Şimdi Ara

Çarpıp kaçan araca plakadan ulaşma muamması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar duran aracımızın aynasını kırmış bir kamyon. Komşular iyi niyetle plakasını alıp verdiler. Ancak neredeyse "keşke plakaya ulaşamasaydık" diyeceğim.KASKO OLMADIĞI için karşı tarafa ulaşmak ve onun trafik sigortasını devreye sokmak adına Eşim tanıdığı bir sigortacıyı aradı bilgi almak prosedürü öğrenmek için (Aracımızı sigortalayan kişi değil). O sigortacı arkadaş da dedi ki "kendi sigortacınızı arayın o halleder"... Bana çok ama çok saçma geldi mantığıma çok ters geldi. Bana trafik sigortası yapan kişi karşı tarafı bulup trafik sigortasını nasıl devreye soksun. Karşı tarafın trafik sigortasının devreye girmesi için diğer araç sahibi veya sürücüsünün kabulü veya trafiğin tspiti gerekiyor. Ama yine de kendi sigortacımı aradım. O da benim düşüncemi doğrular şekilde "polise" başvurmamı önerdi. Eşim önce karakol yerine bize yakın trafik amirliğine gitti. Orası 155'i arayın o gelip tutanak tutsun diyor, 155 diyor ki "ben tutanak tutarım ama araç sahibine ulaşma imkanım yok", sonra karakola gidince de karakol daha en baştan bize akıl veren eşimin sigortacısı gibi "kendi sigortacınızı arayın" dedi... Onun yanında sigortacımızı arayınca da adam "TC kimlik varsa bulabilirim" dedi...
    Bu işin sigortacı üzerinden yürümesi konusunu hala aklım almıyor. Şimdi varsayalım benim aracımda sigorta yok. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadım. Bunun bir yaptırımı ve cezası olacak elbette eyvallah. Ve diyelim ki adamın biri geldi aracıma çarptı beni de yaraladı kaçtı. Trafik sigortamı yaptırmadım diye hakkımı arayamayacak mıyım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.