T

Yüzbaşı
14 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar ilanını verdiğim bisikletim satılıktır, bisikletin herhangi bir sorunu yoktur, sıfır niyetine alınacak temizlikte

sadece bisiklet 1500
tüm ekstraları ile 1750 tl

sahibndn ilan no: 346007806
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-acill-2015-trafik-cikisli-25000kmde-dizel-otomatik-328856180/detay/

İlan no
328856180

Aracı 2015 aralıkta 4000km civarında aldım şu anda aşağı yukarı 26bin kmde km uzun yolda yapıldı, istanbul kastamonu ve yurt dışı gezilerinde. evin ikinci aracıdır birde küçüğümüz var bu araç uzun yol için kullandık genelde.

Detayları ilanda paylaştım pazarlık payı vardır. Yatırım amaçlı satılıktır.
öğretmenden 2015 trafik çıkışlı 23000kmde dizel otomatik

İlan No: 328856180

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-2015-trafik-cikisli-23000kmde-dizel-otomatik-328856180/detay

arkadaşlar aracımı hızlı birşekilde satmak istiyorum

8500 tl kaydı var değişen sadece sol ön çamurluk, sol far, tampon ve lastiğe bağlı parçalar.

kaputta yada kapıda hiç birşey yok.

serviste yapıldığı için tutar yüksek ve kaza yapıldığında daha 6000km de idi bu yüzden ne olur ne olmaz diye herşeyin tekrar sıfır olması için tüm herşeyi fazlasıyla yaptırdım.
hayırlı forumlar başlıkta belirttiğim gibi yurt dışına araç ile çıkış yapacağım ve uygun yeşil sigorta yapacak birini arıyorum yardımlarınızı beklemekteyim.
Hayırlı günler,

http://forum.donanimhaber.com/m_114941837/tm.htm

yukarıda ki linkte belirttiğim üzere üyeliğimi devir etmek istiyorum

ilgilenenler pm atabilir.

öğrenciye yardımcı olurum

üyeliği taksitli almak isteyenler için pc mağazasına gidilir ihtiyacım olan bazı ürünlerin taksitli alınmasına müsaade edebilirim.

yada sıfır ssd veya ram ile takasta yapabilirim
kıymetli arkadaşlar
2014 mst aracım için taşıyıcı bar ve port bagaja ihtiyacım bulunmakta,

eğer bildiğiniz 2. el satılık yada tecrübelerinize dayanarak vereceğiniz tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurun
Aralık ayında maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştım, tramer sonucuna göre karşı taraf %100 kusurlu bulundu komisyon kararı olarak.

aracımın onarımı karşı tarafın sigortası AXA tarafından yetkili serviste yaptırıldı. Şu anki mevzum aracımda oluşan değer kaybını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde alabilmek. Servis tarafından 8500tl fatura kesimi yapıldı.

aracımda oluşan değer kaybını talep etmek amaçlı gördüğüm kadarıyla bir kaç farklı yöntem var

1. Direk mahkemeye başvurarak

2. Avukat aracılığı ile mahkemeye başvurarak.

3. axa sigorta online bireysel başvuru yaparak. ( axa sigorta bireysel başvurularda hakkaniyetli davranıyor mu yoksa bu seçeneği sadece olayı uzatmak için mi oluşturmuş? )

4. Experin hazırladığı rapor aracılığı ile sigortaya başvurarak. ( Elinde değer kaybı için hazırlanmış bir rapor örneği olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum)

5. Avukat aracılığı ile axa sigortaya değer kaybı takibi yaptırarak.

aracımda yapılan kabaca şöyle; tampon, gündüz far, sol far, sol çamurluk, sol davlumbaz, amortisor, salıncak, rot grubu, porya, disk, jant lastik diyerek liste uzuyor.

bu konuda tavsiyeleriniz çok işime yarayacak, şimdiden çok teşekkür ederim.

edit: 28 ocakta yaptığım başvuru sonuçlandı.

Değer kaybı talep süreci 28 ocak 2016

Hasar onarımım gerçekleştikten sonra aracımın kaybettiği değeri alabilmeyi araştırdım yukarıda da yazdığım gibi bir sürü alternative yollar bulunmakta. Bu süreç içinde bir avukat, 2 hasar ve değer kaybı uzmanı ve sigorta şirketleriyle görüşmelerim oldu.

Hatta bu konuda beni en çok aydınlatan fikir alışverişinde bulunduğum üşenmeden yardımcı olan kişi forumda da yazıları bulunan “@sigorta eksperi” dir. Hiç üşenmeden defalarca yardımda bulunduğu için kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Kendisiyle yaptığımız çalışmanın ardından bana **** bir meblağ alabileceğimi söyledi ve açıklamaları gayet makul ve akla yatkındı.

Başka bir uzmanla görüşmemde de sayın @sigorta eksperini tanıdığını ve sigorta eksperinin söylediğini asla alamayacığımı onun havadan uçtuğunu söylemesine ragmen benim içimde esnaf arkadaşını kötüleyen bir esnaf hissi uyandırdı. Bu şirket ile ünlerine ve yaptıkları işlere ragmen ikinci defa görüşmedim.

@sigorta eksperi ile tekrar görüştük işlemleri onunla yapacaktım lakin bu işi yaparken para harcamak kesinlikle istemiyordum (aslında telep ettiği meblağda gayet uygundu) kendisine bu konuda mahcubum ve yoluma bireysel başvuru ile devam etmek istedim.

28.01.2016 tarihinde axa sigortaya online başvuru yaptım ve 15 iş günlük bekleme süresi başladı. Arada bir kaç kez kayıt açtırarak dosya durumu hakkında bilgi almak istediğimi ve anlaşmazlık durumunda ne gibi haklarım olduğunu sordum. Bu şekilde geçen bir kaç görüşmeden sonra 4 şubat tarihinde kararımız alınmış ama axa tarafından hiç bir bilgi verilmedi. 8 şubat tarhinde de belirledikleri meblağ verdiğim hesap no ya aktarılmıştı.

İşin benim için en keyifli yanı @sigorta eksperi beyefendinin söylediği rakkamla neredeyse aynı olmasıydı. Hesaplaması gayet makul ve yere basıyordu kendisine bir daha teşekkür etmek istiyorum.

Buradan şu sonucu sanırım çıkarabilirim, axa sigortaya bireysel başvuru yaparken internetten okuduğum kadarı ile pek mağdur dostu görünmüyordu, hatta başvurumu yaptıktan sonra özelikle dosya açtırarak internet yorumlarına göre hiç mağdur dostu olmadıklarını öğrendiğimi inşallah benim durumumda da bu tavırda olmazsınız diyerek serzenişlerimi ilettim, açıklamalarında her müşteriyi memnun etmemin zor olduğu gibi bir cevap alsamda yinede aradığım her seferinde dinlediler ve makul cevaplar alıp telefonu hoşnut şekilde kapatmamı sağladılar.

Buradan axa ya 15 iş günü olan yasal tespit süresi içinde hem tespiti hemde ödemeyi tamamladıkları için teşekkür ederim.
hayırlı akşamlar. allah kimseye vermesin şükür kimsenin canına birşey gelmedi.

ben b aracıyım çizimde sağ tarafta gördüğünüz araç. a aracı b aracının sol teker ve çamurluğu üstüne bodoslama girdi. hızlı geliyordu zaten kavşağa öyle bir hızlı girdi ki kendi tamponun arkasında ki on demir falan parçalandı tabi b aracı yani bemim araçtada çamurluk sol ön takım tampon ve far dağıldı.

aşağıdaki resimde ki durum sizce nasıl
Hakkında
Meslek: ingilizce öğretmeni
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 357
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 56.587 (Bu ay: 709)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 87 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.