Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1475. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetxca

Millet hepinize tekrar selam.

Araç kullanıcılarına 100 puanlık uzman sorusu!

Firmadan aradılar. Aracınıza koruma ister misiniz dediler:

Boya koruma
    Koltuk koruma
    Motor koruma
    Ön Cam Koruma
    Cam filtresi
    Göğülük Renk koruma
    Kaput koruma
    Ses yalıtımı

Bunları yaptırmaya değer mi? En fazla ne kadar ödenir böyle bir pakede?

Syg.

ses yalıtımına gerek yok, diğer işlemler için servis genelde 400 tl fiyat biçiyor, genel adı iç koruma dış koruma şeklinde.

hepsini pazarlık ile 300 e kapatabilirsiniz.

Ben 2. senem dolduğunda yeniden yaptırdım , en kötü acelem olduğunda benzinlikte yıkatıyorum. Fırma değmesin kafi, su ile yıkatıp geçin. Kuş pisliği olduğunda da hemen temizlemeye gayret ederseniz birşeycik olmaz aracınızda.
  • grande punto sahibiyim ve artık daha buyuk bir hb araç sahibi olmanın vakti geldi. Cruze bnım ıcın uygun gorunuyor sahiplerıen bir iki ufak sorum olacak.
    1- Kimi modellere lpg olmuyor gibi birşey okudum yukardaki mesajlarda. Acaba lpg ye uygun modeller hangileridir?
    2- Hangi lpg kiti en az sorunu çıkaracak şekilde uygudur, hangi markayı tercih etmeli?

Cevap verecek olanlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

quote:

Boya koruma
    Koltuk koruma
    Motor koruma
    Ön Cam Koruma
    Cam filtresi
    Göğülük Renk koruma
    Kaput koruma
    Ses yalıtımı

Syg.

ses yalıtımına gerek yok, diğer işlemler için servis genelde 400 tl fiyat biçiyor, genel adı iç koruma dış koruma şeklinde.

hepsini pazarlık ile 300 e kapatabilirsiniz.

Ben 2. senem dolduğunda yeniden yaptırdım , en kötü acelem olduğunda benzinlikte yıkatıyorum. Fırma değmesin kafi, su ile yıkatıp geçin. Kuş pisliği olduğunda da hemen temizlemeye gayret ederseniz birşeycik olmaz aracınızda.

m shinoda şu yukarıdaki işlemlere 300 lira mı isteyecek bu sayın !!!!! bayiiilerrrr ......yapma !!!!!

adamalar toplamda 1000 lira dan aşağı para istemezler bu faso fiso işlere,,,, hadi pazarlıkla 900 'e belki

ben bu işlemlerin tümüne kaç lira verirdim???? en fazla 120 lira........ (onu da vermem ya !!!)

arabaya nazarlık asacaksın (benim ki arka plakada)

birde türk milleti zaten pek KORUNMAYI sevmez ,,,,, yada ben öyle düşünüyorum.......

bir de sanırım ben az para kazanıyorum ,,,, böyle işlere 900 -1000 lira PARA SAYMAK???? yazık !!!! 900 liraya navi taktırdım,,,,, 300 liralık marifeti yok !!!!! görünüm mü???
  • 0 km otomobil alsam yaptıracağım tek iş boya koruma olur oda servis hediye etmez yada cok isterse aşağı yukarı dışarda 200 tl yapiyolar
    koltuk koruma nedir yani koltuğu korumak isterse araca özel kılıflar 100/150 tl en iyi koruma budur
    motor kuruma nedir hiç bilmiyorum soğuktan sıcaktan mı koricak
    ön cam kuruma buda cama yağmur yağdığında tutunmaması için önümüz kıs olsa tamam zaten 3/4 ay ömrü oluyor
    göğüslük renk koruması şimdiye kadar göğüslüklerde renk solması görmedim
    kaput koruması iyide boya korumasında koputa yapmıyorlarmı yoksa su bası araçlarda gördüğüm iğrenç şeffaf flimmi
    ses yalıtımı 2013 model 0 araç cok ses yapmaz herhalde ama öğrenmek lazım nedir nerelere uyguluyolar sesi ne ölçüde kesiyo bendeki 2011 cruze camlar kapalı iken yol sesi duymuyorum sakin kullandığımdım için motor sorunum yok sizin aldığınız araç turbolu olduğu için motor sesi 2000 devirden sonra ne olur siz test ettiniz bilirsiniz
    servisin bunlar için isteyeceği fiyat
    boya koruma 250
    koltuk koruma 50
    motor koruma 50
    öncam koruma 50
    göğüslük için 50
    kaput için 100
    toplam 550 civarıdır indirimle 400 felan istemişlerdir
    tavsiyem paranız çoksa yaptırızsınız zor kazınıp kredi çekip araç aliyorsanız hiç gereği yok bunları felan bildiğim bir şey varsa hiçbir koruma benim çocuklarımdan koltukları koruyamaz tek çözüm kılıf :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RESSAS -- 28 Haziran 2013; 20:43:35 >
  • bugün konuştuğum bayi sport plus otm 44.500 tl dedi siz sunroof dahil hangi bayiden bu fiyatı aldınız cevap bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xCixLandx

bugün konuştuğum bayi sport plus otm 44.500 tl dedi siz sunroof dahil hangi bayiden bu fiyatı aldınız cevap bekliyorum

PM den gönderdim size cevabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForAnAngel22

quote:

Orijinalden alıntı: muh.sar

mrb arkadaşlar dün cruze sahibi oldum.
    ikinci el aldım.
    araç "chevrolet cruze 1.6 wtcc edition plus" dedikleri model
    1.6 benzinli otomatik vites + sunroof
    renk beyaz / km 7000 / 2012 model
    hasar kaza yok temiz araç

37.500 e aldım ama kafam bulandı forumları okuyunca.
    almadan önce değilde iş bitikten sonra aklıma geldi foruma bakmak.galeyana geldim aldım. sizce aldığım fiyat nasıl? birde bu araç lpg uyumlu olmayabilir yani lpg takılmayan model vs. diyorlar doğru mu?

Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Keşke aracı almadan forumlara baksaydınız aldıktan sonra bakıpta kafanızın bulanması sıkıntılı bir durum. Ama bence dert etmeyin fiyatına göre hakkını veren bir araç aldınız keyfini çıkarın aracınız zaten 0 gibidir.
    Bence araçta herhangi bir sıkıntı yoksa (kaza,boya) iyidir. Ama sanki fiyat biraz yüksek gibi geldi bana zaten öyleyse diğer arkadaşlarda size yorumda bulunacaktır. Aynı motor AT 2011 model aracım var biraz benzinde kullandıktan sonra LPG taktırdım. Şu ana kadar 7000 km yaptım ama sıkıntım olmadı hiç. Bence benzinde kullanın önce bir kaç zaman yaşadığınız şehir şartlarına trafiğe göre değerlendirin. Forumda trafiğin akıcı olduğu şehirlerde AT araç ile 8-9 lt yakalayan arkadaşlar var. 8-9lt aralığında ve yılda 10000 km altında bence lpg düşünmeyin.

Çok fazla kafanızı bulandırmayın tekrar söylüyorum; 2012 model dolu dolu bir araç 0 gibi hem AT hem SR bence bu aracın tadını çıkarmaya bakın içinizi ferah tutun

Merhaba ;

Euro 5 motorlarda LPG olayı biraz sıkıntılı magnezyum alaşımlı subaplar belli bir zaman(Aşağı yukarı 10000-50000km arası diyorlar genelde) sonra erime yapıyorlar. Forumda yoğun olarak konuşuldu bu konu üzerine hatta aracımı almadan önce bende fikir aldım arkadaşlardan.

Alıntıdaki yorumumu inceleyebilirsiniz. Daha önceki paylaşımlarımda da sık sık tüketim değerleri ve fikirlerimi yazdım. Kit olarak BRC ve Landirenzo öneririm. HB kasa için Panther den bilgi rica edebilirsiniz kendisi 2. cruze unu aldı. Lpg biraz piyango işi gibi hee sen niye taktırdın dersen ben kitin parasını çıkardım sayılır. Masrafta çıkarırsa artık bahtımıza İstanbulda trafik yoğun olduğundan tüketim yüksek malum ama lpgde 90 lira koyuyorum 250-300 km gidiyorum. Sanırım benzinde 250 tl filan koyup fullesem anca 550-600 gider. Ama tercihi bulunduğunuz şehre,göze aldığınız subap riskine (1500-2000 civarı diyorlar masraf),ve kite vereceğiniz ücrete göre iyi değerlendirin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • ahmetxca fiyat konusundaki isabetimin bir önemi yok ....son olarak 1000 lira büyük para.......ben olsam o paraya 211 litre 95 oktan benzin alırdım......2500 km yol yapardım sehiriçi.......

ambre solarie 33 faktör güneş yağı 33 TL....pazarlıkla 30 bırakıyorlar eczaneler .....illllaki bir koruma şartsa bunu tavsiye ederim.....kendi sağlımız daha önemli. .......

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ikinci el aldım.

almadan önce değilde iş bitikten sonra aklıma geldi foruma bakmak.galeyana geldim aldım. sizce aldığım fiyat nasıl? birde bu araç lpg uyumlu olmayabilir yani lpg takılmayan model vs. diyorlar doğru mu?

Keşke aracı almadan forumlara baksaydınız aldıktan sonra bakıpta kafanızın bulanması sıkıntılı bir durum. Ama bence dert etmeyin fiyatına göre hakkını veren bir araç aldınız keyfini çıkarın aracınız zaten 0 gibidir.
    Bence araçta herhangi bir sıkıntı yoksa (kaza,boya) iyidir. Ama sanki fiyat biraz yüksek gibi geldi bana zaten öyleyse diğer arkadaşlarda size yorumda bulunacaktır. Aynı motor AT 2011 model aracım var biraz benzinde kullandıktan sonra LPG taktırdım. Şu ana kadar 7000 km yaptım ama sıkıntım olmadı hiç. Bence benzinde kullanın önce bir kaç zaman yaşadığınız şehir şartlarına trafiğe göre değerlendirin. Forumda trafiğin akıcı olduğu şehirlerde AT araç ile 8-9 lt yakalayan arkadaşlar var. 8-9lt aralığında ve yılda 10000 km altında bence lpg düşünmeyin.

Çok fazla kafanızı bulandırmayın tekrar söylüyorum; 2012 model dolu dolu bir araç 0 gibi hem AT hem SR bence bu aracın tadını çıkarmaya bakın içinizi ferah tutun

Merhaba ;

Euro 5 motorlarda LPG olayı biraz sıkıntılı magnezyum alaşımlı subaplar belli bir zaman(Aşağı yukarı 10000-50000km arası diyorlar genelde) sonra erime yapıyorlar. Forumda yoğun olarak konuşuldu bu konu üzerine hatta aracımı almadan önce bende fikir aldım arkadaşlardan.

Alıntıdaki yorumumu inceleyebilirsiniz. Daha önceki paylaşımlarımda da sık sık tüketim değerleri ve fikirlerimi yazdım. Kit olarak BRC ve Landirenzo öneririm. HB kasa için Panther den bilgi rica edebilirsiniz kendisi 2. cruze unu aldı. Lpg biraz piyango işi gibi hee sen niye taktırdın dersen ben kitin parasını çıkardım sayılır. Masrafta çıkarırsa artık bahtımıza İstanbulda trafik yoğun olduğundan tüketim yüksek malum ama lpgde 90 lira koyuyorum 250-300 km gidiyorum. Sanırım benzinde 250 tl filan koyup fullesem anca 550-600 gider. Ama tercihi bulunduğunuz şehre,göze aldığınız subap riskine (1500-2000 civarı diyorlar masraf),ve kite vereceğiniz ücrete göre iyi değerlendirin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

tesekkur ederim. İstanbulda her gun 80km koprü dzhil yol yapiyorum.sanırım riske girmeye deger

• quote:

ikinci el aldım.

Aynı araç
    Aynı donanım
    Aynı vites
    Sunroof da var

Yalnız 2011 ve 12.000 Km idi
    Mart 2013 de 33.500 TL aldım
    Sizin ki ile arada 4.000 TL var yaz aylarında araç fiyatları biraz artıyor onuda göze alırsak fiyat normal gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wickersan

quote:

quote:

quote:

ikinci el aldım.

Merhaba ;

tesekkur ederim. İstanbulda her gun 80km koprü dzhil yol yapiyorum.sanırım riske girmeye deger

O zaman bence kesin taktırın

Hatta araç alsıktan sonra size montaj servisi tavsiyesinde bulunabilirim. Kaliteli işçilik ve sorunsuz kullanım yaklaşık 7-8000 km dir.
  • quote:

Boya koruma
    Koltuk koruma
    Motor koruma
    Ön Cam Koruma
    Cam filtresi
    Göğülük Renk koruma
    Kaput koruma
    Ses yalıtımı

Syg.

Boya Koruma
    Markasını kesinlikle sorun. Meguiars gibi kalite bir ürün kullanmıyorlarsa boşverin dışarıda yaptırın.

Kaput Koruma
    Uzun yola çıkıyorsanız ya da taşlı yollarda geziniyorsanız, kaput filmini yaptırın. Ancak nasıl yapacaklarını sorun, kimi firma kaputu yarısına kadar kaplayıp yaptık diyor. Ben özellikle sorup yaptırmıştım, hem ön tampona hem de kaputunun tamamına.

Ses Yalıtımı/Motor Korumu
    Ses yalıtımı için aracın altına pütür atarlar, bunu da sorun çünkü bazı firmalar maliyetten kaçmak için zift atıveriyor sonra yaptık oluyor. Atılan pütür aracın altını da koruyor.
    Motor koruma motorun temiz kalması için sıkılan bir zevat, ben yaptırırken ses yalıtımı yaptırdığınızda bunu da yanında ücretsiz yaptırırız diyordu.

Koltuk ve Göğüs Koruma
    Arabaya iyi bakmıyorsanız, içinde sürekli birşeyler yiyip içiyorsanız, güneş olduğunda yansıtıcınızı koymuyorsanız yaptırmakta fayda var.

Ön Cam Koruma
    Ön cam zaten ısıya karşı yalıtılmış durumda, bunun için diyorlarsa sallamayın. Taş gelir diye diyorlarsa, film de olsa çatlatıyor. Bir de cam ufalanmasın diye bir şey var o da zaten üretici orjinal camı kaza anında size zarar vermeyecek şekilde üretiyor.

Cam filtresi
    Bunla ilgili bir fikrim yok.

Üsttekilerden en çok neden memnunum derseniz, kaput koruma ve boya koruma derim. Kuşlar genelde benim kaputu hedef aldığı için film + boya korumayla içim daha rahat. Zaten arabamı da %70-80 uzun yolda kullanırım, o yüzden taş vs. durumu yüzünden önceki araçlarda kaput üstünde bir sürü ezik vardı.

Kullanılan malzemelerin kalitesine göre sizden 500 ila 1000 lira arası bir fiyat isterler. Üstteki herşeyi el beceriniz ve zamanınız varsa kendiniz yapabilirsiniz, tabi ses yalıtımı hariç çünkü aracı lifte kaldırmak gerekiyor. Malzemelerin genel olarak, film için 3M markası, boya koruma için Meguiars, Sonax, Turtlewax gibi bilinen markalar olmasına dikkat edin. Bir de boya koruma ne derlerse desinler 4-6 ay arası dayanıyor. 6 ay sonra yenileme veriyorlarsa, boya koruması için ikinci defa düşünmeyin (marka uygunsa).
  • Arabam 3 yasını geçmişti, sonaxta pasta cila ve koruma yaptırmıştım. Eskiye göre tek fark harelerin yok olusuydu. Bir de dezavantajı oldu. Bozulmasın diye her yerde yıkatamaz oldum. Pis pis geziyorum. Bir daha boya koruma yaptırmam. Kaput filmi uzun yol yapan için iyidir. Döşeme koruma da boş. On cama su itici koruma yapılabilir. Benim cam kıraç lekesinden geçilmiyor.

• 1.4 turboların otomatikleri çıkacak mı acaba? Ankarada istanbul yolunda opise uğradım bugün ama ne HB ne de SW modeller vardı. bayi bomboştu.

Aracı beğeniyorum, herkesin malumu yakıt tüketimi beni korkutuyor. 1.4 turboda tüplü kullanan var mı?

son zamanlarda herşeyin dahil olduğu paketi alan arkadaşlar, kaç bin liraya aldınız? kredi kullandınız mı acaba?
  • tşk aadrty
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

Arabam 3 yasını geçmişti, sonaxta pasta cila ve koruma yaptırmıştım. Eskiye göre tek fark harelerin yok olusuydu. Bir de dezavantajı oldu. Bozulmasın diye her yerde yıkatamaz oldum. Pis pis geziyorum. Bir daha boya koruma yaptırmam. Kaput filmi uzun yol yapan için iyidir. Döşeme koruma da boş. On cama su itici koruma yapılabilir. Benim cam kıraç lekesinden geçilmiyor.

Benzinlikte girin 2 3 lira verin elemana, sadece su tut diyin. Camlarida bezle 2dk da silsin hemen rahatca dolasin. Ben oyle yapiyorum mesela. Ikihaftada bir ic dis yapiyorum birde isimi goruyor.

• Arkadaşlar İstanbul'da Dizel Cruze nerede bulabiliriz veya bulabilir miyiz?

Resmi sitede göremedim.
  • quote:

Hayırlı olsun :) Siz 2013 model aldınız herhalde.

ARabalar aynı olduğuna göre (hele bir de beyaz ise) ankara - İzmir arası ortak mekanda bulşalım (Afyon? :) ) Tamponları tokuşturalım :)

imza: Gel 3 Temmuz GEEL!!!! diye bekleşen koca bebe

Evet dostum araba beyaz. Oldum olası beyaz araba istemem nedense, ama kısmet beyaza imiş bu sefer.

15 Temmuz sonrası Ayvalık tarafında olursan tampon kardeşliği olabilir :D

Sizede kazasız-belasız keyifli sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victoяiatus

Arkadaşlar İstanbul'da Dizel Cruze nerede bulabiliriz veya bulabilir miyiz?

Resmi sitede göremedim.

chevrolet dizeli satamadığı için kaldırdı artık gelmeyecek dizel istiyorsanız 2.el bakacasınız

http://www.sahibinden.com/chevrolet-cruze-2.0-d-lt

http://www.sahibinden.com/chevrolet-cruze-2.0-d-ltz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xCixLandx -- 30 Haziran 2013; 7:43:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xCixLandx

quote:

Orijinalden alıntı: Victoяiatus

Arkadaşlar İstanbul'da Dizel Cruze nerede bulabiliriz veya bulabilir miyiz?

Resmi sitede göremedim.

chevrolet dizeli satamadığı için kaldırdı artık gelmeyecek dizel istiyorsanız 2.el bakacasınız

http://www.sahibinden.com/chevrolet-cruze-2.0-d-lt

http://www.sahibinden.com/chevrolet-cruze-2.0-d-ltz

Hocam bilgi için teşekkürler, peki tavsiye edermisiniz? Yoksa sıfır benzinli daha mı mantıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihancndn -- 30 Haziran 2013; 11:03:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.