Binbaşı
01 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Ekranda kayarak hareket etmesi gereken görseller anlık hareketlerle yerlerine geliyor. Örneğin home tuşuna çift basıldığında ekran tak diye arkaplandaki tüm uygulamaları gösteren hale geçiyor. Yumuşak geçişler yok şuan. Sizde de benzer bir durum var mı?
WhatsApp mesaj içeriklerini artık kilit ekranında göremiyorum. Sadece atan kişinin adı ve "Yeni Mesaj" yazıyor ve ayarlarda da şöyle garip bir açıklama var:


Sizde de aynı sorun var mı?
Merhaba.

Yakında bir tanıdığım Lübnan'a gidecek. Eğer daha ucuz oluyorsa iPad aldırmak istiyorum. Lübnan'dan elektronik alış verişi yapılır mı? Aynı durumla karşılaşan bir arkadaş cevaplayabilirse memnun olurum. İnternette düzgün bir bilgiye rastlayamadım.
Bir problemden ötürü Windows'u en yakın geriyükleme noktasına döndürdüm. Fakat o sırada yüklü olmayan bazı uygulamalar geriyükleme sonrasında yüklüymüş gibi görünüyor ve çalışmıyor. Kaldırmak istediğimde Windows Sürücü Modeli şeklinde bir pencere açılıyor ve bulunamayan bir dosyayı browse etmemi söylüyor. Ne yapabilirim? iTunes, Java vb. gibi programları şuanda ne silebiliyorum ne de üstüne tekrar kurulum yapabiliyorum.
Yan sanayi ekran taktırmayı düşünüyorum. Orijinal ekran kılcal çiziklerden ötürü kötü duruyor. Kullanan arkadaşlar yan sanayi ekranların görüntü kalitesi hakkında ne düşünüyor acaba? Cihaz iPhone 4
Merhaba.

Buradaki konuda bahsettiğim WhatsApp üç-ton bildirim sesinin değişmesi ve eski haline döndürülememesi sıkıntısı çözüldü.

Bildiğiniz gibi iOS 7 ile beraber işletim sistemin görselleriyle beraber sesleri de gayet başarısız ve zevksiz bir hal aldı. Varsayılan olarak gelen bildirim sesi "üç ton" da iOS 7 ile beraber değiştirilmişti. Son gelen güncellemeyle de WhatsApp iOS 7'de kullanılan üç ton sesini kullandığından, iOS 6 üç-ton sesine alışan kullanıcılar gelen bildirim sesine alışamadı.

Sorunu çözmek için iTools veya aynı işlevi gören bir dosya yöneticisi programa ihtiyacımız var. Ben iTools üzerinden anlatacağım.

- Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.
- iTools programını açıyoruz.
- Sol taraftaki listeden telefonumuza tıklıyoruz ve aynı listede en alttan ikinci sıradaki "FileSystem" sekmesine tıklıyoruz.
- Hemen sağ tarafta çıkan listeden "Directory" başlığının altındaki "Apps(User)" başlığına tıklıyoruz.
- Dosya yöneticisinin olduğu kısımda telefonumuzdaki uygulamaların yüklü olduğu klasörler var. Altında WhatsApp yazan klasöre giriyoruz.
- Ardından WhatAapp.app klasörüne giriyoruz.
- Buradaki link üzerinden orijinal tri-tone sesini indirdikten sonra .rar'dan çıkartıp WhatsApp.app klasörünün içine atıyoruz.
- Karşımıza "böyle bir dosya zaten var değiştirilsin mi?" uyarısı çıkacaktır. Evet diyoruz.
- Telefonu kapatıp açıyoruz.

Böylece sorunun çözülmüş olması lazım.
SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN LİNK:

http://forum.donanimhaber.com/m_98135367/f_//tm.htm#98135367


_____________________________________________________________________________________________Whatsapp güncellemesi yaptım bugün. Artık yeni Whatsapp mesajı geldiğinde çıkan ses değişti. Bir garip çıkıyor böyle. Hiç beğenmedim. Aynı problemi yaşayan var mı? Nasıl düzeltiriz?

Teşekkürler.

______________________________________________________________________________________________

Edit:

Olması gereken:http://www.youtube.com/watch?v=XoJUYQk_FMI

Olan: (9:42)http://www.youtube.com/watch?v=R_JZabzgYmA

Sanırım Whatsapp güncelleyince kendi içinde iOS 7'deki zil seslerini kullanmaya başladı. Fakat ben iOS 6 kullanıcısı olduğumdan SMS'lerde normal bildirim sesi gelirken Whatsapp'ta yandan yemiş olanı geliyor. iOS 7'ye karşı antipatim daha da artmış oldu. Değil görselleri, bildirim sesini bile mahvetmişler meğerse.
Merhaba.

Chrome internet tarayıcısında şuanki güncel sürüm olan "Sürüm 35.0.1916.114 m"e geçtiğimden bu yana video izlerken sıkntı yaşıyorum. Videoları tam ekran yaptığımda ekranın sol alt köşesinde genellikle bir URL adresi beliriyor. Bu adres bulunduğum sayfa ile alakalı oluyor. Sizde de böyle bir sıkıntı var mı? Bu durumu sadece ben mi yaşıyorum? Çözümü varsa nedir?

Teşekkürler.
AVEA'dan alınma bir yıllık iPhone 5 64GB telefonumda son bir haftadır farkettiğim ekranın kenarlarında yeşerme problemi söz konusu. Sanki fosforlu kalemle üstünden geçilmiş gibi bir rengi var. Özellikle ekran beyazken farkediliyor. Birkaç gündür çok gözüme batmaya başladı. Bugün Troy'a gidip sordum. Donanımsal bir sorun olduğunu Apple Store'dan ücretsiz değişimle sıfır telefon alabileceğimi söylediler. Fakat şöyle bir durum varki; iOS 6.1.4 jailbroken kullanıyorum ve telefon değişim yapılırsa elime iOS 7 bir cihaz geçeçek. Ne yapabilirim? Telefon sadece tamir olsun istiyorum. Değişim istemiyorum. Çözümü var mıdır? Bilen biri yardım ederse çok sevinirim. Özellikle iOS 6.1.4 tayfasının düşüncelerini merak ediyorum.

Teşekkürler.

İnternetten bulduğum aynı soruna sahip olan bir cihazın fotoğrafı:
http://tapatalk.com/tapatalk_image.php?img=aHR0cDovL2ltZy50YXBhdGFsay5jb20vZC8xMy8wOS8yNS9vcmlnaW5hbC95MnVneXR1Ni5qcGc%3D
Benim cihaz:


GÜNCELLEME - 03.05.2014

Bugün Zorlu Apple Store'daki randevuma gittim. Telefonun durumunu anlattım. Değişim yapılma aşamasındayken genius arkadaş telefonun jailbroken olduğunu farketti. Yandaki diğer genius'a telefon jailbrakli dedi ve yandaki genius değişim yapılmaz o zaman der gibi konuştu. Ama benim genius beni birkaç dakika bekletmek üzere izin isteyip bir yerlere gitti. Sanırım telefonun jailbreakli olmasının sıkıntı yaratıp yaratmayacağı konusunda bilgi almaya gitti. Fakat sorun yazılımsal değil, donanımsal olduğu için bir problem çıkmadı ve değişim yapıldı. Değişim yapılma sebebi olarak tepe tuşunun sıkıntılı olduğu seriye dahil olması yazıldı. Çünkü eğer ekran sıkıntısı neden olarak verilseydi cihaz tamire alınabilirdi. Eski telefonu teslim aldılar ve restore çekip götürdüler.(Sadece sıfırlama işlemi yapacaktı normalde, fakat jailbreak nedeniyle sıfırlanmadığından restore atıldı) İlk gelen telefonda kenarda bir deformasyon farkettim. Hemen tekrar değişim talep ettim. İşlemleri tekrar baştan yaptık. Gelen ikinci telefonda herhangi bir görsel sıkıntı yoktu. Böylece işlemi onayladık. Ayrıca şarj kablom da deformasyona uğramıştı. Onu da yanımda getirdim ve değişim talep ettim. Onu da itiraz etmeden değiştirdiler.

Telefonun şarjı olmadığından hangi sürümde geldiğini bilemiyorduk. Üstte bahsettiğim geniuslardan bana hizmet vereni iOS 7 ile geleceğini iddia etti, diğer genius ise çok yüksek ihtimalle iOS 6 olacaktır dedi ve kendi aralarında iddaya girdiler. Tabii telefonun şarjı olmadığından hemen öğrenemedik. Standlardan bir telefonu şarjdan çıkarıp kabloyu kendi telefonuma bağladım. Biraz bekledikten sonra telefonun iOS 6 olduğunu öğrendik ve rahatladım. Genius'a da teşekkür ettikten sonra telefonu açılacak kadar şarj edip Store'dan çıktım. Telefonun mevcut sürümü iOS 6.0.1 ve 6.1.4'ten sonra hafif yalpalıyor gibi geldi bana. Yani stabil olmantan bi tık uzakta gibi. Ama bilemiyorum, psikolojik de olabilir. Kullandıkça anlayacağım tabii. Tabii iOS 7'den hala iyidir. Birazdan jailbreak de yapıp favori tweak'lerimi kuracağım. İlerde olur da bir ara sürümden başka bir ara sürüme güncelleme şansımız olursa telefonu iOS 6.1.4 yaparım. Daha da güncellemem. Tüm bunların dışında hazır telefon yeniyken ve eski bumper'ım kırılmışken sağlam bir Spigen bumper da aldım. Ama bumper ile beraber gelen jelatin çok kalitesiz. Parmak izini çok gösteriyor ve kirli duruyor. Biraz idare ettikten sonra da kaliteli başka bir jelatin alıp uygulatacağım ve telefon %100 korumalı olacak. 3-4 yıl sonra da telefon isteklerime karşılık veremez hale gelirse tertemiz olarak satışa çıkarırım. En azından aklımdaki plan şu an için budur. Yeni telefon ile ilgili resimler aşağıdadır:(telefonun fotoğrafları iPod Touch 4 ile çekildiğinden bulutludur. Belge resimleri ise telefonun kendisiyle çekildi)Elimde bir iPhone ve bir iPod Touch var. Tek WhatsApp hesabımı aynı anda istediğim anda iki cihazımda da kullanabilmek istiyorum. Ama elime bir diğer cihazı alıp uygulamayı her açtığımda SMS ile gönderilen doğrulama kodu istiyor ve bu kodları ancak 3 saatte bir gönderiyor.

Bu durumu nasıl atlatabilirim? İstediğim zaman iPhone'da istediğim zaman iPod'da kullanmanın yolu var mıdır?
Hakkında
Konum: İstanbul,Kağıthane
Meslek: Elektrik Mühendisi
Forum İmzası:
Evinizin elektrik mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MSI GS60 2QE
Mobil cihaz
iPhone X
Operatör
Türk Telekom
ISS
TurkNet
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.013
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.316
İkinci El Bölümü Mesajları: 132
Konularının görüntülenme sayısı: 83.827 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 926 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.