Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (495. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4x2 tercih edersen yüzde 10-15 daha az yakıt sarfiyatın olur, SUV olmasına rağmen normal binek bir araç gibi kullanabilirsin virajlara sert girmemek koşuluyla. ama 4x4 tercih edersen çok zorlamamak koşuluyla karda buzda arazide kullanabilirsin. ben 2011 de 4x4 almıştım ve aynı yıl kışın uzun yolda şiddetli bir kar yağışında herkes sağa sola savrulmuş zincir takmakla uğraşırken, ben hiç sıkıntı duymadan araba kaydıkça otomatik devreye giren 4x4 sayesinde durmadan emniyetle yoluma devam ettim. tercih senin, ben şu an aracımı değiştirecek olsam yine 4x4 ü tercih ederdim.
  • Kış lastiği olarak Kumho Wintercraft Ice kullanıyorum, kar üstünde fren yaptığımda çok nadiren ABS devreye giriyor yani lastik yola iyi tutunuyor. Kışın karlı ve buzlu Yedigöller yolunda kullandım, buzda savrulduğunda 4x4 devreye girip aracı düzeltiyor. O esnada panikleyip ani hareket yaparsanız kendinizi yolun dışında bulursunuz, yapmanız gereken asla frene basmamak, ayağı hafifçe gazdan çekmek fakat gaza basılı tutmak ve ani direksiyon manevralarından kaçınmak. Buzda dik yokuşta kalkarken winter moduna aldığınızda büyük viteste kalkış yapıyor ve hafif hafif EBD ile karışık kalkıyor, yokuş inişte de iniş destek sistemine basıp inerseniz yolda tutarak yokuştan inebiliyorsunuz. Tabiki karlı yolda kullanırken limitleri zorlamamamak gerektiğini unutmamak lazım. Kumho kış lastiğinin asfalt performansı ortalama diyebilirim ama karlı yollardaki performansı oldukça tatminkar. Yaz lastiği olarakta General Grabber GT kullanıyorum, ıslak yol performansı ve yol tutuşu oldukça iyi ve f/p lastiği. General Tire lastikleri Continental grubu markası ve kalite olarakta orta segment lastiklerin üstünde olduğu söyleniyor. İlk defa duyduğum bir marka olmasına karşın Continental bayisi tanıdığımın önerisi üzerine alıp memnun kaldığım bir lastik ve Captiva için kesinlikle öneririm. Daha önceki lastiklerim Dunlop StSport, eski lastiklere göre çok daha iyi.

• Makyajlı kasa oldukça güzel özellikle 2013 çok güzel bir araç, yalıtımı olsun güncellemeler ve donanım olsun ama ben 2 tona yakın d sınıfı bir suvun önden çeker olmasını kabullenemiyorum, yakıştıramıyorum. Bende 2011 model var ve awd sayesinde bir çok beladan kurtuldum, ayrıca hafif arazide veya kar yağdığında aracın üstünden inmek istemiyorsunuz. Keşke 2013 modellerde de 4x4 olsaydı düşünmeden değiştirirdim aracımı ancak önden çeker d suv benim için boş o yüzden sonraki aracım olmayacak...
  • gOkO kullanıcısına yanıt
    Merhaba, malesef artık 4x4 Suv araç bulmak çok zor. Özellikle Captiva segmentindeki D-Suv'ların tamamı yerden yüksek birer MPV'ye dönüştüler.
  • Arkadaşlar merhaba daha öncede konuda mesajlarım var aracım yok şu anda tine 2012-2013 ltz bakıyorum ilanda burada eş de dostda düzgün araç görürseniz mesaj atın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehananil

Merhaba, malesef artık 4x4 Suv araç bulmak çok zor. Özellikle Captiva segmentindeki D-Suv'ların tamamı yerden yüksek birer MPV'ye dönüştüler.
    Hocam sadece ben mi yadırgıyorum dev gibi suvların önden çeker olmasını? Daha bugün çıktım tepelere, araziye, çocuklar gibi eğlendim. 20 derece yokuşta kalkış yaptım, mest oldum. Yarım saat hafif arazi yaptım pambuk :) gibi oldum. Sadece eğlence için değil, güvenlik için de özellikle yüksek araçlarda oldukça etkili bence. 2013 makyajlı kasayı bu yüzden düşünmüyorum. İstediği kadar yalıtımı güzel olsun, az yaksın, suv olacaksa 4 çeker olmalı diye düşünüyorum...
  • gOkO kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şeyi düşünüyoruz. Ben de yadırgıyorum, en azından 4x4 seçeneği sunulmalı. Yurt dışında var aslında çoğu D-Suv'un 4x4 seçeneği, ama burada satmıyorlar. Şu an CRV hariç sanırım dizel otomatik 4x4 mevcut değil bu segmentte. Hatta yeni CRV de benzinli olarak gelmiş.
  • Merhaba arkadaşlar aracımızı satmayı düşünüyoruz, ilgilenen arkadaşlarım olursa iletişime geçebiliriz.
    İlan linki : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-sahibinden-hasar-kayitsiz-35-bin-km-de-full-plusfull-captiva-7koltuk-668505027/detay/
  • Tertemiz araba. Hayırlısı olsun tez zamanda satmanız dileğiyle...

Bu arada İstanbul/Balmumcu ‘daki Opel Gerçek Servisi kampanya yapmış; periyodik bakım(yap değişimi artı filtreler) 700 TL bilginize...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler fiyatı biraz aşağı çektik bakalım 85 bin hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvationnn

Merhaba arkadaşlar aracımızı satmayı düşünüyoruz, ilgilenen arkadaşlarım olursa iletişime geçebiliriz.
    İlan linki : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-sahibinden-hasar-kayitsiz-35-bin-km-de-full-plusfull-captiva-7koltuk-668505027/detay/
    Benim captiva şu an 122 binde. Seneye 140 bin olur bende seneye aracımı satıp böyle düşük km bir captiva alacağım inşallah. Hayırlı satışlar...

• Arkadaşlar merhaba,

2007 captiva high aracımla aranıza katılmış bulunuyorum. Maslak oto sanayide captivacı bir usta tavsiyenize ihtiyacım var. Aracın düzenli olarak bakımlarını yaptırabileceğim ve şu anki genel kontrollerini yapıp eksiklerini giderecek kimler vardır?
  • Arkadaşlar iyi aksamlar.
    Bugun 2 günlük captivam da asagidaki uyarı çıktı ve araba çok sesli çalıştı . Uyari kızdırma bujisi ile alakalı ama ne olduğunu
     Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - anlamadim. Birde böyle sesli çalışması normal değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 28 Mart 2019; 22:48:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesli çalışmasının sebebi fanlari açıyormuş.
    Ama ışık hala yanıyor

• merduran kullanıcısına yanıt
    Kızdırma bujisinin fanla bi alakası var mı

• hector81 kullanıcısına yanıt
    Fanla alakası yoktur diye düşünüyorum. Motor biraz soğusun suyunu kontrol edeceğim.

• Biraz araştırma yaptım. Kendi soruma cevap vermiş olayım. İşine yarayan olur.

Sorun dizel partikül filtre uyarısıymış... Araba bozuldu zannettim. acemisi olunca aracın ...

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 29 Nisan 2019; 23:59:44 >

• 3000 devirde 10 dk çalıştırdım. Lamba söndü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de 25 gün önce 2011 bej renk 109000 km Captiva ile aranıza katıldım. Aracımdan çok memnunum. Fiyat/performans kıyası yapıldığında gerçekten üst düzey bir araç. Aracımın dijital saati ve far yıkanması çalışmıyor. Sanırım bir oto elektirkçiye uğramam gerekiyor. :) Bu sorunları yaşayan veya çözen bir arkadaşımız varsa bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

• adobetolga kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam öncelikle. Captivamı alalı 3 yıl oldu,far yıkamanın eksikliğini hissetmedim şahsen. Ya motoru bozulmuştur ya da sigortası atmıştır. Dijital saat hakkında yorum yapamayacağım

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.