Şimdi Ara

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
29.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renkliyi doldurmak biraz riskli gibi yanlış renk yanlış yere basılırsa kartuş ölür heralde. renkli kartuşun üzerinde delinecek noktalar belirlimi acaba?
  • quote:

renkliyi doldurmak biraz riskli gibi yanlış renk yanlış yere basılırsa kartuş ölür heralde. renkli kartuşun üzerinde delinecek noktalar belirlimi acaba?

http://www.refillinstructions.com/ bu adreste kartuşun modeline tıklayarak hangi delik hangi renk öğrenebilirsin. Ama bana sorarsan ben daha siyah mürekkebi bile doldurmayı denemedim. O yüzden kesin bir şey söyleyemem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aunal11

http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=X2K8YUQSB04JJGLKVSJL

Hepinizin katılımlarını bekliyorum...

Ben bunu almıştım, ama inanın dolum kitini hiç kullanmadım. Çünkü mp110 da böyle birşeye gerek yok. Kartuşun sünger yani aşağı kısmından mürekkebi damla damla akıtıyorsun, oda oradan alttaki mürekkep kaynağına geçiriyor. 5 dakika bekliyorsun işlem tamam. Fazla basarsan mürekkebin üst kısmında kalan ve dolum esnasında kartuşu ters çevirdiğimiz için altta kalan incecik bir delikten atıyor mürekkebi... Canon için mürekkep alsanız yeter bence...

• Arkadaşlar bu Canon kartuşları adam gibi doldurtursak ki kendim doldurmayı pek gözüm kesmedi adam gibi dolduran biyere doldurtsak kaç kez doldurulabilir ve de orjinal kartuş fiyatları ne alemde? Siyah, renkli kartuşun yanında üçüncü olarak resim kartuşu da takılabiliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratzilla

bu arada bu mp 150 / 1600 / 2200 ün kullandığı renkli kartuş, dolum ile iyi randıman vermedi bende. Galiba canon farklı bir mürekkep kullanıyor

renkler malesef iyi tutmadı

pixma 1500 ile sorun yok

hey millet bu doğru mu? ben yazıcı alıcam mp160 *veya* ip1500 muadili bişey yani bc24 kartuş kullanan

hangisi???? hangisinin renkli kartuşu doldurulduğunda daha kaliteli baskı yapar? lütfen yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mky71

arkadaşlar resimde gördüğüm kadarı ile kartuş deliniyor delinen yeri ne ile kapatacağız. kapatmaksak mürekkep dışarı akmaz mı birde ne ile deleceğiz.250ml mürekkep aldığımızda 250/15 ml=16 yani 16 kez doldurabilrmiyiz bir kartuşu.

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı

abi bunun cevabı yokmu ya
    tamda bunu sorucaktım

• quote:

Orjinalden alıntı: jaguar19

quote:

Orjinalden alıntı: mky71

arkadaşlar resimde gördüğüm kadarı ile kartuş deliniyor delinen yeri ne ile kapatacağız. kapatmaksak mürekkep dışarı akmaz mı birde ne ile deleceğiz.250ml mürekkep aldığımızda 250/15 ml=16 yani 16 kez doldurabilrmiyiz bir kartuşu.

abi bunun cevabı yokmu ya
    tamda bunu sorucaktım

benim bildiğim delmiyoruz var olan deliği azçık genişletiyoruz çok az şırınganın gireceği kadar zaten doldurduktan sonra üstünü bantlayıp çok ufak bir delik açıyoruz çünkü mürekkebin hava basıncını alması gerek yoksa çalışmıyor ama bende henüz denemedim bitince deniycem.

• benim anladığım;
    1)Söylendiği gibi "canon yazıcıların kartuş kafası ile birlikte satılmıyor lafı artık mazi oldu. Nerdeyse tüm yeni modellerin kullandığı pg40 cl50 kafa ile birlikte satılıyor

2)pg40 ve cl50 kartusları ile fotoğraf kaliteli basılmıyor illa photo kartus alıcaz. Zira siyah kaliteli renk vermiyor fotoğraflarda.

3)yeniden doldurulan renkli kartuş kalitesinden ödün veriyor illa yeni almak lazım ve muadilide yok

4)tekrar "muadili yokmuş"

5)Ne anladım ben bu iişten

6)Acaba hala mp160 alsammı diye dusunuyor ve cok buyuk celiski içinde kalıyorum

Canoncular nedir bu boyle varmı beni haksız çıkaracak neolur çıksın acayip karamsarım şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toruk_makto -- 22 Kasım 2006; 23:37:47 >

• guzel bır calısma tesekkurler hocam elıne saglık
  • ben 3 hafta kadar önce mp160 aldım ancak orjinal mürekkepten verim alamadım.Siyah baskı yaptım gri çıktı.Canon benim miğdemi bulandırmadı desem yalan olur.acaba diyorum aldığım yerden orjinallari çıkarıp içine dandik bişeylermi koydular.Yarın gidip birde epsonun foto kağıdından alacam.Canon onunla iyi çalışıyomuş.Bide öyle deniycem.bu konuyla ilgili açtığım konunun linki http://resim.donanimhaber.com/m_10548412/tm.htm
  • bitane canon ip1500 buldum ama teşhir ürünü leş gibi hatta denenmiş gibi görünüyor yani kartuş takılmış içine eskimis yine de gözümü karartıp alıcam galiba aşağıdaki sorunlara çözüm bulamazsam
    quote:

1)Söylendiği gibi "canon yazıcıların kartuş kafası ile birlikte satılmıyor lafı artık mazi oldu. Nerdeyse tüm yeni modellerin kullandığı pg40 cl50 kafa ile birlikte satılıyor

2)pg40 ve cl50 kartusları ile fotoğraf kaliteli basılmıyor illa photo kartus alıcaz. Zira siyah kaliteli renk vermiyor fotoğraflarda.

3)yeniden doldurulan renkli kartuş kalitesinden ödün veriyor illa yeni almak lazım ve muadilide yok

4)tekrar "muadili yokmuş"

5)Ne anladım ben bu iişten

6)Acaba hala mp160 alsammı diye dusunuyor ve cok buyuk celiski içinde kalıyorum

• Kartuş aldınızmı yeni alın kesinlikle doldurmaya vermeyin

Benim başıma geldi 10 milyon verdik yapamadı temizleme bahesiyle bir daha eleattı yapamadı yenisini aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: s/zorunlu

Kartuş aldınızmı yeni alın kesinlikle doldurmaya vermeyin

Benim başıma geldi 10 milyon verdik yapamadı temizleme bahesiyle bir daha eleattı yapamadı yenisini aldım

e senin masrafını karşılamadımı.ben olsam molotof atardım oraya
  • bazı salaklar bakıyo bu işte para var alıyo mürekkep bide şırınga tamam ben kartuş dolduruyorum sonra batırıyo kartuşları beceremiyo ondan sonra senin kartuş kurumuş diyo
  • merhaba
    sanırım birkaç deneyim aktarılması faydalı olacak.
    kartuşu sıcak çivi ile delebilirsiniz.
    açılan delik hava kaçırmaacak şekilde kapatılmalıdır.
    sıcak silikon ile kapatılabilir
    göz gezdirinwww.sevenhill.com
  • merhaba arkadaşlar
    bugün microerden siyah mürekkep aldım ve canon mp150 nin pg 40 kartuşuna doldurdum
    doğru doldurduğuma ve deldiğim yeri tamamen kapattığıma emininm
    ama şöyle bir sorun var...

kartuşu doldurdum 10 dakka bekledim artık fırlatma yerinden mürekkep akmıyordu bunun üzerine
    kartuşu yerine taktım ve çıktı aldım sonuç süperdi.sevindim

ama ondan sonra bi çıktı daha aldım yazının üst tarafı silikti yani yazı yarım görünüyordu.
    sonra kartuşu yerinden çıkarttım iyice sildim yerine taktım yine güzel çıkardı ama 2, de yine silik.
    çıkarttığımda fırkatma deliğinin etrafı mürekkepliydi .

belki bunu 5 ..6 kez denedim
    çıktı alıyorum üstü siilik çıkıyo çıkarıp siliyorum tekrar takıyorum güzel çıkarıyo ama 2, de yine üstü silik.
    deldiğim yerine tam kapattım ama mürekkep akıyordu

makinein içine akmasın diye bu akşam dışarı bıraktım kartuşu (bakıcam artık sabah çok akmışmı diye çünkü kartuşun sadece
    fırlatma deliğinin etrafı mürekkepleniyordu)

arkadaşlar gayet açık bir şekilde anlatmışımdır heralde
    sorun nerde acaba kartuş gittimi yoksa

• @jaguar19 kartuşu ilk dolduruşun mu?. Kartuşu ne zamandan beri kullanıyorsun, doldurma öncesi kartuşu temizleyici sülüsyonla temizleseydin belki böyle bir sorunla karşılaşmazdın.

Gelişmeleri bizimle paylaşırsan çok iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

@jaguar19 kartuşu ilk dolduruşun mu?. Kartuşu ne zamandan beri kullanıyorsun, doldurma öncesi kartuşu temizleyici sülüsyonla temizleseydin belki böyle bir sorunla karşılaşmazdın.

evet kartuşu ilk defa dolduruyorum.makineyi 3 aydır kullanıyorum
    ama doldurma öncesinde solüsyonla temizleme yapmadık
    ve 1 haftadır kartuş boş duruyordu.
  • arkadaşlar kartuşları tam bitmeden doldurursanız daha iyi olur. yani bitmeye yakın ,çünkü kartuş yazmamaya başladığında genelde dolduruluyor ,demek ki bir kaçgündür kartuşun mürekkep seviyesi hemen hemen sıfıra yakında kalmış .ister istemez kuruma yapar.(nacizhane fikrim)
  • quote:

Orjinalden alıntı: jaguar19

quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

@jaguar19 kartuşu ilk dolduruşun mu?. Kartuşu ne zamandan beri kullanıyorsun, doldurma öncesi kartuşu temizleyici sülüsyonla temizleseydin belki böyle bir sorunla karşılaşmazdın.

evet kartuşu ilk defa dolduruyorum.makineyi 3 aydır kullanıyorum
    ama doldurma öncesinde solüsyonla temizleme yapmadık
    ve 1 haftadır kartuş boş duruyordu.

Bence yaşadığın sorunun nedeni kartuşu boş şekilde bekletmen. Tüm siteler kartuşu tamamen bitmeden doldurmayı öneriyor. Bu sayede mürekkebi akıtan bölümün kurumasını engellenebiliyor. Sen ise bir hafta bekletmişsin.

Sana önerim kartuşun mürekkebi akıtan alt kısmını bir süre su buharına tutman. Büyük ihtimalle bu şekilde kapanan gözenekleri açabilirsin. Çaydanlığın altına su koy kapağı kapat kaynaya başlayınca bir süre buharda tut.

Bu şekilde kartuşu kullanamıyacağına göre buhar yönetmini bir dene. Belki sorunun çözülür.

Gerişmelerden bizleride bilgilendir. Bakalım sorununu çözebilcekmiyiz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.