Şimdi Ara

Chip Tuning Hakkında Herşey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.294
Cevap
33
Favori
108.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asi_

Tork ve yakıt olarak veri paylaşabiliyormusunuz ? İş yerinize çok yakınım ve kafama yatarsa işlem yaptıracağım.

tork ve yakıtdaki değişim ölçülmeden anlaşılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _UETS_

bi araştırırsanız görüşebilriz ya

buyur gel senin aracda bi keşif yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Tork ve yakıt olarak veri paylaşabiliyormusunuz ? İş yerinize çok yakınım ve kafama yatarsa işlem yaptıracağım.

Daha önce bir omega için işlem yaptığınızı görüp sormak istemiştim.
    İşlem süre olarak ne kadar sürüyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Daha önce bir omega için işlem yaptığınızı görüp sormak istemiştim.
    İşlem süre olarak ne kadar sürüyor ?

2-3 saat sürer..
  • 1.6 avensis 110 hp 150 nm vvt-i motor için ne gibi bir sonuç alınabilir? daha önce uyguladınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

1.6 avensis 110 hp 150 nm vvt-i motor için ne gibi bir sonuç alınabilir? daha önce uyguladınız mı?

Malesef benzinli toyotalara uygulayamıyorum..
  • Merhaba. Jetta 1.6 Fsi 115 Hp - 155 tork için uygulama yapıyor musunuz. Sonuç ne oluyor. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzi

Merhaba. Jetta 1.6 Fsi 115 Hp - 155 tork için uygulama yapıyor musunuz. Sonuç ne oluyor. Teşekkürler.

Merhabalar,

bu aracı 130hp 175nm yapabiliyoruz.
  • quote:

quote:

Merhaba. Jetta 1.6 Fsi 115 Hp - 155 tork için uygulama yapıyor musunuz. Sonuç ne oluyor. Teşekkürler.

Merhabalar,

bu aracı 130hp 175nm yapabiliyoruz.

Merhaba.
    Peki yakıt konusunda ne kadar tasarruf sağlayabiliriz. %15-%20 gibi rakamlar yakalanabilir mi?
    Birde benim aracım maksimum torku 155/4000 Nm. Uygulama yaptıktan sonra alt devirlerde bu tork artışını hissedebilecek miyim?
    Genelde aracı 2000-2500 devir aralığında kullanıyorum. Bu devir aralığında sağlayacağı güç artışı önemli benim için.
    Cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

Merhaba.
    Peki yakıt konusunda ne kadar tasarruf sağlayabiliriz. %15-%20 gibi rakamlar yakalanabilir mi?
    Birde benim aracım maksimum torku 155/4000 Nm. Uygulama yaptıktan sonra alt devirlerde bu tork artışını hissedebilecek miyim?
    Genelde aracı 2000-2500 devir aralığında kullanıyorum. Bu devir aralığında sağlayacağı güç artışı önemli benim için.
    Cevaplarınız için teşekkürler.

Tasarruf sağlayamayabilirsiniz.

alt devirlerde tork artışı hissedilir boyutlarda olacaktır. Genel olarak kullanıcılar araçlarının alt devirlerinden memnunlar.
  • hocam 2013 chevrolet aveo 1.3 dizel 95 hp 210Nm Multijet II.
    uygulama sonrası güç olarak ne kadar artış, yakıt tasarrufu olarak ne kadar düşüş olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _PRIAPOS_

hocam 2013 chevrolet aveo 1.3 dizel 95 hp 210Nm Multijet II.
    uygulama sonrası güç olarak ne kadar artış, yakıt tasarrufu olarak ne kadar düşüş olur?

120hp 260nm %8 kada rekonomi mümkündür.
  • quote:

Chip Tuning Hakkında Herşey

Selamlar..Almayı düşündüğüm araç olan Chevrolet Cruze Hatchback 2000 motor dizel otomatik aracı sıfır olarak bayiden birkaç gün önce almış bulunmaktayım..Chip uygulaması ile ilgili birkaç sorum olacak izninizle..

1) Bu model araçtan daha önce uygulama yaptınızmı Sedan yada Hatchback yaptıysanız o araçta elde ettiğiniz değerler nelerdi?

2) Bildiğim kadarıyla 163 beygir 360 tork bu araçlar ..Araçta duman atma vs gibi sorunlara yol açmadan yakıt tüketiminide düşürecek tarzda bir chip uygulamasında elde edeceğiniz ideal beygir ve tork değerleri nelerdir.?

3) Yakıt tüketimi vs gibi kaygılar olmadan bir uygulama yapılacak olsa elde edilebilecek en yüksek maksimum değerler neler olabilir.?

4) Bu konularda çok bir bilgim yok ama herhangi bir katalitik vs gibi birşeyin iptal edilmesi gerekiyormu yoksa sadece yazılım mı uygulanıyor?

5) İzmirde bayiniz var uygulamayı yapan bildiğim kadarıyla, bu bayiniz uygulamayı kendisimi yapıyor yoksa sizin yapacagınız uygulamayı mı araca yüklüyor.?

6) İzmirdeki bayinizde uygulama öncesinde araç değerleri cihazla ölçülüp sonrasındada yine güç artışı vs cihazla ölçülüp elde edilen sonuçlar görülebiliyormu?

7) Uygulama süre olarak ne kadar sürüyor yani araçla geldiğimizde toplamda yaklaşık ne kadar süre sonucunda işlemler komple bitmiş oluyor.?

8) Aracımda hız limitörü varmı varsa bu uygulama esnasında hız sınırlandırmasıda iptal edilebilirmi..?

9) Şahsen başından sonuna uygulamayı sizin yapmanızı sizinle muhatap olmayı tercih ederim bir dahaki İzmir seyahatinizin tarihi bellimi ne zaman tekrar gelmeyi düşünüyorsunuz..?

.......Sorularımı tek tek ve düzenli olarak sormaya çalıştım çünkü diğer yazılanları okudugumda baya bir karmaşa oldugunu gördüm düzenli bir soru ve cevaplarda ilgili diğer arkadaşlarında daha rahat bunlardan faydalanabileceği düşüncesindeyim..Eğer üşenmez ve sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum...

....Ayrıca sizinde şuan benim aklıma gelmeyen bazı şeylerde söylemek istediğiniz ek hususlar varsa yazmanızı rica ediyorum..Çalışmalarınızda başarılar şimdiden Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

Selamlar..Almayı düşündüğüm araç olan Chevrolet Cruze Hatchback 2000 motor dizel otomatik aracı sıfır olarak bayiden birkaç gün önce almış bulunmaktayım..Chip uygulaması ile ilgili birkaç sorum olacak izninizle..

1) Bu model araçtan daha önce uygulama yaptınızmı Sedan yada Hatchback yaptıysanız o araçta elde ettiğiniz değerler nelerdi?

2) Bildiğim kadarıyla 163 beygir 360 tork bu araçlar ..Araçta duman atma vs gibi sorunlara yol açmadan yakıt tüketiminide düşürecek tarzda bir chip uygulamasında elde edeceğiniz ideal beygir ve tork değerleri nelerdir.?

3) Yakıt tüketimi vs gibi kaygılar olmadan bir uygulama yapılacak olsa elde edilebilecek en yüksek maksimum değerler neler olabilir.?

4) Bu konularda çok bir bilgim yok ama herhangi bir katalitik vs gibi birşeyin iptal edilmesi gerekiyormu yoksa sadece yazılım mı uygulanıyor?

5) İzmirde bayiniz var uygulamayı yapan bildiğim kadarıyla, bu bayiniz uygulamayı kendisimi yapıyor yoksa sizin yapacagınız uygulamayı mı araca yüklüyor.?

6) İzmirdeki bayinizde uygulama öncesinde araç değerleri cihazla ölçülüp sonrasındada yine güç artışı vs cihazla ölçülüp elde edilen sonuçlar görülebiliyormu?

7) Uygulama süre olarak ne kadar sürüyor yani araçla geldiğimizde toplamda yaklaşık ne kadar süre sonucunda işlemler komple bitmiş oluyor.?

8) Aracımda hız limitörü varmı varsa bu uygulama esnasında hız sınırlandırmasıda iptal edilebilirmi..?

9) Şahsen başından sonuna uygulamayı sizin yapmanızı sizinle muhatap olmayı tercih ederim bir dahaki İzmir seyahatinizin tarihi bellimi ne zaman tekrar gelmeyi düşünüyorsunuz..?

.......Sorularımı tek tek ve düzenli olarak sormaya çalıştım çünkü diğer yazılanları okudugumda baya bir karmaşa oldugunu gördüm düzenli bir soru ve cevaplarda ilgili diğer arkadaşlarında daha rahat bunlardan faydalanabileceği düşüncesindeyim..Eğer üşenmez ve sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum...

....Ayrıca sizinde şuan benim aklıma gelmeyen bazı şeylerde söylemek istediğiniz ek hususlar varsa yazmanızı rica ediyorum..Çalışmalarınızda başarılar şimdiden Teşekkürler..

Selam

1_Chevrolet 2.0D 163hp (Captiva Cruze ) toplamda 10a yakın arac yaptım. Bu konuda olsun facebook da olsun bol bol resim paylaşmıştım.
    2_Bahsettiğiniz temizlikte bir uygulama sonrası +30ho +60nm elde edilebilir.
    3_+50hp 100nm mümkündür.
    4_Uygulamanın gerektirdiği ekstra bir operasyon yok. Tek başına yeterli.
    5_Yetkili yükleme merkezlerimde işi uzak masa üstü bağlantısı ile ben gerçekleştiririm.
    6_Evet izmir yetkili yükleme merkezimiz OTOLAB Bosch Car Service de Dinamometre mevcuttur..
    7_Randevulu gidildiğinde max 2 saat sürer..
    8_Limitör Dyno üzernde tespit edilir.
    9_Planlı bir seyahat yok. Planladığımda burda duyururum..

Web siltemwww.chiptuning.com.tr
    Facebook Profilimhttp://www.facebook.com/megachips.chiptuning
    Facebook Sayfamhttp://www.facebook.com/pages/Megachips/308480769170957

Saygılar.

• Jetta 1.4 TSI da sonuç ne olur acaba?

122HP 200NM
  • İyi akşamlar mehmet bey.Benimnde herkes gibi bir sorum olacak oda tabiki aracım hakkında ...Aracım 2011 15.dci 65bg.SYMBOL bu araca chip uygulaması sonucu sonuçlar ne olur ve bu arada aracımın 160 torku var.İşlem yapılduıktan sonra nelere dikkat etmem gerekecek turboyu koruma adına soruyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnchaineD

Jetta 1.4 TSI da sonuç ne olur acaba?

122HP 200NM

Chip Tuning Hakkında Herşey

Aynı motor sonuc 150hp 267nm

750tl tutar, randevulu gelindiği takdirde 1 saat sürer.

Özellikle düşük devirlerdeki tork yükseldiğinden araç çok daha canlı toparlayor ve gaz pedalı komutlarınıza daha keskin ve net cevaplar veriyor.

Sakin kullandığınızda yakıt tüketiminiz düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

İyi akşamlar mehmet bey.Benimnde herkes gibi bir sorum olacak oda tabiki aracım hakkında ...Aracım 2011 15.dci 65bg.SYMBOL bu araca chip uygulaması sonucu sonuçlar ne olur ve bu arada aracımın 160 torku var.İşlem yapılduıktan sonra nelere dikkat etmem gerekecek turboyu koruma adına soruyorum?

65hp lik dCi motorlardan 20hp kdar extra güç, 50nm kadar extra tork elde edebiliyoruz. Senelerdir gayet sağlıklı yürüyen araçlar var. bakımlarını eksik etmemeniz yeterli..

650tl tutar. İstanbul Garajımda Dinamometre ile güç testi imkanı sunmaktayım.

Hayırlı haftalar Bol kazançlar cümleten
  • yapilan uygulamadan sonra aracin verdigi max hp ve tork devri ayni m oluyor asagi inme durumu var mi?
    ornek olarak honda civic max torku 4200 devirde veriyor sizde yazilim yapildigi zaman bu 3500 e duser mi sabit midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

yapilan uygulamadan sonra aracin verdigi max hp ve tork devri ayni m oluyor asagi inme durumu var mi?
    ornek olarak honda civic max torku 4200 devirde veriyor sizde yazilim yapildigi zaman bu 3500 e duser mi sabit midir?

Honda Civic e program yüklenemiyor malesef.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.