Şimdi Ara

Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
120
Cevap
8
Favori
8.436
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    87 Mesaj
    her sene tireboluya gidiyorum , çay fabrikasının orda satış yeri var. anneme kardeşime kendimize derken 10 paket alıyorum yaklaşık. linkdeki çayı içtikten sonra baska çay içemiyorum desem yeridir.
    tirebolu çayı gerçekten çok baska. markette satılanlara çay demezsiniz.

organik ve tirebolu çaylarını öneririm.

http://www.caykursatis.com/U106,21,42-nolu-tirebolu-cayi-500gr-siyah-cay-caykur.htm

Orijinalden alıntı: hackintosh

Organik çay ilk olarak Hemşin havzasında proje olarak başlatıldı. Daha sonra Rize'nin farklı bölgelerindede üretilmeye başlandı. Organik çayda kimyasal gübre kullanılmadığı için ürün az çıkıyor ve pahalıya satılıyor.

Çay içimi nasıl diyenler için hafif bir tadı var. Tirebolu 42 içimine benzer bir tadı var. Lipton demlik poşet çayın biraz acısı gibi. Lipton demlik çayı su gibi dikip kafaya içenler organik çay biraz acı gelir.

Bu sene çıkan bir haber daha var. Çaykur artık organik olmayan çay almayacak. Özel çay alımı yapan yerlerde neredeyse Çaykur fiyatına çay alıyorlardı. Normalde yaş çayın kilosu çaykurda 2tl olan fiyat özele geldimi 1,60tl den başlıyor. Çaykur çayları neden pahalılaştı diye düşünürseniz sebebi organik çaya geçiştir.

-----------

Altınbaş çayın ilk sürümüdür. Yani mayıs ayında toplanan çaydır. Çayın içim keyifi için değerli olanı mayıs ayında toplanan çay oluyor. Sonrakiler kesilen yaprakların yerine gelen filizlerden oluşuyor. Yılda dört defa mahsül veren bir bitki hangi dönemde toplanırsa lezzeli olur.

' Bu sene çıkan bir haber daha var. Çaykur artık organik olmayan çay almayacak. ' yok öyle birşey... belki 2023 hedefidir.
    |
    |

• Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: latiff1903

her sene tireboluya gidiyorum , çay fabrikasının orda satış yeri var. anneme kardeşime kendimize derken 10 paket alıyorum yaklaşık. linkdeki çayı içtikten sonra baska çay içemiyorum desem yeridir.
    tirebolu çayı gerçekten çok baska. markette satılanlara çay demezsiniz.

organik ve tirebolu çaylarını öneririm.

http://www.caykursatis.com/U106,21,42-nolu-tirebolu-cayi-500gr-siyah-cay-caykur.htm

Ne kadara alıyorsunuz?

Dolandırıcı ve Sorunlu Alışverişler Listesi; albayhulusiak.

• Yarbay
    5332 Mesaj
    ee çaykur filiz niye pahalı o zaman ?
    en son bir siteden 25 tl.ye almıştım ,şimdi kendi sitesinde bile 28 tl.ye satılıyor
    piyasa da ise 30-31 tl. arası görüyorum (marketlerde)
    |
    |

Bu temmuz ayında yine ordaydım 13 tlden aldım tanesini. geçen senede 10 tlden almıştım.
    |
    |
    Johny Constantine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Intel i5-6500 / MSI H110M PRO-VD / EVGA GTX970 FTW+ / 16 GB DDR4 / Crucial BX200 / Zalman Z3 Plus
  • Yüzbaşı
    681 Mesaj
    bugün bende Organik Hemşin 400 Gr. Karton Kutu olanı 7.90 liraya aldım
    |
    |

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

İkisinide kullanmış biri olarak Rize organik daha güzel tavsiye ederim.

hocam karasız kaldığım için ben aynı fiyata olmasına rağmen Organik Hemşin 400 Gr. Karton Kutu olanı seçtim bugün bizim buradaki market kampanya yaptı 50 tl üzerine 7.90 tl ye satıyor her ikisinide
    |
    |

Şimdi bu organik çayların lezzetlerinde çok ciddi bir fark oluyor mu? Aradaki fiyat farklarını hakediyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çok fark var.. ben çeşme suyu ile çay demlememe rağmen tadı müthiş.. fiyat farkı ne kadar bilmiyorum ama kamelya satış fiyatı şuan 500gr 13.70krs perakende de

|
    |
    Kartal Göz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tat alışkanlığın varsa mutlaka fark edersin (olumlu veya olumsuz)
    ben çaykur filize alışmışım başka olunca hiç zevk alamıyorum
    hepsinden iyi olduğundan değil ,ben alışmışım :)

bunu anlamanın tek yolu denemektir ,ben çok deneme yaptım ama olmuyor :)
    |
    |

Hocam illa ki fark edilir de yani ben orada aslında şunu demek istemiştim: kayda değer fark var mı, varsa daha mı iyi daha mı kötü? İki sorunun da cevabını aldım ama iyi-kötü göreceli kavramlar tabi kişinin kendisinin tecrübe etmesi daha başka.

Günde ortalama -sabah ve akşam olmak üzere- 4-5 kupa bardakla veya o kadar miktarda çay içiyorum, her gün. Eskiden Çaykur Rize Turist Çayı içerdik ama Çaykur Kamelya'nın tadını daha çok sever olduk ona alıştık. Çaykur Kamelya'yı Çaykur Tomurcuk Çayı ile de harmanlayıp denedik onun da ayrı bir güzelliği var tabi. Misafirlikte orada burada Filiz ve Tiryaki de içmişizdir de lezzetlerini hiç hatırlamıyorum. Bizzat alıp demleyip denemek lazım aslında. Doğrudur neye alışırsanız öyle gidiyor. Kamelya'yı denediniz mi, nasıl sizce?

|
    |
    C.CEMİL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet kamelya da denedim ,hatta geçenlerde bim de satılan bir markayı bile denemek için aldım ama dediğim gibi bana hoş gelmedi
    yılların alışkanlığı işte :)

az çay içen birisi pek anlamayabilir ama ben sabahtan akşama kadar çay içerim ,resmen çaykoliğim yani
    kimisi kaçak çay karıştırınca iyi oluyor falan dedi ,onu da denedim ,hiç birisi çaykur filizin yerini tutmadı ,işin kötüsü altın fiyatları ile orantılı artıyor sanki :)
    |
    |

Alışkanlıkları kırmak zordur, bir de tabi damak zevki söz konusu. Çay konusunda huylarımız aynıymış.

Kaçak çayı hiç sevmem, nefret ederim. Bir ara şu Tiryaki ve Filiz'i tekrardan deneyeceğim bakalım.

|
    |

çaykur filizi tavsiye ederim ama alışırsan diğerlerinden tat alamıyorsun :)
    |
    |

İllaki

@vibex2kullanicisi Hocam yurtdışı paketlerini nereden temin edebiliriz? Bir yurtdışı alışveriş platformundan sipariş vererek?
    |
    |
    Bahsedilenler: vibex2kullanicisi , C.CEMİL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sade çay değil hemen her ürünün en güzeli yurt dışına çok ucuza gönderilir ,geri kalanı iç piyasaya sürülür
    maalesef gerçek bu ama elimizden ne gelir ?

yurt dışına kötüyü gönderemezler çünkü mallar geri döner
    |
    |
    vibex2kullanicisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yarım kilosu 40₺ biz de seylan çayı içelim napalım
    https://www.amazon.com/Caykur-Filiz-Loose-Tea-500gr/dp/B002SZYFKG/ref=sr_1_2_a_it?ie=UTF8&qid=1510952986&sr=8-2&keywords=%C3%A7aykur&dpID=51PNcV76EjL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vibex2kullanicisi -- 18 Kasım 2017; 0:10:47 >
    |
    |

• Binbaşı
    1035 Mesaj

kesinlikle yerli cikolatalara bakıyorum leş gibi glikoz fruktoz ne şrubu varsa icinde bi nestle pahalı olan bi toblerone cıkolata yıyorsun turkıye uretımı olmadıgı bellı olan cıkolata bu dıyorsun resmen a101e gelen mılkalar falan mesela sansınız gelırse almanızı oneririm seylan cayı almak lazım ayrıca bana oyle gelıyor mıgrosta ahmedtea var ondan onerırım cok az demle muhtesem cay demlenıyor
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.