Şimdi Ara

CASPER ve SikayetVar.Com Fiyaskosu!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Casper ın sikayetvar.com da ki şikayetlerine baktım ve gülücükleri görüp zannettim ki iyi firma ve hepsini çözmüşler. Oradaki şikayetlerin hiçbiri, ama hiçbiri çözümlenmiş filan değil. Hatta ciddiye filan bile alınmış değil kimse. Meğer sikayetvar.com tam bir fiyaskoymuş.

Şikayetimden sonra Casper, sikayetvar.com üzerinden 2 hafta önce ürünün seri numarasını istedi. Ve bir baktım ki aynı anda oradaki şikayetim "çözüldü" olmuş. (Bir firma bukadarmı basit olur. Düşünün bu mesaj sırf şikayetimin altında "çözüldü" yazılması için yapılan bir işmiş. İnsan kendinden utanır biraz.)

Ve tabi tahmin edeceğiniz gibi haftalardır ne arayan ne soran. Ben böyle saçma sapan şey görmedim. Dünyanın en çamur firmaları illa TR olmak zorundamı abi? Sahtekarlığın kitabında TR bir koşul filan da benim haberimmi yok? Ama bu bana akıl olsun tabi..

Caper ürün almak isteyenlere tavsiyem. Abi gidin en kötü HP, Dell vs. alın ve emin olun çok daha mantıklı iş yapmış olursunuz. Adamların yaptığı tek iş vida takmak, onu bile kendilerine benzetmişler. Bir tek kasa, mouse, klavye kendilerinin sanıyordum bir baktım ki onlarda halis mulis ÇİN malıymış.

25 Nisan 2011, 14:00:13 / SikayetVar.Com
    CASPER Ürünlerinde "Teknik Özelliklerin" Neden Ayrıntılı Yazılmadığı ve Patlıncanda Son Nokta İcraatları..
    Geçen ay i7 işlemcili bir PC almaya karar verdim ve seçenekler arasında Casper’da karar kıldım. Sonra modeller arasından "NSO.I870-4T65P" modelini almaya karar verdim. Ama yaptığım tüm araştırmaya rağmen bazı donanım özelliklerinin ayrıntılarını bulamadım.

Ürünü alacağım mağazayı arayıp disk hızını (rpm) sordum. Yetkili kişi ürünün 7200 rpm olduğunu sandığını ama emin olmak için Casper’i arayıp döneceğini bildirdi. Ve bir süre sonra da beni arayıp Casper’in kendisine "İki disk arasında bir kaç dolar fark olduğunu. Ve bu donanımdaki bir i7 makinaya 5400 takmalarının söz konusu olmadığını" belirtmişler. Yine de emin olmak adına kendimde Casper’i aradım ve hem ses konusunu hem de 7200 rpm konusunu sordum. Benim için en önemli 2 şey de sorun görünmüyordu.

1 - Sessiz çalışması (Süper Silent Technology)
    2 - Ayrıntıları özellikle yazılmayan disk in 7200 rpm olması

Ve devamında ürünü maalesef sipariş etmiş bulundum. Ürünü kurdum ve bir baktım ki bendeki eski OEM kasadan bile en az 2 kat fazla ses yapıyor. (ki sitelerinde ve reklamlarında filan 23 DB’den, fısıltı sesinden filan söz ediyorlar) çok sinir oldum bu duruma elbette. Aradan bir kaç gün geçti birde farkına vardım ki elimdeki usb girişli extarnal disk bile Casper’daki diskten hızlı çalışıyor. Tabi şaşırıp ürünü test ettim. Model adı ile araştırma yaptım ve gördüm ki ürün 7200 değil 5400 Rpm’miş.

Şimdi elimde Çin malı-Super Silent ses yapan bir kasa, i7 ye takılı 5400 rpm diskli bir Casper PC var. Ve isteyen varsa zararına satılıktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeus353 -- 6 Mayıs 2011; 2:08:08 >

• Aynı sorunu bende yaşamıştım. Adamlara çözülmedi dediğim halde çözüldü yazmışlardı. Artı Casper olunca birşey diyemiyor insan neyse casper konusu sanada ders olmuştur.,
  • Şikayet var com la asla uğraşmadan makinayı kapıp Ümraniye hava sahasına iniş yaparım...Derdimi çok açık cümlelerle anlatıp gerekeni yaptırırım...Asla sessiz kalmam..Burada bir cümleye takıldım..GİDİN EN KÖTÜSÜNDEN HP ALIN DELL ALIN drmişsiniz..HP hakkında yorum yapmam...DELL in en mütevazi modelini İNSPİRON 2200 Careffourdan aldım...Ne zaman ? 2004 te...Hala elimde şıkır şıkır tertemiz çalışıyor.. RAM 1 GB yaptım..Bataryası bitik yenilemedim. Adaptörle yıllardır kullanıyorum..Ne ses var ....Nede zırıltı...Yani ben çok memnunum...Aldığım makina nere malı ? İRLANDA... Sitesine girip istediğim güncellemeyi, yenilemeyi, yaoıyorum.. DELL asla kötü değil..parası kıymetli olanların , zor para toplayanların, kazananların alacağı en uygun bilgisayar....BİR BİLGİSAYAR PROGRAMCISI DOSTUM VAR. "" . Paran çoksa SONY - TOSHİBA alacaksın. Orta seviyedeysen DELL alacaksın...Daha az ise diğerleri....Ne istersen onu al."".Dedi...Bilginize saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Mayıs 2011; 23:19:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Şikayet var com la asla uğraşmadan makinayı kapıp Ümraniye hava sahasına iniş yaparım...Derdimi çok açık cümlelerle anlatıp gerekeni yaptırırım...Asla sessiz kalmam..Burada bir cümleye takıldım..GİDİN EN KÖTÜSÜNDEN HP ALIN DELL ALIN drmişsiniz..HP hakkında yorum yapmam...DELL in en mütevazi modelini İNSPİRON 2200 Careffourdan aldım...Ne zaman ? 2004 te...Hala elimde şıkır şıkır tertemiz çalışıyor.. RAM 1 GB yaptım..Bataryası bitik yenilemedim. Adaptörle yıllardır kullanıyorum..Ne ses var ....Nede zırıltı...Yani ben çok memnunum...Aldığım makina nere malı ? İRLANDA... Sitesine girip istediğim güncellemeyi, yenilemeyi, yaoıyorum.. DELL asla kötü değil..parası kıymetli olanların , zor para toplayanların, kazananların alacağı en uygun bilgisayar....BİR BİLGİSAYAR PROGRAMCISI DOSTUM VAR. "" . Paran çoksa SONY - TOSHİBA alacaksın. Orta seviyedeysen DELL alacaksın...Daha az ise diğerleri....Ne istersen onu al."".Dedi...Bilginize saygılarımla..

bendede HP var 4 sene falan oldu hiç bir sorunu yok işimi goruyor hala...

• quote:

Orijinalden alıntı: zeus353

Casper ın sikayetvar.com da ki şikayetlerine baktım ve gülücükleri görüp zannettim ki iyi firma ve hepsini çözmüşler. Oradaki şikayetlerin hiçbiri, ama hiçbiri çözümlenmiş filan değil. Hatta ciddiye filan bile alınmış değil kimse. Meğer sikayetvar.com tam bir fiyaskoymuş.

Şikayetimden sonra Casper, sikayetvar.com üzerinden 2 hafta önce ürünün seri numarasını istedi. Ve bir baktım ki aynı anda oradaki şikayetim "çözüldü" olmuş. (Bir firma bukadarmı basit olur. Düşünün bu mesaj sırf şikayetimin altında "çözüldü" yazılması için yapılan bir işmiş. İnsan kendinden utanır biraz.)

Ve tabi tahmin edeceğiniz gibi haftalardır ne arayan ne soran. Ben böyle saçma sapan şey görmedim. Dünyanın en çamur firmaları illa TR olmak zorundamı abi? Sahtekarlığın kitabında TR bir koşul filan da benim haberimmi yok? Ama bu bana akıl olsun tabi..

Caper ürün almak isteyenlere tavsiyem. Abi gidin en kötü HP, Dell vs. alın ve emin olun çok daha mantıklı iş yapmış olursunuz. Adamların yaptığı tek iş vida takmak, onu bile kendilerine benzetmişler. Bir tek kasa, mouse, klavye kendilerinin sanıyordum bir baktım ki onlarda halis mulis ÇİN malıymış.

CASPER Ürünlerinde "Teknik Özelliklerin" Neden Ayrıntılı Yazılmadığı ve Patlıncanda Son Nokta İcraatları..
    Geçen ay i7 işlemcili bir PC almaya karar verdim ve seçenekler arasında Casper’da karar kıldım. Sonra modeller arasından "NSO.I870-4T65P" modelini almaya karar verdim. Ama yaptığım tüm araştırmaya rağmen bazı donanım özelliklerinin ayrıntılarını bulamadım.

Ürünü alacağım mağazayı arayıp disk hızını (rpm) sordum. Yetkili kişi ürünün 7200 rpm olduğunu sandığını ama emin olmak için Casper’i arayıp döneceğini bildirdi. Ve bir süre sonra da beni arayıp Casper’in kendisine "İki disk arasında bir kaç dolar fark olduğunu. Ve bu donanımdaki bir i7 makinaya 5400 takmalarının söz konusu olmadığını" belirtmişler. Yine de emin olmak adına kendimde Casper’i aradım ve hem ses konusunu hem de 7200 rpm konusunu sordum. Benim için en önemli 2 şey de sorun görünmüyordu.

Ve devamında ürünü maalesef sipariş etmiş bulundum. Ürünü kurdum ve bir baktım ki bendeki eski OEM kasadan bile en az 2 kat fazla ses yapıyor. (ki sitelerinde ve reklamlarında filan 23 DB’den, fısıltı sesinden filan söz ediyorlar) çok sinir oldum bu duruma elbette. Aradan bir kaç gün geçti birde farkına vardım ki elimdeki usb girişli extarnal disk bile Casper’daki diskten hızlı çalışıyor. Tabi şaşırıp ürünü test ettim. Model adı ile araştırma yaptım ve gördüm ki ürün 7200 değil 5400 Rpm’miş.

Şimdi elimde Çin malı-Super Silent ses yapan bir kasa, i7 ye takılı 5400 rpm diskli bir Casper PC var. Ve isteyen varsa zararına satılıktır..

hayatta alacağım son laptoplardan birisi...
    quote:

Orijinalden alıntı: zeus353

Casper ın sikayetvar.com da ki şikayetlerine baktım ve gülücükleri görüp zannettim ki iyi firma ve hepsini çözmüşler. Oradaki şikayetlerin hiçbiri, ama hiçbiri çözümlenmiş filan değil. Hatta ciddiye filan bile alınmış değil kimse. Meğer sikayetvar.com tam bir fiyaskoymuş.

Hayatta alacagım son laptoplardan birisidir Casper...

• Öyle arkadaşlar ya 2.5 sene önce 1850tl ye aldığım laptop hurda gibi 2 kere lcd değişti değişen lcd ler ölüpixelli olarak geldi ayrıca masaüstünde bile 70 derece ben oyun oynamayan biriyim ama internette gezinirken 90 derecelere çıkıyor makine şaka gibi :) 2 kere gönderdim ısınmadan dolayı fan temizliği yapıldı diyor başka birşey yok,1 kere hdd değişti birkere kasanın üst tarafı değişti vs vs.Özelliklerine aldanıp almayın i7 işlemci 90 derecede çalıştıkdan sonra anlamı ne.Ablamda samsung marka laptop var oda aynı işlemcili onda yük altında 60 dereceyi görmeyen işlemci bunda boşta 70 derece:D
  • casper in beni gıcık ettiği yetmedi sikayetvar.com a da bir okadar, hatta daha fazla gıcık oldum. adamlar mağdur edilenleri dahada mağdur ederek sırtlarından para kazanıyor. yani mağdur eden firmadan daha aşağılık bir icraat bence.

düşünün casper a bukadar sinir durumdayım, ve sikayetvar.com sayesinde değil sorunumun halledilmesi, reklamlarını yapmış oluyorum dandik firmanın. tel ediyorum cevap veren yok, defalarca mesaj attım tınlayan yok. gel de ispirto içme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeus353 -- 24 Mayıs 2011; 2:41:33 >
  • vestel bile daha iyi bence casper dan. İşin ucuzuna kaçıp ucuza satıyorlar güya... Kalitesiz markalardan biri. Kardeşime netbook aldık, artık ne çipset kullanmışlarsa çok aşırı yavaş halbuki muadilleri daha hızlı. Servise başka bir sorundan gitti ve netbook un harddiskinden badsector varmış gibi ses geliyordu. Bunu da söyledik servise o normal demişler kardeşime Valla bana sorsanız 10 üzerinden 1...
  • lanet olsun caspera uzak durun abi. 2 adet telefon aldım elimde patladı. Servisleri yalan dolan iş yapıyor yapıp gönderdik dediler arka kapağı şişip atmıştı
    Geri göndermişler hiç ellemeden kutuyu. Whatsaptan yazıyorum ukala ukala cevaplar veriyorlar.

Yaptıkları iş haram . dolaylı yoldan dolandırıcılık yapıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.