Şimdi Ara

çeşmedeki sudan elektirik çarpıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
54.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    banyoda bulunan çeşmelerden elektirik çarpıyor bilhassa elinizde yara var ise hissedilir derecede elektirik çarpıyor. ben 5. katta oturuyorum çeşmelerin borusu plastik yapılırken görmüştüm ama zemin kattaki borular demir bu elektirik kaçagını neden yapar arkadaşlar bu sorun düzeltilirmi acaba

teşekkürler.

• çamaşır makinesinden falan kaçak geliyor olabilir topraklamayı kontrol ettirin
  • Toprak hattı su borusuna bağlıdır. Kaçak suya geçiyordur. Baya tehlikeli bir durum. En kısa zamanda işini bilen bir elektrikçi çağırıp baktırmanızı öneririm.
  • Onu bulması çok zor. Hastanede çalışırken benimde başıma gelmişti 3 gün onunla uğraştık.

Kısaca elektrikçi çağır.
  • Benimde yazlıkta duştan elektrik çarpıyor,elektrikli şofben varsa ondan kaynaklı olabilir.
  • Aynısını gecen gun bende oldu.sohbenin resistant ı delinmis elektrik kaciriyormus. Yaptırdım düzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlığı görünce sırıtmadım değil
  • Musluğun üzerine kontrol kalemi dokundursana bakim

• su deposuna baktır bi elektrikli yılan balığı olabilir belki odur
  • quote:

Orijinalden alıntı: red'n red

su deposuna baktır bi elektrikli yılan balığı olabilir belki odur

• Elektrikçi çağırmanda fayda görüyorum.

• yorumlayan herkeze teşekkür ederim

tesisat boruları plastik sadece banyodaki çeşmelerde var bu olay mutfakta yok mesela
    sakal tıraşı olurken sürekli bu olay ile karşılaşıyorum banyo ederken hisetmedim su sıcak ondanmıdır bilemiyorum
    elektirikli şohbenin sigortası ayrı onu kapatıyorum ama hala elektirk kaçagı devam ediyor.
  • ciddi bir durum kontrol ettir hemen yangın bile çıkabilir Allah korusun
  • apartmandan biri toprak hattini suya baglamistir. eskiden yaparlardi. hemen elektrikci cagir. bulunmasi zordur kimin bagladiginin.

• o kadar ciddi bir durum mu bu olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Way Out!

apartmandan biri toprak hattini suya baglamistir. eskiden yaparlardi. hemen elektrikci cagir. bulunmasi zordur kimin bagladiginin.

yapan tesisatcıyı biliyorum aradım biraz önce yarın gelip bakayım diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

o kadar ciddi bir durum mu bu olay

adamı bile öldürür.220 volttan bahsediyoruz üstat.
  • biri.kaçak .elektirk mi kullanıyor acaba..

• topraklamadan kaynaklanan bir olay hocam bu.bi yerde canlı uç toprakla temas ediyorsa bu olur yani kaçak akım.bunun için eve kaçak akım rolesi taktırmanızda fayda var.düşük bir akım çarpıyordur genellikle yaralardan tırnaklardan çarpar bu çok rahatsız edici bir durum işin ehli bir elektrikçi bulmanızı tavsıye ederım.
    işgüzar su tesisatçısı topraklamayı su borusuna bağlamıştır başka türlü çarpmaz hocam o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fallofday -- 15 Temmuz 2013; 21:34:44 >
  • sende mutfak borularına 220 volt ver aşağıdakiler çarpılsın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.