Şimdi Ara

Cep telefonlarına %50 ÖTV yetkisi! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    yok öyle kaçmak
    asıl eğlence yeni başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Ülkeyi gariban vatandaşın ithal aldığı mal mı çökertecek

Tüketim manyağı olan bizler değiliz , saraya git israfın dibine vurduklarını görürsün.Kimin parasıyla? İşte bu toplanan vergilerle yapılıyor.Sen burda hala savunma yapa dur onlar çatur çutur yesin
    Evet ülkeyi gariban vatandaşın aldığı ithal mal çökertiyor. Fabrikaya gidiyorum işçilerin ellerinde iPhone'lar, son model jilet telefonlar. Asgari ücretli adam daha bir yıl olmadan gidip sıfır telefon alıyor. Halbuki ihtiyacı yok, anca Instagram'a girip çıkıyor. Asıl tüketim çılgınlığı budur işte.

Başımızdakiler de ayrı garip. İnsanları bilinçlendirip, onlara gereksiz harcama yapmamayı öğretmek dururken yüksek vergilerle caydırmaya çalışıyorlar. Aklı başında insana hasret kaldık...

• Alılışırız sıkıntı yog

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cehape döneminde cep telefonu mu vardı muhalifler ne köpürüyorsunuz burada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 17 Şubat 2019; 9:26:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İroniMan

Cep telefonu taşıma ruhsatı yasası gelsin. Ruhsatsız kimse telefon taşımasın harçlar yıllık 120 Tl olsun. Taşıma ruhsatı zamanında ödemiyenin imeisi bloke olsun
    Yetmez, bence sokakta gezebilme ehliyeti ve kendi bedenimizi kullanabilme ruhsatı da şart. Ehliyet ücreti 2000₺ olmalı ruhsat da 6 ayda bir boyu 170 cm altı insan için 200₺, yukarısı için 300₺ olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: iphone teknik

Siz kafayı yemişsiniz!
    Arkadaş vatandaşa basanlara laf edeceyinize halka laf ediyorsunuz gerçekten sizlerin kafatasınızın içinde beyin hariç neler olduğunu çok merak ediyorum
    Herifler milyonluk araçlara binerler keyifleri sefaları abd başkanında yok sen kalk vatandaşa kan kus
    Allah belanızı verecek gün geldiyinde merak etmeyin!
    Halk ne ise, yönetici odur.

Halk yöneticinin hırsız olduğunu bilmiyor mu? Biliyor. Kendisi öyle yaşayamıyor. Kendi seçtiği insanın öyle yaşamasını istiyor. Muhalif kanatlara da "OH olsun!" diyor.

Bilinçsiz ve cahil. Üstelik kin güdüyor. Bilmediği konuda yalan söylendiğinde yalana inanıyor. Yalan olan konu üzerinden de kin güdebiliyor.

Halkın büyük çoğunluğu kısa yolda para kazanma, daha az emekle para kazanma derdinde. Şu olaya bakın, yöneticilerimiz de öyle...

---------------------

O yüzden aklı başında birinin şunları AYNI ANDA söylemesi lazım:

- Halk yanlış yolda. Absürt bir tüketimi var. Özellikle cep telefonu ve otomobil konusunda. Alım gücü belli, göz koyduğu ürünlerin fiyatı belli...
    - Aynı halkın üzerindeki kamburu atma zamanı çoktan geldi de geçti. Kanını emen herkesten kurtulması, hırsızlıklara göz yummaması, hakkını koruması gerekmektedir.

---------------------

Iphone teknik servisi iseniz, bu zaten işinize gelir. Daha çok eski telefon = daha çok müşteri. Yeni telefona ekran değiştirmezsiniz de, eski 6 telefona pil değiştirirsiniz.

---------------------

Dünyanın aklı başında orta gelirli ülkelerine bakınca, Türkiye'dekinin yakınından geçen bir tüketim grafikleri olmadığını görürsünüz. Memleketimizdeki alım gücü belli, telefonların, arabaların fiyatı belli. Satış adedi belli. Buna normal diyende problem ararım. Araba satışları yeni patladı mesela. Düştü iyice. Düzelmeyeceğinden de emin gibiyim. Bir çok distribütör zora düşecek. Bir kısmı batacak. Olması gereken bu zaten. Telefon satışlarını bilmem. Daha ucuz olduğu için, satışlar ufak düşüşlerle devam edebilir. Bilmiyorum. Ama bu satış rakamının ülkenin geliri ile uyumlu olmadığı aşikar.

Birkaç distribütör gümlese, yetkili servislerin de bir kısmı otomatik olarak gümlese, telefon satışları düşse, orta vadede sizin de çıkarınıza olmaz mı?

Ben tam manası ile teknoloji manyağıyım. Ama ben klasik tüketici sınıfına girmiyorum. Çoğunu kendim yapıyorum. Hatta yakın zamanda bu işten para kazanmaya niyetliyim. Teknoloji manyağı biri olarak, telefonlara hiç mi hiç ilgim yok. 6 yılda bir telefon değiştiririm. Onu da yurtdışından ikinci el alıp, pasaportuma işletip, türkiye'de kaydettiriyordum. Ama kayıt ücretleri de fırlamış sanırım. Artık hangi telefona imei çakılabiliyor, ona bakarız. Ne diyeyim. Hatta yakalamışken sorayım, hangi telefonlara imei çakılabilir? Zenfone 4'e çakılabilir mi mesela? Elimde uzaktan kumanda olarak kullandığım, telefon özelliklerini kullanmadığım bir HTC m7 var. Onun imesini x telefona çakmak mümkün mü? Hangi telefonlarda mümkün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 17 Şubat 2019; 12:55:21 >

• illaki kaçak telefon mu alalım
  • 900tl lik telefon kullanıyordum artık bunuda göremeyeceğiz...
    Ülkede herşey aşırı pahalılaşırken alım gücüde tam tersine hızlı bir şekilde düşüyor.
    Artık bu ülkede sıfır otomobil,iyi bir akıllı telefon,televizyon,bilgisayar almak hayal...
    Bunları bize çok görüyorlar ve malesef destekleyen vatandaşlarda olması tuaf.
    Devir artık yenisini almak değil elindekine sahip çıkma devri.
  • Umrumda değil böyle bir halk bu şekilde yaşamayı hak ediyor.Ben zaten telefon araba vs delisi değilim.

Milyon dolarlarım olsa yine aynı telefonu aynı arabaya binerim.
  • Bizi telsiz sistemi paklar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ulan buzdolabı yoktu be buzdolabı, gözünüze dizinize dursun

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.