Binbaşı
22 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 0)
Gönderileri
twitter
Facebook
instagram
Türkiyeden girilmiyor
Öncelikle nette bulduğum bir çözümü sizle paylaşmak istedim ve bende çalışdı.
Versiyonum 2.12.5
telefonum rootlu

dosya yöneticinizle data/data/com.whatsapp/shared_prefs/ klasörüne girip

com.whatsapp_prefences.xml dosyasını editleyeceğiz.

şeklinde açıp içerisine map den sonra
<boolean name="call" value="true" /> 
<string name="call_allowed">all</string>

yapıştıracağız ve aşağıdaki gibi olacak. Kaydedip çıkacağız.

şimdi burasıda önemli. Whatapp'ı açıp, kapatmadan çıkacağız.
Uygulama yöneticisine girip whatapp'ı sonlandıracağız.
ve normal menünüze girip tekrar whatapp'ınızı başlatacağız.

Artık sesli arama yapabilirsiniz. Görünüm aşağıdaki gibi olması lazım.
Arkadaşlar selamlar;
Ürünü Vatan'dan 3300 Tl ye yeni aldım. Demo görüntü kalitesi iyiydi ama tüm markalarda demo iyi oluyor zaten. Ondan etkilenmeyip, kanal geçişlerine bakmak istediğimde, uydunun takılı olmadığı söylendi. Şimdi yukardaki arkadaş, kanal geçişleri yavaş deyince bana da acaba! dedirtti. Android olduktan sonra birçok problem zamanla aşılabilecektir. Hatta bu tv ler için root 'lanmış rom'lar çıkarsa şaşmam.

Birkaç sorum var
kanal geçişleri hızlımı ? bence yeterli.
çift tuner randımanlı çalışıyor, aynı anda iki kanal izlenebiliyor ve kayıt yapabiliyor mu ? Denemedim.
64gb usb taksak, programları buna atabilir miyiz?
Sesle kanal geçişleri yapılabiliyor mu ? Ses aç kapa falan...
Ayrıca ses sistemine gerek var mı ?
Samsung cep telefonumla seri şekilde bağlantı kurulabiliyor mu ?
Kamera olarak kendi kamerasını aldınız mı ? Alınca hareket kontrolü nasıl ?
Common intertface slot'u bulunmakda. D-smart modulu alıp buraya takılabilir mi ?

Size zahmet görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum. Biz millet olarak satıcı ve mağazanın ortamından etkilenip, yorumlara sonradan baktığımız için, şuan "Ben nerde yanlış yaptım" modundayım
Lütfen siliniz.
Arkadaşlar Samsung 46B6000 televizyonumu yaklaşık 5 yıl önce almıştım. Bu yıl nisan ayından itibaren ekranın üstünde yatay bir çizgi oluştu.
Mavi ve kırmızı tonlu görüntülerde daha belirgin olarak ekranın en üstünde yarım santim kalınlığında beliriyor.
Beyaz görüntülerde sesde gürültü oluyor. Bun sorunlar tv yeni açılmış veya ısınmış olsa da değişmiyor.
ekde birkaç örnek resim ve tv'nin iç parçalarını paylaşıyorum. Bulunduğum bölgede bu tv'yi tamir edebilecek yok ve açıkçası evden yükle götür getir de pek işime gelmiyor.
sizde bu iç parçalardan birini Türkiye'de bulup değiştirmem mümkünmü?

diğer resimler

https://www.dropbox.com/sh/1v7ipg035hk5x4r/AADyCS4MwPyLrL9t0HIoQ6cTa?dl=0
siliniz
Kötüleri tenkit ettiğimiz gibi, güzellikleride takdir etmeliyiz, her ne kadar görevleri olsa da...

Değerli arkadaşlar, geçen sene aldığım Asus ana kartımın cpu yuvası arızalanınca, ilçemde ki pc tamircileri bunu at dediler. Çizgi-rma ya gönderip tamirini talep ettim. Bir hafta sonra Cpu yuvasını bedelsiz değiştirip yolladılar (garanti dışı kaldı).

Bir ay sakladığım kartımı, işyerime götürüp orda kullanmak istedim. Sakarlık bu ya, cpu yuvasına yine hasar verdim. Çizgi-Rma ya destek açıp durumu izah ettim ve ücretlide olsa değişimini talep ettim. Kartı alıp bir hafta içerisinde cpu yuvasını ücretsiz değiştirip test edip yolladılar.

Bu süreçlerin tamamını anlık olarak servis sayfalarından takip edebildim. Giden kargoları ben ödedimse de gelenleri kendileri karşıladılar.

Bana da teşekkür etmek düşüyor. Bundan sonra her alacağım üründe Çizgi-Rma desteği arayacağım.
Gençler ilk tercihde yerleşememiş olmanız üzücü ancak dünyanın sonu değil.
Şimdiki yerleşenlerin bazıları kayıt yapmayacak ve bazı yeni bölümlerde açılacak.
Bu nedenle bayramı kendinize zehir etmeyin, bu bölümleri de araştırın.
İlla yerleşmek istiyorsanız, okuyacaksanız ve ilerde o mesleği yapacaksanız, bu alternatifide düşünün.
Ustalara selamlar :)
Destek bilişime garantiye gönderdiğim powercolor hd5870 pcs+ ekran kartımın yerine POWERCOLOR HD6950 1GB G5 256B HDMI 2xDVI gönderiyorlar. Bende işim acil olduğu için kabul ettim.
Bu iki kart arasında fiyat değilde performans olarak bir farklılık varmıdır ?
POWERCOLOR HD6950 1GB G5 256B HDMI 2xDVI kartıma 6970 bios atılabilir mi ? biosunu nerden bulabilirim ?
bu karta özel bir soğutucu falan takıp performansını arttırabilirmiyim ?
şimdiden teşekkürler.
Hd kalitesindeki film izlemek için bir pc konfgüre etmeye karar verdim.
Forumlardan ve çevremdekilerden araştırdığıma göre aşağıdaki listedekiler işimi görecek gibi.
Siz tecrübeli arkadaşların fikrini de alayım dedim. Lütfen bu ürünlerden sorun yaşadıklarınız olursa paylaşın.

Ekran Kartı : SAPPHIRE ATI HD4850 Vapor-X 1GB GDDR3 HDMI 16x
Ram .........: 2 GB DDR2 1066MHZ KIT(2x1GB) CL5 KINGSTON HYPERX
Ana kart ....: ASUS P5QL-SE P43 775P 1600MHZ DDR2-1066MHZ PCI-E S+E
Hardisk .....: Seagate 1 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ
İşlemci .....: INTEL CORE 2 DUO 2,8 GHZ E7400 LGA775 3MB 1066MHZ BOXED ...

Kasa .......:

Dvd okuyucu
Microsoft Kablosuz klavye + mouse
Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.654
İkinci El Bölümü Mesajları: 109
Konularının görüntülenme sayısı: 9.184 (Bu ay: 98)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 63 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.