Şimdi Ara

çamaşır makinesi ntc sensörü nerde olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba 20 senelik beko çamaşır makinesi var 30 derecede çalıştırsak bile çok aşırı ısıtıyor makinenin reziztansını söktüm temizledim ama ntc sensörünü bulamadım . nerde olur veya eskilerde ntc sensörü yokmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ntc sensörü elektronik kartlar için üretilmiştir. Kazan su sıcaklığını ölçen reziztans'tır. Bozuksa değiştirilmesi gerekir.
  • yani yokmudur hocam öyle dediniz demi?

kireç temizlenince sıkıntı gitme ihtimali olur mu yok sa temizlendi diye dahamı çok ısıtır?

• highflyeer H kullanıcısına yanıt
    rezistans bozulabilen bir parça. Bozulduğu zaman görevini yerine getirmez. Su sıcaklığı 30 da sabit kalmayıp sürekli ısınıyorsa rezistans bozulmuş olabilir. Eliniz de multimetre varsa direnç konumunda ölçebilirsiniz 80 90 100k civarında bi direnç göstermesi gerekir. Süreklilik testine de tabii tutabilirsiniz (kısa devre modu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 4 Eylül 2020; 17:31:3 >
  • Makine suyu ısıttığına göre rezistans sağlam, sensör veya kart arızalı olabilir. Ntc sensör genelde rezistans uzerinde monteli oluyor rezistansı sökerken ortada iki kablolu fazladan bir jak gördüyseniz o ntc bağlantısıdır. Foto atabilirseniz net cevap verebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Makine suyu ısıttığına göre rezistans sağlam, sensör veya kart arızalı olabilir. Ntc sensör genelde rezistans uzerinde monteli oluyor rezistansı sökerken ortada iki kablolu fazladan bir jak gördüyseniz o ntc bağlantısıdır. Foto atabilirseniz net cevap verebiliriz.
    Rezistans sağlamdır

Sensör arızası gibi duruyor.

Benzer resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 4 Eylül 2020; 17:53:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan45manisa

rezistans bozulabilen bir parça. Bozulduğu zaman görevini yerine getirmez. Su sıcaklığı 30 da sabit kalmayıp sürekli ısınıyorsa rezistans bozulmuş olabilir. Eliniz de multimetre varsa direnç konumunda ölçebilirsiniz 80 90 100k civarında bi direnç göstermesi gerekir. Süreklilik testine de tabii tutabilirsiniz (kısa devre modu)
    Rezitans değil termostat diyecektim.
  • benim söktüğüm rezistansta böyle jack gibi bişey yoktu. termostat nerede bulunur acaba makinede? onu değiştirebilirmiyim kolay?
    edit: derece ayarının olduğu butonun arkasında bir parça var o olabilir mi?@SiZoKoLiK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highflyeer -- 4 Eylül 2020; 21:8:55 >
  • highflyeer H kullanıcısına yanıt
    Bunu söyleyebilmek için önce makinenin marka ve modelini bilmek gerekir. Termostat veya sıcaklık sensörü yine resistansın içinde bulunuyor.

Örnek bir resim atayım. Tek bulabilirsen bu şekilde alabilirsin, bulamazsan rezistans değişimi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 6 Eylül 2020; 11:27:28 >
  • hocam makine beko 2618 Beko BKY 2618 B reziztansın içinde hiçbişey yok sadece elektrik kabloları takılı.

termostat bu parça galiba demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: highflyeer

hocam makine beko 2618 Beko BKY 2618 B reziztansın içinde hiçbişey yok sadece elektrik kabloları takılı.

termostat bu parça galiba demi?
    hocam sizinki sensörlü tiplerden değil sensörden gelen bilgiyi işleyecek beyin yok bu makinede eski tip elle ayarlamalı termostatlı tiplerden termostat arıza yapmış olabilir o işatretlediğiniz parça zaten termostatın kendisi ucundaki cubuk ön panelde düğmeye bağlanıyordur ve siz düğmeyi çevirerek ısıyı ayarlıyordunuz o işaretli parçayı değiştirirseniz sorununuz düzelebilir o siyah koblo ısı algılayıcı kısmı onun ucunu takib edin beki kireçlenmiştir temizleyebilirseniz suyun ısısını algılayabilir ve parça değiştirmeden işiniz hallolabilir ama bence gerek yok tamirle falan gidin aynısını alın derim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece hanım eller -- 6 Eylül 2020; 14:18:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadece hanım eller

hocam sizinki sensörlü tiplerden değil sensörden gelen bilgiyi işleyecek beyin yok bu makinede eski tip elle ayarlamalı termostatlı tiplerden termostat arıza yapmış olabilir o işatretlediğiniz parça zaten termostatın kendisi ucundaki cubuk ön panelde düğmeye bağlanıyordur ve siz düğmeyi çevirerek ısıyı ayarlıyordunuz o işaretli parçayı değiştirirseniz sorununuz düzelebilir o siyah koblo ısı algılayıcı kısmı onun ucunu takib edin beki kireçlenmiştir temizleyebilirseniz suyun ısısını algılayabilir ve parça değiştirmeden işiniz hallolabilir ama bence gerek yok tamirle falan gidin aynısını alın derim ben

Alıntıları Göster
    Aynen katılıyorum eskip tip termostatlardan örnek bir link atayım. Makinenizin modeli ile uyumluhttps://urun.n11.com/yedek-parca-ve-aksesuar/arcelik-beko-camasir-makinesi-sicaklik-termostat-2704860200-P362808050

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan45manisa -- 6 Eylül 2020; 14:20:40 >

• teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.