Şimdi Ara

CARBON CLEAN (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
2
Favori
120.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: samsa*

2001 passatım var. 180.000 km de.daha önce hiç cc yapılmamış.yazılanlara göre önermiyorlar.ama bu tarz bir şeye ihtiyacım var.ne önerirsiniz.yakıt deposuna dökülen tarzlarından mı kullanayım yoksa fiziksel temizleme falan mı ?

Bu km'de fiziksel CC önerilmiyor. Yakıt deposuna dökülen sıvılardan alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 29 Haziran 2009; 21:48:55 >
  • Slm arkadaşlar.
    CC ile ilgili yazılanların tamamını okudum.
    Herhangi bir yere yaptırılmamalı bence bu uygulama, ya güvenilir ustalara, veya yetkili servislere..

Ben de geçen hafta Laguna aldım, 118binde dizel, rölantisinde sorun var, titreme yapıyor.
    Yarın gidip soracağım Bosch Car Service'ye, tavsiye ederlerse yaptırmayı düşünüyorum.
    Aracın çekişinde de sorun var iyi ivmelenmiyor..

Bilgi veririm servisle konuştuktan sonra..
  • EGR valfinize bir baktırın. Söylediğiniz sorunlar onu işaret ediyor.
  • Arkadaşlar 120.000kmde daha önce hiç CC, yakıt katkısı, fiziksel enjektör temizliği yapılmamış 1.4 tdi bir arabam var. İlk kalkışta 2000devirin üstüne kadar gaz vermezsem çok bayılıyor araba ama ne egzoz dumanı renginde ne de arabamın çekişinde sorun var. Maşşallah yayla rampalarında banamısın demiyor ama bu kalkış meselesi canımı sıkıyor acaba arabam 3 silindirli diye mi böyle? düşük devirlerde çok cansız. Cevap vereceklere şimdiden çok teşekkürler...
  • Bende aracın normal bakımlarından sonra yaptırmayı düşünüyorum. Umarım işe yarar
  • arkadaşlar kalkışta ayağımı debriyajdan çekmeye başladığımda araç titriyor.bir seferinde kardeşim arabayı kullanıyordu,gözle görülür bir şekilde sağ ön tekerleğin titrediğini gördüm.acaba karbon clean mi gerekli? arac 78.000 km 2005 passat 1.6 fsi.selamlar
  • Başka zararını gören var mı CC'nin?
  • arkadaşlar,
    carbon clean sistemi kimyasal reaksiyon oluşturan bir sistem olduğu yönünde herkes hem fikirdir sanırım.
    kabon clean ı ben açıkça tavsiye etmiyorum.
    püskürtme sistemine olumsuz yönde , özellikle dizel araçlarda geri dönüşü olmayan hasarlar vermektedir.
    enjektör memelerinin bozulmasıyla başlayan süreç, yakıt pompası ve bağlı aksamda devam eder.
    gözeneklerin korozyon oluşumuna hızlandırıcı etkisi vardır.

en iyi seçenek, tamamen mekanik şekilde itinalı sökülerek iso yağı tabir edilen yüksek basınca dayanıklı simülasyon sıvısı ile temizlenerek ultrasonik titreşimli cihazda partiküllerinden ayıklanması yöntemidir.
    bu her nekadar zahmetli gibi görünse de ileride yedek parça olarak çıkaracağı arıza ve maliyet göz önüne alındığında önemsenmeyecek bir masraftır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kens

arkadaşlar kalkışta ayağımı debriyajdan çekmeye başladığımda araç titriyor.bir seferinde kardeşim arabayı kullanıyordu,gözle görülür bir şekilde sağ ön tekerleğin titrediğini gördüm.acaba karbon clean mi gerekli? arac 78.000 km 2005 passat 1.6 fsi.selamlar

aracınıza debriyaj gerekli
  • Onno Usta bir yazısında Carbon Clean işleminin sadece dizel araçlarda yapılması gerektiğinden, benzinli araçlarda sorun oluşturabileceğinden bahsetmişti.
  • 40000 de opel merivaya yaptırdım geçen sene farkı anlayamadım yaptırdığım yerde arkadaş yaptırdı sesin değiştiğini aracın çekişinin arttığını söyledi Benim aracın tüketimi artmadı ona eminim benim anladığım cc yaptıranlar ne olmasını diliyorlarsa psikolojik olarak onu hissediyorlar Hiç kimse kaz gibi 70 tl verdim demiyorda aracın çekişi arttı tüketim azaldı ses gitti diyorlar Bu kadar etkili olsa sağlam firmalar aynı parça değiştirir gibi cc yide zorunlu kılarlardı kanımca
  • arkadaşlar benmde bir dizel 2005 cliom var
    az önce bosh servisle görüştüm aracıma yaptırmak istedigim bir kaç bişeyle ilgili
    periyodik bakım park sensoru falan
    tabi bunların arasında carbon clean i de sordum
    servislerinde bulungunu ancak tavsiye etmediklerini söyledi
    elektronik enjektörlere sahip oldugunu aracın bunlarda sıkıntı yaratabildigini söyledi
    bende vaz gectim açıkcası
    aracınıza temiz bakın devrinde kullanın euro dizel kullanın kafanızı takmayın dedi
    haa illada temizletecem arabamda çok fazla çekiş düşüklügü falan var diosanızda fiziksel temizlik yaptırmamızı önerdi ışın temizligi gibi muhabbetlerden de uzak durun dedi.
  • bizde VW Bora 1.9 TDI var. araç 120 bindeyken 20km hızla giderken tekliyordu. ama otobanda cok rahat gidiyordu. babam Bosh Car Service e goturdu. American Carbon Clean yaptılar bi de baska seyleri de temizlemişler işte. 700 TL gibi bi rakam ödemişti. ama arkaasından babam adamlara cok dua etti =)
    araba sıfır gibi olmuştu.

yalnız bunun sık yapılmasının motora zarar verecegini duymuştum, gercek mi bilmiyorum ama carbon clean yapılırken motor cok ısınıyormuş. bu da motor kapagına falan zarar veriyormus diye duydum..

şu anda araba 190 binde.
  • yazılanları okudum bazıları yaptırın diyor bazıları yaptırmayın diyor kesin birşey söyleyecek olan yok mu arkadaşlar zararı falan var mı?ayrıca aklıma takılıyordu ilk sayfada arkadaşta sormuş ama bu kurumu atıyorsa katalizörü tıkamaz mı?
  • cc işi buradan anladığım kadar cc cihazlarının deposuna konulan kimyasal sıvı bir madde gerçekleştiriyormuş. aracın orjinal yakıtı ile birlikte yedek depodan gönderilme işi sanırım yanlış anlamadım.
    peki bu cc cihazlarının başka bir fonksiyonu varmı?
    yani o temizleyici kimyasal sıvıyı yakıtımız çok azaldığında ya da bittiğinde depomuza boşaltıp kendi evimizde rolantide bitene kadar çalıştırsak ve bitince normal yakıt doldursak olmazmı??? bugün cc olayının fiyatını sordum 75 lira dediler kimyasal tamizleyici ne kadardır bilemiyorum ama kullanılan miktarın 20 lirayı geçeceğini sanmıyorum geri kalanı işçilik falan filan...
    yada başka bi düşünce bunu çürüyecek o kimyasal temizleyici depo bağlantılarındaki metal esaslı olmayan bağlantı elemanlarına hasar verip deleceği ya da bozacağı gibi bi durumdan dolayımı cc cihazından direkt motora gönderiliyo madem öyle ben kendimde bir bidon, pet şişe tarzı bir kapla temizleyiciyi motora yani pompaya gönderebilirim..
    işten anlayan arkadaşlardan cc cihazının ne işe yaradığını detaylıca öğrenebilirmiyiz?

• başlarda yaptırsam iyi olur dedim sonraki sayfalara doğru olumlu görüşüm olumsuzluğa doğru gitti sanırım yaptırmıcam.
  • bende 215,000 km de aracıma yaptırmayı dusunuyorum arabanın butun bakımları 211 bınde yapıldı bujı kabloları ve dıstrubutor kapağı tevzı makarasına kadar değişti fakat arac soğuk ıken gaza bastığımda yığılma yapıyor

ankarada bu ısı kalıtelı bı sekılde yapan bı yer varsa adresını yazabılırmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 25 Ocak 2010; 21:44:59 >
  • 48000 e kadar benzinde, +12000 km de lpg de kullanıldı benim megane 2. yaptırayım mı yaptırmayım mı anlamadım açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROCKNET©

Arkadaşım,
    Ben dah bu hafta sonu yaptırdım. Arkadaşlar 40 küsür ytl aldılar.(işçilik dahil)
    Tabi başka şeylerde olduğu için işçilik almadılar.
    Erzurum ford servisinde .. (şahsuvaroğlunda)
    İlk izlenimlerim; motorun çekişinde birartma göremedim ancak rölanti sesinde azalma ve düzelme fark ettim. Yakıt olarak ta tam test edemedim. Sanki biraz fark etti gibi.
    Fark görebilirsem yazarım..

şahsuvaroğlu anlıyor mu bu işten. ben de yaptırmayı düşünüyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the gift

arkadaşlar benmde bir dizel 2005 cliom var
    az önce bosh servisle görüştüm aracıma yaptırmak istedigim bir kaç bişeyle ilgili
    periyodik bakım park sensoru falan
    tabi bunların arasında carbon clean i de sordum
    servislerinde bulungunu ancak tavsiye etmediklerini söyledi
    elektronik enjektörlere sahip oldugunu aracın bunlarda sıkıntı yaratabildigini söyledi
    bende vaz gectim açıkcası
    aracınıza temiz bakın devrinde kullanın euro dizel kullanın kafanızı takmayın dedi
    haa illada temizletecem arabamda çok fazla çekiş düşüklügü falan var diosanızda fiziksel temizlik yaptırmamızı önerdi ışın temizligi gibi muhabbetlerden de uzak durun dedi.

o serviste kesin cc makinası yoktur.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.