DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Captiva Yakıt Tüketimi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
6
Favori
97.119
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Chevrolet >> Captiva Yakıt Tüketimi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      88 Mesaj
      21 Mart 2013 11:44:23 Konu Sahibi
      Captivanın yakıt tüketimiyle alakalı ayrı bir başlık bulamadım
      Mevcut olan başlıkta çok fazla sayfa olduğu için samanlıkta iğne arar gibi yakıt tüketimiyle ilgili veri bulmak çok zor.
      Artık Captivanın ikinci el fiyatları 50 bin in altına düştüğü için yakıt tüketimi öneseyen insanlarda satın alabiliyor.
      Bu başlıkta Captiva kullanıcıları yakıt tüketimlerini paylaşırlarsa çok aydınlatıcı olur.
      Yazarken yaşadığımız Şehride yazarsak trafik yoğunluğunun yakıta etkisinide görebiliriz.
      Ayrıca Chip kullanan arkadaşların yakıt tüketimlerinide merakla bekliyorum.

|
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      23 Mart 2013 10:46:03 Konu Sahibi
      sakin kullanim 9.7 (sehi ici),

cruse control sehir disi 7.2-7.6 arasi.. (100 km sabit hız)

Verdiginiz degerler yol bilgisayari ise olabilir. Depo dolu, hesabi ise mucize

soyle izah edeyim, trabzon -ordu arası otobandan 160 km civarı... son gidisimde yb 90 iken 50 tl lik mazot aldim, orduya giriste yb yine 89 a inmisti...

gorunen yb degeri 7.4 du. ibre yine aynı seviyeye inmisti... 7.4 litreyi kabaca hesaba vurunca 160 km de 11 lt yakit harcamis oluyoruz ki buda yaklasik 50 tl ediyor...ama ben bir kac sehir gecisi disinda hc durmuyorum ve tamamen cruse control le gidiyorum... arabada 3 kisi oluyor... klima zaten kapali...

ama yb deki sorunu da inkar etmiyoum tabi, biraz da ibredeki seviyeden yorum yapabiliyorum...

yani full ekonomik mod (100 km sabit)... acikcasi bu hizda bana yetiyo, araba hic yormuyo,

zaten artislik yapan olmadigi surece :) canavari sakin kullanirim...

Diğer başlıktan alıntıdır. Bu başlığada tüketim değerlerimizi yazalım.
      |
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      29 Mart 2013 10:39:45 Konu Sahibi
      Alıntıdır.
      Sert kullanınca 14-15lt altını göremezsiniz. Normal sedan araç gibi kullanmaya çalıstıgımda, 14-15lt rahat yakıyor. Tabi yol bilgisayarı hala 13lt gösteriyor, od32 soketi aldım telefona program yükledim daha net görebiliyorum artık verileri, kesinde tutuyor. 15lt gerçek performansta yakıyor, tabi makas atmalar, ani dur kalklar vs vs

10lt altı yakanların kullanısı şöyle

Işılarda 2captiva yan yanayız trafikte var tabi. Ben bastım gittim adamı izliyorum aynadanda 100metreyi 2saate aldı. yol düz oldugundan ben yaklaşık 2km gittim adamı bekliyorum geldi 10dk rahat beklemişimdir, ilk müsait kırmızı ışıklarda kaç lt yaktığını sordum. Cevap 8lt yakıyorum, basarsam 10lt yakıyorum dedi.

Heralde amcanın ayaklar kısa en fazla gaz pedalının yarısına kadar basabiliyor. Bisiklet kullanan biri rahatca geçer heralde adamı

• Binbaşı
      1181 Mesaj
      29 Mart 2013 13:17:51
      Makul kullanımla şehir içi 10-11 lt (gerçek tüketim) yakalamak zor değil.
      Şehir dışı yine makul kullanımla 8 lt ile gezebilirsiniz. Beş kişi + dolu bagaj + klima kullanımı ile 8.5 litre (gerçek tüketim) civarında gidebiliyorum.
      |
      |

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Egea 1.6 multijet Lounge 2105 Güncel kameralarım: Nikon D810, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6
    • Çavuş
      88 Mesaj
      08 Nisan 2013 13:42:41 Konu Sahibi
      Bu aralar internetten captiva araştırıyorum. Resimlerinde yol bilgisayarı verisini gördüğüm arabalardan hiçbirinin verisiş 10 lt altında değil sadece 1 tanesi 9.8 idi.
      Sanırım bu araca 8-9 lt yaktırmak mümkün değil.
      |
      |

• Binbaşı
      1246 Mesaj
      04 Mayıs 2013 15:46:07
      11lt yakıt hayal hocam :( En azından biz beceremiyoruz desem daha doğru olur . Bizde ortalama 13-14 arası şehir içi yakıyor..
    • Yüzbaşı
      878 Mesaj
      04 Mayıs 2013 17:02:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

11lt yakıt hayal hocam :( En azından biz beceremiyoruz desem daha doğru olur . Bizde ortalama 13-14 arası şehir içi yakıyor..

Benim şehiriçi 9-9,5 arası değişiyor yol bilgisayarı degeri. Gerçek tüketim bunun 1,5 lt kadar üstü...yani 10,5-11 lt arası gerçek tüketim. 2 tonluk otomatik bir araçta kullanım tarzına göre, özellikle şehir içinde çok değişebiliyor. Bir de şehir içi derken, çok yoğun trafik ya da az yoğun çok değişe bilir. Şehiriçi deyip geçmemek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      24 Mayıs 2013 18:52:21
      bendede 2007 model var sehir dısı 180 km hız 360 kurus yakıyor sehir içi 400-450 arası değişiyor.aracımda egr valfi iptal.uzun yol 80-100 km arası sakın kullanım 7.2 en dusuk sehir içi agrasif kullanım en yuksek 10.5

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      28 Mayıs 2013 20:09:12
      2008 model captiva high modeline sahibim ankara içi sakin kullanım 8,1 ancak orjınalı 9 lt gözüküyor sehirlerarası daha da düşecegine eminim ,mersedesim vardı sımdı aıleme soruyorum bumu mersedesmı dıye herkes captiva diyor bilgilerinize....
      |
      |

GALAXY S8 GALAXY NOTE 10.1 2014 edition (Wİ-Fİ- GSM-16 GB) MACBOOK PRO
    • Çavuş
      88 Mesaj
      02 Temmuz 2013 13:56:56 Konu Sahibi
      2011 captiva aldım bende 10-11 lt yakıyorum.
      Üstündeki otomatik şanzımanla bu değer aşağı düşmez.
      Manuel şanzıman olsa maksimum 7 lt yakacak araç.

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      02 Temmuz 2013 16:13:06

Yakıt dışında nasıl, beklentini karşıladı mı?

Bu arada bu aracın 2012 model yeni motor ve şanzumanlı versiyonu 1 lt kadar az yakıyor..Yani 10,5 olan yakıt tüketimi, güncel vesiyon için 9,5 düşünülebilir. Bu özelliklerdeki bir araç için en iyimser değerler, benzer şartlar için, 8 lt lere düşer sanırım...9,5-->8 lt farkı yılda 30-40 bin km yapmıyorsanız, kayda değer bir fark değil.
      |
      |
      osman2000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      88 Mesaj
      03 Temmuz 2013 19:45:08 Konu Sahibi
      Rahat ve konforlu bir araç.
      Jeep olarak alınabilecek parasına göre yüksek donanim sunan 7 kişililk olması sebebiyle tercih sebebimdi.
      |
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      09 Temmuz 2013 19:41:38
      bu arabanın fabrika verileri neden tutmuyor. hiç araştıran var mı servise soran?
      |
      |
    • Çavuş
      88 Mesaj
      10 Temmuz 2013 18:54:59 Konu Sahibi
      Aslında Firmayı müşteriyi yanıltmaktan mahkemeye vereceksin.
      Hangi yolda sehir dışı 6,5 lt yakmış. Yokuş aşağı giderken dahi yol bilgisayarı o değerlere düşmüyor.
      |
      |

• Teğmen
      110 Mesaj
      17 Temmuz 2013 12:31:19
      Sehir içi sakin kullanım 10-11lt
      |
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      03 Ağustos 2013 15:58:15 Konu Sahibi
      chip uygulaması ile yakıtını düşürebilen varmı?
      |
      |

• Teğmen
      118 Mesaj
      05 Ağustos 2013 13:25:15
      diğer jeeplere oranla sanırım daha az yakıyor , benım bir sorum neden böyle bir jeepin fiyatı 50 bın tlnın altına düştu ? kullanan memnun mu değil , kronik hata da yok sanırım tutulmamasında mı kaynaklanıyor acaba
      |
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      06 Ağustos 2013 12:11:57 Konu Sahibi
      Türk Milletinin marka takıntısı başka birşey değil.
      Babamızın takımını tutarız
      Babamızın partisine oy veririz.
      Babamızın bindiği arabaya binmeye devam ederiz.
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      09 Eylül 2013 00:39:38
      Merhabalar
      Benim 2008 model captivam var 1 yıl oldu alalı ve alır almaz chip uygulaması yaptırdım Booster performance iddia edilen 185 hp 480 nm tork idi Fakat triptronik araçlarda güç ölçümü tam yapılamıyor o yüzden gereksiz ölçüm yaptırmayın Ben performans olarak çok memnunum Fakat chip olmadan performans ve yakıtını bilmediğim için karşılaştırma yapamıyorum
      şu an şehir içi yazın 10 kış döneminde ise en fazla 12 lt civarı yakıyor ama mesafemiz 3-5 km arası şehir içi fazla yolumuz yok
      uzun yolda ise ortalama 120 km saat hızda 8 lt yakıyor Ama ortalama hız 140 km saatte yani 350 km yolu 2,5 saatte giderseniz en fazla 9,5 lt yakıyor Ben 100 km saatte hiç denemedim çünkü o hızda kullanamıyorum araçları
      Umarım yardımcı olmuşumdur
      Saygılarımla
      |
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      29 Ekim 2013 21:57:49
      Arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.Ben uzun zamandır Captiva almayı hayal ediyordum.tam nasip oldu alacakken bu DPF sorununu öğrendim yıkıldım.(araza durumunda yenisi 12.000 TL imiş) almayı düşündüğüm 2011 modeldi partikül filtre varmış o modelde.Şimdi naçizane sorum şu Acaba 2010 ve daha öncesi modellerdede partikül filtresi varmı,yada hangi yıl Captivalarda bu başa bela Partikül yok? Lütfen cevap.benim için çok önemli.şimdiden teşekkürler.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
0,471
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.