Şimdi Ara

Sesiniz Kaç Oktav? (test edin.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
12
Favori
45.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.virtualpiano.net/ Siteye girin.
    Örneğin ben hep en baştan en sona doğru gitmeye çalışırım. Yani en kalından inceye.
    Hangi tuşa bastıysak aynı sesi çıkarmaya çalışalım
    Piyanodan 8 tane ses çıkarabildiyseniz 1 oktav sesiniz vardır. Ben zorlasam 25 ses çıkarabiliyorum.
    Normal bir insanda 1,5 - 2 , 2,5 oktavmış.
    Örn : 12 ayrı ses çıkarabildiyseniz 1,5 oktav sesiniz olmuş oluyor.
    Sizin sesiniz kaç oktav?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciismi -- 27 Şubat 2015; 23:04:49 >

• NASIL KULLANILIYOR ANLAMADIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokollu Mehmed Paşa

NASIL KULLANILIYOR ANLAMADIM

Anlatayım Kimse takmadı ama neyse şimdi siteye giriyorsun karşına piyano çıkıyor sonra en kalın tuşundan piyanonun en incesine doğru gitmeye çalış sonra mesela 20 tane gittin 2,5 oktav sesin olmuş oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciismi -- 27 Şubat 2015; 23:06:01 >
  • Onu bırakta, sesleri nasıl çıkarcaz onu söyle. Laaaağğğ la la lööööğöğğ lö lööööğğğ falan mı
    Ben tüm sesleri çıkardım bu işte bir gariplik var
  • naaaa naaa filan da diyebilirsiniz
    20 ye kadar rahat
    2.5 oktava yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavukjack -- 10 Haziran 2013; 15:36:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciismi

quote:

Anlatayım Kimse takmadı ama neyse şimdi siteye giriyorsun karşına piyano çıkıyor sonra en kalın tuşundan piyanonun en incesine doğru gitmeye çalış sonra mesela 20 tane gittin 2,5 oktav sesin olmuş oluyor

vocaroo dan ses kaydı koysana bi
  • İlginc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maskeci -- 10 Haziran 2013; 15:41:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denerim bi ara
  • beyler do re mi fa sol la si - do re mi fa sol la si - do re mi fa sol la si - do re mi fa sol la si- diyoruz hiç durmadan başlangıçtan beri kaç tane si geçmişsek o sizin sesinizin oktavı, mesela fa ya kadar gelebilmişseniz oda 0,5 oktav ediyo kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metabolism -- 10 Haziran 2013; 15:47:19 >
  • kac ses çıkardığımızı nereden anlıyoruz. Ben aynısını çıkarıyorum sanıp çıkaramıyorsam ne olacak?
  • quote:

quote:

ben sonuna kadar gidebildim. Burda basmak mı marifet anlamadım. Ses kaydı falan mı var da benim pc algılamıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 3 oktav. ciddiyim. konservatuar a hazırlanmıştım. ancak ses tonum bas bu yüzden günümüz müziklerine gitmiyor sadece slov müzikler söylüyorum programda.

EDİT: Kafa sesi dahil mi değilmi ona göre

EDİT2 : kullanılabilir sesim 3 oktav. daha pese çıkarsam uğultuya dönüşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diyez görünümlü Bemol -- 10 Haziran 2013; 16:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhyegirdimkendimegeldim

quote:

quote:

ben sonuna kadar gidebildim. Burda basmak mı marifet anlamadım. Ses kaydı falan mı var da benim pc algılamıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son sesi çıkarabiliyorum derken? Öyleyse bu kadının çıkardığı sesi çıkarabiliyorsunuz demektir buda çok ama çok zor.http://www.youtube.com/watch?v=OtJHz5jwG0I Çünkü bu kadın Rekorlar Kitabına girdi 8 oktavlık sesiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciismi -- 27 Şubat 2015; 23:08:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Diyez görünümlü Bemol

3 oktav. ciddiyim. konservatuar a hazırlanmıştım. ancak ses tonum bas bu yüzden günümüz müziklerine gitmiyor sadece slov müzikler söylüyorum programda.

EDİT: Kafa sesi dahil mi değilmi ona göre

EDİT2 : kullanılabilir sesim 3 oktav. daha pese çıkarsam uğultuya dönüşüyor.

Kafa sesi dahil değil ama olsa çok iyi olurdu rahat o gün 29-30 çıkardım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciismi -- 27 Şubat 2015; 23:08:46 >
  • Benim oktavım bitti ben gidiyorum.
  • 0
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

Benim oktavım bitti ben gidiyorum.

Peki
  • 7 oktav çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Scofield

7 oktav çıktı

o zaman bu sesi çıkarabiliyosunhttp://www.youtube.com/watch?v=OtJHz5jwG0I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullaniciismi -- 27 Şubat 2015; 23:09:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Scofield

7 oktav çıktı

o zaman bu sesi çıkarabiliyosunhttp://www.youtube.com/watch?v=OtJHz5jwG0I

hangi ses? memitoları izlemekten ses falan duyamadım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.