Şimdi Ara

Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
6
Favori
9.233
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Organik çay ilk olarak Hemşin havzasında proje olarak başlatıldı. Daha sonra Rize'nin farklı bölgelerindede üretilmeye başlandı. Organik çayda kimyasal gübre kullanılmadığı için ürün az çıkıyor ve pahalıya satılıyor.

Çay içimi nasıl diyenler için hafif bir tadı var. Tirebolu 42 içimine benzer bir tadı var. Lipton demlik poşet çayın biraz acısı gibi. Lipton demlik çayı su gibi dikip kafaya içenler organik çay biraz acı gelir.

Bu sene çıkan bir haber daha var. Çaykur artık organik olmayan çay almayacak. Özel çay alımı yapan yerlerde neredeyse Çaykur fiyatına çay alıyorlardı. Normalde yaş çayın kilosu çaykurda 2tl olan fiyat özele geldimi 1,60tl den başlıyor. Çaykur çayları neden pahalılaştı diye düşünürseniz sebebi organik çaya geçiştir.

-----------

Altınbaş çayın ilk sürümüdür. Yani mayıs ayında toplanan çaydır. Çayın içim keyifi için değerli olanı mayıs ayında toplanan çay oluyor. Sonrakiler kesilen yaprakların yerine gelen filizlerden oluşuyor. Yılda dört defa mahsül veren bir bitki hangi dönemde toplanırsa lezzeli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackintosh -- 14 Kasım 2017; 16:9:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

içmiş tadını bilen arkadaşlar için hangisi daha iyi? hemşin mi rize olan mı? nornmalde favorim altınbaş dır

Benim de favorim altınbaş çayı ama ben ikisi arasından bir tercih yapamam. Farklı bir lezzet için bence organik seriyi değil hediyelik çayları için derim. Mesela en son şu çayı içtim ve beğendim:

http://www.caykursatis.com/U103,25,hediyelik-cay-400gr-hediyelik-urunler-caykur.htm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 Al 2 Öde diyor...Demlik poşetinden 6 adet alıyorum bana 54 lira hesap çıkartıyor...Oysa 36 lira çıkması gerekir...
  • Bende şunu anlamıyorum. Tamam yediğimiz içtiğimiz herşeyde kimyasal gübre var doğrudur ancak kimyasal gübrenin bize ne gibi bir zararı olabilir ki? Bitkinin istediği potasyum, kalsiyum zart zurtu maksimum dozda ona veriyorsun ve sonuç olarak çok güzel ürünler elde ediyorsun. Bitkinin genetiğiyle oynamadığın, sağlığı tehdit edecek zehirler kullanmadığın sürece, kimyasal gübrenin zararı nedir ? Ya da sera ürünlerini neden tercih etmemeliyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 400gr karton kutu organik hemsin çayı çok çok çok iyi bir çaydır.. tecrübeyle sabittir..

Bize caykurdan tanesi geliş fiyatı 11.30krs 1 kutusu.. (suanki fiyat)

Alın pişman olmazsiniz..

Resmini de ekliyorum :))

Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE

• bundan böyle bütün çaylar organik o yüzden saldırmaya gerek yok. bu sezondan itibaren geçerli bir düzenleme yapıldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdines

Ticari gübre kullanıp kullanmama ile alakalı galiba. Yerinde tesbit edemeyeceğimize göre itimad etmek kalıyor geriye.

Ben Çamlıhemşinliyim. hem bizim vadide hemde hemşin vadisinde bütün çay bahçeleri birkaç yıldır (net hatırlamıyorum) organik gübre kullanılıyor sadece. hemşin vadisindeki fabrikaya gidip gezdim 2 yaz önce fiyat oradada hemen hemen aynı. o yüzden kampanya güzel. çayın lezzetini farketmeniz için çay dışındada dikkat etmeniz gereken şeyler var. kaliteli su, porselen demlik. çayın demlenme süresi vs. daha önce yazmıştım yeri geldi tekrar edeyim. poşet çay falan almayın arkadaşlar. farklı markaların (kaliteli olanların) 3 veya 4 çeşit dökme çayını alıp karıştırıp harman bi çay yapın. çok lezzetli olduğunu göreceksiniz :)

• arandur kullanıcısına yanıt
    teşekkürler deneyeyim olmazsa. Akşamları ve pazar sabahları bir çay keyfimiz var. 3 kuruş fazla olsun ama kaliteli olsun diyerek altınbaş alırım. ha güzel bir dem elde etmek için diğer çaylara göre daha az koymak da yetiyor zaten. bence aynı kapıya bile çıkıyor maliyet açısından.
  • Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE

Çayı çok severim, çok da tüketirim, şu resimdeki çayı mutlaka bir tadın, şuana kadar ki içtiğim en iyi çay. Satılan hemşin çayını da şuan evde tüketiyorum, çok sert bir çay değil, ama resmini attığım çay cidden çok güzel. Ayrıca eşim Rizeli, amcası Kocaeli ilinde Doğa Çay isimli çayı satıyor, bir koli almıştım gerçekten f/p olarak en iyisi o hem uygun hem de çok güzel tadı var, reklam gibi olmasın da :)

• çay güzel biraz aroması düşük ve yumuşak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GateFLY

Kayseri'de bahsi geçen çayların 400 gr lık karton kutulu olanları şehzade ve kilo marketlerinde fiyatı 9.90 tl olarak satılmakta.Kayseri'de ikamet eden arkadaşlar değerlendirebilirler. Haber veren arkadaşa teşekkür ederim. İyi formlar.

Hocam tüm şubelerde bu fiyatıdır?

• haber veren arkadaşa teşekkürler bende 50 liralik birseyler aldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopyakalpler

Çayı çok severim, çok da tüketirim, şu resimdeki çayı mutlaka bir tadın, şuana kadar ki içtiğim en iyi çay. Satılan hemşin çayını da şuan evde tüketiyorum, çok sert bir çay değil, ama resmini attığım çay cidden çok güzel. Ayrıca eşim Rizeli, amcası Kocaeli ilinde Doğa Çay isimli çayı satıyor, bir koli almıştım gerçekten f/p olarak en iyisi o hem uygun hem de çok güzel tadı var, reklam gibi olmasın da :)

Bunun özelliği ne hocam? Kutusunda bir bilgi yazıyor mu? Eğer yazmıyorsa çok da farklı bir çay olduğunu sanmıyorum açıkçası.

---

Bu arada benim bildiğim kadarıyla Hemşin daha üst kalite çay arkadaşlar, bilginiz olsun. Çay fiyatları artmışken, 12.6 TL/adet fena değil Hemşin için.

Ben son olarak bim'de çok kısa bir süre satılan ve kampanyayla 20 TL'ye bir kaç adet aldığım "Ofçaysan Çamlıca Filizi" ni çok beğenmiştim ama bimde satışı çok çabuk bitti maalesef ve normal kg fiyatı 27 TL. O fiyata bile içilebilecek, lezzetli bir çay. Uygun fiyata denk gelirseniz muhakkak almanızı tavsiye ederim.

• Kırşehir de 9.90 a görmüştüm 17.90 dan düştü yazmışlardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemşin çayı sürekli Çaykur'un en pahalı çayı olduğu için tadını merak ediyordum. Geçenlerde Migros'tan Altınbaş'ın kilosunu 22 TL'ye getirince 5 kilo almıştım. Acaba bu ona göre nasıl merak ediyorum.
  • raziel82 kullanıcısına yanıt
    İkisinide kullanmış biri olarak Rize organik daha güzel tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin1831

quote:

Orijinalden alıntı: GateFLY

Kayseri'de bahsi geçen çayların 400 gr lık karton kutulu olanları şehzade ve kilo marketlerinde fiyatı 9.90 tl olarak satılmakta.Kayseri'de ikamet eden arkadaşlar değerlendirebilirler. Haber veren arkadaşa teşekkür ederim. İyi formlar.

Hocam tüm şubelerde bu fiyatıdır?

Evet kilo ve şehzadenin her şubesinde aynı fiyat hatta şehzadenin indirim marketi dip10 da 9.45 e gördüm. Ayrıca şehzade market yarın kuruluşunun 20. Yılını kutlayacakmış, mağaza müdürü ile görüştüm, birçok üründe %50 indirim olacak yarın mutlaka bakın dedi. Teşekkürler. İyi formlar.

• Teşekkür ederim haber veren arkadaşa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remy_

Beyler 400gr karton kutu organik hemsin çayı çok çok çok iyi bir çaydır.. tecrübeyle sabittir..

Bize caykurdan tanesi geliş fiyatı 11.30krs 1 kutusu.. (suanki fiyat)

Alın pişman olmazsiniz..

Resmini de ekliyorum :))

400 Gr. Kutu ile 200 Gr olan paketin içi aynı değil mi?

• biefey B kullanıcısına yanıt
    Aynı.. ben 50 TL yi geçmesi kolay olsun diye 400gr onerdim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.