Şimdi Ara

Kuturma ve Camasir Makinasini ayni prizde calistirma hakkinda.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
30.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • priz olmadigi icin, grup prizle ikisi ayni anda calisir mi ? bole bi ihtimal varsa, nasil kablolu grup priz kullanilmali? ust uste kullanan arkadaslar da eminim tek prizden falan kullaniyodur, her yerde iki priz bulmak biraz zor galiba.

• Ben yıllarca öyle kullandım eski evde kaliteli bir üçlü priz olursa sorun olmaz
  • Prize takılan uzatma kablosuz 3 lü prizler var onlardan alın. Uzatma kablosu pek önermem. Priz kabloları 2.5 luksa ve kurutma makinesi ısı pompalıysa sorun olmaz.
  • priz uzakta oldugu icin kablolu coklu priz kullanmak durumundayim. koctasta baktim viko max 3500w kaldiran coklu prizleri gordum, onlardan alsam sikinti olur mu acaba ? alacagim kurutma isi pompali.
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Viko iş gorur kaliteli
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

priz uzakta oldugu icin kablolu coklu priz kullanmak durumundayim. koctasta baktim viko max 3500w kaldiran coklu prizleri gordum, onlardan alsam sikinti olur mu acaba ? alacagim kurutma isi pompali.
    Çoğu uzatma kabloların kablo kesiti 1.0 liktir o yüzden önermem siz en iyisi elektrikçide özel 2.5 luk uzatma kablosu yaptırın elektrik bu şakaya gelmez.
  • 2.5 luk priz is gorur demek, cevap ve yardimlar icin tesekkur ederim.
  • Ben de ısı pompalı kurutma makinesi ve çamaşır makinesini aynı anda çalıştırmak için, çoklu priz kullanıyordum, uzatma kablosu olmayanlardan. Bir süre sonra fark ettim ki ana prizde siyahlıklar oluşmuş. O günden sonra kullanmayı bıraktım, ve prizi değiştirdim. Üstelik iki priz de Viko markaydı. Biraz ucu ucuna olsada iki cihazı aynı anda çalıştırmam gerekirse farklı prizlere takıyorum. Dikkatli olmak lazım.
  • evdeki prizler genelde 16 amperlik sigortalara bağlıdır ve tesisatlarındaki kablolar da buna göre döşenmiştir.

siz bu prizlere max.3500W lık bir güç takabilirsiniz.

birincisi:
    Çamaşır ve Kurutma makinanız beraber çalışacaksa ikisinin gücünün 3500W ı aşmaması gerekiyor. aşarsa sigorta atar. sonra siz de "amaaaan şu sigortayı 32 amperlik yapayım dersiniz. sonra elektrik tesisatınız içten içe yanar sonra da eviniz yanar...

ikincisi.
    kullandığınız ara uzatma kablosu bu gücü kaldırabilecek kalitede olmalı.

son olarak da kondanserli bir makina ve bir çamaşır makinasını aynı prizde çalıştırmak yangına davetiye çıkarmaktır..

Ben asla yapmam.. Ama ısı pompalı kullanılıyorsa dediğim şartlar sağlanarak kullanılabilir.
  • Kablo kesiti 3x1.5mm^2 olan, fiş kısmı baskı fiş olan bir çoklu priz ile kullanabilirsiniz. Ben kendi makinelerimde böyle kullanıyorum. Sürekli aynı anda çalışıyorlar 3 yıldır hiç bir sıkıntı olmadı.

Direk prize takılan kablosu olmayan çoklayıcılar kolay hareket ettikleri için çabuk temassızlık yapıp ısınma yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Kablo kesiti 3x1.5mm^2 olan, fiş kısmı baskı fiş olan bir çoklu priz ile kullanabilirsiniz. Ben kendi makinelerimde böyle kullanıyorum. Sürekli aynı anda çalışıyorlar 3 yıldır hiç bir sıkıntı olmadı.

Direk prize takılan kablosu olmayan çoklayıcılar kolay hareket ettikleri için çabuk temassızlık yapıp ısınma yapıyorlar.
    Artık çoğu evlerin priz kablo kesiti 2.5 mm iken sizin 1.5 mm kablo kalınlığında Prizde kullanmanız sakat kusura bakmayın. Ayrıca kalın kablo olmasının bir zararı yok. 1.5 mm de kaldırır ama daha kalın olması bence daha iyi.
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    evet, kurutma makinesi ısı pompalı, kablo kesiti 3x2,5 mm olan bir kablo ile kaliteli bir grup prizi ile yapmak bir sorun cıkarmaz o zaman ? zaten her zaman değil ayda yılda bir belki 2 defa aynı anda çalışır iki makine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Artık çoğu evlerin priz kablo kesiti 2.5 mm iken sizin 1.5 mm kablo kalınlığında Prizde kullanmanız sakat kusura bakmayın. Ayrıca kalın kablo olmasının bir zararı yok. 1.5 mm de kaldırır ama daha kalın olması bence daha iyi.

Alıntıları Göster
    Bir zahmet fiş-priz gruplarının ve kabloların kesit teknik verilerine bakın da öyle konuşun.

Priz-cihaz arasındaki kablonun 2.5 mm^2 kesitli olmasında bir zarar yoktur. Ancak gereksizdir de.

1.5mm^2 kesitli bir kabloda risk oluşturacak bir yük zaten fişi-prizi yakacak ve 16 amperlik sigortayı attıracaktır.

• quote:

Bir zahmet fiş-priz gruplarının ve kabloların kesit teknik verilerine bakın da öyle konuşun.

Priz-cihaz arasındaki kablonun 2.5 mm^2 kesitli olmasında bir zarar yoktur. Ancak gereksizdir de.

1.5mm^2 kesitli bir kabloda risk oluşturacak bir yük zaten fişi-prizi yakacak ve 16 amperlik sigortayı attıracaktır.

Alıntıları Göster
    Her evde 16 amperlik sigorta yoksa ne yapacaksınız Kenan Bey? Benim evimin elektrik tesisatı 30 senelik kablolar 2.5 mm topraklamayı 1.5 mm bağlamışlar ama 25 25 15 ve banyoya özel 32 amper sigorta var buna ne diyeceksiniz? Hep yeni elektrik tesisatı olan evleri göz önüne almayın.

Var sayalım sigorta atmadı ne yapacaksınız? Ben biliyorum da size Aqua Sensör lü Siemens nizde ve toz kaçıran Bosch kurutma makinenizle başarılar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 14 Haziran 2019; 18:23:46 >

• quote:

Her evde 16 amperlik sigorta yoksa ne yapacaksınız Kenan Bey? Benim evimin elektrik tesisatı 30 senelik kablolar 2.5 mm topraklamayı 1.5 mm bağlamışlar ama 25 25 15 ve banyoya özel 32 amper sigorta var buna ne diyeceksiniz? Hep yeni elektrik tesisatı olan evleri göz önüne almayın.

Var sayalım sigorta atmadı ne yapacaksınız? Ben biliyorum da size Aqua Sensör lü Siemens nizde ve toz kaçıran Bosch kurutma makinenizle başarılar dilerim

Alıntıları Göster
    O sizin elektrikçinizin adiliği yumurta bey. Ben bişey demek zorunda değilim.

Biz burada kablo kesitinden konuşuyoruz. Bu konudaki ihtiyaçta 1,5mm^2 kablo fazlasıyla yeterlidir. Daha kalın kablo can isterse kullanılabilir ama gereksizdir.

Sigorta Atsın diye konulur, atmama gibi bir olasılığı yoktur.Çok yüksek akımlı bir sigorta varsa zaten düzeltilmesi gerekir. Şuursuzca önüne geldiği yere kol gibi kablo takmak güvenlik çözümü değil.

Sizin bu 0-3 yaş esprileriniz eskidi. Yenilerini bulun. Bulabilirseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 14 Haziran 2019; 18:29:45 >

• quote:

O sizin elektrikçinizin adiliği yumurta bey. Ben bişey demek zorunda değilim.

Biz burada kablo kesitinden konuşuyoruz. Bu konudaki ihtiyaçta 1,5mm^2 kablo fazlasıyla yeterlidir. Daha kalın kablo can isterse kullanılabilir ama gereksizdir.

Sigorta Atsın diye konulur, atmama gibi bir olasılığı yoktur.Çok yüksek akımlı bir sigorta varsa zaten düzeltilmesi gerekir. Şuursuzca önüne geldiği yere kol gibi kablo takmak güvenlik çözümü değil.

Sizin bu 0-3 yaş esprileriniz eskidi. Yenilerini bulun. Bulabilirseniz

Alıntıları Göster
    Bakın nasıl da sıyırdınız. Elektrikçimin adiliği değil bu arada siz biz dünyada yokken 30 sene önce yönetmeliklere göre yapılmış tesisat sigortalar sağlam hala da düzgün çalışıyor çünkü genel olarak bağlanmış mutfak salon banyo yatak odaları bitti

Demek istediğim prizlerdeki kablolar 2.5 mm iken uzatma kablosu de öyle olsa daha doğru olurdu.

Sigortanın hattı korumak için konulduğunu biliyorum ama burada her insan yeni yönetmeliklere göre yapılmış evlerde yaşamıyor bilinçsiz kullanan var yenilemeyen var.

Size yaşınızdan büyük espriler de yaparım ama sonra yapacağım esprinin size ağır gelmemesini istiyorum aman mazallah kalp krizinden gidersiniz sonra veya sonunuz direk tımarhane

• quote:

Bakın nasıl da sıyırdınız. Elektrikçimin adiliği değil bu arada siz biz dünyada yokken 30 sene önce yönetmeliklere göre yapılmış tesisat sigortalar sağlam hala da düzgün çalışıyor çünkü genel olarak bağlanmış mutfak salon banyo yatak odaları bitti

Demek istediğim prizlerdeki kablolar 2.5 mm iken uzatma kablosu de öyle olsa daha doğru olurdu.

Sigortanın hattı korumak için konulduğunu biliyorum ama burada her insan yeni yönetmeliklere göre yapılmış evlerde yaşamıyor bilinçsiz kullanan var yenilemeyen var.

Size yaşınızdan büyük espriler de yaparım ama sonra yapacağım esprinin size ağır gelmemesini istiyorum aman mazallah kalp krizinden gidersiniz sonra veya sonunuz direk tımarhane

Alıntıları Göster
    Kardeş yürü git işine. Bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Ben konu sahibine yazdım mesajımı ne diye sen atladın

• quote:

Kardeş yürü git işine. Bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Ben konu sahibine yazdım mesajımı ne diye sen atladın

Alıntıları Göster
    Benden önce davranıp yazsaydın o zaman moruq
  • quote:

Benden önce davranıp yazsaydın o zaman moruq

Alıntıları Göster
    Te allam. Kardeş görmek istemiyorsan blokla geç.

Bloka yaradığın yok bari bulaşma ona buna
  • quote:

Te allam. Kardeş görmek istemiyorsan blokla geç.

Bloka yaradığın yok bari bulaşma ona buna

Alıntıları Göster
    Sen çok yarıyorsun be ayol
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.