Şimdi Ara

Carrefourssa seçili alkol ürünlerinde indirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
10
Favori
32.453
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Carrefoursa seçili alkol ürünlerinde indirim yapmış değerlendirebilirsiniz. Mutlu günler

Tam Listeyi ekşi sözlükte paylaşmışlar yukardaki listenin kalanını buraya ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylmzknn -- 10 Şubat 2022; 12:24:35 >

• Yaşını ya da hayatın içinden ne kadar geçtiğini bilemiyorum, ama küstahlığını da bir kenara koyup, sana kısaca yanıt vereyim.

Malum kimseler ekonominin, dolayısıyla hayat standartlarımızın, seyahat özgürlüklerimizin içinden geçmezden evvel, isli tercih ettiğimden Islay bölgesinden Laphoraig 10 ve Lagavulin 16 içmeyi severdim. Yurtdışından ziyarete gelen eş dost ise sözleşmiş gibi hep Highland viskileri getirir, Glenmorangie, Glenfiddich yahut Glenlivet ile benim isi pusu dağıtırdı. Senin istediğin de olsun, hayatımda hiç Singleton içmedim ;).

Gel zaman git zaman alım gücü düşüp, duty freelerden de yolumuz geçmez olunca keyfe ayırabileceğimiz bütçeden alabileceğimiz en yüksek verimi araştırmaya başladık mecburen. İs kokusu beni önce JW Double Black e yöneltti ve 3-5 şişe işler iyi de gitti. Ancak sonradan hem ülkenin "viski şefi" Burkay Adalığ'ın tadım notlarıyla, biraz da denk gelmesiyle birlikte JW Black Label 12 ye demirledim. Black Label içince, Double Black harmanının, suni diyebileceğim kadar fazla aromatik bir turba kokusu/tadı içerdiğini düşündüm. Bütçeme ve kampanyalara göre, zaman zaman Jameson, Tullamore Dew gibi Irish tatlara ya da Chivas Regal dan Dimple a uzanan muhtelif harman viskilere de dolabımda yer verdim. Rakı sofrasına da çok düşkün olduğum için kapanışta tatlı bir cilayı Drambuie ile yapmaya çalıştım.

Viski kültürüyle ilgili biraz okuyup araştırınca damıtımevlerinin temel taşlarının başharmancıları olduğunu öğrendim. Bu harmancıların farklı bölgelerin/yılların malt viskilerini büyük bir ustalıkla, müthiş bir dengeyle nasıl karıştırdıklarına, hassas damaklarına ayrı bir saygı duydum. Elbette saygı duyan yalnız ben olmadığım için, damıtımevlerinin başharmancılarının onuruna çıkardığı özel serileri, onları uğurlarken düzenledikleri törenleri ve diğer etkinlikleri de hayranlıkla izledim. Bu sayede, "içeceksek malt içeceksin, gerisi hikaye abi" repliğinin epeyce hariçten okunan bir gazel olduğunun da ayırdına vardım.

Yazıyı uzatmak da, başka insanların zevklerine tepeden bakıp şımarıklığı sürdürmek de hayatta her zaman mümkün.

Zaman sınırlı, iyilik bulaşıcı olduğundan, herkese bütçesini dert etmeden keyifle içkisini yudumlayıp uzun dost sohbetlerine sahne olacak sofralar dilerim.

Forumdan fayda çıkmadı. Gurmede bilen müşterilerle karşılaşınca istişare ile
    1-Buyulubag Vedatmilor öküzgözü-bogazkere
    2-Buyulubag vm cabernat-merlot
    3-Gali saros blend
    4-Buzbag Elazığ öküzgözü
    328 TL tuttu 30 TL Axess puanı ile 4'lu 75 TL ortalamayla alındı. Paylaşan arkadaşa da teşekkürler.
    Indirim mindirim yok. Tiri virida indirim var. Nasil icki icensiniz siz. Bolgenizdeki buyuk tekel bayiler indim yapar onu takip edin daha mantikli seyler duser. Black label indirimmis. Ya arkadas onu icen viskicimi kaldi allah askina. Belki sarap ve bira icin bir nebze indirim drnebilir. Gerisi bos.
    Yapiyorsan adam gibi belli oranda hepsine yapta taclandiralim.
  • kampanya ne zamandan itibaren geçerli acaba ? Sadece listedeki ürünlerle mi sınırlı ?

• Sanırım evet hocam. Bende başka bir kaynaktan aldım. Ama gittim alışveriş yaptım. Tarihler listede yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylmzknn -- 10 Şubat 2022; 11:2:42 >
  • İyi gibi. Var mı dikkatinizi çeken bir ürün

• Ben efe yaş üzüm rakısı aldım 100 lük te 103.5 tl fark var. Birkaç tanede şarap aldım

• ekşi sözlükte daha geniş liste var

• Teşekkürler, listede yok ama altın seri kontrol edeyim ben de.
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt

Buraya ekle istersen hocam. Ben göremedim.

• İndirimdekiler stokta yok

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 10 Şubat 2022; 11:29:59 >
  • migrosta da olabilir. geçen gün tesadüfen baileys gözüme çarptı migrosta 199 du. şimdi listede carrefour da da 199 görünüyor.en son 90 liray mı ne aldığım için indirim gibi gelmemişti gözüme  

Ayni degil mi liste ?

• masterap M kullanıcısına yanıt

arada mesajlarda başka listeler de var.

• Tekirdağ altın seri göremedim ama efe gold olur, o da olumlu.
    Teşekkürler paylaşım için.
  • Hersene migros carrefour sevgililer gunune yakın bunu yapiyor sanirim.5-6 sene once yine sevgililer gunune yakin migrostan 30-40 şişe şarap aldığımı bilirim
  • Var mi dise dokunan indirim :)) ona gore degerlendirelim.
  • uzun zamandır alkol kullanmıyorum, aklıma bile gelmiyordu :)

akşam yemeğinin yanına kırmızı şarap alayım. 30 puanda vermiş karfur. orada harcayım.

İkisini de aldım:

Teşekkür ederim...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.