Şimdi Ara

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
12
Favori
29.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Muhtemelen hafıza kartın yavaş

transcend 16 gb. üzerinde 10 yazıyor muhtemeln class 10 dur.bir de sandisk adaptör var üzerinde . nasıl bir kart lazım tam verim için.

Şuradan doğru bakabilirsiniz,
    http://fotoptik.blogspot.com/2017/05/canon-80d-icin-hangi-sd-kart-almal.html

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Kartın hızından eminsen fabrika ayarlarına dön, birde öyle dene, bazan önceden yapıp unuttuğun bir ayar kalmışsa kayıdı kasabiliyor. Batarya çok azalmışsa yada Raw ve Raw + jpg çekiyorsan dosya boyutundan dolayı tampon belleği(cihaz üerindeki bellek) daha çabuk doldurduğundan hızda fark yaratabilir, ama senin anlattığın kadar bir yavaşlama olmaz.
  • quote:

Kartın hızından eminsen fabrika ayarlarına dön, birde öyle dene, bazan önceden yapıp unuttuğun bir ayar kalmışsa kayıdı kasabiliyor. Batarya çok azalmışsa yada Raw ve Raw + jpg çekiyorsan dosya boyutundan dolayı tampon belleği(cihaz üerindeki bellek) daha çabuk doldurduğundan hızda fark yaratabilir, ama senin anlattığın kadar bir yavaşlama olmaz.

ayarları sıfırladım . biraz daha hızlı ama hala çok yavaş. muhtemelen kart hızıyla alakalı.
  • En iyi fiyat nerededir tavsiyede bulunur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyhu N kullanıcısına yanıt
    Cebinde canlı parayla Sirkeci'deki spotçularda.
  • Arkadaşlar bir kaç sorum var:

1) f i kıstığımda, fotoğrafta siyah bir nokta gözüküyor. Gökyüzünü çekerken özellikle. Sensör üzerine toz mu kaçtı acaba? Öyle ise istanbul'da nerede temizletebilirim?

2) 18-55 STM lensten çok sıkıldım. Onun yerine daha iyi bir lens almayı planlıyorum. Aklımda tamron 17-50mm var. Bunu ya da başka bir lensi tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Arkadaşlar bir kaç sorum var:

1) f i kıstığımda, fotoğrafta siyah bir nokta gözüküyor. Gökyüzünü çekerken özellikle. Sensör üzerine toz mu kaçtı acaba? Öyle ise istanbul'da nerede temizletebilirim?

2) 18-55 STM lensten çok sıkıldım. Onun yerine daha iyi bir lens almayı planlıyorum. Aklımda tamron 17-50mm var. Bunu ya da başka bir lensi tavsiye eder misiniz?

17-50 gayet güzel. ama optik görüntü sabitlemesi olsun .
  • quote:

quote:

VC olanı diyorsunuz sanırım. Ikinci el piyasasi ne civarlarda bunlarin?

Bir de sigma f2.8 17-70 ile kiyaslayabilir misiniz?

• quote:

quote:

quote:

VC olanı diyorsunuz sanırım. Ikinci el piyasasi ne civarlarda bunlarin?

Bir de sigma f2.8 17-70 ile kiyaslayabilir misiniz?

ben sıfır sigma 17-50 f2,8 i 1200 e almıştım. ikinci eli falan 800 falandır herhalde. sahibinden e bakabilirsin. 17-70 in macro özelliği var aslında daha alınası. sonuçta macro da küçümsenecek bir özellik değil.

• Eğer bir sıkıntı çıkmaz ise haziran ayında bende 700d almayı düşünüyorum.Öncelikle en ucuz nereden alabilirim(İstanbul)? Sormak istediğim diğer bir soru ise 2500 tl ile alınabilecek en iyi makine bumu dur ?
    Hobi amaçlı ilk defa kullanacağım.

18-55 IS STM DSLR ve 18-55 DC DSLR arasında arasında 200 tl fark var buna değermi ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyDiyeceksiniz

Eğer bir sıkıntı çıkmaz ise haziran ayında bende 700d almayı düşünüyorum.Öncelikle en ucuz nereden alabilirim(İstanbul)? Sormak istediğim diğer bir soru ise 2500 tl ile alınabilecek en iyi makine bumu dur ?
    Hobi amaçlı ilk defa kullanacağım.

18-55 IS STM DSLR ve 18-55 DC DSLR arasında arasında 200 tl fark var buna değermi ?

Teşekkürler.

STM almanı tavsiye ederim. DC olanda titreşim önleme yok, başlangıçta sıkıntı yaratabilir foto çekerken. STM ayrıca fokus motoru da sessiz, videolar için ideal
  • BeyDiyeceksiniz B kullanıcısına yanıt
    Değer...
  • DSLR taşıması zor diyenlere; soldaki 700D, sağdaki NX300, makinalarda pancake lens takılı.

Canon EOS 700D KULLANICILARI PAYLAŞIM GRUBU
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Vallahi taşıması zor geliyor. Hergün yanımda taşımak istediğim makinamı haftada bir bile olsa yanıma almıyorum.(makina 650d)

Tam boyut kıyaslaması yapamadım. Çantayı ve pankek lensi birlikte incelerseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makinanın üzerindeki çanta değil, Aliexpress'ten aldığım neopren body kılıfı ve boyutu çok etkilemiyor, makinanın kendi askılarıyla çanta gibi kullanıyorum. Şu fotoğraf boyut hakkında fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 7 Haziran 2017; 9:53:19 >
  • quote:

DSLR taşıması zor diyenlere; soldaki 700D, sağdaki NX300, makinalarda pancake lens takılı.

Aynı makine kuşağından kullanıyormuşuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sende mi Aliexpress'ten aldın? Dolar ucuzken tanesi kargo dahil 2,5 lira gibi bir şeydi , gittim 1 tanecik aldım, alsana 3-5 tane dursun kenarda:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 7 Haziran 2017; 13:37:7 >
  • quote:

Sende mi Aliexpress'ten aldın? Dolar ucuzken tanesi kargo dahil 2,5 lira gibi bir şeydi , gittim 1 tanecik aldım, alsana 3-5 tane dursun kenarda:)

Ben hayyamdan 20 tl ye aldim. Her renginden birkac tane almak lazimmis aslinda. Cok şık bence

• Kit lensi verip, sigma f2.8-4 17-70 OS versiyona terfi ettim sonunda. Bakalım memnun kalacakmıyım
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.