Şimdi Ara

ÇAYMATİK ALACAKLAR OKUYUNUZ.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
5
Favori
78.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    guncel olarak tavsiyeniz var mi ?

3-4 yildir sunu kullaniyoruz evde ;

ÇAYMATİK ALACAKLAR OKUYUNUZ..

sanirim hayatta oldugumuza sukretmemiz lazim;plastik olanlar hakkinda yalzilanlari okuduktan sonra.. :)

yeni bir cay makinesi alacagim..Fiyat onemli degil.baktim breville vs yok..Tavsiye edeceginiz en iyi makine nedir acaba ?
  • Yıllar sonra tekrar sayfaya baktım...Soran arkadaşlarım için marka takıntınız olmasın...Su kaynayan ve çayın demlendiği kısımda plastik, abs olmasın...Plastik kapak olmasın..Arayın isteyin , bulun...En kaliteli ürün tamamı cam olanlar... cam yoksa gerçek porselen oda yoksa tamamı çelik çaymatikler tercihiniz olsun.....Not.. Bazı firmalar beyaz porselen görünümlü ABS ( sert plastik ) çaymatikler satıyorlar...Yutmayınız.... Saygılarımla...
  • Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar?

Arzum çayım pastel 145 TL

Fakir river 190 TL

Tefal 199 TL

Arzum klasik çaycı 210 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhas

King çay makinasını aylardır kullanıyorum. Mükemmel. Hemde kettle olarakta kullanıyorum. Çelik tadı vermiyor, bir arkadaş sormuş. Dükkana da aldım. O parlak çıktı. Bendeki mat. Mat daha güzel. Yedek alıcam bir tane uygun yakalarsam. Ablamada aldırdım. Tekrar teşekkürler sn taşkafa 🙏
    Merhaba,

bahsetttiğiniz çay makinesi zannedersem King P-315.
    Eğer p-315 ise,
    Suyu kaynattığınız haznenin rezistansı gizli mi, yani taban düz mü, yoksa rezistans boruları görülüyor mu ??

Cevaplarsanız sevinirim, saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 30 Ekim 2018; 0:31:42 >
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

King P-315 çay makinesin de,
    Suyu kaynattığınız haznenin dibinde rezistansı gizli mi, yani taban düz mü, yoksa rezistans boruları görülüyor mu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Merhaba,

King P-315 çay makinesin de,
    Suyu kaynattığınız haznenin dibinde rezistansı gizli mi, yani taban düz mü, yoksa rezistans boruları görülüyor mu ??

Evet, N11 de ki satıcı dan öğrendim.
    Taban düz, Gizli rezistans mış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Evet, N11 de ki satıcı dan öğrendim.
    Taban düz, Gizli rezistans mış.

Alıntıları Göster
    Aynen dediği gibi, doğrudur.
  • Gecikme için özür....Tesadüfen foruma girdim...Mesajınızı gördüm...Arkadaşlarım gayet güzel cevap vermişler..taban düz...Gizli rezistans....
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Gecikme için özür....Tesadüfen foruma girdim...Mesajınızı gördüm...Arkadaşlarım gayet güzel cevap vermişler..taban düz...Gizli rezistans....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Aynen dediği gibi, doğrudur.

Alıntıları Göster
  • Çay makinesinde tasarım, süzgeç yapısı ve fiyat dengesi sebebiyle favorim Homend.
  • quote:

Gecikme için özür....Tesadüfen foruma girdim...Mesajınızı gördüm...Arkadaşlarım gayet güzel cevap vermişler..taban düz...Gizli rezistans....
    Cevap için herkese teşekkür,

Fakat, yeni öğrendim, King p-315' in "susuz çalışma emniyeti" yokmuş.
    Ben çayı sürekli sıcak tutma modunda tutup, gece on-off düğmesinden kapamayı sık sık unuttuğum için, bu özelliğin olmaması, Unutkan bir adam olarak kötü oldu.
    6 yıldır Arçelik K3282 kullanıyordum, bu özellik çok işime yaradı. Bir çok defa gece kapamayı unuttum, sabah kalktığım da su bitmesine rağmen cihaz kendini güvenle kapatmıştı.
    Fakat artık su kaynatma haznesinin ağız kısmında olan delikli kısmı paslandığı için, cihazda başka hiç bir sorun olmamasına karşın, ne yazık ki bu göze kötü görünen paslanma yüzünden ve demlik kapağının plastik olması yüzünden yeni çay makinesi arayışındayım.

Eğer çay makinesinde susuz çalışma emniyeti yoksa, ve kapamayı unutursanız, su yavaş yavaş biterek rezistans yanabiliyor ve cihaz bozulabiliyor.

King almaktan vazgeçtim,
    Artık bu susuz çalışma emniyeti olan çelik çay makinesi arayışına gireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 4 Kasım 2018; 14:23:20 >

• Arkadaslar arastirmam sonucu su kaynatma bolgesinde plastik olmayan tek urun homend..
    sadece demlik kisminda tutma yeri plastik..

Ancak soyle bir sorum var acaba 1709 ( konusan makine ) ile 1710 arasinda konusma modu ve farkli derecede kaynatma disinda fark var mi ?
    fiyat muhim degil ama sadece cay demlemek icin kullanacagiz.
    2 saat sonra otomatik kapatma modu sanirim ikisinde de var. bu cok lazim olan bir ozellik.
    https://www.hepsiburada.com/homend-royaltea-1710-cay-makinesi-p-HBV00000BU5TJ
    https://www.hepsiburada.com/homend-1709-royaltea-paslanmaz-celik-konusan-cay-makinesi-p-MTHOM1709

--------

Demin hicbir yerde gormedigim bir modeli kesfettim

homend 1722
    https://www.homend.com.tr/royaltea-1722-cay-makinesi?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=listings&ia-pkpmtrack=100-6343735313236323131303-101-101-101&v=0.74.6

bu urun tamamen cam ve bazi yerleri celik.

bu ucunden hangisini tavsiye edersiniz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 9 Kasım 2018; 19:10:33 >

• quote:

Yıllar sonra tekrar sayfaya baktım...Soran arkadaşlarım için marka takıntınız olmasın...Su kaynayan ve çayın demlendiği kısımda plastik, abs olmasın...Plastik kapak olmasın..Arayın isteyin , bulun...En kaliteli ürün tamamı cam olanlar... cam yoksa gerçek porselen oda yoksa tamamı çelik çaymatikler tercihiniz olsun.....Not.. Bazı firmalar beyaz porselen görünümlü ABS ( sert plastik ) çaymatikler satıyorlar...Yutmayınız.... Saygılarımla...

• Bu arada homend 1722 yeni modelmiş

Ve yıllarca aradığımız tüm özellikler mevcut

Alt ve üst komple cam

Eklem-bağlantı yerleri çelik

Hiç plastik kullanmamışlar

Bugün siparişimi vereceğim.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Bizde fakir ceremony vardı.İki yıl önce aldım.Tamamı camdı.Görsel olarak çok güzel fakat Ankaranın suyu çok kireçli olduğu için camda sürekli kireç izi kalıyor ve cam sürekli sararıyor/kireç izi kalıyor.Yani bakımı biraz zor bence.Bu ay çay makinesi yok,elektrik faturasına ne kadar etki ettiğini göreceğiz diyebilirim.
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    demlik veya su isitici bolumune 1 yemek kasigi limon tuzu dokup kaynar su ile bekletseniz 2 dk ya tertemiz olur.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Evet o işlemi yapıyorduk,tertemiz oluyordu ama günde 3-4 kez çay demliyorduk biz.Hergün kireçlenince uğraşmak istemiyor insan..Bozuldu zaten.
  • Arkadaşlar yardımınız lazım

Homend in yeni çıkan ürünü geldi bugün kargo ile.

Ürünün fotoları aşağıda. Ürünün su ısıtma rezistansının çevresinde plastik mevcut. GRİ renkli bölge plastik çerçeve.

Bunun zararı olur mu sizce ?

Birde demlik kapağı ve kapak altında ki koruyucu ara bölme plastik ( siyah renkli kısım )

Diğer heryer cam ve çelik.

Bu ürün sizce kullanmaya değer mi yoksa iade mi etsem..

• Bu elektrikli caydanlik konusuna kendim yazip ciziyorum ama belki birilerine faydasi olur..
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/102730578

Su mesaji buraya kopyaliyorum :

Öncelikle yazmam gerekirse ısı; bir cismin uzamasına, genleşmesine, buharlaşmasına, erimesine, sıcaklığının artmasına, bir iş yapmasına neden olan fiziksel enerjidir ve maddede ısınma temel olarak 3 şekilde olur.

Basitçe maddeler ve açıklarsak bunlar;

İletim ile ısınma (ör: ocağın üzerindeki tencereyi ısıtmak)
    Konveksiyon ile ısınma (ör: ısının taşınması ile, soğuk taneciklerin sıcak taneciklerle yer değiştirmesi ile, hava veya su yolu ile ısınma)
    Işın ile ısınma (ör: güneş ve infrared ısıtıcı ile ısınma)

Ani su ısıtıcı rezistansları, çalışma prensipleri aslında ışın ile ısıtma yöntemi olmasa da düşük seviyede ama zararlı ışın meydana getirirler. Bilindiği üzere röntgen ışınları alfa, gama ve beta gibi zararlı (radyoaktif) ışınlarından meydana gelir. Ani su ısıtıcılarında bu zararlı ışınlar metal ısıtıcı duvarından suya direkt karışmaktadır.

Dolayısı ile ani su ısıtıcı ile ısıtılan her suya düşük miktarlarda ama her zaman sistematik olarak radyasyon bulaşır. İlk bakışta tehlikeli gibi görünmeyen bu radyasyon oranı zamanla vücudunuzda hızla birikmeye ve önce sindirim sistemine sonra iç organlar ve üreme organlarına zarar vermeye başlar.

Mikrodalga fırının yaydığı radyasyon ile ani su ısıtıcılarının suya bıraktığı radyasyon karşılaştırıldığında ani su ısıtıcılarının neredeyse on kat daha ileride olduğu görülmektedir. Ki mikrodalga fırın çalışma esnasında radyasyon yayar, pişirme işlemini ışıma ile yapmadığından yiyecek ve içeceklerde radyasyon kalıntısı bırakmaz, sadece çalışma esnasında yakın durmak tehlikeli olabilir.

Sonuç olarak ani su ısıtıcıları çay demleme, çorba/yemek yapma gibi amaçlarla günlük kullananların ve altı ani su ısıtıcısı üstü demlik olan çaymatiklerden her gün çay içenlerin yukarıda bahsettiğim rahatsızlıkların yanında kanser olma riski çok yüksektir.

Bu zararlara infrared ısıtıcılar da hizmet etmektedir.

Bu yüzden çayınızı klasik yöntemlerle ocak üstünde demlemenizi, çorbaya ekleyeceğiniz suyu ateşte ısıtmanızı ve infrared ısıtıcılardan kendinizi ve çocuklarınızı uzak tutmanızı öneririm.

----------

Simdi bu uye belki yanlis bilgi veriyordur diye arastiriyim dedim ve benzer sonuclar elde ettim.hatta ogrendigime gore GIZLI REZIZTANS iceren tum urunlerin taban birlesim yerlerinde silikon- plastik mevcut..Ve alt kapagi cikardiginizda asil rezil goruntu ile karsilasiyorsunuz..

-----------

Sonuc olarak dun gelen elektrikli homend cay makinesini iade ediyorum ve eski tip ocak ustu caydanlik alacagim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 14 Kasım 2018; 10:45:22 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.