DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
112
Cevap
2
Favori
29.084
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> Canan Mp150 Mp170 İp1600/2200 Kartuş Dolum Anlatımlı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1490 Mesaj
      20 Aralık 2006 20:34:55
      senin dediğin gibi kartuşu kaynayan çaydanlığın buharına 15sn. tuttum.
      kartuşa baktım hep mürekkep olmuştu.
      yani üç-dört damla püskürtme deliğin çevresinde vardı.
      yani bana göre kartuş tıkanık değil.
      sabahı bekliyorum.
      sonuçları size söyliyeceğim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      863 Mesaj
      20 Aralık 2006 22:41:16
      hmm güzelde hp 5610 kartuşu dolduramamıyız kendımız yapamamıyız
      |
      |

ASUS P5P800-SE (I865PE,GLAN,SATA,LGA775) Anakart \ INTEL Pentium 4 511 (2.80GHz,533MHz,1MB,LGA775) BOX İşlemci \ ASUS 128MB A9550 Game Edition TD \ KINGSTON DDR400 512MB Ram \ SEAGATE 80GB 7200RPM 8MB SATA.
    • 20 Aralık 2006 23:56:39
      Canan'ın karttuşunu mu doldurmaya çalışıyosun, çok ayıp...
      |
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      21 Aralık 2006 16:12:25
      evet arkadaşlar kartuşu gece dışarı bırakmıştım sabah baktığımda ortalık mürekkepti.
      sonra sildim ortalığı kartuşuda taktım normal yazdı ve tekrar çıkarınca mürekkepte birikmedi.
      ben bu işten hiç bişey anlamadım şimdi herşey normal
      ama bi sayfa yazdırdığım kartuşu dışarda yine bekleticem bakalım yine mürekkep akıcakmı.
      |
      |

• 21 Aralık 2006 20:21:13
      quote:

Orjinalden alıntı: jaguar19

evet arkadaşlar kartuşu gece dışarı bırakmıştım sabah baktığımda ortalık mürekkepti.
      sonra sildim ortalığı kartuşuda taktım normal yazdı ve tekrar çıkarınca mürekkepte birikmedi.
      ben bu işten hiç bişey anlamadım şimdi herşey normal
      ama bi sayfa yazdırdığım kartuşu dışarda yine bekleticem bakalım yine mürekkep akıcakmı.

Büyük ihtimal kartuş kullanmadığın için kurumuştu, koyduğun mürekkep ancak süngeri eski haline getirdi. buhar banyosuda tıkanan ucu açtı.
      5-6 sayfa çıktı al bakalım hepsinde aynı performansı alacakmısın, birde sürekli takıp çıkarma kartuşa ve kartuş yuvasına zarar verebilirsin.

@jaguar19 Kartuşu nasıl doldurduğunu adım adım anlatıp bizimle paylaşırsan çok iyi olur. Ben dahil pek çok arkadaş bu işlemi daha önce yapmadı. Senin yolundan gidip en iyi dolum şeklini hep beraber bulabiliriz.

Mesela kartuşu nereden deldin, deliğin genişliği ne?, ne kadar mürekkep bastın, deliği neyle kapattın, vs, vs, cevapları bekliyoruz.
      |
      |

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif
    • Binbaşı
      1490 Mesaj
      21 Aralık 2006 21:25:37
      quote:

Orjinalden alıntı: shadow006

Alıntıları Göster

Büyük ihtimal kartuş kullanmadığın için kurumuştu, koyduğun mürekkep ancak süngeri eski haline getirdi. buhar banyosuda tıkanan ucu açtı.
      5-6 sayfa çıktı al bakalım hepsinde aynı performansı alacakmısın, birde sürekli takıp çıkarma kartuşa ve kartuş yuvasına zarar verebilirsin.

@jaguar19 Kartuşu nasıl doldurduğunu adım adım anlatıp bizimle paylaşırsan çok iyi olur. Ben dahil pek çok arkadaş bu işlemi daha önce yapmadı. Senin yolundan gidip en iyi dolum şeklini hep beraber bulabiliriz.

Mesela kartuşu nereden deldin, deliğin genişliği ne?, ne kadar mürekkep bastın, deliği neyle kapattın, vs, vs, cevapları bekliyoruz.

eevet senin dediğin gibi olabilir
      yarında dediğin gibi 5 ..6 sayfa çıktıyı tam olarak aldıkmı demekki yaptık bu işi

katuşu doldurmaya gelince
      delik yeri belli ön tarafında kağıdın altında zaten nokta gibi bi yer var ordan deliniyo.
      küçük bi çiviyi ısıttım şırıngadan 2 kat kalın bi çivi seçtim(mürekkepi içine basınca içerdeki hava çıksın diye)
      sonra şırıngaya 20 ml mürekkep çektim yavaşça bastım ama bunun tamamını almadı galiba 15 ml felan aldı
      doldurdan sonra ucundan akmaya başladı ama az geldi tabi(püskürtme yeri)yanlış anlaşılmalara yol açmayalım

en sonundada bende zaten sıcak silikon vardı onunla kapattım
      deldiğiniz yere bi damla koysanız yeter bence yeterki hava almasın.

ucundan mürekkep gelmeyene kadar bekledim bi kaç kere sildim tabiki denemek için
      sonra taktım herşey güzeldi ama sonrasında önceden yazdığım sorunlar çıktı tabiki
      ama şimdi herhangi bişey yok (yani inş. böyledir)
      yarın yine burdayım sonuçları yazıcam
      maksat benim tecrübemi herkez görsün ona göre davransın yanlış yapmasın
      |
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      22 Aralık 2006 16:25:43
      sabah yeniden kartuşa baktım hiç mürekkep akmamıştı termizdi yani.
      sonra yerine takıp 4 sayfa çıktı aldım sorun yoktu.
      heralde hallettik bu işi.
      |
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      22 Aralık 2006 18:59:36
      ben yazıcı almadım canon mp160 yada hp f380 arasında takıldım kaldım dolum canonun kolay ve canonun baskı kalitesi daha iyi ama, aması var 1. canon mp160 kartuşları ciplimi 2. canonların püskürtme kafası kartuş üzerinde mi? yoksa ayrımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur71 -- 22 Aralık 2006; 19:00:54 >
      |
      |

oz7771
    • Binbaşı
      1490 Mesaj
      22 Aralık 2006 20:22:20
      quote:

Orjinalden alıntı: ozgur71

ben yazıcı almadım canon mp160 yada hp f380 arasında takıldım kaldım dolum canonun kolay ve canonun baskı kalitesi daha iyi ama, aması var 1. canon mp160 kartuşları ciplimi 2. canonların püskürtme kafası kartuş üzerinde mi? yoksa ayrımı

püskürtme yeri kartuşta
      ve kartuş çipli galiba doldurduğun zaman yine boş gibi görünüyo
      ama bu çok önemli değil sen yine yazmaya devam edebilirsin
      |
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      23 Aralık 2006 00:39:03
      yani bozulmadığı sürece istediğimiz kadar doldurabiliriz öyleyse
      |
      |

oz7771
    • 23 Aralık 2006 02:51:19
      quote:

Orjinalden alıntı: jaguar19

Alıntıları Göster

püskürtme yeri kartuşta
      ve kartuş çipli galiba doldurduğun zaman yine boş gibi görünüyo
      ama bu çok önemli değil sen yine yazmaya devam edebilirsin

@JAGUAR sorununun çözülmesine sevindim. Sayacı sıfırlamak için bir yöntem var. Yukarıdaki linklerde şöyle diyor.

Each time the cartridge is removed from the printer an "empty cartridge" message appears and a blinking amber light will come on, on the printer. Holding the paper feed button down for 3-5 sec. will allow you to override the counter.

"Kartuşu yazıcıdan çıkardığınızda bir "kartuş yok" hatası ile birlikte yazıcının üzerindeki turuncumsu ışık yanıp sönmeye başlar. İşte bu esnada sayfayı ilerlet butonuna 3 ila 5 saniye boyunca basılı tutarsanız mürekkep sayacını devre dışı bırakırsınız." demiş.

dene bakalım sonuç ne olucak.
      |
      |

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif
    • Binbaşı
      1490 Mesaj
      23 Aralık 2006 11:57:19
      abi sayfayı ilerlet tuşu hangisi ki ya
      şuan yazıcı yanımda değil ama akşama doğru tuşu bulursam tabiki denicem
      bide kartuşu sıfırlamak demek dolu gibi göstermek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 23 Aralık 2006; 12:16:18 >
      |
      |

• Binbaşı
      1138 Mesaj
      23 Aralık 2006 15:07:22
      eyvallah kardesim bunu da ögrenmis olduk
      |
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      23 Aralık 2006 17:23:09
      aranızda mp150 deki sayfayı ilerlet tuşunu bilen varmı
      |
      |

• 24 Aralık 2006 02:29:35
      Bende mp150 yok hatta yazıcı bile yok ama seneye :) mp460 alıcağım şimdiden tüm ayrıntısını öğrenmek için internetin altını üstünü getiriyorum gördüğüm kadarıyla. mp serisi çok iyi performans ve kalite olarak, el becerisi olan biriysen kartuş dolumunuda evde sorunsuz yapabiliyorsun. En kısa sürede bir tane alacağım.

Bir sitede okuduğuma göre kartuş çıkarttığı çıktı sayısını hesaplıyormuş ortalama bir değer alıp kartuşu boş gösteriyormuş. Bence kartuşlardaki çipin amacı yazıcının hafızasında bulunan sayfa sayısını sıfırlamak. Yukarıdaki işlem gerçekten işe yararsa bu işlemi kartuşun üzerindeki çipin yardımıyla değilde manüel olarak yazıcını üzerindeki tuşlarla yapılmış olur. Asıl amaç çıktı sayısını hafızasında tutan ve uyarı veren pic'i sıfırlamak

jaguar bence + işareti olan tuş, ilerlet tuşu olabilir,sağ ve soldaki tuşlar fonksiyon tuşları bence. Birde çıktı almak için bastığın son tuşta ilerlet tuşu olabilir. Dene bakalım. Cevabını bekliyoruz umarım işe yarar.

|
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      24 Aralık 2006 14:56:04
      quote:

Bende mp150 yok hatta yazıcı bile yok ama seneye :) mp460 alıcağım şimdiden tüm ayrıntısını öğrenmek için internetin altını üstünü getiriyorum gördüğüm kadarıyla. mp serisi çok iyi performans ve kalite olarak, el becerisi olan biriysen kartuş dolumunuda evde sorunsuz yapabiliyorsun. En kısa sürede bir tane alacağım.

Bir sitede okuduğuma göre kartuş çıkarttığı çıktı sayısını hesaplıyormuş ortalama bir değer alıp kartuşu boş gösteriyormuş. Bence kartuşlardaki çipin amacı yazıcının hafızasında bulunan sayfa sayısını sıfırlamak. Yukarıdaki işlem gerçekten işe yararsa bu işlemi kartuşun üzerindeki çipin yardımıyla değilde manüel olarak yazıcını üzerindeki tuşlarla yapılmış olur. Asıl amaç çıktı sayısını hafızasında tutan ve uyarı veren pic'i sıfırlamak

jaguar bence + işareti olan tuş, ilerlet tuşu olabilir,sağ ve soldaki tuşlar fonksiyon tuşları bence. Birde çıktı almak için bastığın son tuşta ilerlet tuşu olabilir. Dene bakalım. Cevabını bekliyoruz umarım işe yarar.

dediğin tuşa basılı tuttum ama bişey değişmedi
      galiba başka bir tuş
      |
      |

• 24 Aralık 2006 15:06:20
      Hocam 7-8 tuş var topu topu bütün tuşları deniyeceksin başka çare yok. Servise mail at diyeceğim ilerlet tuşu hangisi diye ama, genellikle servislerin, Hepsi leyla...

Bu arada kartuşdaki sorun kesinlikle çözüldümü.
      |
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      24 Aralık 2006 15:41:42
      quote:

Hocam 7-8 tuş var topu topu bütün tuşları deniyeceksin başka çare yok. Servise mail at diyeceğim ilerlet tuşu hangisi diye ama, genellikle servislerin, Hepsi leyla...

Bu arada kartuşdaki sorun kesinlikle çözüldümü.

kartuş sorunu çözüldü ya ondan bi problem yok
      çatır çatır yazdırıyorum

sıfırlamak içinde bütün tuşlara basmak istemiyorum
      ne biliyim belki makineyi kitlemek için bi kısayolu vardır ona denk gelir(veya bunun gibi şeyler)
      tırsıyorum yani makinaya bişey olur diye
      |
      |

• 24 Aralık 2006 16:11:31

Nasılsa,Dolum kartuşlarda uyarı vermesi çıktı almaya mani değil, O nedenle çok uğraşmasanda olur.
      |
      |

• Binbaşı
      1490 Mesaj
      24 Aralık 2006 17:15:21
      quote:

Nasılsa,Dolum kartuşlarda uyarı vermesi çıktı almaya mani değil, O nedenle çok uğraşmasanda olur.

doğru ya ok deyip geçiyoruz zaten önemli değil bencede
      belki ilerde biyerlerde görürüm öğrenirim burayada yazarım
      bu yazıcının kartuşunun dolması çok güzel oldu ya
      gittikçe daha fazla sevmeye başladım bu yazıcıyı
      bu fiyata bu yazıcı harbiden çok ucuz
      |
      |

Reklamlar
SEO
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.