Şimdi Ara

Chevrolet Cruze ve 45000 'e Araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GreenWebs Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Chevrolet Cruze alınır mı diye sorayım evvela. 2022 den sonra sıkıntı olur mu, Opel ile tüm parçaları birebir aynı mı yoksa. Ya da 45000'e Araba otomatik öncelikli olarak hangi araba alınır? Otomatik yerine muhakkak şunu al diyebileceğiniz var mıdır ya da?

• emrcnd e kullanıcısına yanıt
    E emrcnd demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Zamanında cruze niyetlenmiştim.Nasip olmadı bütçemi biraz aşıyordu bende zorlamamıştım kendimi
    Tasarımı halen yeni duruyor içi plastiği kalitesiz olsada zamanında satıldığı fiyatına ve modeline göre karşılaştırırsak yeterli güzel araba

Zamanında en büyük şikayet Subap erimesiydi çekil subap takıp sorunum çözüldü diyen de vardı devam ediyor diyende son durumu bilemiyorum forumdaki konusuna göz atmanızda fayda var

Ben olsam fiesta alırdım boyutu yetiyorsa size hem dizel hem kasası eski durmuyor güzel araba bütçeniz rahat yetiyor.https://www.sahibinden.com/ford-fiesta-1.4-tdci?pagingOffset=20&a4_max=200000&a5_min=2011&price_min=40000&price_max=48000

Cruze güzel araba ama bence 45.000 fazla bu araba için

Parça ile ilgili şuan sorun yok 2020 de de sorun yaşayacağınızı sanmam.
    Ya cruze için 45bin çok diyip b sınıfı fiesta öneriyorsunuz?
    Yapmayın böyle şeyler
    Ciddi misiniz? 45 bine araba kalmadı Hocam. Fiesta'nın kalite olarak Cruze'u ikiye katlaması da hoş olmuş. Çelik supap takılı Cruze alırsanız o probleminiz de çözülmüş olur.

2010 Fiesta alsanız 2019-2020 model Fiestaların üretilmiş olmasının size ne gibi bir faydası olur acaba? İkinci el hele de 8-9 yaşında araç alırken bunun pek bir önemi olmaz sanırım.
    Yumuşak plastik yok ama konsol ve ona uyumlu kapı içi kumaş kaplamalar hem sıradışı hem de gayet kaliteli izlenim bırakıyor, sert plastikler de dayanıklı ve tok yapıda, ucuz malzeme değil.

6 yaşında 75 binde sattığımda trim sesi kesinlikle yoktu dediğiniz gibi

Şu anda hala çok uygun fiyatları piyasaya göre, fiesta ile karşılaştırmış bi arkadaş, güldüm...
  • Temizse kesinlikle alın. Zaten daha konforlu ve donanımlı o bütçeye zor.
  • Parça sıkıntısı olacağını sanmıyorum her türlü bulursunuz
  • 1 yıldır otomatik Cruze sahibiyim.

Fiyatına göre sundukları baya fazla. Konforlu, ses yalıtımı iyi, donanım iyi. Şanzımanı Aisin marka, konforlu ve sorunsuz.

Cruze, Chevrolet forumlarını devamlı okurum. Parça bulamama sıkıntısı yaşayan duymadım.

Bütün parçaları sanayilerde, internette, Opel servislerinde bulunuyor.

Design Edition veya WTCC Edition öneririm. 17" jantlar ve body kit var, standart Cruze'a göre çok daha güzel duruyor.
  • Zamanında cruze niyetlenmiştim.Nasip olmadı bütçemi biraz aşıyordu bende zorlamamıştım kendimi
    Tasarımı halen yeni duruyor içi plastiği kalitesiz olsada zamanında satıldığı fiyatına ve modeline göre karşılaştırırsak yeterli güzel araba

Zamanında en büyük şikayet Subap erimesiydi çekil subap takıp sorunum çözüldü diyen de vardı devam ediyor diyende son durumu bilemiyorum forumdaki konusuna göz atmanızda fayda var

Ben olsam fiesta alırdım boyutu yetiyorsa size hem dizel hem kasası eski durmuyor güzel araba bütçeniz rahat yetiyor.https://www.sahibinden.com/ford-fiesta-1.4-tdci?pagingOffset=20&a4_max=200000&a5_min=2011&price_min=40000&price_max=48000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 16 Mayıs 2019; 11:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

1 yıldır otomatik Cruze sahibiyim.

Fiyatına göre sundukları baya fazla. Konforlu, ses yalıtımı iyi, donanım iyi. Şanzımanı Aisin marka, konforlu ve sorunsuz.

Cruze, Chevrolet forumlarını devamlı okurum. Parça bulamama sıkıntısı yaşayan duymadım.

Design Edition veya WTCC Edition öneririm. 17" jantlar ve body kit var, standart Cruze'a göre çok daha güzel duruyor.
    2012 model ve üstü herhalde daha iyi.

Design Edition Plus
    LT
    LT Plus
    Sport
    Sport Plus
    WTCC Edition Plus

Bunların sıralaması nasıl? Hamgi pakette neler var acaba? Dolu paketi hangisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantan

2012 model ve üstü herhalde daha iyi.

Design Edition Plus
    LT
    LT Plus
    Sport
    Sport Plus
    WTCC Edition Plus

Bunların sıralaması nasıl? Hamgi pakette neler var acaba? Dolu paketi hangisi

Alıntıları Göster
    LT donanımı genelde HB'lerde oluyor.

Sport ve Sport Plus makyajlı kasadır, modelleri daha yenidir, pahalıdır, 45'e bulunmaz.

Normal sedan 1.6 Cruze'lar LS ve LS Plus olur. Plus'da ekstradan yağmur sensörü, far sensörü, dijital klima, USB girişi ve kararan ayna var.

Design Edition ve Design edition Plus, LS ve LS Plus ile aynı donanım. Sadece dış görünüş farkı var. 17" jantlar, farklı tamponlar, marşpiyel ve spoiler var.

Design Edition belli bir zamandan sonra WTCC Edition olarak isimlendirildi. Design Edition - WTCC Edition aynıdır, isim farkı var sadece.

• Bir de bu sibop yakma olayı nedir lpg lerde? Çok anlamıyorum. Yakarsa masrafı ne kadar oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantan

Bir de bu sibop yakma olayı nedir lpg lerde? Çok anlamıyorum. Yakarsa masrafı ne kadar oluyor
    LPG takıldıktan sonra kullanıma göre 60.000km - 100.000km sonra sübaplar eriyor.

Sübapların çelik olanlarla değişmesi gerekiyor. Bu işlemde silindir kapağı rektefiyecide taşlanıyor, silindir kapak contası değişiyor, vs. vs. Hazır motor açılnışken km'si de yaklaştığı için Triger'i de değiştirelim derler, 250-300 de ona gidiyor. Ben Triger dahil 2100 civarı bir fiyata yaptırmıştım. Şimdi dolar iyice arttı, son fiyat nedir bilmiyorum.

Bu işlemden sonra ömür billah sübap sorunu yaşamıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

1 yıldır otomatik Cruze sahibiyim.

Şanzıman gm 6t45
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Zamanında cruze niyetlenmiştim.Nasip olmadı bütçemi biraz aşıyordu bende zorlamamıştım kendimi

Yapmayın böyle şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Yapmayın böyle şeyler

Alıntıları Göster
    Cruze üretimden kalkmış benzinli bir araç sübap erimesi gibi kronik bir sorunu var

Fiesta dizel ve halen devam eden bir araç

Kalite olarak da fiesta cruze ikiye katlar iki araca da bindim

Cruze kötü araç değil ama hakkı 45 bin de değil

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Şanzıman gm 6t45

Alıntıları Göster
    Bu GM'in bu şanzımana verdiği kod.

Benim bildiğim Aisin üretimi şanzıman bu. Astra J otomatik'te de kullanılıyor bu şanzıman.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hocam toyota auris 2011 2012 kasa mi fiesta mi sizce
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Ciddi misiniz? 45 bine araba kalmadı Hocam. Fiesta'nın kalite olarak Cruze'u ikiye katlaması da hoş olmuş. Çelik supap takılı Cruze alırsanız o probleminiz de çözülmüş olur.

2010 Fiesta alsanız 2019-2020 model Fiestaların üretilmiş olmasının size ne gibi bir faydası olur acaba? İkinci el hele de 8-9 yaşında araç alırken bunun pek bir önemi olmaz sanırım.
  • 2022den sonra neden sikinti olsun ki o yilda ne var ki hocam?
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    2024'ten sonra Opel servisleri Chevy'e bakmayacak da onu kastediyor galiba.
  • Cruze'da ön göğüs ve kapılar sert plastiktir, yani malzeme kelitesi biraz düşüktür. Ama kötü görünen bir sert plastik değil.

İç döşemelerin montaj kalitesi de önemli. Cruze'da malzeme kalitesi biraz düşük olsa da iç döşemelerin montajları çok kaliteli. Montajlar çok sağlam, oynama, esneme yapmıyor. Çok sıkı ve sağlam montajlanmış her tarafı aracın. Bu yüzden trim sesi çok az. Benim araba 110.000km'de ama trim sesi hiç yok nerdeyse.
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Yumuşak plastik yok ama konsol ve ona uyumlu kapı içi kumaş kaplamalar hem sıradışı hem de gayet kaliteli izlenim bırakıyor, sert plastikler de dayanıklı ve tok yapıda, ucuz malzeme değil.

6 yaşında 75 binde sattığımda trim sesi kesinlikle yoktu dediğiniz gibi

Şu anda hala çok uygun fiyatları piyasaya göre, fiesta ile karşılaştırmış bi arkadaş, güldüm...
  • Herkes bir kez dahi binse bir araç konusunda uzman olabiliyor bu forumda. Halbuki bakımlı ve bakımsız araç farkı göz ardı ediliyor. Örneğin büyük Cruze gruplarından birine üyeyim. Benim araç 2011 Cruze ama kağıt üzerinde benimki daha iyi olmasına rağmen benim aracı gömecek bir sürü 2010 Cruze var. Veya benim araçtan daha kötü halde 2012-13 Cruzelar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahaKaradeniz -- 16 Mayıs 2019; 14:28:24 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.