Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (493. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için teşekkürler, direksiyon kutusumu tamir görüyor yoksa direksiyon mafsalımı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhoi M kullanıcısına yanıt
    Nasıl guruba katılacağız

• ayaramis A kullanıcısına yanıt
    Mafsal tamir ediliyor
    https://chat.whatsapp.com/9tJ80Pqo9Z233RNYFsYK63 Linkinden tıklayarak katılabilirsiniz
    https://chat.whatsapp.com/9tJ80Pqo9Z233RNYFsYK63 Linkinden tıklayarak katılabilirsiniz
  • whatsapp grubuna katılmıştım fakat siyasi paylaşımlardan dolayı ayrıldım,bu tarz paylaşım yapanları engellemezseniz grubun sayısı artmaz,bilginiz olsun...
  • reymor01 R kullanıcısına yanıt
    Siyaset konuşulmuyor hocam, gelebilirsiniz.

• Captiva nın dpfsini söktürdüm. Yani 1 yıldır yapmadığım kalmadı kimyasallara egsozculara çıkma dpf vs verdiğim paranın haddi hesabı yok. Filtre tıkanmış da tıkanmış arkadaş ama sorumlusu kim bilmiyorum dpf rejenerasyon ışığının kablosunu bilerek çıkardılar ya da tekrar takmayı unuttular. Rejenerasyon ışığı yanmayınca dedik sorun halloldu. Hazırını beter etmişiz zaten kabloyu takınca direk ışık yandı o derece dolmuş.Bunun için üzgünüm. 2500 euro dediler filtreye. Aracı satmayı düşündüm alacak kişi de aynısını yapacaktı. Tek tesellim Karadeniz bölgesinde olmam ve yolum orman üzerinde. Umarım çevreye zarar vermem. Şu an için duman atma yok ama kışın belli olur. Dpf yi sökünce yakıt düşer demişlerdi düştü ama aracı ilk aldığım günkü değerlere inmedi...

• Bir de şöyle sorunum var. Sürücü camını kapatırken tekrar kendi kendine camı indiriyor 9–10 sefer yapınca anca kapatıyor bu neden olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: maximianus67

Captiva nın dpfsini söktürdüm. Yani 1 yıldır yapmadığım kalmadı kimyasallara egsozculara çıkma dpf vs verdiğim paranın haddi hesabı yok. Filtre tıkanmış da tıkanmış arkadaş ama sorumlusu kim bilmiyorum dpf rejenerasyon ışığının kablosunu bilerek çıkardılar ya da tekrar takmayı unuttular. Rejenerasyon ışığı yanmayınca dedik sorun halloldu. Hazırını beter etmişiz zaten kabloyu takınca direk ışık yandı o derece dolmuş.Bunun için üzgünüm. 2500 euro dediler filtreye. Aracı satmayı düşündüm alacak kişi de aynısını yapacaktı. Tek tesellim Karadeniz bölgesinde olmam ve yolum orman üzerinde. Umarım çevreye zarar vermem. Şu an için duman atma yok ama kışın belli olur. Dpf yi sökünce yakıt düşer demişlerdi düştü ama aracı ilk aldığım günkü değerlere inmedi...
    Whatsapp grubuna bekleriz hocam.
    Daha etkili olur cevaplar...

• quote:

Orijinalden alıntı: muhoi

05372811520 Erdi Üzülmez...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximianus67

quote:

05372811520 Erdi Üzülmez...

Alıntıları Göster
    Bir sayfa geride link var, ona tıklayın.

Ben yönetici değilim grupta, alamam sizi.
  • quote:

Bir sayfa geride link var, ona tıklayın.

Ben yönetici değilim grupta, alamam sizi.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Linki tıkladım. Gruba katıldım. Mesajlarınızı görüyorum ama benim cevapları siz göremiyorsunuz sanırım. Gönderdiğim mesajlar tek çentikte kalıyor???

• Selamın Aleyküm arkadaşlar. Benim makina ilk masrafını açtı, ustalar 300 TL karşılığı gözlerimden öptü

Arabadan acayip bir titreme geliyordu. Direksiyonu cevirdigimde daha da artıyordu titreşim ve ses. Sanayide şarz dinamosunun başındaki kasnak arızalı dediler değiştirdiler. Ses çok ciddi azalmış olsa da devam ediyor. Bu sefer de direksiyon Power yada pompasında sorun var dediler. Aradım Ankara otoipek i yarın bakacaklar. Direksiyonu tam sağ yada sol yaptığımda çok ses yapıyor...

Benzer bir durum yaşayan oldu mu? Kaç liraya çözüldü sorun? Kısa vadede başım dertte mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdrci45 -- 10 Ağustos 2018; 19:47:37 >
  • AliExpress'te tesadüf gördüm

http://s.aliexpress.com/R3yiqMRB

• 2012 veya 13 Captiva almayı düşünüyorum.sanziman ve manifolt kapak arızası dan bahsediliyor.sorun nedir tam olarak her araçta çıkıyor my

• muhendizz M kullanıcısına yanıt
    2012 ltz var öyle bir arıza yaşayan duymadım sanzımanı piyasada ki en sorunsuz sanzimanlardan. xtrail de crv de sanzimani sikinti yasayan cok. bknz sikayetvar.com

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

2012 ltz var öyle bir arıza yaşayan duymadım sanzımanı piyasada ki en sorunsuz sanzimanlardan. xtrail de crv de sanzimani sikinti yasayan cok. bknz sikayetvar.com
    Malum sitedeki ilanlarda şanzıman değişmiştir veya şanzıman sıkıntılarına ait çokça yazı var.evet ilan çok ama bu kadar şanzımandan bahsedince ürktüm açıkçası.sonucta kaporta dan daha önemli şanzıman..

• arkadaşlar merhaba;
    bende aranıza captiva alarak katıldım. dün depoyu tam doldurdum. depo 6,34 tl/lt den 370 tl ye doldu. yol bilgisayaraı 550 km gider dedi. bana bu km çok az geldi. sizde durum nedir? bilginize ihtiyacım var.
  • Arkadaşlar tekrar merhaba, bir süredir yazamadım İstanbul'dan Antalya'ya taşınmam nedeniyle. Şehir değişikliğinden sonra kullanım alışkanlıkları da değiştiğinden sizlerle paylaşmak istedim. Şehir merkezi dışında oturup merkezde çalıştığım için her gün 60 km yol yapıyorum ve haftasonlarıda doğaya kaçıp offroad kullanıyor olduk. Haftaiçi ne yazıkki yakıttan dolayı biraz üzüyor bu nedenle Italian Box chip düşünüyorum daha önce burada konusu geçmişti. Kullananlar yakıt performansı açısından yorum yapabilirseniz sevinirim, fakat kaş yapalım derken göz çıkarmak istemiyorum. Italian Box'ın DNF'e etkisi nasıldır, DNF sıkıntısız çalışmaya devam ediyor mu yoksa iptal olup bir süre sonra tıkanıyor mu bu önemli benim için. Bir de box sonrasında turbo performansında sorun yaşadınız mı, turbo arızası oldu mu? Yakıt tüketimini bir nebze Italian Box ile azaltmayı planlıyorum ama bunu yaparken ciddi bir arıza ile karşılaşma konusunda tereddütlerim var. Bunun dışında kullandığım yol bol virajlı ve yokuşlu bu nedenle eskimiş olan lastiklerimle biraz savrulma yaşadım ve lastikleri değiştirdim. Şuanki lastikler ile kuru&ıslak havalarda problem yaşamıyorum ve General marka lastiği öneririm, Continental'in Amerika'da üretmiş olduğu bir markadır ve f/p olarak kesinlikle tavsiye ederim. Haftasonu offroad kullanımlarda da bazı yollar aşırı bozuk olduğundan karter koruması ve yan basamakların ayakları sıkıntı yapıyor. İstanbuldayken yüksek bir araç olduğunu düşünüyordum fakat şuan yüksekliği ile ilgili şüphelerim var, sanki 5 cm daha yüksek olsa iyi olacakmış :) Lakin o zamanda şehiriçi yol tutuşu etkileneceğinden acaba karter muhafazası yerine farklı bir uygulama yapan arkadaş var mı diye sormak istedim. Daha kısa bir muhafaza ile aracın yüksekliği artırılabilir mi vs gibi. Sanırım offroad kullanımı nedeniyle olsa gerek direksiyondaki hastalık bende de başladı ve tıkırtılar geliyor. Mafsalla ilgili wd40 ile direksiyon altından sıkıştırmayı deneyeceğim umarım işe yarar :) Antalya içinde servis yada usta önerisi olan varsa memnun olurum. Sevgiler...

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.