Yüzbaşı
25 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
i7 950 3,4 ghz ile render işleri için kullanıyorum yaklasık 8 senedir. Zalmanın hayvan gibi büyük bir hava soğutucusu ile sıkıntısız kullandım. Frekansı ve çekirdek sayısını arttırmak için Xeon W3690 ile değiştirmeyi düşünüyorum, malum cpu i7 990 muadili sayılır. Kasada gtx 1070 ve 26gb ram var, sistemi aynen kullanmak istiyorum malum para kıymetli,i7 990x için ebelerinin hörekesini istiyorlar.

Anakart gigabyte x58-usb3

sorum şu:
1-Xeon W3690 çarpan kilidi açık mı? O.C. yapabilirmiyim. Hedefim 3,7-4 aralğı stabil çalışması.
2- Direk cpu değiştirince kullanabilecek miyim, bios güncelleme gerekecek mi ki hiç yapmadım şu ana kadar.
3-bios güncelleme olacaksa cpu değişiminden öncemi yapmalı sonra mı?
4-windows kurulumu tekrar yapmalı mıyım?
5-Yapacağım iş sizce mantıklı mı? Değilse neden?
Çoluk çocuk tatile Didim'e gideceğiz. İstanbul'dan uçakla İzmir oradan Didim'e geçmeyi düşünüyorum. İzmir'den Didim'e nasıl geçebiliriz. Araç kiralamak yada adam başı 159 TL isteyen ozel ucretli servis kullanmak istemiyorum.
Bunu yapana ve deneyimini paylaşmak isteyen varmı?
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu işi bilen veya yaşamış arkadaşlara sorum, iyi niyetle bence şöyledir böyledir dieycek arkadaşlar lütfen yazmasın.

10 gün önce babamızı kaybettik. Sahip olduğu dairesinde küçük kardeşimiz(32 yaş) ile birlikte yaşardı. Dairesinden başka malı yoktu ve biz 3 kardeş kendi aramızda konuşarak dairenin küçük olanda kalmasına karar verdik.
Doğal olarak en az masrafı çıkaracak yolu seçmek için nasıl bir işlem uygulamamız gerekli?
Ben ve ortanca kardeşim bu taşınmazda hakkımız yoktur gibi bir yazıyı noterde hazırlasak kardeşimiz sadece %1 veraset intikal vergisi ödeyerek daireyi alabilir mi?
Bu olmuyorsa ivazsız diye bir şey varmış, vergi oranı %10 ile bayağı yüksek o şeklide mi halletmeli
Yoksa daire hakkı üçe bölünüp sonra onun üzerine paylarımızı satış göstererek birde alım satım vergisi ödeyerek mi almak gerekli?
2010 triptonik Puntomun sanzimaninin omru doldu. Bugun bir kaç galeri gezdikten sonra Corsa At6 otomatik 1.4 motor ile Fabia Dsg 1.0 motor arasinda kaldim. En az 6-7 sene şanziman sorunu yaşamadan kullanacağim bir araba istiyorum, diğer markaları takasta komuk teklifleri nedeniyle eledim, bu ikisinden birine karar vereceğim. Fakat dsglerin sorunlu olduğuna dair bir efsane var, ne kadar doğrudur bilemiyorum ama sıfır araçta şanzıman sorunu yaşamak istemiyorum. Fabia 2000 tl farkla Corsaya gore daha dolu bir araç vaadediyor ama forunda girduğun 700kmde şanzinan robotu hatali oluo oarçanın oarasını istemeleri beni korkutuyor. Fikrinizi sormak isterim.
TCL S720 telefona bir şekilde virüs girdi. Anti virüs programları siliyor, kapatıp açınca tekrar geliyor.
Telefonda, çin malı oldugundan google play store yok. Program yukleyecegım zaman kendıme mail atıp yukuyorum yani play storeye bağlanmak istediginde çok şükür bağlanmıyor ama nasılsa garip garip oyunlar bir şekilde yüklenıyor hatta bankacılık programları bile yuklenıyor. Bilinmeyen kaynaklardan yukleme seçeneğide kapalı.Nasıl oluyor anlamadım.

Factory Reset yapıyorum ama aynı şey devam ediyor. Factory Reset gerçekten temizlik yapmıyor.
Bu beladan nasıl kurtulurum arkadaşlar.
Dün bir mail geldi: Minimum Kupon Tutarı Hakkında Bilgilendirme
Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın almış olduğu karara göre 13.01.2015 tarihi itibari ile tüm yerel ve elektronik bayilerden oynanabilecek, minimum iddaa kupon tutarı 2 TL'den 3 TL'ye yükseltilecektir.
iddaa kuponlarınızda kolon bedeli 1 TL olarak hesaplanmaya devam edecektir.
Bilginize.

1-2-3TL diye başlayıp 4-5-6TL gider zamanla. Telekomun statik İP kazığına döner bu iş. Enayi yerine konduğum için ben bırakıyorum.
Çin sitesi dx.com üzeriden telefon alacağım. Mlum cari açık ben ve benim gibi ucuz telefon almak isteyenelr yüzüden oluyor ya bende biraz daha açayım diyorum cariyi. :-)
ödeme oalrak paypal kullanmak istiyorum. Diğer telefon alan arkadaslara bakınca telefon 20 küsür günde gelmedi dispute açtım. iade istiyorum falan diyenleri görunce acaba pypalı kullanınca para iade işi dahamı kolay oluyor diye aklıma kurt düştü. Sonuçta telefon gümrükten geçmedi geri gitti, anlat derdini satıcıya ki paranı geri göndersin; çok meşakatli iş. o yüzden bikaç sorum olacak:
1- telefon gelemdi dsiyelim 25 gun oldu. paypalda dipute denen seçeneği işaratledigimde (ki oyle bi secenek varmı bilmiyorum böyle işin olru dersenız arastırcam ıyıce.) bir müddet soran para iade oluyor mu?
2-Bu dispute için beklem süresi ne kadardır.
3- Satıcı paypala mudahale edip 'ulan ben godnerdım telefon alamadın banane ver paramı' diyebiliyormu
4-işin özü,param geri iade edilebir huzuruyla paypal kullanıp alışveiş yapabilirmiyim yoksa hiç bulaşmamı dersiniz
bildiginiz telefon alınacak guvenilir çin sitesi varmı arkadaşlar?WWW.BUYiNCOiNS.COm dan alıyordum ama gümrük yuzunden artık gondermıyorlar. O sitede gumrukte takıldıgında parayı geri yatırıyorlardı. Aynen boyle gümrükten geri gönderildiğinde , çamura yatmayıp para iadesi yapan bildiginiz bir site varmı?
Arkadaslar 5 gun sonra akşam deniziiye uçacağım. Havaalnındaki taksilere rezarvaston yaptırıp 20 tl gibi bir fiayta gideceginiz yere bırakıyorlardı.(Dolmuş mantığı ile 3-4 kişiyi alıp). O taksileri kullanan, rezervasyon numarasını bilen varmı aranızda . google ile aratınc baska baska firmalar cıkıyor ve inceen yerleştirmeye kalkıyorlar.
sıfır aldıgım 2010 model otomatik benzinli g.punto kullanıyorum. MOralimi bozan ve korkutan İki sıkıntı yasadım onları anlatayım.

1- Yoğun istanbul trafiğinde kavşakta fren yapıp yanda gelen aracın geçmesini bekledim. Önüm boşalınca ayağımı frenden çekip gaza bastım ama motordan bir tepki gelmedi. Sanki pedalı boşa basıyormuşum gibi hiç gaz vermedi ve ekranda motor şekilli uyarı lambası yandı. Tekrar denedim ama tık yok. (Bu arada arkada deli gibi kornaya basanlar, keyfimden duruyorum sandılar herhalde)
Klimayı, radyoyu, lambaları kapadım, motoru stop edip durdurdum ve tekrar çalıştırdım arabayı. Bu kez aynı seyı bir daha yapmadı. 1 haftadır korkuyla sürüyorum arabayı. Acaba şanzıman yada motor gümleyecek mi diye.
2- Bir bir kaç ay once, havalar sıcakken şöyle bir şey yaşadım. Otomatik olduğu halde araç gazı verdiğimde vitesi atmıyor bir süre 2000 devirlerde bekletip, motor deli gibi bağırıyordu sonra birden 3000 üzerine fırlayıp vites atıyor arabada ileri zıplıyordu.1-2-3-4-5 tum vitesleri bu şekilde geçtiğinde kaza yapmaktan korktum. Tum gun bunu yaptı, ertesi gunse duzeldi. Bu sabah ise yine aynı şeyi iki üç kere yapıp düzeldi.

Bu iki sorunla karşılaşan yada bilgisi olan arkadas varsa lütfen paylaşsın.
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.039
İkinci El Bölümü Mesajları: 59
Konularının görüntülenme sayısı: 22.454 (Bu ay: 151)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 409 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.