Şimdi Ara

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
29.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jaguar19 ve diğer arkadaşlar doldurma kartuşlar ile Renkli FOTO basklılar nasıl acaba? deneyen var mı??

55 liraya cl 51 aldım koydu valla....
  • iluvatreru
    ben sadece siyah kartuşu doldurdum yani renklileri bilmiyorum
    siyah olanda bi fark göremedim.

ya bu makinelerle foto baskısı zarar ettirir ya
    zaten foto baskısı iiiiçin başka bi kartuşu varmış modelini bilmiyorum
    ben sadece yazı çıktısı alıyorum bazende A4 e renkli fotokopi çekiyorum yani çok detaylı değil
    fotoları fotocuya veriyorum boylesini daha karlıdır heralde
  • CANON PIXMA MP510 ÇOK FONKSİYONLU YAZICI

Modeli yazıcının kartuşları doldurulabiliyormu? ve chip sorunu varmı bu modeldede? ve chip resetleme ws.. bişiler yapılabiliyormu bu modele :) son olarak aranızda bu modeli kullanan varmı bilgi verirse dolum ve chip hakkında makbule geçicektir..

(Fotoğraf kağıdı linkide iyi olurdu hani?+mürekkep!)

• 1 Makineyi açın.

2 Bluetooth BU-20 birimini Doğrudan Yazdırma Bağlantı Noktasına takın.

3 <Bluetooth settings> (Bluetooth ayarları) ekranını görüntüleyin.

CANON PIXMA MP510 ile birliktemi geliyor bu parça bilgisi olan varsa sevinirim, kutuyamı koymadılar benmi görmedim attım :)
    yoksa zaten ayrıyetten mi almamız gerekiyor :))
  • http://www.refillinstructions.com/Canon/C24.htm

Burada anlatılan Pg 40 dolumu uyguladım. Sonuç: gayet güzel 10 15 çıktı aldım sonuç gayet tatmin edici, 3 ytl lik mürekkeple(ki yarısını kullanıyorsun bir dolumda) sıfırı 30 ytl ye satılan kartuşu doldurmak güzel oluyor
  • @jaguar19 hocam sen bu resimdeki delik açılan yere mi deliği açtın mürekkebi doldurmak için?
    yoksa etiketin altında başka bi delik açılacak yer mi var acaba..bi de deliği

sıcak toplu iğneyle açabilirmiyim acaba?

Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı

bi de sıcak silikonu nerelerden bulabilirim acaba.. ve silikonu sonra yine delebilirmiyim bi sonraki dolumda..kalın bir tabak oluşturmaz mı yani ilerde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cepciniz83 -- 19 Mayıs 2007; 3:46:31 >
  • evet deliği resimdeki yerden deliyorsun.siyah için böyle
    renkli kartuş için etiketin altında.yani sen resimdeki gibi yapıcaksın.

sıcak toplu iğneyle bilmiyorum yani iğnenin genişliğine bağlı.
    ben çiviyle yaptım daha kolay oldu.ama kesinlike sıcak bişeyle yapki
    plastiği kıymık haline getirip içine parça düşmesin.
    ben kalınlığı şırınganın iğnesinden daha büyük bi çiviyle deldim.çok da güzel oldu.

sıcak silikonu nalburda bulabilirsin 7 ytl gibi bişey.aslında alsan iyi olur tabanca gibi zaten.her işe yarıyor evde çok güzel bişey.
    ama illaki bununla yapma gibi zorunluluğun yok.
    bende önceden vardı diye bununla yaptım.
    ben iki kere dolum yaptım.2 dolumu yaparken bi tornavidayla deliğin başındaki donmuş plastiğe biraz sürtünde
    zaten tıpa gibi çıkıyor.yani bununla yaptığın zaman bi daha delik delmene gerek yok.
    sadece deliği bir damla bu sıcak plastikten sıkıyorsun o kadar.daha sonra tekrar doldurmaya karar verdiğinde sadece tornavidayla
    döktüğün s. silkonu tıpa gibi çıkartıyorsun.delik ilk günkü deldiğin gibi duruyor.

bu işi bantla ve mumla yapanda var.
    bide sana tavsiye kartuşu doldurduğun zaman makineye hemen takma.
    dışarda fırlatma deliklerine bişey değmeyecek şekilde beklet.
    telaşlanma bırak aksın.kartuş yavaş yavaş kendine gelecektir.

• sağolasın hocam yardımın için..sonucu bildiririm yine..
  • ben bişey öğrenmek istiyorum kartuşa dolum yapıldığı zaman cihazın garantisinin bittiğini biliyormusunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakizil

ben bişey öğrenmek istiyorum kartuşa dolum yapıldığı zaman cihazın garantisinin bittiğini biliyormusunuz?

Imm, hayır bilmiyoruz, çünkü maalesef yok öyle bir şey. Ama evet, kartuşun garantisi biter, kullanıcı hatası "delikten" dolayı.
    Yazıcının kitapçığına bakarsan, kartuşları doldurmanın tavsiye edilmediğini söyler, ancak garanti şartlarında buna ilişkin bir madde yoktur, olamaz da.
  • fixx
    bimeks ve vatan dan aldım bu bilgiyi ikiside aynı şeyi söylüyorsa vardır bence böle bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gazef -- 21 Mayıs 2007; 19:38:11 >
  • Bu konuda yine sana katılamayacağım ve; "eğer ikisi de söylüyorsa, vardır bi yalan" diyeceğim karakizil, çünkü ikisi de bilgi anlamında güvenebileceğin şirketler değil, aslında hiçbir anlamda güvenebileceğin şirketler değiller. Senin bakman gereken yer ürünün garanti belgesi ve kullanma kitapçığıdır. Eğer bana o tür süperstore'ların eleman bilgisini soracaksan da, o elemanların nasıl işe girdiğini biliyorum, türlü sorularıma nasıl cevaplar verdiklerini de("Canon alma sorun çıkartır").

• quote:

Orjinalden alıntı: Fixx

Bu konuda yine sana katılamayacağım ve; "eğer ikisi de söylüyorsa, vardır bi yalan" diyeceğim karakizil, çünkü ikisi de bilgi anlamında güvenebileceğin şirketler değil, aslında hiçbir anlamda güvenebileceğin şirketler değiller. Senin bakman gereken yer ürünün garanti belgesi ve kullanma kitapçığıdır. Eğer bana o tür süperstore'ların eleman bilgisini soracaksan da, o elemanların nasıl işe girdiğini biliyorum, türlü sorularıma nasıl cevaplar verdiklerini de("Canon alma sorun çıkartır").

bende kartuş dolumundan dolayı yazıcının garantisinin biteceğini sanmıyorum.
    en iiyisi canon servisine sormak.
    aslında yazıcının garantisinin biticeğini bilsem ben yinede kartuşu kendim doldururum.
    çükü o kadar parayı 18 ml mürekkep alan bi kartuşa veremem.
    zaten kartuş fiyatıyla tamir fiyatı arasında çok fark olacağını zannemiyorum.
    birde 2..3 dolumdan sonra büsbütün kar ettiniz demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 22 Mayıs 2007; 20:28:41 >

• Arkadaşlar İstanbul'dayım ve burda gezmediğim yer kalmadı. Portbilgisayarın verdiği mürekkepler hakkaten kaliteli zaten bildiğiniz gibi inktec markası hp tarafından davalık yani okadar kaliteliki orjinal mürekkep kalitesinde olmasa hp dava etmezdi heralde. Neyse bunun yanında inkmeyt (yanlış hatırlamıyorsam) var bu mürekkepte ondan sonra gelen ikinci mürekkep. Bu mürekkepleri portbilgisayarla bugün görüştüm artık getirmeyecekmiş, sebebini bilmiyorum. Kaldiki bize deneme yanılma yoluyla bulduğumuz mürekkepler.

Ben eski hp yazıcım için printpen marka mürekkep kullandım ve memnunum diyebilirim. Piyasada da ital olduğunu idda edenler var gerçi haklı gibiler çünkü en kaliteli kutu bunlarda yani kalite derken firma ismi kabartma şeklinde kutusundada var. Öbür gördüğüm birçok marka kutuların üzerinde etiket olarak mevcut. Herneyse, yakın zamanda canon mp160 aldım ve renkli kartuşu bitti. Renkli mürekkep konusunda sizlere yani bu yazıyı okuyanlara danışmak istiyorum. Sizler ne marka mürekkep kullanıyorsunuz ve artıları eksileri paylaşırsanız sevinirim.

Siyah kartuş bitince bende bulunan printpen marka mürekkeple doldurup gelişmeleri sizinle paylaşıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raska -- 4 Temmuz 2007; 17:04:06 >

• Arkadaşlar,

Tam bir hafta önce forumda yapılan tavsiyeleri dinleyerek Teknosa dan Canon Pixma MP180 çok fonksiyonlu yazıcı aldım. Kurar kurmaz beyaz üzerine çok uçuk magenta bir çıktı aldım, dün de 6 sayfa dvd kapağı bastım ve bastıklarımın hemen hemen hepsi beyaz üzerine çok toner harcamayacak grafikler. Baskıların tamamı standart modda yapıldı. Şimdi kafama takılan şu, az önce yazıcı açılırken lcd nin üzerinde kartuş doluluk oranlarını gösteren grafiği gördüm, tam doluluk oranı 3 çentikle gösterilen grafikte renkli kartuşumun doluluk oranı 2 çentik gözüküyor, siyah kartuş ise üç çentikte. Buna göre eğer ben bişeyleri yanlış anlamıyorsam almış olduğum 7 adet çok renkli olmayan çıktı renkli kartuşumun üçte birini bitirmiş durumda. Forumun bazı bölümlerindeki arkadaşlar MP180 in beraberinde gelen kartuşlarla 508 adet renkli çıktı alınabildiğini yazmışlar. Bu durumda ben paniğe kapılıp ürünü Teknosa ya (ya da servise) götürmeli miyim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim...

• quote:

Orjinalden alıntı: MiloFX

Arkadaşlar,

Tam bir hafta önce forumda yapılan tavsiyeleri dinleyerek Teknosa dan Canon Pixma MP180 çok fonksiyonlu yazıcı aldım. Kurar kurmaz beyaz üzerine çok uçuk magenta bir çıktı aldım, dün de 6 sayfa dvd kapağı bastım ve bastıklarımın hemen hemen hepsi beyaz üzerine çok toner harcamayacak grafikler. Baskıların tamamı standart modda yapıldı. Şimdi kafama takılan şu, az önce yazıcı açılırken lcd nin üzerinde kartuş doluluk oranlarını gösteren grafiği gördüm, tam doluluk oranı 3 çentikle gösterilen grafikte renkli kartuşumun doluluk oranı 2 çentik gözüküyor, siyah kartuş ise üç çentikte. Buna göre eğer ben bişeyleri yanlış anlamıyorsam almış olduğum 7 adet çok renkli olmayan çıktı renkli kartuşumun üçte birini bitirmiş durumda. Forumun bazı bölümlerindeki arkadaşlar MP180 in beraberinde gelen kartuşlarla 508 adet renkli çıktı alınabildiğini yazmışlar. Bu durumda ben paniğe kapılıp ürünü Teknosa ya (ya da servise) götürmeli miyim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yuzde 5 doluluk oranıyla 508 sayfa diyor ve siz yuzde yuz dolulukla çıktı almışsınız. 25 safya tam dolulukla çıktı alabilirsiniz. Bir sorun yok yani...

• Arkadaslar ben canon mp150 yazıcımın iki kartusunuda doldurmaya vermistim.Verdiginiz bilgileri simdi okuyunca biraz panige kapıldım.Çünkü dolduran vatandas kartuslara delik falan acmamıs.Kartusun tamamen ust kapagını cıkarıp(nasıl cıkardıysa ) dolum yapıp sonrada uydurma bir yapıstırıcı ile yapıstırmıs ki bu cok net bi sekilde belli oluyor hatta ben denemek amacıyla bir zorlayayım dedim.Kartusun ust kapagı tamamen cıktı.Su anda sihaytan hic cıktı alamıyorum.Renklide ise cıkması gereken renkler yerine baska acayip renkler cıkıyor.Mesela kırmızı renk hic cıkmıyor.Ben bu durumda ne yapmalıyım.Bu kartusu tekrar kullanılır hale nasıl getirebilirim?

• ya arkadaslar bende mp180 var benin anlamdığım bu doluluk oranları nasıl oluyo. en fazla renkli ve siyah beyaz cıktıyı nasıl alabiliriz bir ayar gerekli mi yoksa geldiği gibi kullanırsak 500 üzerinde rekli çıktı alabilir miyiz.
  • Anladığım kadarıyla kağıdın üzerine kaplanan mürekkebin kağıdın boş kalan yerlerine oranı 100 üzerinden derecelendirilmiş. Buna göre boş kağıt %0 doluluk oranına sahipken hiç beyaz yer görülmeyecek şekilde bastığınızda bu %100 doluluk oranı oluyor. Ben anlatılanlardan böyle anladım. Yalnız bana bu işte yine bir üretici aldatmacası var gibi geliyor. Bir yüzeyde bu kriter üzerinden sağlıklı bir toner harcaması hesaplaması yapmak zor görünüyor. Mesela opacity olarak %10 değer verdiğiniz tam bir a4 boyutundaki siyah alan için kullanılan toner miktarı %100 opacity değeri verdiğiniz aynı büyüklükteki çıktı için kullanılacak tonerin teorik olarak onda biridir. Ama doluluk oranlarına bakacak olursanız ikiside %100 doluluk oranına sahipler. Eğer ben yanlış anlamadıysam bu değer, firmaların (benim örneğimde Canon) sadece bu kartuşla 508 (ne kocaman sayı) sayfa basabilirsiniz diyebilmek için uydurduğu bir format:( 30 sayfa basabilirsiniz deseler kimse almayı düşünmez herhalde.

• quote:

Orjinalden alıntı: MiloFX

Anladığım kadarıyla kağıdın üzerine kaplanan mürekkebin kağıdın boş kalan yerlerine oranı 100 üzerinden derecelendirilmiş. Buna göre boş kağıt %0 doluluk oranına sahipken hiç beyaz yer görülmeyecek şekilde bastığınızda bu %100 doluluk oranı oluyor. Ben anlatılanlardan böyle anladım. Yalnız bana bu işte yine bir üretici aldatmacası var gibi geliyor. Bir yüzeyde bu kriter üzerinden sağlıklı bir toner harcaması hesaplaması yapmak zor görünüyor. Mesela opacity olarak %10 değer verdiğiniz tam bir a4 boyutundaki siyah alan için kullanılan toner miktarı %100 opacity değeri verdiğiniz aynı büyüklükteki çıktı için kullanılacak tonerin teorik olarak onda biridir. Ama doluluk oranlarına bakacak olursanız ikiside %100 doluluk oranına sahipler. Eğer ben yanlış anlamadıysam bu değer, firmaların (benim örneğimde Canon) sadece bu kartuşla 508 (ne kocaman sayı) sayfa basabilirsiniz diyebilmek için uydurduğu bir format:( 30 sayfa basabilirsiniz deseler kimse almayı düşünmez herhalde.

Sanırım bu %100 doluluk oranı bir aldatmaca.O zaman biz fotoğraf çıkartmaya kalksak bu kartuş 10 fotoğraf çıkardıktan sonra bitecekmi yani.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.