Şimdi Ara

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
29.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar kusura bakmayın biraz geç oldu ama ..
    forumu gördüm çok hoşuma gitti ve üye olmaya karar verdim

benimde şöle bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim :
    benim canon ip1800 model yazcım var.
    kartuşun mürekkebi bitti ve bir yere doldurturdum.
    eve gelip kartuşarı taktığımda renkli kartuşta sorun yoktu fakat siyah kartuş yazarken sayfanın başına mürekkep damlatıyordu.ve hep alt alta damlartıyordu.resmini çektim.işaretli yerlere bakın.
    bide adamın deldiği yerleri ben bantla kapattım bu sorun olurmu.şimdide teşekkür ederim.

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı

• quote:

Orjinalden alıntı: tuluyhan

arkadaşlar Inkmate ve Inktec dolum kitleriniwww.portbilgisayar.com dan bulabilirsiniz,firma iki markanın da Türkiye mümessili ve güvenilir firmadır uzun süredir alışveriş yapıyorum tavsiye ederim

Beyler herşeyi anladıkta.. şimdi biz bu siteden PG-40 ve PG-41 için hangi boyaları alacaz. Burda bahsi geçen modeller için boya yok..

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURATSPLAT -- 17 Eylül 2008; 14:32:56 >
  • selam arkadaşlar .geçiyordum uğradım.8 yıllık dolumcuyum.Canonun bu kartuşlarında siyah pigment bazlı,renkli su bazlıdır.Gittigidiyor da sarfhane dükkanında ink-mate ve pelikan mürekkepler var.Denemenizi tavsiye ederim.Normalde bunlar hp - lexmark uyumludur.Canon 40 ve 41 türevlerinde de kullanabilirsiniz.Renk tonlarında farklılık olabilir.Ben ink-mate kullanıyorum ,gayet memnunum.
  • merhaba arkadaşlar,
    ben canon mx310 (yazıcı-fax-fotokopi) kullanıyorum. pg40(siyah) - cl41(renkli) kartuşlarla geldi.
    daha önceden hp yazıcı kullandım onun kartuşunu 2. dolduruşta dolduran yer mahvetti bu yüzden artık kartuş dolumu yapan yerlere güvenmiyorum. bu sefer mürekkebim bittiğinde kendim doldurmaya karar verdim, çünkü adamlar profesyonel bir şekilde doldurmuyorlar.
    herkese de tavsiye ederim.ankarada kalıyorum 250 ml civarı kartuş mürekkebi aradım bulamadim. satanlar ise litrelik satıyorlardı, sonunda kızılayda selanik caddesinde bir yerden aldım. buradaki yönergelere göre doldurdum. aslında 7-8 saat beklemem gerekirdi fakat 2 saat dayanabildim. şuan 10-15 çıktı aldım hiçbir problem yok. sonradan yapacaklar için işlem sırasından bir kaç not:

----yarım litrelik aldım, şişenin üzerinde marka falan yoktu, yani ne olduğu belirsiz, 20 YTL verdim
    (adam konuşurken hp mürekkebi demişti herhalde telefonda başka yerden isterken)
    ----yolda gelirken eczaneden 10 ml'lik enjektör aldım (şırınga da deniyor herhalde)
    ----söylenilen yeri( B nin altında), büyüklüğü yaklaşık 5 cm olan çatal iğneyi ocakta ısıtarak deldim,
    (yalnız delerken iğneyi nereye kadar ilerletmem gerektiği konusunda kararsızdım, kartuşun yarısına kadar ilerlettim )
    ----15 ml civarı mürekkebi yavaş yavaş boşalttım. mürekkep fışkırtma yerininden biraz mürekkep boşalması görüldü fakat çok fazla akmadı
    ----2 saat dinlenme esnasında da mürekkep fışkırtma yerinden fazla bir mürekkep boşalması görmedim çok çok az oldu
    ----her ihtimale kartu, mürekkep fışkırtma yerini yumuşak peçeteyle devamlı sildim
    (her sildiğimde çok hafif mürekkep bulaşıyordu, ki bunun olması gerekiyor, normal. silindiğinde mürekkep göremezseniz tahminimce kurumuştur)
    ----açılan deliği silikonla kapattım. (sıcak mı soğuk mu bilmiyorum,)
    ----şimdilik çıktılarda hiç bir problem yok

• öncelikle herkeze merhaba
    ofisimdeki canon mx310 yazıcı fax ve tarayıcılı makınemın kartusu bıttı ve sitenizden yararlanarak siyah kartusu doldurdum ancak bu dolumdan sonra fax alamıyorum yazdırma ve fotokopı seceneklerınde bır sorun yok fakat fax gelıyor ancak cıkarmıyor cıhazım
    2) renklı kartustada ne yaptım ıse yuksek dpi kullansam bıle yarım tonlama ile cıktı alıyorum renklı kartusum orjınaldır.(cl41)
    3)yani kagıdın uzerınde soluk ve renkler tam degıl yardımlarınızı beklıyorum saygılar
  • öncelıkle herkese merhabalar yaw abiler her yazıcıya cozum bulunmuş ama benım yazıcıma cozum yok benım kı CANON İP1800 içerısınde gelen orjinal kartüş bitmişti doldurttum ama taktıgımda halen mürekkep yok dıo bıde bu reset işni cozemedım dıger yazıcılara acıkladıgınız resetlme yontemı benımkıyle bambaska gercı ben buna reset cekmeyıde bılmıorumda degısık yanı bı yardım elı uzatsanız bıktım usandım bunun elınden
  • Ya bu kartuş dolumunu anladım. Kartuş boş uyarısı vermesine rağmen çıktı alabiliyoruz ama tarayıcıyı kullanamıyoruz. Bunun tek çaresi resetleme mi yoksa başka çözümler var mı? Tarayıcıyı kullanamadıktan sonra ne anlamı kalıyor çok fonksiyonlu olmasının. Tarayıcıyı kullanmak için de sıfır kartuş alsam zaten kartuş parasına ayrı bir tarayıcı da alınabilir. Buna bi çözüm bulalım bence. Yazıcılardan pek anlamam ama bu cihazların uygun firmware dediğimiz aygıt yazılımları yok mudur? Mesela telefonlara yapıtkları gibi cihaz yazılımını update ederek veya sıfırlayarak bir çözüm bulamaz mıyız? Ayrı bir tarayıcı al ozaman diyceksiniz ama bi yanda tarayıcı bi yanda yazıcı bana göre değil. Vardır mutlaka bunun firmware sıfırlama gibi bişeyi. Sitede verilen bir bir resetleme konusu var ama işe yaramayabiliyormuş. Bu arada Canon MP170 var b bende.
  • PIXMA MP150 de hem tuşlarla olan resedi denedim hemde mptool ile denedim olmadı ve E5 ( E 5 ) hatası veriyor arkadaşlar acaba yanlış yaptığım bişey mi var
  • Bende de mp250 var.PG-512,CL-513 ve PG-510,CL-511 kullanıyor.
    Şu an demo kartuşları kullanıyorum bittiğinde elbette dışardan mürekkep alıcam zira orjinal kartuş fiyatları inanılmaz.

En kaliteli veya canon için en uygun mürekkep hangisi acaba ve nereden bulabilirim.

Bi de şu doldurma işleminden sonra açılan deliğe küçük bir bant yapıştırdıktan sonra üzerine mum dökersek nasıl olur.
    Sadece mum kullandığımızda açılan delikten içeriye kaçma olasalığı nedir

Edit;Kartuş numaraları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BertaX -- 24 Ocak 2010; 1:07:10 >
  • slm. bende de mp 250 var kartuşlarım bitti doldurdum ama reset atamıyorum yardım eder misiniz???
  • vala bende mp150 var ama 2 senedir yatıyo evde makine.orijinal kartuş almaktan başka çare yok galiba.o yüzden yeni bir tane almak daha mantıklı gibi
  • Arkadaşlar; Hp f4180 ide aynı yöntemle doldurabilr miyiz; chip resetleme sorunu var mı?
  • Arkadaşlar canon ip800 yazıcının renkli kartuşu sanırım bozuldu sadece siyah kartuş ile bu yazıcıyı kullanma şansımız yok mu sadece siyahı taktığımda
    renkli kartuş "Ink cartridges cannot be recognized" şelinde hata veriyor...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.