Şimdi Ara

ÇAYMATİK ALACAKLAR OKUYUNUZ.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
78.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de çaycı arıyorum son birkaç haftadır..Taşkafa arkadaşımızın dikkat çektiği gibi sağlık benim için de çok önemli.. Dolayısıyla araştırırken aşağıdaki ürünler dikkatimi çekti:

http://www.porsan.com.tr/site/page.asp?dsy_id=38590&t=OZKENT-elektrikli-semaver-MENEKSE-CAY-KEYFI-desenli-siyah-K-662
    http://www.porsan.com.tr/site/page.asp?dsy_id=38587&t=OZKENT-elektrikli-semaver-MENEKSE-desenli-siyah-K-624

Özkent şirketinin tarihçesine baktığımda eski bir şirket olduğunu öğrendim. Kısaca açıklaması:

Özkent 1982 yılında İstanbul Vefa'da tencere, tepsi, çaydanlık ve çatal - kaşık üretimine başlamıştır. Özkent 1982 yılından beri Paslanmaz Çelik Mutfak Ürünleri üretmektedir, Özkent 1994 yılında yeni, modern tesislerine taşındı. Beylikdüzü' ndeki bu modern tesis İstanbul'un endüstriyel alanı içerisindedir.

Özkent ürünleri 304 kalite 18 / 10 Krom - Nikel Paslanmaz Çelik'ten üretilmektedir.

Bu da şirketin sitesi:
    http://www.ozkent.com.tr/urunler.php?catid=11

Neticede elektrikli çaycı yapanların neredeyse hepsi elektrikli ev aletleri üreticisi; ancak elektrikli aksam çaycı içerisinde öyle çok nitelikli değil. Basit bir sensor sistematiği var.. Dolayısıyla çelik üreticisi olması bana sağlamlık konunda olumlu çağrışım uyandırıyor.

Ne dersiniz, alınır mı? Bilen, alıp da deneyen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Yalan diyen önemli kişi....Benim yazdığımı önce oku, sonra anla, sonra neden ? Hangi modelden bahsediyorum ? Algılamaya çalış......Sonra tanımadığın insanı yalancı yap....O yalan dediğin markanın bir kaç farklı modelini gördüm...Cam demlikli olanıda var.....ASIL DİYECEĞİM......Adam ucuz maliyet için ABS kapak koyduysa seninde almama hakkın var...Tercihini istediğin beğendiğin mal hangisi ise ona yaparsın...Allah hepimize akıl vermiş....Düşünüp bakıp inceleyip beğendiğimiz çay takımını alırız...TEKRAR YAZIYORUM....DİKKAT EDİN KAPAĞI VEYA İÇİNDE HİÇ BİR KISIMI ABS OLMASIN..İçinde plastik gösterge falan olmasın...En sağlıklı olanı cam ve porselen demlik, çaydanlık...Onları bulamıyoruz...Veya çok aşırı pahalı ise metal tercihimiz oluyor...Son bir not.... King babamın fabrikasında yapılmıyor....Kim ne isterse onu alsın..Güle güle kullansın...Benim görevim forumdaşlarımı Kanser belasına karşı uyarmak...Bunlardan uzak durun demek...Sonuçta kim ne isterse onu alıyor......Saygılarımla....

Sayın Taşkafa. Tavsiyelerinizle king p 325 i aldım. 1 hafta oluyo. Çok güzel bir ürün. Beklediğimden de iyi. İyiki tavsiye etmişsiniz. Çok teşekkürler. Yıllar öncede sanırım sizin anlatımlarınızla, yatsan yatak almıştık. 3 tane. Onlardands çok memnunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim kimsede 25 kuruş maddi menfaat beklentim yok...Gördüğümü, bildiğimi burada aktarıyorum...Yeterki Forumdaşlarım aldanmasınlar....Başka arzum yok...Güle güle kullanın....Hayırlı olsun...
  • quote:

Cahil kalmışız kusura bakma....Bak ABS nerelerde kullanılıyor ??? Yüzlerce çeşit sanayi malı var..Hangi birini sayacağım ?? .Sana kısa bir özet.... Ütülerin kulpları, Evdeki sabit telefonların gövdeleri, evindeki elektrik süpürgesi, tüplu bilgisayar monitörlerinin dış gövdesi , bilgisayar kasaları, gövdeleri, klavyeleri,Evindeki her türlü Tv ların dış gövdeleri, Vantilatör gövdeleri,modemlerin dış gövdeleri ,Mutfaktaki mikser, blender, robotların gövdeleri, Uydu alıcısı receiverlerin dış gövdeleri...v.s.. v.s. Plastik sıcağa dayanmaz..Yamulur, erir....Onun için bazı semaver ve kettle gövdeleri ABS olur...Kim ne isterse onu alıp kullansın.....Hepinize kolay gelsin...DH allameleri bu kadar biliyorlar....Cahil kalmışlar....Cahil......

saydığın bir çok parçalarda ABS kullanılması normal ama o parçalar gıda ile temas ediyor mu? demişsin semaver, kettle gövdesi ABS! sallamışsın yine! ABS görsel amaçlı yüzeylerde tercih edilir, sıcaklık dayanımı düşüktür, çarpılır! Kettle gövdelerinde ABS kullanılmaz! üretim de bilmiyorsun!
    sus bari sus işte cahil!

• Selamlar güncel sağlıklı çaycı tavsiyeniz nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: akshit20

Selamlar güncel sağlıklı çaycı tavsiyeniz nedir

Bu sorunun cevabını ben de merak etmekteyim.
    Bir ara King Lea modelinden bahsedilmiş. Var mıdır bu şekilde fiyatına göre performansı iyi olan modeller?
  • İçinde plastik ve ABS bulunmayan tamamı cam veya metal olanı tercih edin...Plastik, kapak, su Su seviye göstergesi, plastik çay süzgeci , plastik kapak v.s. Olmasın...Satın almayın...Saygılarımlşa ilanımdır....
  • Selamün aleyküm arkadaşlar. King çay makinesi kullanan arkadaşlara 1-2 sorum olacak cevaplarlarsa sevinirim.

1-Çay makinesinin sac kalınlığı ne derecedir? Kalın sağlam bir malzeme mi yoksa ince sac mı sağlamlık hissi nasıl.
    2-Suyu kaynatmaya başladığımız zaman otomatik denen şey kendi kendine atıyor mu, yoksa kaynadıktan sonra rolanti moduna geçip hala daha kaynatmaya devam ediyor mu?
    3-Son olarak rezistansın gücü nasıl? çabuk mu kaynatıyor yoksa uzun süre bekletiyor mu? Teşekkür ederim.
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Şu an bahsettiğim demlik ve çaydanlık kaynanamın evinde devamlı hizmette..Biz eskitemedik oraya verdik.....Sac kalınlığı ince...Kalın kabuklu değil..İnce derken teneke gibi değil...Sağlam esnemiyor...Çok ince değil...Ama HİSAR veya EMSAN veya KORKMAZ gibi kalın değil... Suyu kaynatıp otomatik beklemeye geçiyor...Suyu sıcak tutuyor...Kaynatıp bitirmiyor....Üzerine su eklerseniz arkada mandalı var..Basıp yeniden suyu kaynatmaya başlatıyorsunuz......Rezstans gücü yeterli...Beline kadar dolu suyu 5 dakikada kaynatıyor...REZİSTANS KALİTESİ ÇOK GÜZEL...TAM 8 YILDIR SABAH AKŞAM, ÖĞLE NE ZAMAN İSTERSEK SU KAYNATIP ÇAY YAPIYORUZ...Tık yok...Arıza yok...8 yıl az zaman değil......Tavsiye ederim......Saygılarımla...

• taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde Çarşıda bir mağazanın önünde teşhir halinde King Çaycı gördüm biraz inceledim. Çaydanlığın şeklini kalitesini yakından gördüm baya iyi uzun seneler hizmet verecek cinsten. Şu an bu çaydanlığı alamıyorum sebebi ise eski çay makinemiz bir süredir servisteydi yapılamayınca yerine yenisini vereceklermiş simdilik beklemedeyim. Cevabınız için teşekkürler.
    Geçen günü sipariş verdiğim King çaycı dün elime geçti. Dünden beri kullanıyorum şimdilik bir sorun yok işini gayet güzel yapıyor. Yanlız kordonunu çok kısa yapmışlar (tahmini 60 cm.) daha uzun yapabilirlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 22 Haziran 2017; 13:8:18 >
  • quote:

Şu an bahsettiğim demlik ve çaydanlık kaynanamın evinde devamlı hizmette..Biz eskitemedik oraya verdik.....Sac kalınlığı ince...Kalın kabuklu değil..İnce derken teneke gibi değil...Sağlam esnemiyor...Çok ince değil...Ama HİSAR veya EMSAN veya KORKMAZ gibi kalın değil... Suyu kaynatıp otomatik beklemeye geçiyor...Suyu sıcak tutuyor...Kaynatıp bitirmiyor....Üzerine su eklerseniz arkada mandalı var..Basıp yeniden suyu kaynatmaya başlatıyorsunuz......Rezstans gücü yeterli...Beline kadar dolu suyu 5 dakikada kaynatıyor...REZİSTANS KALİTESİ ÇOK GÜZEL...TAM 8 YILDIR SABAH AKŞAM, ÖĞLE NE ZAMAN İSTERSEK SU KAYNATIP ÇAY YAPIYORUZ...Tık yok...Arıza yok...8 yıl az zaman değil......Tavsiye ederim......Saygılarımla...

Merhabalar. Yazdığınız her yorumu okudum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Peki King marka çay makinesi azıcık da olsa metal tadı veriyor mu? ucuz kettle'larda çelik de olsa o tadı alabiliyorsunuz. Şimdiden teşekkürler

• Bizde siemens var, o kadar uzun süre kullandık ki neredeyse benle yaşlandı, 2002de kullanmaya başladık geçen ay annem komple suya sokmuş o elektrikle birleşim yerinden sürekli sigorta attırınca fark ettim, güneşe koydum kurudu 1 gün geçti şimdi yine güzel çalışıyor. Günlük az falan da kullanılamıyor, en az hergün 10 kere full dolu su ısıtır. Hatta ben o su sınır seviyesi varya onu falan geçirip süzgeç kısmını bile aşana kadar su dolduruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 8 Temmuz 2017; 22:16:36 >
    Abs nedir ve nasil anliyoruz. Benim cay mainesinin sadece demlik kapagi plastik , bir zarari olur mu ? O kadar cam istedim urun stil degistirmis, cam kirilirmis fslan dediler, bende ustelememistim

• Kıymetli arkadaşlarım, uzun zaman forumda yokum..geçen zaman içinde elektrikli pratik çaymatikleri unutup klasik usulde demlik veçaydanlık sistemine geri döndük......Hepinize saygılar...iyi akşamlar...
  • King çay makinasını aylardır kullanıyorum. Mükemmel. Hemde kettle olarakta kullanıyorum. Çelik tadı vermiyor, bir arkadaş sormuş. Dükkana da aldım. O parlak çıktı. Bendeki mat. Mat daha güzel. Yedek alıcam bir tane uygun yakalarsam. Ablamada aldırdım. Tekrar teşekkürler sn taşkafa 🙏

• quote:

Kıymetli arkadaşlarım, uzun zaman forumda yokum..geçen zaman içinde elektrikli pratik çaymatikleri unutup klasik usulde demlik veçaydanlık sistemine geri döndük......Hepinize saygılar...iyi akşamlar...

Yorumalrda öve öve bitiremediğiniz aletlerden neden vazgeçtiniz anlamadım onuda başkasına mı hediye ettiniz.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kimseye hediye etmedim...Kaynanamın evindekini kırmışlar... Tabanı olduğu gibi çatlamış...belki yere düşürdüler bilmiyorum... Gördüm yüreğim sızladı.. Benim eve aldığım en üstte yazdım.. Tam hayal kırıklığı oldu...Su dayanmıyor... Fokurda fokur....Mecburen dolapta yerini aldı... Bizde geleneksel demlik çaydanlığa döndük.... Bakıp uygun bir tamamı çelik içinde , kapağında plastik ,abs olmayan bir model bulursam hemen alacağım..Ara
    sıra etrafıma bakınıyorum...FİYATLARI UÇMUŞ........ Saygılarımla....

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.