Şimdi Ara

ÇAYKUR 547 milyon lira daha zarar etti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
4.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bunun üzerine bir keyif çayı içerim  

• Çayın su gibi bol bol tüketildiği, hatta ülke içinde üretilen çayın tüketime yetmeyip çayın ithal bile edildiği ve oldukça da pahalıya satıldığı bu meretten ÇAYKUR nasıl zarar ediyor akıl alır gibi değil. Besbelli ki soyuyorsunuz kurumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ee keyif çayı bunu iç diyolardı ne oldu oda mı yasak artık?

• Aa öyle demeyin dıj üçlerin oyunu bunlar

• zarar göstermeden nasıl satacak adamlar bakalım kime kaç paraya peşkeş çekilecek.

• Ülkede bereket bolluk diye bir şey kalmadı neye el attıysalar kuruttular.

• Çaykur Çay içmesekte bu sene 547m/25m=22 lira yani 1 kg çay parasını Çaykur'a ödeyeceğiz... Geçmedigimiz yolun köprünün havalimanin hastanenin parası derken içmediğimiz çayın bile parasını ödüyoruz. Allahsız düzenbazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 8 Nisan 2021; 16:58:17 >
  • Sarı sitede ilanlarda görürüz. Çıtır zararlı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da Katarlılara satılacak herhalde.
    İyi olur. Rizeli çay üreticisinin canını çıkarsın Araplar.

• Varlık fonuna devredilmişti ne oldu şimdi ?

• Yahu bu çaykur, katardan alınan borca karşılık teminat gösterilmemişmiydi. Anlaşılan ucuz yoldan katara peşkeş çekilecek.   Zavallı parti yanlıları "omo chepe, omo bay komol" diye homurdana dursun, yakında sıra donlarına gelince görürüz yüzlerindeki ifadeyi.

• Üreticinin elinde mal kalmaması için. Kredi çekilip gereğinden fazla çay alınmış.

Şu an depoda 1 yıl yetecek çay var ve bu ürün satilamiyor. Çoğu curuyecek.

Şu an Caykurun deposunda 1 yıllık çay çürümesine karşın Türkiye net çay ithalatçısı durumunda. Evet yanlış duymadınız kamu kurumunda çaylar kredi ile alınıp pazarlanamadigi için vururken dışardan ciddi miktarda çay ithal ediyoruz.

Mlsf Çaykur un yönetim tarsfinda ciddi problemler yaşanıyor. Her kamu kurumunda olduğu gibi.

• Çok karlı kuruluşlar düşük fiyattan özelleştirilemiyor.

• Karadenizlinin elinde çay kalmasın diye niye tüm çayı satın alıyorlar? Aynı mantığı neden egedeki tütün üreticisine uygulamadılar tekeli sattılar?

Thy, çaykur kim zarar ediyorsa satılsın. Biz niye bunların yükünü çekiyoruz?

• Çaykur kamu işletmesidir arkadaş sürekli zarar etmesi gerekiyor bu işletmelerin siz anlayamazsınız.

Kamu yararına iş yapan bir işletme kar edebilir mi ya aklınız kesiyor mu bunları.

Kilicdar sgk'yi nasıl batırdı biz bunları hep anlattık kitaplarımızda.

• Uranyum satın alıp çaya koysan bu kadar zarar etmezsin

• olay belli daha öncede yaşadık bunları ,önce zarar ettir sonra zarar ediyodu diyede yandaşın birine peşkeş çek yok pahasına ver gitsin alan adam onun üstünden bilmem kaç milyon dolar kar etsin

• İşte geliyor Özelleştirme!

• 2 yıl önce varlık fonuna devredildikten beri sürekli zarar ediyor. Halbuki ülkemin en çok kar eden kurumuydu. Ülkem böyle hortumlanıyor malum kitle tarafından.

• @Barracud@ çok ta tın diyecektim. ÇOK TA DIN diyorum fazla ses yapmasın diye. Konuyu okumaya başladım bakalım çay üretici vatandaşın sıkıntısı neymiş diyecektim. Çay tüketicisi ile başlayan piyasa bir giriş hani ortalama olsa valla ciddi ciddi çok ta tın diyecektim ama o kadar bile değil.

ÇOK TA DIN.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.