Şimdi Ara

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
40.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdan bir üyemiz kışlık lastikleriyle gidememiş. Bu işe ne diyeceksiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_56684890/tm.htm
  • araçta lastik seçimi çok önemli ama ondan da önemlisi şöförlük. Dün gece camdan izledim (acıbademde bi sitede otoruyorum) yerler buz 1 cayenne geçti arkasını ata ata taksici geçti dümdüz temiz hiç zorlanmadan aynı şekilde forester geçti hiç zorlanmadan (hepsi yokuş çıkarken) anlatabildim umarım?

(forester simetrik 4x4 biliyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcandmt -- 17 Ocak 2012; 13:51:48 >
  • BMW 320 xd 4 tane kar tipi lastik!!! en büyük keyfim karlı günlerde butun gun arabamla dolaşmak.!
  • 1.16i zaptedilmesi zor bir araba degil.
  • bende sizi anlamıyorum, bilmem kaç bin euroluk araç kullanıyorsunuz pintilikten kar lastiği almıyorsunuz ???
  • arkadaşım cevabını yazmışsın zaten kış lastiği olmadan yola çık sonra BMW 'ye çamur at olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Orijinalden alıntı: WadeFB

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

not: 3:51 den sonrasını izleyiniz

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

Artık nasıl bi lastik takmışlarsa senin videodaki x6'ya.

Bak bakalım şu videoda rr'yi de totoya land cruiser'ı da nasıl yemiş:

bunun nesi kapak şimdi bazı arkadaşlar kapak demiş de

videoda 3-5 eleman karda dolanıyor neyi yemiş hiçbir kıyaslama yok bu ne böyle?

ayrıca bu videodaki lastikleri nerden biliyorsun da emin olabiliyorsun

top gear a mı güveniceksin bu 3-5 kişiye mi

• Sanırım alışkanlıkların çok büyük önemi var bu konuda.Mesela İzmir insanı bırakın karda araba kullanmayı yürümekte bile zorlanır.Alışkın değiliz çünki.Birde zaten Bmw marka araçları kullanması çok keyiflidir fakat biraz usta işidir.Acemi bir insanın altına verin Bmw aracı kara gerek yok gayet de rahat döndürebilir arabayı, tecrübeyle sabittir.
  • BMW iyi kıç atar doğrudur ama hata kar lastiği almayan sizde.
  • Evet az önce 4 adet runflat kar lastigi aracıma takıldı.Bakalım hava açık şimdilik akşam kar yagarsa durum belli olucak.

Bu arada durumu lastikciye anlattım.Kendisi benim aracımdaki runflat lastiklerin çok sert bir lastik oldugunu soguk havalarda dahada sertleşiyormuş normal 4 mevsim lastik olsaymış bu kadar tehlikeli olmazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 17 Ocak 2012; 16:17:52 >
  • suç sende abi kar lastiksiz karda kaymayan araba tanımıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Bu ne demek ya? bilmeme gerek var mı? karda yardırıp gidiyor işte neyinden emin olmicam onu anlamadım?

Bilmem farkında mısın topgear'daki x6 çimen üzerinde yokuş aşağı el freni çekili iken kayıyor.
    3-5 kişi dediğin videodaki x6 benzer yokuşta ve belki 40cm kar üzerinde yardırıp gidiyor.

Sence hangisine güvenmek lazım? Yani birşeyler çok açık şekilde gözükmüyor mu, yoksa benim iq seviyem böyle milletin 5-6 katı falan da ben süper düşünme yeteneğimle olayların dibine kadar inip muhteşemsdadas adaDadaD....

• quote:

Orijinalden alıntı: erain

Geri geri gitseydin sende....

• quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

çim lastiği takmamış sonra suç bmw de oluyor taksaymış olmazmış

şaka bi yana koskoca araba eridi gitti yandan öteki geçince

• quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

X Drive'ın rakip 4 çeker sistemleri içindeki avantajlarını anlatan onlarca videonun karşısına karalama videosu için sadece bu videonun çıkarılabilmesi ve bu videonun da bir ingiliz programı tarafından yapılan test videosu olması da ayrı bir ilginç konu...

X Drive'ı karalayabilen başka video var mı? araştırma sonuçlarınızı merakla bekliyorum. onlara karşılık ben de 4-5 katı yüceltici video koyarım belki...

• quote:

Orijinalden alıntı: SarperGenç

Kusura bakmayın ama kar lastiksiz yola çıktığınız için hata sizde. Cumartesi günü ankarada dehşet kar yağarken beytepeden öveçlere kadar geldim. Sokağa girmeden 2 dk çıkmaya çalışan s80 ve içindeki kalası bekledim. Baktım çıkamıyor nasıl olsa garaja gireceğim diyerek yoldan indim. Kalas tam bizim garajın önünde duruyordu. Biraz bekledikten sonra indim kibarca biraz aşağı salarsa benim garaja gireceğimi söyledim. Kalas aramızdaki cüsse farkına bakmadan "lan lı lunlu" konuşmaya başladı. Tek aklıma gelen boks ve onda öğrendiğim gereksiz yere güç kullanmanın haksızlık olduğu ve daha öncesinde de Allah korkusuydu. Sadece efendi ol dedim ve araya giren komşularla olayı daha da fazla uzatmadım. Ben sağa manevra yapıp iki arabanın arasına girdim o kalas ise bizim komşular ve çevreden gelenlerin yardımı ile anca biraz çıkabildi. Ben iki arabanın arasından geri geri çıkıp sola dönüp ileriden garaja gidip parkettiğimde o tüm yolu aşağı benim söylediğim yerden de ötesine inmiş ve hala çıkmaya çalışıyordu. Yaklaşık 2 dk süre ile merak ve sinir ile adama bakarken adam yolu çıkamadı ve bana bakmamaya özen göstererek sokaktan çıkamayarak çekti gitti.

Olayın ana fikri ise iki araç da önden çekişli, s80 çok daha iyi bir araba ve bende çok usta bir şöför değilim ancak lastiklerim michelin vakumlu idi ve içi bir performans gösterdi. Nazar değmesin hemen hemen hiç zorluk çekmedim. Alırken nazlanmıştım ve babama iki takım lastiğe ne gerek var demiştim ama yolda kaza yapanları gördükçe bundan sonra lastiğe harcadığım paraya asla acımam dedim kendi kendime.

Miclean yolunu bilir..... reklamları izlediniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

Artık nasıl bi lastik takmışlarsa senin videodaki x6'ya.

Bak bakalım şu videoda rr'yi de totoya land cruiser'ı da nasıl yemiş:

Bu videodaki en mantıklı olan şey istif edilmiş odunlar

• Tamam xdrive olanını alalım biz de.

Bir de kış lastiği
  • Nissan Skystar kullanan inşaatçı bir velim var. Karlı buzlu havada yolda duramıyor. Zincirle yokuşu zor çıktığı günlerde ben dandik kışlık Nexen'lerle yanından geçip gidiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.