Şimdi Ara

Cep telefonlarına %50 ÖTV yetkisi! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim vatandaşım da ucuza bmw ve Mercedes’e binsin diyen Erbakan Hoca nere bunlar Nere .... memura %100 zam veren hoca Nere , memura zam vermemek için kıvrananlar Nere, aralarındaki farkı kaç yıl geçtikten sonra görebildik.

Yıllardır akp ye oy veren biri olarak. Artık değişimin zamanı geldiğini düşünüyorum. Evet dış güçlerin etkisi terör örgütleri vsvs....
    bir çok etken var Türkiyenin güçlü olmasının önünde... peki siz ne yaptınız, ne yapıtınızda bu hale geldik. 16 koca yıl yeterli gelmedimi bu düşmanlarla uğraşmaya, bence fazla bile ... artık herkes geleceğini belirlesin ona göre oy kullansın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Vatandaşına ne verdin de ülke adına birşeyler istiyorsun? Telefon vergisiymiş. Yıl olmuş 2019 hala ithalatı kısıtlayacak 1970'lerin kafası.
    Bulgaristan ne üretiyor, diğer doğu avrupa ülkelerinde ne üretimi var da böyle vergiler yok. Refahları çok iyi sanki. Adamlar az bir paraya avrupadaki ikinci el arabaları alıyor bizim devlet gibi soymuyor. Eskiden imei kaydı, bilmem ne parası bile yoktu 90'larda 2000'lerin başında çok iyiydi sanki bu ülke.
    Ülke ekonomisiymiş. Sanki sıradan vatandaşa yansıması olacak. Sanki ülke zenginliğinden vatandaş olarak pay alıyoruz ya. Devlet yolsuz kaldıkça vergi çıkarıyor sen ve senin gibiler halk yararınaymış gibi safça savunuyorsunuz. Bende böyle devlete böyle vatandaş diyerek gidip imei atılan kaçak telefon alıyor devlet alacağı vergidende oluyor.
    Ülkenin ekonomik sıkıntısını vatandaşın sırtına yükleyemezsin. Ekonomi batıyorsa battık desin sıktı artık. Milleti vergilerle sıkarak girişimcileri bile engellersin. O saçma sapan çalışan oranları hiçbirşey ifade etmez. Kayıtsız çalışınca istatistiklere girmez tabi. Ülkede çalışmayınca birileri gelip ekmek vermiyor.

Alıntıları Göster
    Onceki mesajlarımda açıkladım hepsini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cep telefonlarına %50 ÖTV yetkisi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JRR TOLKIEN -- 16 Şubat 2019; 10:30:43 >
  • Oha lan %50 vergi mi olur en ucuz android telefon asgari ücreti katlar artık

• Cep telefonu almak için pasaport mecburi olsun. Her telefon alınışında da bu belge yokmuş gibi yeniden çıkartılsın. Bu pasaportun hökümete maliyeti 1 tane a4 kağıt parası olsun ama pasaportu alandan 2 bin tl alınsın. 1 sene içinde birden çok telefon alımlarında da pasaport fiyatı 2 ye katlanarak artsın. Bir yılda üçten fazla telefon satın alanlar kırbaçlansın beşten fazla telefon satın alanlar da vatandaşlıktan çıkarılsın.

• Arka kamerası kırık sensörü bozuk telefonumu değiştireyim dedikçe fiyatları hakkaniyete aykırı şekilde artıyor. Ya arkadaş gidin elmas satışlarından vergi alın yat satışlarından vergi alın. Sizin yüzünüzden eş, dost aramak için telefon bulamayacağım.
  • Narcos61 kullanıcısına yanıt
    İnşallah sizin gibi sorgulayanlar gün geçtikçe artar. Malum, aklını kullanan da kullanmayan da oy veriyor.
  • inşallah %500 olur

• cep telefonu?? o ne?? cep mi kaldı da telefonu olsun
  • Verginin amacına uygun. iPhone vs. dediğimiz ürünler ithal ve piyasanın en pahalı telefonları. Pahalı araca daha fazla vergi varsa, pahalı eve yada herhangi bir ürüne yüksek vergi olmalı. Ama hepsinden önce bu dağılımın adaletli yapılması önemlidir. Bu vergilerin amacı yerli üretimi desteklemek ise, yerli üreticinin üzerine düşeni yapması ve devletin de yeterli teşviği vermesi gereklidir. Aksi halde katma değerli, ihracatta yarışabilecek üretim yapmadan, ülkeye yatırım çekmemiz giderek zorlaşıyor.

• Ver mehteri verrrr şaha kalkıyor bir şey ama ne ki bu ..........
  • Adam alma diyor. Karta 12 taksiti kaldırıyor yok. 12ay banka kredisi çıkıyor. Onu düşürüyor yok gene alıyor millet. Ne para varmış bu millette. Bari telefon üretip kazanamıyoruz. Devlette böyle kazansın. Alın 6 ayda bi yeni telefon bakalım gene.
  • Narcos61 kullanıcısına yanıt
    Güzel diyorsunda vatandaş abd den, ithalden, yabancı markalardan, dolardan, en basitinden koladan vazgeçtimi? Siyasetçinin yapabileceği sınırlı. Bak şimdi seçim zamanı. Yerel seçimde millet ders vermek istiyor. Belediyeleri CHP aldı diyelim. Belediyelere parayı devlet veriyor. CHP belediyesi ile AKP belediyesi aynı hizmeti aynı hızda yapamaz. Bisürü prosedür çıkacak chp belediyesine. Olan halk a olacak. Chp nin belki bunu engelliyecek gücü vardır. Göreceğiz bakalım.

Sonra hükümette dersini alacak. Abd ile yakınlaşacak. Yerli ve milli lafları rafa kalkacak. Abd ne derse o olacak. Krizde biter böylece. Sonra rahatlayan halk ya gene AKP ye verir yada başkasına. Yeni gelen siyasetçide bu dersler ile millileşmeye hiç kalkmaz. Böyle tüketim toplumu olarak kalırız...
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Tövbe tövbe.. sen hep evdesin galiba kanka

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Bunu alın götürün burdan

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Hamza arkadaşım, yiğit hamzam, ülkedeki malların yarısı ithal, bu yüzden devletin verdiği maaşın yarısı vergilere gidiyor..

Halktan aldığı parayla, trilyonlar harcayıp, trt ye dizi çekeceğine üretime aktarmalı. Ama bunların derdi üretim değil, sandık!

Gelen gelirlerin büyük kısmı gizli veya açık olarak seçim çalışmalarına, mitingleri finanse ediyor. Ülkemizde her sene bir seçim oluyor ve bunun maliyetini artık kaldıramıyoruz.

Projelere devlet bütçe ayıramıyor, yüklenici firmaya yaptırıyor artık.

• kafası çalışan telefon alsın garantisini uzatsın, pahalanınca açılmamış kutu olarak satar

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

Hamza arkadaşım, yiğit hamzam, ülkedeki malların yarısı ithal, bu yüzden devletin verdiği maaşın yarısı vergilere gidiyor..

Halktan aldığı parayla, trilyonlar harcayıp, trt ye dizi çekeceğine üretime aktarmalı. Ama bunların derdi üretim değil, sandık!

Gelen gelirlerin büyük kısmı gizli veya açık olarak seçim çalışmalarına, mitingleri finanse ediyor. Ülkemizde her sene bir seçim oluyor ve bunun maliyetini artık kaldıramıyoruz.

Projelere devlet bütçe ayıramıyor, yüklenici firmaya yaptırıyor artık.
    Evet usta yukarda da yazdım

Ekonominin uretime dayali adam akilli bir ekonomi olmamasının suçlusu yuzde 70 devlet hatta direkt hukumet 18 yilda neler yapılırdı bunlar yuzunden bu yil ulke 3 te 1 oraninda küçülecek

Ben cok fazla mal ithal edenlere müsrif insanlara kızıyorum sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: ali.kose

işte yeni nesil bunun farkında olduğu için onlar evlenınce çocuk yapma sayısını mınımumda tutacaklar ve turkıyenın nufusu bellı bır noktadan sonra bu sekılde yukselmez bır daha
    Nasıl yükselmez. Git doğum hastanelerine fabrika gibi çalışıyor. Biri elini tutar, diğeri bebek arabasında sonuncu karnında
  • Ülke uçusa hazırlanıyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.