Şimdi Ara

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
12
Favori
29.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar ben youtube ve instagram vine gibi kısa veya biraz daha uzun komedi videoları atıcam bu kamerayımı önerirsiniz yoksa sony a6000 i mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gknshn1453

Merhabalar ben youtube ve instagram vine gibi kısa veya biraz daha uzun komedi videoları atıcam bu kamerayımı önerirsiniz yoksa sony a6000 i mi

slr önermem. yani canon u kafadan ele. a6000 i de bilmiyorum açıkcası. ama illaki slr olmaay gerek yok. kompak bir kamera alsanız yeter. hatta cep telefonu bile yeter.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Hocam cep telefonum yok o yüzden birde tamamen kısa film sinema işine girmek için istiyorum slr makineyi

• quote:

Hocam cep telefonum yok o yüzden birde tamamen kısa film sinema işine girmek için istiyorum slr makineyi

bende 700d var. kısa filmi bırak normal video için bile çok uygun değil. sürekli lensin odaklanması sesi geliyor .sony bak veya manuel ayarı olan bir kompak model bak.
    Rhocam peki canon 5 d mark 3 le farkı ne çünkü canon 5d mark 3 çok kullanıyorlar bu işlerde

• quote:

Rhocam peki canon 5 d mark 3 le farkı ne çünkü canon 5d mark 3 çok kullanıyorlar bu işlerde

kullananlara sormak lazım. muhtemelen video esnasında manuel ayarlara izin veriyordur ve harici kulaklı ve mikrofon takılabiliyordur. ama bu tarz bir soru sorduğuna göre bu işlerden pek anlamıyorsun. bende çok anlamıyorum tabi.sadece çok para harcayacağın için dikkat etmeni ve derin bir araştırma yapmanı öneririm. full frame kameraya 50 mm falan takarsın. f1,4 diyaframla güzel bokeh olur. harici mikrofonu da takdın mı aslında güzel bir sinematik hava yaratabilrsin. ama daha fazla nesi olur bilmem.
    Senin lens STM değil galiba, işi bilirsen 18-55 yada 18-135 lens STM lens ile gayet iyi bir cihazdır. Mamuel ayarlara sonuna kadar izin verir. Hele birde Magic Lantern ile raw video çekip işleyebiliyorsan profesyonele yakın videolar çekilebilir.
  • gknshn1453 G kullanıcısına yanıt
    5D MARK 3 full frame sensörle doğrudan full hd raw video çekme avantajı sunduğu için tercih ediliyor. Ayrıca iso performansı ve dinamik aralık olarak çok daha iyi bir cihaz. 700D ile magic lantern ile raw video çekerken full hd den daha düşük çözünürlükler kullanmak zorunda kalıyorsun.
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Hocam uyumu nasıl? Geniş açı da portre tatmin edici midir? Bende bu lense geçmeyi düşünüyorum. Biraz deneyimlerinizden bahseder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Senin lens STM değil galiba, işi bilirsen 18-55 yada 18-135 lens STM lens ile gayet iyi bir cihazdır. Mamuel ayarlara sonuna kadar izin verir. Hele birde Magic Lantern ile raw video çekip işleyebiliyorsan profesyonele yakın videolar çekilebilir.

çekilir çekilmesine de ben kompak kadar pratik olmaz diye düşünüyorum. tabi kişiye göre değişir. belki de rkadaş gerçekten raw video işlemekten hoşlanıyordur. belkide harici mikrofon kulaklık falan takacaktır. biraz ona kalmış bir şey. ben sadece çok para harcayacaksın , hesabını kitabı ve ihtiyaclarını doğru belirle diyorum.
    Yazmayı unutmuşum 700D ye de harici mikrofon takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cevizli.Lokum

Hocam uyumu nasıl? Geniş açı da portre tatmin edici midir? Bende bu lense geçmeyi düşünüyorum. Biraz deneyimlerinizden bahseder misiniz?

Pek deneme fırsatım olmadı açıkçası. İlk izlenimlerim, keskinlik olarak kit lens ile çok fark var arada. Bir de 17mm de f2.8 ve full zoomda f4.0 olması kit lense göre ışık konusunda oldukça avantaj sağlıyor, orası kesin. Tam bir tak gez lensi diyebilirim. Makrosunun da oldukça başarılı olduğu söyleniyor.

İlk fark ettiğim eksi yönü ise ağır olması, kamerayı oldukça ağırlaştırdı. Ama kaliteli alet

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 13 Haziran 2017; 15:41:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

5D MARK 3 full frame sensörle doğrudan full hd raw video çekme avantajı sunduğu için tercih ediliyor. Ayrıca iso performansı ve dinamik aralık olarak çok daha iyi bir cihaz. 700D ile magic lantern ile raw video çekerken full hd den daha düşük çözünürlükler kullanmak zorunda kalıyorsun.

Bizim makina için en stabil magic lantern sürümü hangisi hocam? Link atabilir misiniz mümkünse?
    Hocam kaça aldınız sorması ayıp :)
  • quote:

Hocam kaça aldınız sorması ayıp :)

Hayyam'da 18-55'i verip üzerine 600 tl verdim. Sıfır gibi aldığım lens üzerinde UV filtresi de var.
    çok iyi fiyata almışsınız gerçekten. fotografium da 1700 civarıydı en son. Bu hayyam çarşısına gitmek gerek :)
  • quote:

çok iyi fiyata almışsınız gerçekten. fotografium da 1700 civarıydı en son. Bu hayyam çarşısına gitmek gerek :)

Pazarlık yapmak lazım ama, ilk başta 700 tl istedi üzerine, yalvar yakar 600'e alabildim
    En son sürümü indirip kullanabilirsin, ben sadece video çekeceğim zaman ML yüklü kartı takıyorum. NX-mini aldıktan sonra 700D ile pek video da çekmedim açıkçası. Bu arada son sürümlere baktım 4k video çekimi gelmiş, çalışıyor mu acaba? denemek lazım ...
    Enstantane hızına bağlı olarak fotoğraf formatını sadece raw yaparsanız ardarda 5 fps hızında çekim yapabilirsiniz. Bu hız tabi ki kullandığınız hafıza kartının hızına da bağlı. raw+jpeg ya da yalnızca jpeg seçtiğinizde ilk 3 kare seri sonrakiler yavaş olacak şekilde çekim yapıyor 700d. Tabi bu yavaşlamanın sebebi çektiğiniz fotoğrafı ayrıca jpeg formatında işlemesinden kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sariyerli53_34 -- 29 Haziran 2017; 12:16:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. 600d konusuna yazdım ama aktif kimse yoktu orda. Evde kenarda duran 600d yi kullanmaya karar verdim bu aralar fakat baya bi eski olduğunu farkettim makinenin. Aldığım huawei p9 yüzünden fotoğrafa biraz ilgim oldu açıkçası. 600d başlangıç için nasıl uygunmudur, yoksa elimden çıkarıp farklı birşey mi almalıyım? 18-55 mm kit lens mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.