Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://chat.whatsapp.com/9tJ80Pqo9Z233RNYFsYK63

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar direksiyonda ki takılma hissi ve tıkırtı için 1 wd 40 yağlayıcı ve 10 numara anahtar alın fren pedalının üstüne bakacak şekilde içerden direksiyon altına yatın anahtarla mafsalı yarım tur sıkın wd40 yaglayiciyla mafsali yağlayın muhtemelen sorununuz çözülecek.https://m.youtube.com/watch?v=YmBFtF3w2zI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 14 Haziran 2018; 19:44:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba.kayınpeder'e bir captiva almayı düşünüyoruz. Esasında onun sadece geniş bagajı olan yüksek bir araca ihtiyacı var.bahçe işleri ile ugrasıyor ve bahçe yollarında kullanılacak bir araç alma niyeti var. 80-85 bin tl aralıgında bir araç düşünüyor,şu an 2015/ dizel S60 kullanıyor ,ilk SUV aracı olacak.bu fiyat aralıgında Kıa sportage,Jeep Compass,Captiva ve QQ gibi alterntifler oldugunu düşünüyorum ve bunların içinden bana en mantıklı gelen makyajlı kasa Captiva. her anlamda saydıgım diğer araçlardan daha mantıklı bir araç olduğunu düşünüyorum captivanın.Seçme işi de bana görev düşünce,oyumu bu araçtan yana kullandım açıkcası. Düşük kilometrede bir araç düşünüyoruz,malum siteden 3 adet alternatif buldum farklı şehirlerden(mersindeyim bu arada) . Bildiğiniz emiz bir araç var mıdır bunu soracaktım esasında. bir de birkaçtane görmekle beraber acıkcası en korktugum şey şanzuman ile alakalı bir sıkıntı yaşamak,Allah korusun bu gibi bir durum olursa tahmini maliytler ne kadar oluyor veya korkmam gerken farklı bir durum var mıdır bilgi verebilir misiniz?

bu aracı almalı mıyım vs diye sorular sormayacagım, bu sayfada bu soruyu sormak bana çok mantıklı gelmi yor ki kararı mı da vermiş durumdayım :) yardımcı olabilirseniz çok evinirim

• emrah33 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Compass hakkında çok bilgi sahibi değilim. Bildiğim temiz bir Captiva araç yok yakınlarımda satılık olarak. Hacim olarak Captiva Sportage'den da QQ'dan da çok geniş. Ben ev taşıdım. Yerden yükseklik olarak da Sportage ve Qashqai'den iyi.
    Ancak görüntü olarak makyajlı Captivalar makyajsıza göre yerden daha az yüksekmiş gibi gözüküyor fakat ölçüp denemedim.
    Eğer bahçelerde kullanacaksanız ve makyajsızı öneririm aslında. Makyajlılarda 4x4 yok. Şanzımanı genel olarak sorunsuz Captivaların. 2011 2012 makyaksız 4x4 düşük km'li Captivalar ilanlarda sanıyorum çokça vardır.
  • verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.eski kasa düşünmüyorum hem yapılan revizelerden ötürü hem de tipi daha hoş geliyor gözüme.birkaç araç için görüşmeye başladık insallah temiz bir araç bulup alırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah33

verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.eski kasa düşünmüyorum hem yapılan revizelerden ötürü hem de tipi daha hoş geliyor gözüme.birkaç araç için görüşmeye başladık insallah temiz bir araç bulup alırız
    Hocam merhabalar.

Captiva alıpta memnun olmayan azdır. İnanın parasının çok üstünde olan bir araç. Temizini de bulursanız tadından yenmez.

Bende 2011 modeli var, memnunum. Yeni kasa eskiden düşünmüyordum ama şimdi bakmaya başladım. Belki kısmetse seneye alabilirim. Nasip tabi ki...
  • emrah33 E kullanıcısına yanıt
    Yalnız arkadaşların da dediği gibi, yeni kasalar 4x4 değil. Bir de jantları daha büyük ve lastikleri daha ince yanaklı. Bozuk satıhtan ziyade asfalt yol kullanımı için daha uygun bir araç. Eski kasalar 4x4 olduğu gibi lastik yanakları da kalın ve bozuk satıhlarda kullanıma daha uygundur. 4x4 olmayan araçlar ıslak toprak veya çamurda saplanıp kalabilir

• Arkadaslar herkese selamlar. Captiva aracımın 90 bin bakımı için Antalya da servis önerisi olan var mı?

• Arkadaşlar merhaba

2011 captiva fren balataları degisecek

Gm marka balatalar gereksiz pahalı oldugundan

almayacagim, gm hangi firmaya balata ürettiyor bilgi

Sahibi olan varmı acaba ? Bunun yaninda hi-q marka

balata kullanan oldumu hic ?

• quote:

Orijinalden alıntı: @FLOyD

Arkadaşlar merhaba

2011 captiva fren balataları degisecek

Gm marka balatalar gereksiz pahalı oldugundan

almayacagim, gm hangi firmaya balata ürettiyor bilgi

Sahibi olan varmı acaba ? Bunun yaninda hi-q marka

balata kullanan oldumu hic ?

arka balatalarım hi-q 20 bin km oldu sıkıntı yok.

• Haftasonu belki de 10 senedir gitmediğim Ankara güzergahını kullandım. Sapanca’dan Ankara’ya yollar müthiş olmuş. Bir tek Kızılcahamam kavşağından sonraki Ankara’ya kadar olan yol çok kötüydü. Onun dışında kaymak gibi yol vardı. Captiva ile neredeyse 180 km ortalama hız yaptım (yeri geldi ibrenin sonunu gördüm) ve çok keyif aldım.

Bakalım hız cezası da keyif verecek mi? :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    2013 model 58bin de Fiat Doblo Premio sahibiyim. Alırken şirketim üzerine aldım. Ticari olunca haliyle SRC K vs bir sürü belge, kasko trafik sigortası MTV yüksek bedeller cam kasa olsada kamyonet 1. köprü geçemez vs vs.

Sonunda dellendim 22 aylık ikizlerimle sığacak araba ararken Captiva gördüm. Kullananlar memnun ama kullanmayanlar araca negatif. yıllık 10-15 bin km yol yapan birine önerir misiniz?

1. 2011 modelin daha çok tutulduğu söyleniyor, doğru mudur?
    2. Doblo gibi piyasası olan aracı satıp, uzun süre binilmesi düşünüldüğünde değer mi, görüşünüz?
    3. Alırken en çok nelere dikkat etmek gerekir?

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sailors

Merhaba,
    2013 model 58bin de Fiat Doblo Premio sahibiyim. Alırken şirketim üzerine aldım. Ticari olunca haliyle SRC K vs bir sürü belge, kasko trafik sigortası MTV yüksek bedeller cam kasa olsada kamyonet 1. köprü geçemez vs vs.

Sonunda dellendim 22 aylık ikizlerimle sığacak araba ararken Captiva gördüm. Kullananlar memnun ama kullanmayanlar araca negatif. yıllık 10-15 bin km yol yapan birine önerir misiniz?

1. 2011 modelin daha çok tutulduğu söyleniyor, doğru mudur?
    2. Doblo gibi piyasası olan aracı satıp, uzun süre binilmesi düşünüldüğünde değer mi, görüşünüz?
    3. Alırken en çok nelere dikkat etmek gerekir?

Teşekkürler,

captiva şuan piyasada f/p aracıdır. 2.eli kuvvetlidir.Donanimi ltz olanların şuan satılan yerden yükseltilmiş 2018 model çakma suvlardan çok çok üstündür. Parçasi da bolca mevcut. orta asya ve rusya da binlerce en son model 2018 captiva mevcut Dünyada satilan bir araç. Alıp pişman olan duymadım 4×4 ihtiyaçsa 2012 eski kasa gerek yok diyorsaniz 2012 üzeri makyajli kasa alın motor ve şanzıman farki baya hissediliyor. Doblodan sonra çok konforlu gelir. captiva kronik arızaları olan bir araç değildir.Alırken şanzıman, turbo , enjektörlere baktırirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 5 Temmuz 2018; 1:54:06 >

• 4x4 ihtiyacınız yoksa ve bütçe müsaitse mutlaka yeni kasa 2012 yada 2013 alın,yakıt dışında dobloyla kıyaslanmaz bile,birde konfor olarak doblodan sonra biraz sert gelebilir...
  • Arkadaşlar bugün bende bir captiva sahibi oldum, yanlız araçta 2 sorunum var, cevaplarsanız sevinirim. Şöför camını tam kapattığım zaman ,otomatikman yarıya kadar inip duruyor,birde araç durduğu yerde direksiyonun sağ sol yapınca veya tam sağ , tam sol yapınca tıkırtı geliyor, ustaya gösterdim ben anlamam dedi , mafsalın vidasını sıktırdım ses gene geçmedi ,

• Herkeze selam

Bir sorum olucak

Benim 2009 model 2.0 captivam var

Acaba yeni modelin sahip oldugu 2.2 motor eski kasaya uyarmi uyarmi?

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

Arkadaşlar bugün bende bir captiva sahibi oldum, yanlız araçta 2 sorunum var, cevaplarsanız sevinirim. Şöför camını tam kapattığım zaman ,otomatikman yarıya kadar inip duruyor,birde araç durduğu yerde direksiyonun sağ sol yapınca veya tam sağ , tam sol yapınca tıkırtı geliyor, ustaya gösterdim ben anlamam dedi , mafsalın vidasını sıktırdım ses gene geçmedi ,
    Hayırlı olsun öncelikle.

Tıkırtı olayı captivanın hastalığı. Tamir görmesi lazım, korkulacak birşey yok. Tamiri mümkün. Ustanın anlamaması enteresan, piyasdaki herkes bilir bunu.

Cam olayında ise bilgim yok. İnmesi lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kosovalii ergin

Herkeze selam

Bir sorum olucak

Benim 2009 model 2.0 captivam var

Acaba yeni modelin sahip oldugu 2.2 motor eski kasaya uyarmi uyarmi?

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim
    Hocam bildiğim kadarıyla, uysa bile çok masraflı olur.

Elektrik tesisatı, vs çok işi vardır onun. Bence bulaşmayın...
  • Arkadaşlar, Whatsapp grubuna bekliyoruz, güzel paylaşımlar oluyor...
  • Kosovalii ergin K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Turkiye'deki makyajlı versiyon 2.0 motor, yurtdışında ise 2.2 motor. Her ikisi de uymayacaktır eski kasaya, birçok parçanın değişmesi gerekecektir muhtemelen.
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.