Şimdi Ara

Celal Şengör Profesör Olmasına Rağmen Neden Yanıldı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
3
Favori
5.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yanılmayan istiyorsan bedevilere gidecen..

yanısalarda yanılmazlar.

bilim milim size 100 beden bol gelir..
  • Kur 'an sadece emir kitabı değildir. Mesela dağlar ile ilgili olan ayet bir icraat gerektirmez. Müslüman buna iman eder o kadar. İcraat gerekenler zaten anlaşılırdır. İnsanın anlayamadığı kısımdan Allah sorumlu tutmuyor.

Bu ayet mesela yeryüzünün yaradılışından bahsediyor ve ibret alınmasını istiyor. Günümüzde ise dağların bu fonksiyonu anlaşılınca ayetin bu manaya da geldiği anlaşıldı. Kur'an'ın bir anda alakasız bir yere çekilmesi aslında olmaması gereken bir şey. Ayetin anlattığı şey çerçevesinde düşünmek lazım. Atıyorum arkadaşlar çay demlemiş iciyorlardir. Biri diğerine bana da koyar mısın der. Bunu ağzımın ortasına yumruğu koy yada bana laf koy diye anlamak saçma olur. Bunu çay koy diye anlamak gerekir.

Senin bahsettigin isid sufiler vs. ben de muzdaribim. Onlar zaten ayrı bir olay. Her gelen 2 3 ayeti aliyor gerisini atıyor. Değiştiriyor falan. Zaten bunlar tam anlamıyla Kur'an'a inanmış olmuyorlar.

Levha tektoniğini kast ediyorsun sanırsam. Ayette sabit diye geçmiyor. Sabit diye meal verilmesinin nedeni arapçadaki kelimenin ağır, Metin, sağlam gibi manalari olması. Ayette sabit diye geçmiyor. "Sen dağları görürsün de, yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutun yürümesi gibi yürümektedirler." (Neml, 27/88)

Dağların hep olduğunu nereden çıkardın Kur 'an öyle bir şey söylemiyor. Dağlar yere yerleştirilmiş ama ne zaman nasıl ne şekil. Sadece insanlar sarsılmasın diye deniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

yanılmayan istiyorsan bedevilere gidecen..

yanısalarda yanılmazlar.

bilim milim size 100 beden bol gelir..
    Selo sanki bana bilim

Doğru ya otomobil işiyle uğraşan bir arkadaşımızsın

Otomobil bilim değilse ne bilimdir

Bedeviler deveye binmeye devam
  • O soruya bu cevap malesef. Müslüman olan kişiler yaptıklarından pişman oldukları takdirde cezalarını ödeyip cennete girebilirler. Ayrıca bahsettiğin suçlar müslümanlara has değil. İnsana has. Çakma müslümanları kast etmiyorum. Ama gerçekten islami hakkını vererek yasayan insanların olduğu zamanlar ahlaki anlamda en iyi toplumlar onlardı.

Cennette çok sayıda hıristiyan da olacaktır. Ve kitaplarında belirtilen son peygamber gelince ona uyanlar da cennete girecektir. Ancak diğerleri Allah'ın kurallarına uymadıkları için giremeyecekler. Yalnız Allah müslüman değilken iyi işler yapan insanlara doğru yolu bulma konusunda yardim eder. Allah rasulu boyle buyurmuştur. Ve açıkçası bana sorarsan saddamin ne halt olduğunu bilmiyorum. Şu dönemde her Allah diyene kardeşim demem.

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Paleontolojinin antrolojinin kayinvalidesi oldugu konusunda ki gorusune katiliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Paleontolojinin antrolojinin kayinvalidesi oldugu konusunda ki gorusune katiliyorum..
    Sen ne diyon selo.Anlaşılmıyorsun

Bizi taklit ediyorsan derinlik öyle bir şey değil

Uyandırayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 15 Mart 2020; 3:41:3 >
    Bende onu dedim zaten.
    Yag celigi kaymaga hava celigi sarmaya iyi gelir..
    Bundan dolayi en iyi yaylar bakirdan yapilir..

İsim var..
    Sonra
    Underlasalim..

• quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Tam bir şaklaban bu tombik Celal.Fatih Sultan Mehmete Kanuniye hakaret eden Osmanlı imparatorluk değildi sadece balkan devletiydi diyen,okuduğu bölümün dışında her konuda ahkam kesen,örneklerde görüldüğü üzere zaten İslama ve Kurana her platformda daha başka birçok örnekle açıkça düşmanlık ve kin besleyen biri zaten.En son da hayvan dışkıları da dahil olmak üzere kendi büyük abdestinin tadına bakan bir manyak.Ciddi ilahiyatçılarla oturup uzunca konuştum diyor bir de,Zekeriya Beyaz,Adnan Oktarlarla falan oturup ayetleri incelediler herhalde,ciddi ilahiyatçı seni adam yerine bile koymaz be saf tombiktom benim
    Bunu bilimadamı sanıp peşine takılana ivedilikle akıl fikir temenni ederim.Papyonlu tombik git Aziz Sancarı örnek al.Adam moleküler biyolog profesör ve dünyada çok az sayıda bilimadamına nasip olan Nobel kimya ödülünü almış,inancıyla ilgili soru sorulunca da müslüman olmakla gurur duyuyorum diyebilmiş,ha inançsız da olsaydı sadece uzmanı olduğu konuyla ilgilenmesi ve Nobel almasıyla gene saygıyı sonuna kadar hak ederdi.Eyyorlamam bu gadar
    İftira atmak ne kadar kolay.
    Fatih'i seven biridir Şengör, kanuni meselesi de bir deneydi.
    İlber Ortaylı veya başka konuların uzmanları ile tartışacak seviyede bir insandır Şengör, zaten teke tek programlarını izlerseniz bunu görürsünüz.
    Bilgisiz insanların dediklerini umursayacak adam değildir Şengör.

Aziz Sancar ile karşılaştırmak istemem Şengör'ü ama eğer biri birini örnek alacak olsaydı Sancar olurdu. Şengör Jeolojinin nobeli olan Gustav Steinmen madalyası almıştır, Jeoloji alanında kim şimdiye kadar nobel aldı? Şengör dünyanın pek çok bilim akademilerine üyedir ve bunlar en üst düzey yerlerdir, örneğin rusya bilimler akademisi kurulduğunda üye olan bir rus yoktu.
    Sancar'ın inancının temeli bence çocukluğu ile alakaladır.
    Bu videoyu dikkatlice izle ne demek istediğimi anlarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=32TGi-BktBM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 16 Mart 2020; 19:27:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

İftira atmak ne kadar kolay.
    Fatih'i seven biridir Şengör, kanuni meselesi de bir deneydi.
    İlber Ortaylı veya başka konuların uzmanları ile tartışacak seviyede bir insandır Şengör, zaten teke tek programlarını izlerseniz bunu görürsünüz.
    Bilgisiz insanların dediklerini umursayacak adam değildir Şengör.

Aziz Sancar ile karşılaştırmak istemem Şengör'ü ama eğer biri birini örnek alacak olsaydı Sancar olurdu. Şengör Jeolojinin nobeli olan Gustav Steinmen madalyası almıştır, Jeoloji alanında kim şimdiye kadar nobel aldı? Şengör dünyanın pek çok bilim akademilerine üyedir ve bunlar en üst düzey yerlerdir, örneğin rusya bilimler akademisi kurulduğunda üye olan bir rus yoktu.
    Sancar'ın inancının temeli bence çocukluğu ile alakaladır.
    Bu videoyu dikkatlice izle ne demek istediğimi anlarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=32TGi-BktBM

Alıntıları Göster
    Celali tanımasak neyse.Adamı tv'de farklı programlarda defalarca izledim ve de internete düşmüş çeşitli söyleşi sempozyum tarzı ortamlarda direkt kafasında İslama ve Kurana tartışmasız bir düşmanlık kin ve önyargı beslediği konuşmalar apaçık ortada.Sen kendi alanından jeolojiden mesulsun.O zaman herkes her konuda ahkâm kessin.Mesele neye inandığı değil isterse karidesten evrimleştiğine inansın kimene banane.Aziz sancara gelecek olursan inancını çocukluğuna bağlamak çok saçma.Yaşlı başlı adam,hayatını bilime adamış,yurtdışında senelerce farklı kültür ve inançlarla muhatap olmuş,moleküler biyolog bir profesör,insan genomu dna vs vs derken çoğu profesörden bile belki çok daha ileri bilgilere sahip ama bu bilgileri Allaha olan imanınında zerre şüphe uyandırmadığı gibi tam tersi müslümanlığıyla gurur duyabildiğini söylüyor.Ha Celal de inanmadığı için gurur duysun mesele o değil,biri sadece işine odaklanmış diğeri kafadaki kiniyle işinden başka her işe odaklanmış bu kadar basit

• Peki izostasinin ne olduğunu biliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateist bilim insanlarını yalanlamaya çalışarak kendi kafanızda oluşturduğunuz islam inancının misyonerliğini yapmanız en hafif tabirle çok saçma. Ateistler, ateist bilim adamlarına tapmıyor. Yapmanız gereken şey onların inanmadığı tanrıyı ve dinleri felsefi argümanlarla tartışmak. Onu yapmayı da denediniz, konularınızı gördüm ve birkaçına yazdım. Fakat beceremediniz, şimdiyse falanca ateist bilim adamı yanıldı, filanca müslüman bilim adamı neden tanrıya inandığını açıkladı gibi şeylerle forumu birbirinin eş değeri konularla kaplıyorsunuz. Yazmayayım diyorum, dayanmıyorum. Hakikaten siz bu konularla bir iş başardığınızı falan mı zannediyorsunuz? Çok itici konularınız var, itici olması bir kenara diyelim; konuların içeriği de boş.
  • Celal Şengör, depremle ayetin anlattığı olayı karıştırıyor. İlmi olmadığı konularda çok boş yapıyor. Mokun tadı ile ilgilenebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarafından keşfedilip literatüre sokulan dağ oluşum teorisi olan adama oradan buradan bulunmuş uyduruk kaynaklarla dağlar hakkında ders vermeye çalışmak
  • Çinde yarasa yiyen cahiller varmış
    O da birşey mi?
    Biz de b.k yiyen alimler var.
    Hem de prof.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Çinde yarasa yiyen cahiller varmış
    O da birşey mi?
    Biz de b.k yiyen alimler var.
    Hem de prof.
    Papyon mu yoksa herhangi bir adamın bizi ilgilendirmeyen fantezileri mi

Papyon diyorum

Yani hocaya saygınızı takının çünkü papyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Papyon mu yoksa herhangi bir adamın bizi ilgilendirmeyen fantezileri mi

Papyon diyorum

Yani hocaya saygınızı takının çünkü papyon

Alıntıları Göster
    papyon değil gözlük
  • Bilimi referans alarak ve kendini bir konuma koyarak yola çıkarsan yanılırsın. Koskoca evrende en fazla ne kadar konumun veya makamın olabilir ki?

Kendini bulunmaz hiç kumaşı sanmadan ve objektif olarak yola çıkan biri daha iyi araştırmacı olur. Körü körüne dini savunmak kadar kendini körü körüne bir konumda bilmek de yanıltıcıdır. Neymiş? Profesörmüş. Peh.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.