Şimdi Ara

Chevrolet Yeni Aveo (2012 model üstü) 1.3 Dizel LT İçin Akü önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 Aveo Dizel Aracımın üzerinden AGM 70 Amper akü çıkmıştı. 2017 yılında kampanyada internetten bir AGM start stop akü bulmuştum ve neredeyse normal akü fiyatına olduğundan onu alıp taktım. Aracı sık kullanmıyorum. Aslında araçta son bindiğimde bir sorun yoktu. Sanki start stopu da çalışıyordu. Uzun yola gittim, geldim aracı yıkayıp garaja koydum. Bir hafta sonra artık hiç elektrik yoktu. İlk dinamodan şüphelendim. Bir yere gösterdim. 13V üzeri geliyor sorun yok dedi. Sonra başka yere gösterdim dinamoyu söktü konjektör ve kasnak değişmeli dedi. Ben pahalı tuttu deyince sonra tekrar montaj edip test etti sorun yok seni idare eder, sorun aküde dedi :). Bu aküden önceki aküsü de duruyor bende onda hala enerji var ama onun da gücü yetmiyor :).

AGM aküler 2-3 katı olmuş normal akülerin. Yine aynı kararsızlık. Bazı ustalar Normal akü tak birşey olmaz derken, bazıları araca zarar verir, arıza lambası yanar, fonksiyonları tam çalışmaz diyor. Ayrıca bu AGM aküleri kurtaramıyorlar mı illa değişmeli mi?

Önerileriniz ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• agm veya efb tip takmazsanız en basitinden S&S çalışmaz.

diğer sonuçları yazmaya üşendim ancak aracın genel olarak elektrik verimliliği düşer gibi düşünebilirsiniz.

normal akü önerilmez ancak mecbur kalırsanız da bari yüksek AH değerli iyi bir marka taktırın.

Varta v.s.

• S&S i kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden zaten. Akü firmaları kataloğunda 60AH önermiş. 72AH normal taktırayım diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.