Şimdi Ara

camasır makınesının elektronık kartına yazılım nasıl atılır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar elımde bır tane vestel wmk 8oo t camasır makınesı var.elektronık kartını yazılımı eskımıs onu bılgısayardan nasıl atabılırım yardımcı olursanız sevınırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Makinenin yazılımı eskimez. O yazılım o cihaza göre yapılmıştır ve onunla çalışır. Ancak yazılımda problem varsa daha sonra bu hatanın giderilmiş hali servislere yollanır. Onlarda ICSP mantığı ile yazılımı günceller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronics

Makinenin yazılımı eskimez. O yazılım o cihaza göre yapılmıştır ve onunla çalışır. Ancak yazılımda problem varsa daha sonra bu hatanın giderilmiş hali servislere yollanır. Onlarda ICSP mantığı ile yazılımı günceller.

TEŞEKKÜR EDERİM.MAKİNENİN PROGRAMLARI SİLİNDİ DOSTUM ONUN İÇİN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certy

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

arkadaslar elımde bır tane vestel wmk 8oo t camasır makınesı var.elektronık kartını yazılımı eskımıs onu bılgısayardan nasıl atabılırım yardımcı olursanız sevınırım.

Üzerindeki eprom nedir?

TEŞEKKÜR EDERİM VALLA SERVİS E 95 Mİ 65 GİBİ BİŞEY DEMİŞTİ AMA.BEN MEKANİK OLARAK ANLIYORUM.KARTTAN PEK ANLAMAMDA:)BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY VARMI?
  • İşlemcinin üzerinde ne yazıyor? Marka modeli ne? Elinizde yüklemeniz gereken hex dosyaları var mı?

Serviste bu dosyaların olduğunu pek tahmin etmiyorum bu arada, kartı değiştiecekelrdir yahut fabrikaya/merkeze göndereceklerdir. Ben olsam kartlar kopyalanmasın diye servise hex code falan vermezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i386

İşlemcinin üzerinde ne yazıyor? Marka modeli ne? Elinizde yüklemeniz gereken hex dosyaları var mı?

Serviste bu dosyaların olduğunu pek tahmin etmiyorum bu arada, kartı değiştiecekelrdir yahut fabrikaya/merkeze göndereceklerdir. Ben olsam kartlar kopyalanmasın diye servise hex code falan vermezdim.

hex dosyası yok ama bulabılırım.ama ben vazgectım.bayagı zor gozukuyor.yardımlarınızı esırgemedıgınız ıcın tesekkurler.
  • proglanabilir uygun .hex dosyası varsa atılır
    fakat normalden fazlaca bir zamana ihtiyaç duyabilirsiniz eski bir modelse
    nette değilde serviste bunu bulabilirsiniz

makinenin tüm fonksiyonları tanımlanıcak
    tanımlandıktan sonra
    c olur -asmbly olur ıcsp olur (daha çok ıcsp)

artık hangi motor devresi kullanıldıysa yazılımı çıkartılır
    devir ayarları tanımlanır tek tek atılır attığınızda programı eğer sorun vermezse test programlarında dicemde onunda ona özgü pic bazlı bir devre şeması ve mikro işlemcisi,işlemcisi vardır

daha bize o kadar okutmadılar belki siz bu kodları girerken uzun zaman ve kartı yakma şasnınız olabilir
    2.el ve hurdaya çıkarılmış makinalardan alıp bu kart değiştirilebilir
    servisin yapıcağı şeyde büyük ihtimal budur yoksa bu kartı söküp uğraşan hex dosyası atan zor bulunur
  • Konuyu hortlatacam ama şöyle bir durum var bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim, Electrolux çamaşır makinasının kontrol paneli elektronik ve dokunmatik, ısı ayarı 5 adet, 20,30,40,60 ve 90 bunlardan 60 derece olanını 50 derece olarak değiştirmek istiyorum bu mümkün mü ve bunu nasıl yaparım.

• Üstteki arkadaşın sorununa benzer bir sorunla bu konuya ulaştım.
    CME-XL 7210 CL model 2.el çamaşır makinasi aldım. Makinayı ozel bir kumaşı 60 derecede çok ağır devirde yıkamak ve musluk derecesinde durulamak için kullanmak istiyorum.
    Hemen yanında kombiyi 60° ye ayarlamam mümkün.

Makinanın yünlü 40° yikamasi bana düşük geliyor ve bunu 60° üzerine cikarmam lazim.

Kombiyi 60° ayarlarsam ve hortumu değiştirirsem yikiyor ancak durulamayı da sıcak yapıyor.

Icindeki ventillere mudahale etmek mümkün mü?

Rezistans üzerindeki termostatı biraz yanıltmak mümkün mü? Yani 60° oldugunda 40° sansın.

Program cihazına falan yazılım artırmak mümkün mü. Programlama bilgim var ancak buna hangi aletlerle yazılım atacağımı bilmiyorum.
    Icerisindeki yünlü 40° yi, 60° olarak ayarlasam yetecek. Diger prg larla işim yok

• Yazılımı (servisi hariç) bulamazsınız. Başka anakarttaki işlemcisi uzerinden de çıkartamazsınız (Yazılımı kilitlidir).
    Hurdaya çıkmış aynı model makinaların anakartlarından işlemci sökülür veya anakart değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 5 Ekim 2019; 19:20:57 >
  • acaba termostata bir potansiyometre taksam ve deneme yanılma yolu ile çevirip denesem, ısıyı arttırabilirmiyim ki ?

Veya Ntc nin çıkışına bir direnç ekleyip karta giden değeri arttırmak mümkün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wipe98 -- 5 Ekim 2019; 22:58:43 >
  • Bende d5101 b beko çamaşır makinesine yazılım attım fakat sigorta ayarı denen şeyden ötürü düzgün çalışmıyor. Yardım edebilecek var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.