Şimdi Ara

cengiz aytmatov

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cengiz aytmatov kitaplarını nasıl bilirsiniz tavsiye ettiğniz kitabı varmı

• Beyaz Gemi ve Gün Olur Asra Bedel kitaplarını okudum. İkisi de güzeldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MPlanck

Beyaz Gemi ve Gün Olur Asra Bedel kitaplarını okudum. İkisi de güzeldi

hocam peki kitaplarda depresif bir havamı var
  • RioShui R kullanıcısına yanıt
    Kitabın ikisi de final olarak dramatik gibiydi diyebilirim. Genel olarak depresif değil.
  • Cengiz Aytmatov en sevdiğim yazarlardandır.Kitaplarında kahramanın pskolojisini ve yaşadığı coğrafyanın havasını hissettirir.Ben ilk olarak lisede Toprak Ana'yı okumuştum.Sana da öneririm.
  • Dişi kurdun rüyaları , toprak ana ve beyaz gemi yi tavsiye ederim.Dişi kurdun rüyaları bence en iyi kitabı aytmatov un .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gün olur asra bedel mükemmel bir eser öneririm

• Ben de aytmatovun tüm kitaplarını bitirmeyi planlıyorum. şimdiye kadar Elveda gülsarı, Cemile, Beyaz gemiyi okudum. gerçekten harika kitaplar. Bütün eserlerine ulaşıp okuyacağım. iyi okumalar.
  • Cengizhan'a Küzen Bulut ve Cemile' yi okudum. Sırada Beyaz Gemi var. Satın aldım, sırada bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkTime

Cengizhan'a Küzen Bulut ve Cemile' yi okudum. Sırada Beyaz Gemi var. Satın aldım, sırada bekliyor.

Cengiz Han'a küsen bulut okuyacağım kitaplar arasında şuan rafta duruyor. Nasıldı?

• Beklentimin altındaydı... Beklentinizi yüksek tutmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: By_Coder

quote:

Orijinalden alıntı: TurkTime

Cengizhan'a Küzen Bulut ve Cemile' yi okudum. Sırada Beyaz Gemi var. Satın aldım, sırada bekliyor.

Cengiz Han'a küsen bulut okuyacağım kitaplar arasında şuan rafta duruyor. Nasıldı?

Cengiz Han'a Küsen Bulut, Gün Olur Asra Bedel'den kesilmiş bir bölümdür. Farklı hikayeler anlatsalar da bir arada okunmalarında fayda vardır diye düşünüyorum.
  • SultanMurat'ı ve Cemile'yi öneririm.
  • Biraz sıkıcıdır ama iyidir. Ötüken'den oku

• Cengizhan'a Küsen Bulut'u okumadan Gün Olur Asra Bedel kitabı okunursa daha anlamlı olur. Benim de en beğendiğim eseri Gün Olur Asra Bedel.
  • okurken sanki belgesel izliyormuşsun gibi bir his uyandırıyor yani belgesel izlemeyi sevenlerin okurken haz alacağı bir yazar
    beyaz gemi ve gün olur asra bedel romanlarını okudum
    gün olur asra bedel romanını daha dün bitirdim

romanlarında genel olarak yaşadığı bölgenin efsanelerine,kültürlerine,yaşayış biçimlerine dair geniş bilgiler barındırıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.