Şimdi Ara

Çaykur'dan Organik Çaylarda 3AL 2ÖDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
6
Favori
9.233
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çay fiyatları malum herşey gibi uçtu gitti. Uygun çay araştırırken çaykurun da internet satış sayfasına baktım, herşey 1-2 lira aşağıda, bu önemli değil tabi de organik çaylarda 3 al 2 öde var. Ayrıca örneğin Organik Rize çayı migrosta 21,95 ken burada 19,25 bir de 3. bedavasıyla normal çaya yakın fiyata geliyor. 50 lira üstüne de kargo ücretsizhttp://www.caykursatis.com/caykur-organik-cay

• Arkadaşlar merhaba. Çay konusu ile ilgili bilgilendirme yazısı yazmak istedim. Kendim Rize Çayeli'liyim. Yani çayın vatanından. Resimdeki bahçe de bizim yaş çay bahçemiz.

Her sene bahçeye azotlu kimyasal gübre verilir verimi arttırmak için. Fakat bu azotlar toprağa işlediği için topraklar betonlaştı iyice. Bu sene gübrenin son kez kullanılacağı artık organik tarıma geçeceği planlandığından; Çaykur dışında diğer özel sektör fabrikalar stok yapmak için peşin paralar ödeyerek yaş çayları topladılar. Yani organiğe geçilse bile bir kaç yıl daha gübreli çaylar içilecektir.
    Organik konusuna gelince; Doğal ayrı şey Organik ayrı şey. Paketleri incelediğinizde üzerindeki etiketlerin de farklı olduğunu görürsünüz. Çünkü organik demek için belli şartlarda tarım faaliyetleri belli sertifikalarla denetimler eşliğinde yürütülür. Ayrıca, resimli açıklamak istedim, ben ne kadar gübre kullanmasam, bahçemde organik tarım yapsam, yanımdaki üstümdeki bahçe gübreyi atınca onun kimyasalı yağmurla rüzgarla benim bahçeme karışır bu kaçınılmazdır.
    Son olarak da; herkesin damak tadı faklıdır. Kimi kaçak çay sever kimi tomurcuk kimi filiz. Sen en kral çayı da alsan iyi su kullanmadıktan sonra, iyi demlemedikten sonra, çayı erkenden açarsan veya kuru çayı yıkayıp demliğe koyarsan (bu adet nereden çıktıysa) senin demlediğin çay yine istediğin kalitede olmaz.
    Diyeceğim şudur ki, tesis fabrika anlamında yine en iyi imkanlar çaykur fabrikalarındadır. Çaykur'un imkan dahilinde çaylarını içebilirsiniz. Haa durum yok berk çay da içersin yapacak bir şey yok. Saygılarımla
  • Bu organik cay nasil oluyo? ben hic denemedim tadi falanmi degisik? Ictigimiz diger yaprak caylar kimyasal cay mi organik degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her çayı içtik sıra organikte
  • Teşekkürler paylaşım için
  • Bu hemsin cayi cidden guzel bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler 50 tl üstü yapıp kargo bedavayla aldım..denemedim çaylar güzel fiyata geldi..ortalama 30 tl kg..bu fiyatayken denememek olmaz.

• hemşin ve rize aldık bakalım :) görcez naısllar piyasada marketlerde pek olmayan ürünler denemek lazım bencede

• içmiş tadını bilen arkadaşlar için hangisi daha iyi? hemşin mi rize olan mı? nornmalde favorim altınbaş dır
  • normal çaydan farkını içenler anlatabilirse seviniriz kilosu 30lira üzerine çay mı alınır
  • temelde kimyasal gübre kullanılmadığı söyleniyor. ayrıca ilk zamanlar organik fiyatı normalin iki katı olması konuşulmuş belki çok tercih edilmediği için, yada teşvik için bu kampanya yapılmış. diğer çaylar da 30 lira zaten.
    ben rize de aldım hemşin de aldım. bu arada dikkat edin, hemşinin 200gramlıkları daha uyguna geliyor. içenlerin yorumlarını ben de merak ediyorum. bazı yorumlar okudum ama
  • 3 adet hemşin, 3 adet rize aldık bakalım. Çok merak ediyordum iyi fırsat oldu :)
  • Güzel kampanya, paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.
    Çaykur, anlaşma yaptığı ilaç vs kullanmayan üreticilerden aldığı çaylarla üretiyor bu organik çayları.
    Fiyat olarak biraz yüksek olsada içimi oldukça yumuşak, denemenizi tavsiye ederim.
    Organik hemşin ile organik rize farklı çaylar. Organik hemşin daha güzel bence.
    Süzen ve demlik poşet çayları da diğer markalara göre çok daha iyi.
    karton kutu olması önemli değilse 200 gr 9,10 TL, 400 gr 18,95 yani 200 gr almak daha mantıklı
  • Hemsin 200gr alicam ama 50tl ye tamamlayamiyorum, 6 al 4 ode olmuyor galiba

• Kayseri'de bahsi geçen çayların 400 gr lık karton kutulu olanları şehzade ve kilo marketlerinde fiyatı 9.90 tl olarak satılmakta.Kayseri'de ikamet eden arkadaşlar değerlendirebilirler. Haber veren arkadaşa teşekkür ederim. İyi formlar.

• Güzel kampanya olmuş valla. haberimiz oldu en azından. değerlendirilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demlik poşetler için düşünceniz nedir
  • Bunlar organikse bizim içtiğimiz ne oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bocha Boston

Bunlar organikse bizim içtiğimiz ne oluyor?

İnorganik...
  • ülkemizde her kavramın içi boşaltıldığı gibi organik kavramının da içi boşaltıldı.aklına esip de pahalı fiyattan ürü satmak isteyen hemen yapıştırıyor organik etiketini.bi mahsülün organik sayılabilmesi için olması gereken resmi ve doğal şartlardan haberleri yok, olsa her şeye organik etiketi yapıştırmazlar.ama yüksek fiyattan kitlemek işlerine gelince yazıyolar organik diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

quote:

Orijinalden alıntı: Bocha Boston

Bunlar organikse bizim içtiğimiz ne oluyor?

İnorganik...

Gerçekten mi!!!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.