Şimdi Ara

Chip Tuning Hakkında Herşey (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
33
Favori
108.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Chip tuning yaptırmış birisi olarak yaptırmamanızı öneririm. 68xxx kilometredeki 2015 model 1.6 TDİ Caddy aracıma chip işlemi yaptırdım. yaklaşık 3000 km sonra dpf dolu ışığı verdi, çekiş çok düştü. ilaç ve yüksek devirle birlikte açtım. ancak 1 depo sonra yine aynı sorunu yaptı. bunun yanı sıra şehiriçi kilometrede 1 lira yakıt tüketimi oldu. chip işlemi sonrası sürekli shellden yakıt aldım. sonrasında iptal ettirdim ve nerede ucuzsa oradan almaya başladım. daha filtre dolmadı. chip tuningi iptal ettireli 5000 km olmuştur.

sonuç olarak ataklık veriyor mu? evet. UZUN YOLDA bir miktar düşüş sağlıyor mu? Kısmen. Zevk veriyor mu? KESİNLİKLE. ama gel gelelim motorun ömründen yiyor, sürekli bir arıza çıkartma potansiyeli var.

onun dışında dpf, egr iptali yaptırıp üstüne chip atılırsa sonuç ne olur bilinmez. ama öyle de milletin hakkına girmiş oluyoruz malum tren gibi duman çıkartarak

• 2013 Polo Trendline 75hp için fiyat alabilirmiyim ve kaç hp'lik artış oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayné

2015 fluance 1.5 dizel aracin egr sini program ile kapatabilirmiyiz ?
    Aracin garantisindw bir sorun olurmu
    Bize kaca malolur ?

Evet 1.5 dCi ların EGR lerini yazılımsal kapatabiliyoruz.

Malumunuz bu motorların EGR leri uzunca bi süre fabrika tarafından kapalı tutuldu zaten.

Garantiniz etkilenmez. 500tl tutar.

Merhabalar 2006 model 1.6 fsi passat için yaptırırsak ne tür sonuçlar alabiliriz?
  • Merhabalar...Golf 110 Bg Tdi Manuel vites arac icin yazilimla 135-140 Bg guc belirtiliyor..

Mesela ben 120 Bg 300 Tork istesem buna gore yapiliyor mu?

Yoksa standart direk 135 bg mi oluyor..

Bir de siyah duman atma problemi ortadan kalkti sanirim gerekli mudahaleler ile?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 yilinda , 17bin kmde iken megachips chiptuning ve egr iptali yaptırdığım, 2009 model 1.4tdi seat cordoba aracimin simdiki sahibiyle konustum;

Arac su an 88bin kmde ve halen daha yazilimli. Turbo, debriyaj balatasi(buna cok sasirdim) da dahil olmak uzere herseyi orjinal ve hic sorun cikarmamis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Aynı araçtan bizde de var. Sizin dpf durumu nasıl? Çözüm bulabildiniz mi acaba..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abayismail A kullanıcısına yanıt
    Dpf yi 3 4 defa ayrı zamanlarda yüksek devir ve dpf açıcı ilaçla temizleyebildim. Sonrasında orjinal yazılımına döndüm. Daha bir sıkıntı çıkmadı. Ki iptal ettirdikten sonra en ucuz mazot almaya başladım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 1.6 105 hp lik bravo aracıma yaptırmayı düşünüyorum İstanbul'da. Tanıdığı bildiği olan var mı?
  • Merhaba benim sorum ise

Arabama chiptuning yaptira bilirmiyim ve zararli olabilir mi yada her turlu araba motorlarina yapilabilinirmi diyelimki benim arabam bmw 518d F10 model 150 begirinde 2015 model ben bunun torkunu yuklelsem zararli olurmu motor icin bu typ motora yaptiran oldumu hic oldu ise ne gibi sorunlarla karsilasti yada daha mi iyi oldu araba

Tesekkurler

• azts A kullanıcısına yanıt
    carsopedia.com
    BMW 5- series F10 518d 2014 - 2015 150 bg - özellikleri, yakıt tüketimi - CarsoPedia.com
    https://carsopedia.com/tr/catalog/bmw/5-series/f10/518d-2014-2015-24031/

bahsettiğin aracın bu olduğunu varsayarak cevap veriyorum

chiptuning konusunda yetkili ve tecrübeli bir firmada yaptırabilirsin

motorun km si önemli

sanayi tabiri ile keşkül olmuş, ekmeğini yemiş araba olmasın

chip harika olur

• egr, dpf dosyalarınızı siteme yükleyerek yaptırabilirsiniz. Ecm titanium ve winols benzeri sistemleri kullanarak dosyalarınızı açıp 1 saat içinde gönderim sağlıyorum.

autobeyin.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expresstake -- 24 Temmuz 2022; 20:56:17 >
  • Burdan araclarınıza özel yazılımlar yaparak yakıt tasarruflu veya performans yazılımları yapabiliyoruz.

www.instagram.com
    Bull_Performance (@bull_performance35) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/bull_performance35
  • İyi günler dilerim.

2019 Model Peugeot Partner Tepee Zenith 1.6 120HP Aracım var. 2021 yılında adblue arızası ile başlayan süreç beni adblue iptaline itti. Dizel motorlar hakkında hiçbir bilgi olmadığı için DPFnide boşaltalım, motora zarar veriyor dediler. ben birleşik parçalar zannediyordum ama farklı parçalarmış. adblue iptal edildi, DPF iptal edildi. ancak belli bir süre sonra motor arız ışığı yandı. Beyin Hastanesi diyen Haramidere Sanayi sitesi içerisinde yaptırdım. olmadı, oladı, olmadı. 2 kere yazılım yüklendi kısa bir süre sonra motor arıza ışığı gene yandı. 1.5 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok. düzeltemiyorlar. ne yapayım. ne edeyim bilmiyorum. Bu işi Büyükçekmece ve yakın ilçelerde gerçekten ehli ile yapacak birileri var mı?

:-(

• kayhanpulurbey kullanıcısına yanıt

Merhaba, mesajınızı yeni gördüm.

Aracınız EDC17C60 ecuya sahip ve sorunsuz bir şekilde tüm iptallerin yapılabildiği bir ecu.

Ben Ankarada araç yazılımı chip tuning işi yapıyorum. İstanbulda chip tuning dpf egr adblue vs dosyası verdiğim kişiler mevcut.

Eğer adblue veya başka bir arızanız devam ediyorsa bana ulaşın yardımcı olurum.

Custom Remap Chip Tuning

www.customremap.com

www.instagram.com/customremap

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.