Şimdi Ara

Camasir makinesi yumusatici almiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bosch marka was28840tr model camasir makinemiz var. Camasir makinesi i-dos ozellikli. Camasir yikama esnasinda deterjan aliyor lakin yumusatici almiyor. Haznede hic yumusatici eksilmiyor. Sorun sizce ne olabilir?

Ben cekmeceyi actim iki adet motor mevcut. Bunlardan birisi deterjan pompasi ve yumusatici pompasi.

Sizce pompami bozuktur yoksa devredemi sorun vardir?

Pompa bozuk ise harici olarak satiliyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, teknik sorun aramadan önce; ürünün yumuşatıcı alımı fonksiyonunu açtığınıza emin misiniz?

Eminseniz sorun dediğiniz gibi yumuşatıcı pompasından olabileceği gibi karttan da kaynaklanabilir.
  • Servis cagirdik
    800 kusur lira para istedi.

Yumusatici bobini arizali dedi. Deterjan cekmecesi komple satiliyormus. Bobin ayri satilmiyormus.

Cekmecenin parca numarasi 9000537924. İkinci el cikma vs bulabilirsem iyi olur.

Yardimci olabilecek arkadas var mi?

• Aynı sorunu bn 1.5 sene önce yaşadım. Marka model aynı. Ek garantim devam ettiği için ücret ödemedim. Sadece üst bölümü değiştirdiler. Hatta bana sanki değişen parça, bozulan parçadan daha dandikmiş gibi geldi. Bu sadece gözlem tabi.
    Hatta ilk önce 500 küsür tl para istedi servis. Dedim benim ek garantim var. Sistemlerinde görünmüyormuş. Bunu diyen, bsh fabrika servisi. Allahtan makineyle ilgili tüm evrakımı sakladıgım için hemen ek garanti formunu çıkardım. Eleman fotosunu çekip gitti.
    Bu arızaya bn çok şaşırmıştım. Çünkü makine o kadar az kullanılıyor ki. Bekar ve yalnız yaşayan biri olarak, üstelik yılın 6 ayını şehirdışı/yurtdışında geçiren biri olarak, makinenin kullanım süresini siz hesaplayın.
    1 yıldır ne sıvı deterjan ne de yumuşatıcı kullanıyorum. İki idosu da kapalı konuma getirdim.
    Sıvı deterjan zaten tozlar gibi temizlik sağlamıyor.
    Yumuşatıcıyı da alerjim gereği kullanmıyorum.
    İlerde etkili bir sıvı det çıkarsa, belki her iki gözü de det için kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 18 Nisan 2019; 12:32:5 >

• taka8604 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Benim Siemens WM10S762TR çamaşır makinem 1 ay kadar önce motor kartı arızası nedeniyle bozuldu. Garantisi de bittiği için kartını söküp tamir ettirmeye çalıştım.
    Kartı sökerken de makinada bir çok parçayı da söktüm. Bunlardan bir tanesi de deterjan haznesiydi. Kendi servisi geldiğinde yımuşatıcı almadığını söylediğimizde bize hem deterjan haznesinin hem de su girişinin değişmesi (birlikte değişiyormuş) gerektiğini söylediler.
    Ben deterjan haznesini çamaşır makinesi tamircisine götürüp gösterdiğimde (Kart arızası için gitmiştim) bana deterjan haznesini kaynar sıcaklıktaki su içerisine koyup girişlerini bir dış fırçası ile güzelce temizle dedi. Aynı şekilde su girişini de söküp götürmüştüm. Su girişini test ettiğinde çalıştığını ama filtresinin temizlenmesi gerektiğini söyledi.
    Özetle bana da deterjan haznesi ile su girişi beraber değişiyor demişlerdi ama su girişi çalışıyormuş ve temizleme yeterli olacaktır. Deterjan haznesi de aynı şekilde. Ben henüz denemedim çünkü motor karı bulamadığımdan bir işe yaramayacaktı.

Size tavsiyem bu parçaları söküp anlayan birisine gösterin , arızalı parça varsa size çıkma parça bulabilirler (bobin için diyorum) deterjan haznesini de siz temizleyebilirsiniz.

Bana bu formda @candogan62 arkadaşın verdiği telefon numarasını vereyim, Hüsnü bey, bana da yardımcı olmaya çalışmıştı. Bir görüşün en azından fikir alırsınız. (Karadağ Elektronik Hüsnü Bey 0 507 691 36 50)
    Ayrıca 2.el alım satımı yapan malum sitede de ÖZDUR TEKNİK SERVİS 2.EL BEYAZ EŞYA SATIŞ bir satıcı var elinde çıkma bir çok çamaşır makinesi parçası var bakarsınız işinize yarar bir şey çıkabilir.
    İzmir de de bir tamirci arkadaş var size gerekirse onun da telefonunu veririm görüşürsünüz

Umarım bir çözüm bulursunuz

sağlıcakla

• Cevap yazan yazmayan herkese teşekkürler.

Ek garanti yaptırmamıştık makineye.

@ring arkadaşın tavsiyesi üzerine malum sitede servisi bulup iletişime geçtik.

Elinde çıkma parça varmış. Muhtemelen alıp deneyeceğiz.
  • marhaba bosch siemens profilo çamaşır makineleri aidos aydos Avantixx logixx çamaşır makineleri çıkma orjinal yedek parça özdur teknik istanbul kağıthanede hizmet vermektedir.makinenizden vaz geçmeyin özdur teknik ile iletişime geçiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar makinam yumuşatıcı almıyor..aslında alıyor ama çamaşırlar asla yumuşatıcı kokmuyor.denedim baktım yumuşatıcı gözüne su geliyor

sizce sorun nedir?

makina en az 10 senelik
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    merhaba yumuşatıcısı çok doldurmayın. ve çekmeceyi söküp temizleyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikservisozdur

merhaba yumuşatıcısı çok doldurmayın. ve çekmeceyi söküp temizleyin
    yeni makina aldım servis geince eskiyi gösterdim

su dağıtım kabı bozulmuş öyle dedi
  • teknikservisozdur T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bosch wat24581 makineyi yeni aldık, şu an çözmeye çalışıyoruz. Bugün battaniye yıkarken yumuşatıcı almadığını fark ettik, sizce neden olabilir? Makine daha 3 günlük.

• quote:

Orijinalden alıntı: erehre

Merhaba,
    Bosch wat24581 makineyi yeni aldık, şu an çözmeye çalışıyoruz. Bugün battaniye yıkarken yumuşatıcı almadığını fark ettik, sizce neden olabilir? Makine daha 3 günlük.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.