Şimdi Ara

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
1
Favori
40.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kar lastiği takmazsanız araba neresinden çekerse çeksin kabus yaşarsınız. Ben de arkadan itişli araba kullanıyorum ama kar lastiğim olduğu için hiç bir yerde sorun yaşamadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

yanlaya yanlaya ölürüz reizzzz.. sen kar lastiği takmıyorsan arkadan çekişli araç kullanmayı bilmiyorsan otomatik araç karda nasıl kullanılır bilmiyorsan araca laf etme reizzzz... otomatik 15 yaşında araçla her taraf karken heryere gidiyorum

Artislik yapmaya gerek yok muhtemelen kucucuk bir kasabada yasiyorsun gittigin mesafede en fazla 2 km dir kendini sofor saniyorsun gel İstanbul trafigine inisli cikisli buzlanmis yollarda goreyim o 15 yasindaki aracinlai seni ilk bariyerden kazirlar.

artislik değil yaptığım.merak etme istanbuldada ankarada türkiyenin çoğu ilindede araba kullanmışlığım vardır.geçen haftada istanbuldaydım. bilmem farkındamısın senin gibi kendini şoför sananlar yüzünden sürekli sıkış bu trafik. evet yaşadığım yer küçük olabilir ama karda nasıl araç kullanılılacağını bilirim. gelipte buraya kendimde suç bulmuyorum BMW de suç buluyorum diye konu açmıyoruım .

Arkadasim Beylikduzu e-5 trafiginde sagin solun araba dolu 50 km hiz ile gidiyorsun gaza dokunuyorsun soldaki arabaya dogru kayiyorsun gazi birakiyorsun sagdaki arabaya dogru kayiyorsun arkandaki selektor yapiyor kan ter icinde kaliyorsun.Bos yolda yanlatarak gezinmeye benzemiyor birine dokunsan 6 araba birbirine girer senin gibi koy yolunda karda gezinmiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadan itişli araçlar karda daha çok kayıyor ancak bende bahçeşehirde oturuyorum heryer kar olmasına rağmen buz tutucak bir soğuk ve zaman olmadıgı için çok rahat yokuşları çıkabildim yaz lastikleriyle. Olay kullanmayı bilmekte birazda, renault clionun teki yokuşta gazı köklemiş gidemiyor patinaj çekip duruyor (heralde çok basıyo gaza arabayı kaldırcam diye yokuşta). ben yaz lastikleriyle o yokuştan çıktım, park yeri yokmuş geri geri indim biraz aşagıdaki yeri gördüm tekrar durdum ve oraya girdim. adam hala patinaj çekiyordu öyle yerlerde araba kaldırılırken hele dizelse gaza hiç dokunmamak lazım. ecu zaten yeterinden fazla gaz verdiği için çok rahat hareket edilebiliyor. Kaldıki kış lastiginiz yoksa bmw nin suçu ne ? o havada o arabayla yola çıkarak en büyük hatayı başta siz yapmışsınız. Gerçi sabahtan bukadar yağcaği belli değildi aynı hatayı bende yaptum. Sonuçta kış lastigi içinde kar ı beklememk lazım 7 derecenin altında gerekli.

• Kardeş avcılarıda beylikdüzünüde tüyapıda büyükçekmeceyide gayet iyi biliyorum. Avcılarda e-5 de zaten yol çalışması var. herkes birbirini bir taraflara itme derdinde. o yolda bile makas atmaya çalışanlar var. Bilmediğim yollar değil. Ama gelipte BMW karda kayıyor dersen kusura bakma bende kırıcı olmuş olabilirim. İstanbul trafiğinde özelliklede karlı havalarda trafik tam işkence olur. boşuna dememişler İstanbulda araba kullanan bütün dünyada kullanır diye. ama konumuz bu değil. İlk mesajımdada belirttiğim gibi sen kış lastiksiz yola çıkarsan kaygan zeminde gaza asılırsan düşük devir yüksek vites kuralına uymazsan buna rağmen araca laf edersen bende kırıcı olurum. ki oldumda heralde. Bu konudada özür dilerim maksadımı aşan cümleler kulandıysam. iyi geceler iyi forumlar. şimdiden yarın alacağınız kış lastiğiniz hayırlı olsun.

• Dogru onlemleri aldiktan Bmwnin karda caniniza kastedecek bir sorun yasatacagini dusunmuyorum.
    Ama tabiiki arkadan cekisi karda kullanmak onden cekisten daha zordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

Orijinalden alıntı: WadeFB

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

not: 3:51 den sonrasını izleyiniz

Artık nasıl bi lastik takmışlarsa senin videodaki x6'ya.

Bak bakalım şu videoda rr'yi de totoya land cruiser'ı da nasıl yemiş:

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

ben de tam bu konuda yazacaktım. lastik seçimi çok fazla şey etkiler. ayrıca rover'ın ve programı yapanların ingiliz olması tesadüf müdür?
    top gear ekibi çok sever abartıyı düzenli takip edenler bilir bi şeyi överken bile itin g*tüne sokmayı becerirler.

• Gulu seven dikenine katlanir :)

Karda kista yagmurda normal hava sartlarinda arkadan itisi tercih ederim. Kar lastigi takildimi sorun kalmaz zaten.

Onden cekerli arac kullaniyorum, bundan sonraki aracimdaki ilk kriterim arkadan itis :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

quote:

x6 al bakalim kayicak mi

sence?

el freni bile tutmuyor

Kapak diye buna derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Hawk -- 17 Ocak 2012; 6:11:03 >

• Arkadaşa katılmamak elde değil , sırf karlı havada değil kuru zemindede yol tutuşunda problem olduğunu düşünüyorum Bmw'lerin , Golfe binince kendimi daha rahat hissediyorum , yol tutuşu beni daha çok tatmin ediyor. Hele karlı havada ne tarafa atsam kendimi diye çırpınıp duruyor. Amacım Bmw'yi kötülemek değil , zaten kendi aracımda Bmw yanlış anlaşılmasın . Dikkatli olmak lazım ...
  • 116 bmw gaza dokununca kaymaya başlıyorsa, karda charger kullanmak ne zevklidir allah bilir.
  • artniyetlimiyiz? yoksa başlık açmayı mı bilmiyoruz anlayamadım.
    arkadan çekişli araçlarla karlı havada araç sürmenin zorluğu ile alakalı bir başlık açılsa çok daha mı iyi olurdu?
  • Şakamı bu başlık ciddi ciddi böyle birimi var.Ferrari olsa yazlık lastikle kıs ortasında harikalarmi yaratacaktı bunun BMW ile alakası yok kıs gelmesine rağmen paraya kıyıpta iki tane kişlik almayan şahısın kendisiyle alakası var

• Arkadaş marka belirttiği için sorun olmuş arkadan itişli araçla karda buzda seyahat elbette zor olur
    ayrıca X6 şehir içi suv maksat başka diyen arkadaşın söylediğinin delili hangi bmw sitesinde yazıyor bilmek
    istiyorum gerçekse bence saçma, değilse böyle aptalca bir savunma yaptığı için fanatik derim o arkadaşa o kadar!
  • kışın yaz lastiği ile araba kullanmaya çalışan birisinin, kayıyor diye şikayet etmeye hakkı yok

hem kendi canını hem baskalarının canını tehlikeye attığınızın farkında değilsiniz
  • tamam kardes bugatti ile cikariz yollara.
  • BMW'ye laf atan çarpılır bu forumda. Golf yazsaydın olurdu ama. O zaman VW'nin zaten "preminyum" olmadığından girilip doğuşa doğru uzanırdı bu konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Bir saat once Bmw 116i aracim ile B.Duzune eve geldim ama kan ter icinde kaldim yerler biraz kar tutmus araba inanilmaz bir sekilde kayiyor gaza dokunuyorum arkasi atiyor gazi birakiyorum bu sefer obur tarafa kayiyor bu zamana kadar hep onden cekisli araba kullandim boyle birsey yasamadim.Arabayi zar zor parkettim hizla yanindan uzaklastim.Bu arabalara kar lastigi olmadan kesinlikle binilmez yarin ilk isim 4 tane kar lastigi taktirmak olucak.

Bmw si olan arkadaslarada tavsiyem karli havalarda kesinlikle araclarini kullanmasinlar Bmw si olmayan arkadaslarda karli havalarda Bmw gorunlerse yollarini degistirsinler her an kaza olabilir.

olayın bmw ile alakası yok
    sonuçta aracı taşıyan lastiktir ve altındaki kar yada buz olursa ne yapsın bmw,merco,ford,opel,vw,vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Gulu seven dikenine katlanir :)

Karda kista yagmurda normal hava sartlarinda arkadan itisi tercih ederim. Kar lastigi takildimi sorun kalmaz zaten.

Onden cekerli arac kullaniyorum, bundan sonraki aracimdaki ilk kriterim arkadan itis :)

PM

320d bile abanınca kıçı atıyor oraya buraya, aktarma başarılı çünkü..BMWden özellikle uzak duranlardanım bende.
  • Benim dayım da böyle karlı bir kış günü pert etmişti bmwsini. Söylediklerinizde haklısınız arkasını çok atıyor nazik davranılmazsa. Dayım birden gaza basmış solundaki bariyerlere çarpmış arkadan gelen bir jipte yandan çarpmış. Aracın içinden burnu bile kanamadan çıktı ama araç hurda olmuştu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.