • Gerçi soru eski ama sorun her zaman taze oluyor. Merak eden arkadaşlara duyurulur... ben asus n53jf modelinin bios çipini değiştirdim bana 90 tl fiyat verdiler. pazarlıkla ancak 80 e düşürdüler. Ama hala yüksek fiyata degiştirdiklerini düşünüyorum açıkçası. Artık bilgisayarı kullanabildiğim yere kadar kullanacağım. Sonra atıp yeni nesil bilgisayarlardan alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceandark -- 16 Şubat 2016; 14:41:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceandark

Gerçi soru eski ama sorun her zaman taze oluyor. Merak eden arkadaşlara duyurulur... ben asus n53jf modelinin bios çipini değiştirdim bana 90 tl fiyat verdiler. pazarlıkla ancak 80 e düşürdüler. Ama hala yüksek fiyata degiştirdiklerini düşünüyorum açıkçası. Artık bilgisayarı kullanabildiğim yere kadar kullanacağım. Sonra atıp yeni nesil bilgisayarlardan alacağım.

Parça değişmiyor reballing yapıyorlar. yani yeniden lehimliyorlar diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkoksal

Kardeş isim verebilirmisin kimdir bu esnaf benimde asusta sıkıntı var. Format atılmıyor hard diski görüyor kayboluyor acayip yavaşladı üstüne seste gitmişti sanırım kuzey cip gitti. Adam akıllı servis varmı acaba diye araştırdım sen şu adamlar kimdir varsa numarasını gönderirsen sevinirim

• varmı bçyle birdurma çözüm fikri olan? tamirci tavsiyesi filan?
  • benımde aynı sorun oldu cıpsetı sokup temızleyıp lehımlemısler degısım olmuyor galıba
    9 ay dayandı ve yıne bozuldu 200 tl çöpe gıttı
    yenıden tamır denerız olmazsa hurda olur.olursa 200 tl daha alırız dedıler ama 1 sene bıle gıtmez dedıler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.